2020-05-27   07:31:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SK70 Team Competition

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 1, 8x50m Frisim Mixed  - Final
Sponsor: Olka Sportresor
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Trollhättans Simsällskap Mix 1 18 Trollhättans Simsällskap 4:06.05
Gustav Lokrantz 2004 AH6704 25.71 25.71
Rasmus Faarinen 2005 AM6305 28.96 54.67
Emma Jobe 2003 BP0203 28.49 1:23.16
Tilda Hellström 2002 AX9402 30.07 1:53.23
Elsa Olofsson 2004 AQ9204 30.06 2:23.29
Emma Wikberg 2007 AN2207 33.04 2:56.33
Szofia Zana 2008 AL8408 33.05 3:29.38
Theo Nordin 2007 AL1907 36.67 4:06.05
2 SK70's snabba gäng 22 Simklubben 1970 4:23.21 +17.16
Simon Kivistö 1998 AS7798 28.83 28.83
Mirabelle Hedendahl 2007 AB3407 34.70 1:03.53
Nils Fouché Johansson 2006 AK3306 37.67 1:41.20
Hilda Boman 2008 AA4608 34.62 2:15.82
Vincent Rosholm 2008 AE8308 36.07 2:51.89
Agnes Hörder 2007 AA4607 33.53 3:25.42
Lucas Karlsson 2006 AX0906 30.03 3:55.45
Clara Sandberg 2004 AH6604 27.76 4:23.21
3 Kungälv lag Gul 26 Kungälvs Simsällskap 4:24.58 +18.53
Svante Tjernström 2007 AA4907 28.52 28.52
Erik Isaksson 2005 AD6505 31.03 59.55
Sofia  Viberg 2004 AJ1404 30.52 1:30.07
Elias Kobel 2010 AC1510 38.86 2:08.93
Tuva Honsberg 2008 AE5208 34.12 2:43.05
Julia Rosman 2010 AD1210 44.19 3:27.24
Maja Karlsson 2006 AA2206 33.28 4:00.52
Anton Arvidsson 1994 AF1594 24.06 4:24.58
4 Kungälv lag Orange 18 Kungälvs Simsällskap 4:24.72 +18.67
Adrian Stude 2004 AW9904 30.27 30.27
Frej Andersson-Öberg 2006 AD8106 30.55 1:00.82
Axel Wigstrand 2008 AH3908 34.07 1:34.89
Minnda Stude 2008 AU5808 39.41 2:14.30
Hanna Halldorf 2006 BL5406 38.21 2:52.51
Tilda Dohrner 2006 AV7606 31.90 3:24.41
Josef Holmén 2007 AN2107 32.84 3:57.25
Filip Håll 2002 AT5702 27.47 4:24.72
5 Kungälv lag Röd 22 Kungälvs Simsällskap 4:25.81 +19.76
Matilda Magnusson 2005 BN0605 31.19 31.19
Lina Gustafsson 2003 AM9203 28.34 59.53
Tor Andersson-Öberg 2009 AC3709 41.86 1:41.39
Cornelia Köpman 2008 AE6208 35.44 2:16.83
Linus Framme 2008 AG1308 31.87 2:48.70
Axel Ekdala 2007 AO7907 37.97 3:26.67
Louise Ottosson 2005 BN8405 33.15 3:59.82
Martin  Isaksson 1998 AW2198 25.99 4:25.81
6 SK70´s Stars 20 Simklubben 1970 4:39.59 +33.54
Milton Krantz 2006 AQ8506 29.38 29.38
Kylie Gamarra 2000 45.24 1:14.62
Ella Westerlund 2004 AL6604 29.16 1:43.78
Alice Lornell 2009 AO5009 45.51 2:29.29
Matilda Hallman 2003 BF7403 28.69 2:57.98
Maria-Heleni Pantakidis 2007 BI3007 46.49 3:44.47
Melker Boman 2005 AB2905 28.71 4:13.18
Sebastian Johansson 2002 AF7102 26.41 4:39.59
7 Trollhättans Simsällskap Mix 2 16 Trollhättans Simsällskap 4:54.92 +48.87
Viktor Olsson 2006 AI2306 31.30 31.30
Wilma Andrée 2004 AY2204 31.54 1:02.84
Julia Olsson 2006 AB9206 35.29 1:38.13
Regina Zana 2010 AA9810 37.23 2:15.36
Molly Andersson 2009 AJ7609 43.67 2:59.03
Rasmus Olsson 2008 AG9708 38.49 3:37.52
Alim Inal 2006 AQ8906 37.19 4:14.71
Frida Blom 2006 BU4006 40.21 4:54.92
8 SK70's Supersimmare 15 Simklubben 1970 4:54.98 +48.93
Filippa Fritzson 2005 AE3205 31.59 31.59
Linus Rimme 2006 AW2106 34.35 1:05.94
Madeleine Bake Schell 2010 AJ6610 40.81 1:46.75
Frida Alfredsson 2006 BS3206 38.73 2:25.48
Hassan Haydar 2008 AO4508 39.36 3:04.84
Moa Helge 2007 AJ1607 34.20 3:39.04
Ingrid Fouché Johansson 2006 AV5606 37.58 4:16.62
Oliver  Johansson 2007 AG5507 38.36 4:54.98
- SK70's Stjärnor 15 Simklubben 1970 DSQ
Ida Hansson 2005 AK5205
Vilmer Malmström-Jorwén 2008 AQ8308
Elsa Oscarsson 2006 BL6406
Ioannis Michailidi 2010 AI4310
Evelina Hallman 2006 AG8406
Malte Davidsson 2008 AQ8108
Agnes Emanuelsson 2008 BD8608
Leon Larsson 2005 AB6905
Grenen officiell:  2020-01-11 09:14:48
2020-01-11 09:14:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar E, F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 Trollhättans Simsällskap 21.19
2 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 21.94 +0.75
3 Tor Andersson-Öberg 2009 Kungälvs Simsällskap 24.01 +2.82
Grenen officiell:  2020-01-11 09:27:03
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar E, F 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 19.88
2 Ioannis Michailidi 2010 Simklubben 1970 25.34 +5.46
3 Erdi Gosalci 2010 Falköpings Simsällskap 28.10 +8.22
Grenen officiell:  2020-01-11 09:27:03
2020-01-11 09:27:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer E, F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 18.89
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 19.84 +0.95
3 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap 23.95 +5.06
4 Alice Lornell 2009 Simklubben 1970 26.01 +7.12
- Hilma Nordin 2009 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 09:26:52
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer E, F 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 19.68
2 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 22.75 +3.07
3 Madeleine Bake Schell 2010 Simklubben 1970 25.78 +6.10
- Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 09:26:52
2020-01-11 09:37:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar A-D 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 28.23
Grenen officiell:  2020-01-11 09:38:10
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap 29.01
2 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 31.45 +2.44
3 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap 31.59 +2.58
4 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap 32.59 +3.58
5 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap 34.09 +5.08
6 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 34.18 +5.17
7 Adrian Stude 2004 Kungälvs Simsällskap 35.96 +6.95
8 Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 40.77 +11.76
Grenen officiell:  2020-01-11 09:38:10
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 34.80
2 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 39.51 +4.71
3 Albin Jarhult 2007 Skene Sim o Idrottssällskap 40.56 +5.76
4 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap 40.88 +6.08
5 Linus Rimme 2006 Simklubben 1970 47.01 +12.21
6 Alim Inal 2006 Trollhättans Simsällskap 49.47 +14.67
- Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 09:38:10
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar A-D 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 46.56
2 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 48.62 +2.06
- Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 09:38:10
2020-01-11 09:38:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer A-D 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 31.32
2 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 32.37 +1.05
3 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 32.77 +1.45
4 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap 33.11 +1.79
5 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 33.22 +1.90
Grenen officiell:  2020-01-11 09:40:02
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 29.61
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 30.90 +1.29
3 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 33.72 +4.11
4 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 34.55 +4.94
5 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 35.06 +5.45
6 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 35.50 +5.89
7 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 36.55 +6.94
8 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 36.89 +7.28
9 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 46.03 +16.42
10 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 49.66 +20.05
- Ida Hansson 2005 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 09:40:02
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 38.57
2 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 39.04 +0.47
3 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 39.06 +0.49
4 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 39.48 +0.91
5 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 40.56 +1.99
6 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 40.80 +2.23
7 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 42.57 +4.00
8 Moa Helge 2007 Simklubben 1970 42.79 +4.22
9 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 43.84 +5.27
10 Maria-Heleni Pantakidis 2007 Simklubben 1970 1:03.54 +24.97
Grenen officiell:  2020-01-11 09:40:02
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer A-D 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 40.04
2 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 43.72 +3.68
Grenen officiell:  2020-01-11 09:40:02
2020-01-11 09:40:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap 1:19.31
50m: 37.40
100m: 1:19.31
(41.91)
2 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 1:25.85 +6.54
50m: 40.33
100m: 1:25.85
(45.52)
3 Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 1:41.13 +21.82
50m: 46.72
100m: 1:41.13
(54.41)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:02:05
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 1:30.40
50m: 41.90
100m: 1:30.40
(48.50)
2 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 1:30.45 +0.05
50m: 43.39
100m: 1:30.45
(47.06)
3 Albin Jarhult 2007 Skene Sim o Idrottssällskap 1:37.91 +7.51
50m: 46.17
100m: 1:37.91
(51.74)
4 Linus Rimme 2006 Simklubben 1970 1:47.21 +16.81
50m: 48.65
100m: 1:47.21
(58.56)
5 Alim Inal 2006 Trollhättans Simsällskap 1:55.11 +24.71
50m: 53.13
100m: 1:55.11
(1:01.98)
- Nils Fouché Johansson 2006 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 10:02:05
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap 1:48.57
50m: 50.67
100m: 1:48.57
(57.90)
2 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 1:49.59 +1.02
50m: 51.01
100m: 1:49.59
(58.58)
3 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 2:14.73 +26.16
50m: 1:02.18
100m: 2:14.73
(1:12.55)
4 Malte Davidsson 2008 Simklubben 1970 2:14.83 +26.26
50m: 1:02.61
100m: 2:14.83
(1:12.22)
- Vilmer Malmström-Jorwén 2008 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 10:02:05
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 Trollhättans Simsällskap 1:49.89
50m: 52.26
100m: 1:49.89
(57.63)
2 Tor Andersson-Öberg 2009 Kungälvs Simsällskap 2:00.65 +10.76
50m: 56.25
100m: 2:00.65
(1:04.40)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:02:05
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar A-F 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Ioannis Michailidi 2010 Simklubben 1970 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 10:02:05
2020-01-11 10:02:19 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap 1:26.49
50m: 41.31
100m: 1:26.49
(45.18)
2 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 1:33.73 +7.24
50m: 43.85
100m: 1:33.73
(49.88)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 1:26.55
50m: 41.01
100m: 1:26.55
(45.54)
2 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 1:27.29 +0.74
50m: 41.33
100m: 1:27.29
(45.96)
3 Ida Hansson 2005 Simklubben 1970 1:36.28 +9.73
50m: 45.46
100m: 1:36.28
(50.82)
4 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 1:37.98 +11.43
50m: 46.49
100m: 1:37.98
(51.49)
5 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 1:40.71 +14.16
50m: 48.14
100m: 1:40.71
(52.57)
6 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 1:44.27 +17.72
50m: 49.34
100m: 1:44.27
(54.93)
7 Louise Ottosson 2005 Kungälvs Simsällskap 1:45.87 +19.32
50m: 49.47
100m: 1:45.87
(56.40)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 1:30.35
50m: 42.58
100m: 1:30.35
(47.77)
2 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 1:35.44 +5.09
50m: 44.55
100m: 1:35.44
(50.89)
3 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 1:37.78 +7.43
50m: 46.59
100m: 1:37.78
(51.19)
4 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 1:39.12 +8.77
50m: 47.91
100m: 1:39.12
(51.21)
5 Moa Helge 2007 Simklubben 1970 1:44.80 +14.45
50m: 50.46
100m: 1:44.80
(54.34)
6 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 1:45.00 +14.65
50m: 50.01
100m: 1:45.00
(54.99)
7 Elsa Oscarsson 2006 Simklubben 1970 1:55.37 +25.02
100m: 1:55.37
(1:55.37)
8 Ingrid Fouché Johansson 2006 Simklubben 1970 1:55.93 +25.58
50m: 53.75
100m: 1:55.93
(1:02.18)
9 Maria-Heleni Pantakidis 2007 Simklubben 1970 2:14.04 +43.69
50m: 1:01.13
100m: 2:14.04
(1:12.91)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 1:31.54
50m: 43.82
100m: 1:31.54
(47.72)
2 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 1:34.77 +3.23
50m: 45.08
100m: 1:34.77
(49.69)
3 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 1:40.09 +8.55
50m: 48.67
100m: 1:40.09
(51.42)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 1:40.25
50m: 46.44
100m: 1:40.25
(53.81)
2 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap 1:42.69 +2.44
50m: 47.84
100m: 1:42.69
(54.85)
3 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 1:55.68 +15.43
100m: 1:55.68
(1:55.68)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
Gren 7, 100m Bröstsim Damer A-F 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 1:40.15
50m: 46.56
100m: 1:40.15
(53.59)
2 Madeleine Bake Schell 2010 Simklubben 1970 2:07.97 +27.82
50m: 57.44
100m: 2:07.97
(1:10.53)
- Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 10:08:33
2020-01-11 10:08:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 8, 200m Medley Herrar A-D 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ossian Arvidsson 1992 Kungälvs Simsällskap 2:12.19
50m: 28.46
100m: 1:01.69
(33.23)
150m: 1:40.79
(39.10)
200m: 2:12.19
(31.40)
2 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 2:31.92 +19.73
50m: 31.84
100m: 1:09.57
(37.73)
150m: 1:56.16
(46.59)
200m: 2:31.92
(35.76)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:17:04
Gren 8, 200m Medley Herrar A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap 2:25.65
50m: 30.32
100m: 1:08.71
(38.39)
150m: 1:52.65
(43.94)
200m: 2:25.65
(33.00)
2 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 2:38.90 +13.25
50m: 33.98
100m: 1:15.51
(41.53)
150m: 2:02.46
(46.95)
200m: 2:38.90
(36.44)
3 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 2:40.18 +14.53
50m: 35.29
100m: 1:17.36
(42.07)
150m: 2:05.47
(48.11)
200m: 2:40.18
(34.71)
4 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap 2:41.23 +15.58
50m: 33.08
100m: 1:17.51
(44.43)
150m: 2:05.54
(48.03)
200m: 2:41.23
(35.69)
5 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap 2:44.95 +19.30
50m: 35.04
100m: 1:18.51
(43.47)
150m: 2:06.02
(47.51)
200m: 2:44.95
(38.93)
- Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 DNS
Grenen officiell:  2020-01-11 10:17:04
Gren 8, 200m Medley Herrar A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 2:47.95
50m: 37.14
100m: 1:20.95
(43.81)
150m: 2:11.34
(50.39)
200m: 2:47.95
(36.61)
2 Albin Jarhult 2007 Skene Sim o Idrottssällskap 3:09.70 +21.75
50m: 42.60
100m: 1:29.88
(47.28)
150m: 2:24.65
(54.77)
200m: 3:09.70
(45.05)
- Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-11 10:17:04
2020-01-11 10:17:11 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 2:40.87
50m: 33.94
100m: 1:15.25
(41.31)
150m: 2:04.10
(48.85)
200m: 2:40.87
(36.77)
2 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap 2:42.52 +1.65
50m: 34.28
100m: 1:16.46
(42.18)
150m: 2:05.40
(48.94)
200m: 2:42.52
(37.12)
3 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 2:51.30 +10.43
50m: 33.09
100m: 1:17.53
(44.44)
150m: 2:11.78
(54.25)
200m: 2:51.30
(39.52)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 2:37.14
50m: 32.03
100m: 1:14.12
(42.09)
150m: 2:01.43
(47.31)
200m: 2:37.14
(35.71)
2 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 2:49.00 +11.86
50m: 32.88
100m: 1:17.40
(44.52)
150m: 2:10.30
(52.90)
200m: 2:49.00
(38.70)
3 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 2:51.24 +14.10
50m: 38.11
100m: 1:21.33
(43.22)
150m: 2:13.07
(51.74)
200m: 2:51.24
(38.17)
4 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 2:51.42 +14.28
50m: 37.79
100m: 1:21.56
(43.77)
150m: 2:12.30
(50.74)
200m: 2:51.42
(39.12)
5 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 2:55.61 +18.47
50m: 38.26
100m: 1:21.71
(43.45)
150m: 2:15.06
(53.35)
200m: 2:55.61
(40.55)
6 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås 3:25.37 +48.23
50m: 49.47
100m: 1:44.33
(54.86)
150m: 2:40.01
(55.68)
200m: 3:25.37
(45.36)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 3:00.71
50m: 43.57
100m: 1:28.51
(44.94)
150m: 2:22.15
(53.64)
200m: 3:00.71
(38.56)
2 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 3:03.06 +2.35
50m: 39.88
100m: 1:28.70
(48.82)
150m: 2:20.37
(51.67)
200m: 3:03.06
(42.69)
3 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 3:05.38 +4.67
50m: 40.89
100m: 1:27.09
(46.20)
150m: 2:22.55
(55.46)
200m: 3:05.38
(42.83)
4 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 3:06.22 +5.51
50m: 42.73
100m: 1:31.77
(49.04)
150m: 2:22.76
(50.99)
200m: 3:06.22
(43.46)
5 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 3:08.22 +7.51
50m: 42.49
100m: 1:30.83
(48.34)
150m: 2:27.93
(57.10)
200m: 3:08.22
(40.29)
6 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 3:10.01 +9.30
50m: 43.11
100m: 1:30.30
(47.19)
150m: 2:25.18
(54.88)
200m: 3:10.01
(44.83)
7 Moa Helge 2007 Simklubben 1970 3:18.01 +17.30
50m: 44.77
100m: 1:33.46
(48.69)
150m: 2:33.58
(1:00.12)
200m: 3:18.01
(44.43)
8 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap 3:18.15 +17.44
50m: 43.99
100m: 1:33.86
(49.87)
150m: 2:34.61
(1:00.75)
200m: 3:18.15
(43.54)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
Gren 9, 200m Medley Damer A-D 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 2:59.77
50m: 40.18
100m: 1:27.59
(47.41)
150m: 2:18.87
(51.28)
200m: 2:59.77
(40.90)
2 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 3:12.88 +13.11
50m: 45.08
100m: 1:35.64
(50.56)
150m: 2:29.95
(54.31)
200m: 3:12.88
(42.93)
3 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 3:26.09 +26.32
50m: 46.77
100m: 1:40.24
(53.47)
150m: 2:38.84
(58.60)
200m: 3:26.09
(47.25)
4 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 3:37.04 +37.27
50m: 47.30
100m: 1:43.21
(55.91)
150m: 2:46.94
(1:03.73)
200m: 3:37.04
(50.10)
Grenen officiell:  2020-01-11 10:30:33
2020-01-11 10:30:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 10, 4x50m Ryggsim Herrar Lag B 13 och yngre - Final
Sponsor: Speedo
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SK70's Superstars 13 Simklubben 1970 3:18.77
Ioannis Michailidi 2010 AI4310 56.78 56.78
Vilmer Malmström-Jorwén 2008 AQ8308 48.50 1:45.28
Malte Davidsson 2008 AQ8108 53.98 2:39.26
Oliver  Johansson 2007 AG5507 39.51 3:18.77
Grenen officiell:  2020-01-11 10:47:26
2020-01-11 10:50:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 11, 4x50m Ryggsim Herrar Lag A 14 och äldre - Final
Sponsor: Speedo
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kungälv lag Gul 28 Kungälvs Simsällskap 2:08.09
Ossian Arvidsson 1992 AK3592 28.89 28.89
Martin  Isaksson 1998 AW2198 31.77 1:00.66
Adrian Stude 2004 AW9904 32.51 1:33.17
Frej Andersson-Öberg 2006 AD8106 34.92 2:08.09
2 Kungälv lag Orange 26 Kungälvs Simsällskap 2:12.07 +3.98
Svante Tjernström 2007 AA4907 33.10 33.10
Anton Arvidsson 1994 AF1594 27.21 1:00.31
Josef Holmén 2007 AN2107 39.08 1:39.39
Filip Håll 2002 AT5702 32.68 2:12.07
3 SK70's Snabba grabbar 18 Simklubben 1970 2:13.51 +5.42
Milton Krantz 2006 AQ8506 36.63 36.63
Melker Boman 2005 AB2905 33.65 1:10.28
Sebastian Johansson 2002 AF7102 29.80 1:40.08
Leon Larsson 2005 AB6905 33.43 2:13.51
4 Trollhättans Simsällskap 1 16 Trollhättans Simsällskap 2:19.53 +11.44
Gustav Lokrantz 2004 AH6704 30.99 30.99
Rasmus Kristiansson 2004 AH1704 34.77 1:05.76
Rasmus Faarinen 2005 AM6305 36.42 1:42.18
Viktor Olsson 2006 AI2306 37.35 2:19.53
5 Kungälv lag Röd 28 Kungälvs Simsällskap 2:20.99 +12.90
Axel Wigstrand 2008 AH3908 39.25 39.25
Erik Isaksson 2005 AD6505 33.75 1:13.00
Johan Hildesson 1992 AK2592 28.94 1:41.94
Linus Framme 2008 AG1308 39.05 2:20.99
6 Trollhättans Simsällskap 2 14 Trollhättans Simsällskap 3:05.45 +57.36
Theo Nordin 2007 AL1907 46.66 46.66
Rasmus Olsson 2008 AG9708 47.47 1:34.13
Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 AA7509 48.64 2:22.77
Alim Inal 2006 AQ8906 42.68 3:05.45
Grenen officiell:  2020-01-11 10:50:45
2020-01-11 10:51:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 12, 4x50m Ryggsim Damer Lag B 13 och yngre - Final
Sponsor: Speedo
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SK70's Supertjejer 13 Simklubben 1970 2:41.41
Hilda Boman 2008 AA4608 41.76 41.76
Mirabelle Hedendahl 2007 AB3407 41.20 1:22.96
Agnes Hörder 2007 AA4607 39.50 2:02.46
Moa Helge 2007 AJ1607 38.95 2:41.41
2 Trollhättans Simsällskap 13 Trollhättans Simsällskap 2:47.63 +6.22
Emma Wikberg 2007 AN2207 39.47 39.47
Szofia Zana 2008 AL8408 38.26 1:17.73
Regina Zana 2010 AA9810 43.42 2:01.15
Molly Andersson 2009 AJ7609 46.48 2:47.63
3 Simklubben Alingsås 13 Simklubben Alingsås 2:56.45 +15.04
Angelika Borg 2010 AE0810 52.82 52.82
Ida Berlin 2009 AL2809 46.52 1:39.34
Daniela Borg 2007 AF6607 37.54 2:16.88
Ronja Kylen 2009 AB5409 39.57 2:56.45
- SK70's Supersimmare 13 Simklubben 1970 DSQ
Agnes Emanuelsson 2008 BD8608 53.62 53.62
Madeleine Bake Schell 2010 AJ6610 49.95 1:43.57
Maria-Heleni Pantakidis 2007 BI3007
Alice Lornell 2009 AO5009
Grenen officiell:  2020-01-11 10:57:39
2020-01-11 11:00:25 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 13, 4x50m Ryggsim Damer Lag A 14 och äldre - Final
Sponsor: Speedo
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SK70's Queens 17 Simklubben 1970 2:14.24
Linnea Andersson 2003 AU1403 34.53 34.53
Matilda Hallman 2003 BF7403 33.44 1:07.97
Clara Sandberg 2004 AH6604 32.56 1:40.53
Ella Westerlund 2004 AL6604 33.71 2:14.24
2 Kungälvs lag Orange 17 Kungälvs Simsällskap 2:18.04 +3.80
Lina Gustafsson 2003 AM9203 34.92 34.92
Sofia  Viberg 2004 AJ1404 33.10 1:08.02
Matilda Magnusson 2005 BN0605 35.41 1:43.43
Louise Ottosson 2005 BN8405 34.61 2:18.04
3 Lag Fhia 19 Falköpings Simsällskap 2:18.72 +4.48
Filippa Lind 2004 AB7204 37.26 37.26
Julia Jonsson 2004 AR5804 34.22 1:11.48
Josefine Stensson 2003 BM6603 35.64 1:47.12
Francesca Clark 2001 BE1801 31.60 2:18.72
4 Trollhättans Simsällskap 1 18 Trollhättans Simsällskap 2:20.41 +6.17
Tilda Hellström 2002 AX9402 35.98 35.98
Emma Jobe 2003 BP0203 34.04 1:10.02
Elsa Olofsson 2004 AQ9204 34.69 1:44.71
Wilma Andrée 2004 AY2204 35.70 2:20.41
5 SK70's Snabba tjejer 16 Simklubben 1970 2:34.30 +20.06
Filippa Fritzson 2005 AE3205 39.22 39.22
Evelina Hallman 2006 AG8406 39.34 1:18.56
Ida Hansson 2005 AK5205 41.08 1:59.64
Matilda Hörder 2004 AH5604 34.66 2:34.30
6 Kungälvs lag Gul 14 Kungälvs Simsällskap 2:41.28 +27.04
Tuva Honsberg 2008 AE5208 39.89 39.89
Maja Karlsson 2006 AA2206 36.09 1:15.98
Tilda Dohrner 2006 AV7606 38.95 1:54.93
Hanna Halldorf 2006 BL5406 46.35 2:41.28
- Trollhättans Simsällskap 2 15 Trollhättans Simsällskap DSQ
Julia Olsson 2006 AB9206 42.75 42.75
Kajsa Lövbrand 2005 BX2605 43.45 1:26.20
Frida Blom 2006 BU4006
Hilma Nordin 2009 AV2609
Grenen officiell:  2020-01-11 11:02:57
2020-01-11 11:03:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 14, 4x50m Bröstsim Herrar Lag B 13 och yngre - Final
Sponsor: svea
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
- SK70's Superstars 13 Simklubben 1970 DSQ
Vincent Rosholm 2008 AE8308 49.32 49.32
Oliver  Johansson 2007 AG5507 52.18 1:41.50
Vilmer Malmström-Jorwén 2008 AQ8308
Malte Davidsson 2008 AQ8108
Grenen officiell:  2020-01-11 13:21:33
2020-01-11 13:25:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben 1970
Document
Resultat
SK70 Team Competition
Plats: Sandareds Simhall Arrangör: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 15, 4x50m Bröstsim Herrar Lag A 14 och äldre - Final
Sponsor: svea
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kungälv lag Gul 28 Kungälvs Simsällskap 2:27.16
Ossian Arvidsson 1992 AK3592 31.65 31.65
Martin  Isaksson 1998 AW2198 34.82 1:06.47
Josef Holmén 2007 AN2107 41.73 1:48.20
Frej Andersson-Öberg 2006 AD8106 38.96 2:27.16
2 Trollhättans Simsällskap 1 16 Trollhättans Simsällskap 2:28.87 +1.71
Gustav Lokrantz 2004 AH6704 34.26 34.26
Rasmus Kristiansson 2004 AH1704 38.75 1:13.01
Viktor Olsson 2006 AI2306 39.87 1:52.88
Rasmus Faarinen 2005 AM6305 35.99 2:28.87
3 Kungälv lag Röd 28 Kungälvs Simsällskap 2:36.95 +9.79
Erik Isaksson 2005 AD6505 40.63 40.63
Filip Håll 2002 AT5702 36.22 1:16.85
Johan Hildesson 1992 AK2592 34.02 1:50.87
Linus Framme 2008 AG1308 46.08 2:36.95
4 SK70's Snabba grabbar