2021-01-25   20:57:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 fredag

Document
Resultat
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystad Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 18 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 4, 50m Frisim Damer - Final
Sponsor: HP Holding AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb 639 26.61
2 Lovisa Klarén 1992 Malmö Kappsimningsklubb 631 26.73 +0.12
3 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb 615 26.96 +0.35
4 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 584 27.43 +0.82
5 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb 575 27.56 +0.95
6 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen 556 27.87 +1.26
7 Linnéa Lindh 2003 Landskrona Simsällskap 556 27.88 +1.27
8 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap 540 28.15 +1.54
9 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 518 28.54 +1.93
10 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 511 28.68 +2.07
11 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb 507 28.74 +2.13
12 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen 503 28.83 +2.22
13 Lina Ostreus 2002 Malmö Kappsimningsklubb 498 28.92 +2.31
14 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap 487 29.14 +2.53
15 Elin Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb 473 29.41 +2.80
16 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap 473 29.42 +2.81
17 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 471 29.47 +2.86
18 Annie Thulin 2003 Kristianstads SLS 468 29.52 +2.91
19 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 463 29.63 +3.02
20 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 461 29.68 +3.07
21 Cornelia Forsgren 2000 SK Triton 454 29.82 +3.21
22 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen 451 29.89 +3.28
23 Antonia Sandblom 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 445 30.02 +3.41
24 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen 442 30.09 +3.48
25 Maja Åkesson 2002 Ystads Simsällskap 428 30.42 +3.81
26 Elvira Eriksson 2003 Ystads Simsällskap 400 31.12 +4.51
27 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 379 31.67 +5.06
28 Julia Stenström 2002 SK Triton 291 34.59 +7.98
29 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb 173 41.11 +14.50 S7
- Iza Jacobsson 2003 Ystads Simsällskap DNS
- Irma Nilsson 2001 Ystads Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-09-18 19:27:08
2020-09-20 16:44:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner