2021-01-25   22:04:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 fredag

Document
Resultat
Sparbanken Skåne Cup
Plats: Ystad Arena Arrangör: Ystad Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 18 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 11, 100m Frisim Herrar - Final
Sponsor: Stoby Måleri AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb 50.27
50m: 24.01
100m: 50.27
(26.26)
2 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb 53.75 +3.48
50m: 25.62
100m: 53.75
(28.13)
3 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb 54.21 +3.94
50m: 26.01
100m: 54.21
(28.20)
4 Hampus Svensson 1999 Landskrona Simsällskap 55.15 +4.88
50m: 26.20
100m: 55.15
(28.95)
5 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 55.19 +4.92
50m: 26.38
100m: 55.19
(28.81)
6 Karl Hydén Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb 55.25 +4.98
50m: 26.83
100m: 55.25
(28.42)
7 Nicolas Nolén 2000 SK Triton 55.31 +5.04
50m: 26.78
100m: 55.31
(28.53)
8 Arvid Nilsson 2003 SK Triton 55.93 +5.66
50m: 27.03
100m: 55.93
(28.90)
9 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 56.50 +6.23
50m: 27.10
100m: 56.50
(29.40)
10 Harry Petersson 2002 Kristianstads SLS 56.63 +6.36
50m: 27.32
100m: 56.63
(29.31)
11 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 56.67 +6.40
50m: 27.40
100m: 56.67
(29.27)
12 Jonatan Wede 1988 Landskrona Simsällskap 56.73 +6.46
50m: 26.41
100m: 56.73
(30.32)
13 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 57.45 +7.18
50m: 27.63
100m: 57.45
(29.82)
14 Sebastian Mickelsson 2001 SK Triton 58.04 +7.77
50m: 28.15
100m: 58.04
(29.89)
15 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran 58.49 +8.22
50m: 28.05
100m: 58.49
(30.44)
16 Noel Persson 2002 SK Triton 58.56 +8.29
50m: 28.23
100m: 58.56
(30.33)
17 Tim Hagerström 1999 Malmö Kappsimningsklubb 58.82 +8.55
50m: 27.60
100m: 58.82
(31.22)
18 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran 58.89 +8.62
50m: 28.37
100m: 58.89
(30.52)
19 Fredrik Nilsson 2002 SK Triton 58.96 +8.69
50m: 28.45
100m: 58.96
(30.51)
20 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb 59.65 +9.38
50m: 28.40
100m: 59.65
(31.25)
21 Casper Aadli 2000 Klippans Simsällskap 1:00.05 +9.78
50m: 28.17
100m: 1:00.05
(31.88)
22 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen 1:00.21 +9.94
50m: 28.14
100m: 1:00.21
(32.07)
23 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap 1:00.33 +10.06
50m: 28.54
100m: 1:00.33
(31.79)
24 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS 1:00.57 +10.30
50m: 29.12
100m: 1:00.57
(31.45)
25 Haris Jazavac 2002 Kristianstads SLS 1:01.05 +10.78
50m: 29.36
100m: 1:01.05
(31.69)
26 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 1:02.07 +11.80
50m: 29.96
100m: 1:02.07
(32.11)
27 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen 1:04.10 +13.83
50m: 30.99
100m: 1:04.10
(33.11)
- Philip Primetta 2002 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-09-18 20:14:40
2020-09-18 20:15:33 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner