2020-02-23   04:27:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SK70 Team Competition

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 1, 8x50m Frisim Mixed  - Final
Sponsor: Olka Sportresor
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Trollhättans Simsällskap Mix 1 18 Trollhättans Simsällskap 4:06.05
Gustav Lokrantz 2004 AH6704 25.71 25.71
Rasmus Faarinen 2005 AM6305 28.96 54.67
Emma Jobe 2003 BP0203 28.49 1:23.16
Tilda Hellström 2002 AX9402 30.07 1:53.23
Elsa Olofsson 2004 AQ9204 30.06 2:23.29
Emma Wikberg 2007 AN2207 33.04 2:56.33
Szofia Zana 2008 AL8408 33.05 3:29.38
Theo Nordin 2007 AL1907 36.67 4:06.05
2 SK70's snabba gäng 22 Simklubben 1970 4:23.21 +17.16
Simon Kivistö 1998 AS7798 28.83 28.83
Mirabelle Hedendahl 2007 AB3407 34.70 1:03.53
Nils Fouché Johansson 2006 AK3306 37.67 1:41.20
Hilda Boman 2008 AA4608 34.62 2:15.82
Vincent Rosholm 2008 AE8308 36.07 2:51.89
Agnes Hörder 2007 AA4607 33.53 3:25.42
Lucas Karlsson 2006 AX0906 30.03 3:55.45
Clara Sandberg 2004 AH6604 27.76 4:23.21
3 Kungälv lag Gul 26 Kungälvs Simsällskap 4:24.58 +18.53
Svante Tjernström 2007 AA4907 28.52 28.52
Erik Isaksson 2005 AD6505 31.03 59.55
Sofia  Viberg 2004 AJ1404 30.52 1:30.07
Elias Kobel 2010 AC1510 38.86 2:08.93
Tuva Honsberg 2008 AE5208 34.12 2:43.05
Julia Rosman 2010 AD1210 44.19 3:27.24
Maja Karlsson 2006 AA2206 33.28 4:00.52
Anton Arvidsson 1994 AF1594 24.06 4:24.58
4 Kungälv lag Orange 18 Kungälvs Simsällskap 4:24.72 +18.67
Adrian Stude 2004 AW9904 30.27 30.27
Frej Andersson-Öberg 2006 AD8106 30.55 1:00.82
Axel Wigstrand 2008 AH3908 34.07 1:34.89
Minnda Stude 2008 AU5808 39.41 2:14.30
Hanna Halldorf 2006 BL5406 38.21 2:52.51
Tilda Dohrner 2006 AV7606 31.90 3:24.41
Josef Holmén 2007 AN2107 32.84 3:57.25
Filip Håll 2002 AT5702 27.47 4:24.72
5 Kungälv lag Röd 22 Kungälvs Simsällskap 4:25.81 +19.76
Matilda Magnusson 2005 BN0605 31.19 31.19
Lina Gustafsson 2003 AM9203 28.34 59.53
Tor Andersson-Öberg 2009 AC3709 41.86 1:41.39
Cornelia Köpman 2008 AE6208 35.44 2:16.83
Linus Framme 2008 AG1308 31.87 2:48.70
Axel Ekdala 2007 AO7907 37.97 3:26.67
Louise Ottosson 2005 BN8405 33.15 3:59.82
Martin  Isaksson 1998 AW2198 25.99 4:25.81
6 SK70´s Stars 20 Simklubben 1970 4:39.59 +33.54
Milton Krantz 2006 AQ8506 29.38 29.38
Kylie Gamarra 2000 45.24 1:14.62
Ella Westerlund 2004 AL6604 29.16 1:43.78
Alice Lornell 2009 AO5009 45.51 2:29.29
Matilda Hallman 2003 BF7403 28.69 2:57.98
Maria-Heleni Pantakidis 2007 BI3007 46.49 3:44.47
Melker Boman 2005 AB2905 28.71 4:13.18
Sebastian Johansson 2002 AF7102 26.41 4:39.59
7 Trollhättans Simsällskap Mix 2 16 Trollhättans Simsällskap 4:54.92 +48.87
Viktor Olsson 2006 AI2306 31.30 31.30
Wilma Andrée 2004 AY2204 31.54 1:02.84
Julia Olsson 2006 AB9206 35.29 1:38.13
Regina Zana 2010 AA9810 37.23 2:15.36
Molly Andersson 2009 AJ7609 43.67 2:59.03
Rasmus Olsson 2008 AG9708 38.49 3:37.52
Alim Inal 2006 AQ8906 37.19 4:14.71
Frida Blom 2006 BU4006 40.21 4:54.92
8 SK70's Supersimmare 15 Simklubben 1970 4:54.98 +48.93
Filippa Fritzson 2005 AE3205 31.59 31.59
Linus Rimme 2006 AW2106 34.35 1:05.94
Madeleine Bake Schell 2010 AJ6610 40.81 1:46.75
Frida Alfredsson 2006 BS3206 38.73 2:25.48
Hassan Haydar 2008 AO4508 39.36 3:04.84
Moa Helge 2007 AJ1607 34.20 3:39.04
Ingrid Fouché Johansson 2006 AV5606 37.58 4:16.62
Oliver  Johansson 2007 AG5507 38.36 4:54.98
- SK70's Stjärnor 15 Simklubben 1970 DSQ
Ida Hansson 2005 AK5205
Vilmer Malmström-Jorwén 2008 AQ8308
Elsa Oscarsson 2006 BL6406
Ioannis Michailidi 2010 AI4310
Evelina Hallman 2006 AG8406
Malte Davidsson 2008 AQ8108
Agnes Emanuelsson 2008 BD8608
Leon Larsson 2005 AB6905
Grenen officiell:  2020-01-11 09:14:48
2020-01-11 09:14:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner