2020-11-28   18:02:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kvik K3 Piger 2  2008    318          2:17.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.02                 
  Adia Brekling  2008      36.75        36.75   
  Sofia Tang  2008      35.42        1:12.17   
  Zenia Englund  2008      32.80        1:44.97   
  Vigga Skou  2008      32.59        2:17.56   
                     
V1 - Tøzer A  2008    317          2:17.71   
  Vest-Brøndby  2:19.99                 
  Freja Kobbernagel  2008      32.48        32.48   
  Frederikke M. Rasmussen  2008      34.10        1:06.58   
  Esther Bang Laursen  2009      36.14        1:42.72   
  Alma Gottorp Sørensen  2009      34.99        2:17.71   
                     
Gsk´s Fnullergøjer 1  2008    264          2:26.23   
  Glostrup Svømmeklub  2:23.34                 
  Liva Friche Christensen  2008      36.52        36.52   
  Siena Serizawa  2008      33.67        1:10.19   
  Vega Deneke Kure  2009      38.18        1:48.37   
  Maiken Stoel Nielsen  2009      37.86        2:26.23   
                     
AIF Guldfisk  2008    250          2:28.89   
  Albertslund IF  2:33.78                 
  Mille Bækmark  2008      36.65        36.65   
  Thea Fritz Larsen  2009      37.15        1:13.80   
  Jensine Højmark Skaaning  2008      41.94        1:55.74   
  Marie Munk  2008      33.15        2:28.89   
                     
V1 - Tøzer B  2008    213          2:37.05   
  Vest-Brøndby  2:36.06                 
  Cecilia Janning  2009      39.23        39.23   
  Luka Revitz  2008      37.86        1:17.09   
  Sally Anna Usinger  2008      39.13        1:56.22   
  Mille Therp  2009      40.83        2:37.05   
                     
Rødkål  2009    201          2:40.15   
  Glostrup Svømmeklub  2:43.21                 
  Nora Rosenkrantz  2010      38.57        38.57   
  Asta Kruse Enemærke  2010      46.42        1:24.99   
  Thilde Bødiker  2009      39.69        2:04.68   
  Ella Kruse Enemærke  2010      35.47        2:40.15   
                     
V2  2009    156          2:54.26   
  Vest-Brøndby  2:51.95                 
  Frida Christoffersen  2009      42.62        42.62   
  Mia Kristensen  2009      45.26        1:27.88   
  Cornelia Matthesen  2009      42.62        2:10.50   
  Victoria Sinding Vetlov  2009      43.76        2:54.26   
                     
V2 Piger 2  2009    110          3:15.83   
  Vest-Brøndby  3:23.60                 
  Lucca Lundemoes  2009      42.48        42.48   
  Laura Holg Jensen  2010      55.12        1:37.60   
  Ina Højsteen  2010      49.07        2:26.67   
  Tilde Jespersen Trangbæk  2011      49.16        3:15.83   
                     
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vg17 H2 Søløver  2006    504          1:57.96   
  VG 17  1:58.58                 
  Malouca Laura Bruun  2007      28.97        28.97   
  Anna Blom Bygum  2006      29.83        58.80   
  Rikke Therp  2006      29.31        1:28.11   
  Maya Amstrup Riis  2007      29.85        1:57.96   
                     
Sunswim P1  2001    484          1:59.53   
  Solrød Svømmeklub  1:58.36                 
  Caroline P. Mathiesen  2001      28.80        28.80   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      30.97        59.77   
  Amanda L. Munch-Jensen  2005      30.83        1:30.60   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      28.93        1:59.53   
                     
Fs Girls 1  2001    480          1:59.94   
  Frederikssund Svømmeklub  2:08.78                 
  Ida Lykke Wennicke  2001      29.84        29.84   
  Camille Hvid Ravnholt  2003      30.68        1:00.52   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      30.69        1:31.21   
  Sille Andersen  2003      28.73        1:59.94   
                     
Vg17 H2 Havfruer  2006    451          2:02.41   
  VG 17  2:01.15                 
  Liva Gottorp Sørensen  2006      29.70        29.70   
  Regitze Rosenkrantz  2006      29.88        59.58   
  Marie Nissov-Johansen  2006      30.59        1:30.17   
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007      32.24        2:02.41   
                     
Vg17 H2 Søstjerne  2006    372          2:10.49   
  VG 17  2:09.83                 
  Mathilde Johansen  2007      30.99        30.99   
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      31.99        1:02.98   
  Agnes Højsteen  2007      34.12        1:37.10   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      33.39        2:10.49   
                     
Kvik Piger 1  2006    372          2:10.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.88                 
  Smilla Hauge  2007      31.65        31.65   
  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      31.84        1:03.49   
  Laura Jørgensen  2007      33.67        1:37.16   
  Sophie Harborg Fuchs  2007      33.34        2:10.50   
                     
Kvik K3 Piger 1  2007    327          2:16.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.71                 
  Josephine Michelsen  2007      35.33        35.33   
  Amanda Aidinian  2007      32.92        1:08.25   
  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007      34.93        1:43.18   
  Leonora Wahl-Brink  2007      33.00        2:16.18   
                     
Fs Girls 2  2007    324          2:16.67   
  Frederikssund Svømmeklub  2:28.12                 
  Julie Truelsen  2008      34.22        34.22   
  Liv Emilie Ryberg  2007      37.89        1:12.11   
  Tilde Rytz Jørgensen  2007      33.48        1:45.59   
  Ellen Lunn  2008      31.08        2:16.67   
                     
Rsk2  2005    323          2:16.80   
  Rønne Svømme Klub  2:28.00                 
  Clara Johansen  2008      36.23        36.23   
  Jasmin Jansuk Rømer  2007      31.08        1:07.31   
  Sofie Christiansen  2005      36.91        1:44.22   
  Ida Sohn  2008      32.58        2:16.80   
                     
10  AIF Havfruer  2004    323          2:16.86   
  Albertslund IF  2:15.57                 
  Emma Riis  2005      33.97        33.97   
  Sofie Riis  2005      34.76        1:08.73   
  Freja Johanna Kepser  2005      37.26        1:45.99   
  Laura Buchmann  2004      30.87        2:16.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark