2020-02-26   18:53:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SK70 Team Competition

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 2:40.87
50m: 33.94
100m: 1:15.25
(41.31)
150m: 2:04.10
(48.85)
200m: 2:40.87
(36.77)
2 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap 2:42.52 +1.65
50m: 34.28
100m: 1:16.46
(42.18)
150m: 2:05.40
(48.94)
200m: 2:42.52
(37.12)
3 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 2:51.30 +10.43
50m: 33.09
100m: 1:17.53
(44.44)
150m: 2:11.78
(54.25)
200m: 2:51.30
(39.52)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 2:37.14
50m: 32.03
100m: 1:14.12
(42.09)
150m: 2:01.43
(47.31)
200m: 2:37.14
(35.71)
2 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 2:49.00 +11.86
50m: 32.88
100m: 1:17.40
(44.52)
150m: 2:10.30
(52.90)
200m: 2:49.00
(38.70)
3 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 2:51.24 +14.10
50m: 38.11
100m: 1:21.33
(43.22)
150m: 2:13.07
(51.74)
200m: 2:51.24
(38.17)
4 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 2:51.42 +14.28
50m: 37.79
100m: 1:21.56
(43.77)
150m: 2:12.30
(50.74)
200m: 2:51.42
(39.12)
5 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 2:55.61 +18.47
50m: 38.26
100m: 1:21.71
(43.45)
150m: 2:15.06
(53.35)
200m: 2:55.61
(40.55)
6 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 3:25.37 +48.23
50m: 49.47
100m: 1:44.33
(54.86)
150m: 2:40.01
(55.68)
200m: 3:25.37
(45.36)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 3:00.71
50m: 43.57
100m: 1:28.51
(44.94)
150m: 2:22.15
(53.64)
200m: 3:00.71
(38.56)
2 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 3:03.06 +2.35
50m: 39.88
100m: 1:28.70
(48.82)
150m: 2:20.37
(51.67)
200m: 3:03.06
(42.69)
3 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 3:05.38 +4.67
50m: 40.89
100m: 1:27.09
(46.20)
150m: 2:22.55
(55.46)
200m: 3:05.38
(42.83)
4 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 3:06.22 +5.51
50m: 42.73
100m: 1:31.77
(49.04)
150m: 2:22.76
(50.99)
200m: 3:06.22
(43.46)
5 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 3:08.22 +7.51
50m: 42.49
100m: 1:30.83
(48.34)
150m: 2:27.93
(57.10)
200m: 3:08.22
(40.29)
6 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 3:10.01 +9.30
50m: 43.11
100m: 1:30.30
(47.19)
150m: 2:25.18
(54.88)
200m: 3:10.01
(44.83)
7 Moa Helge 2007 Simklubben 1970 3:18.01 +17.30
50m: 44.77
100m: 1:33.46
(48.69)
150m: 2:33.58
(1:00.12)
200m: 3:18.01
(44.43)
8 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 3:18.15 +17.44
50m: 43.99
100m: 1:33.86
(49.87)
150m: 2:34.61
(1:00.75)
200m: 3:18.15
(43.54)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 2:59.77
50m: 40.18
100m: 1:27.59
(47.41)
150m: 2:18.87
(51.28)
200m: 2:59.77
(40.90)
2 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 3:12.88 +13.11
50m: 45.08
100m: 1:35.64
(50.56)
150m: 2:29.95
(54.31)
200m: 3:12.88
(42.93)
3 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 3:26.09 +26.32
50m: 46.77
100m: 1:40.24
(53.47)
150m: 2:38.84
(58.60)
200m: 3:26.09
(47.25)
4 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 3:37.04 +37.27
50m: 47.30
100m: 1:43.21
(55.91)
150m: 2:46.94
(1:03.73)
200m: 3:37.04
(50.10)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
2020-01-11 10:30:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner