2017-09-23   18:32:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L og Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Mandag

Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  29 marts 2010   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 
Europarekord Senior: Nadja Higl (1987) 2:21.62 2009-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Møller Pedersen  1989    770  35.76  1:13.73  1:55.43    2:32.85   
  Frem Odense                   
                     
Julie Leth-Espensen  1992    722  35.37  1:14.33  1:54.92    2:36.22   
  GI-40 Hermes                   
                     
Cecilie Holten  1996    695  36.11  1:16.29  1:58.22    2:38.16   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
                     
Olivia Ane Frey  1994    667  35.14  1:15.56  1:57.44    2:40.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Nanna Lunding  1991    644  37.45  1:18.68  2:00.21    2:42.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Petra Wennberg  1993    633  38.26  1:19.72  2:01.51    2:43.17   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Josephina Bartela  1994    626  34.97  1:15.24  1:57.91    2:43.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frederikke Hall  1992    625  36.88  1:18.73  2:01.75    2:43.90   
  Søllerød Svømmeklub SNI                   
                     
Tenna Larsson  1989    609  37.90  1:20.05  2:02.79    2:45.29   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
10  Louise B. Dalgaard  1990    608  37.41  1:19.06  2:01.78    2:45.41   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Katrine Baht-Hagen  1994    604  37.46  1:19.98  2:03.16    2:45.72   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
12  Sara Krog Christoffersen  1996    600  37.72  1:20.73  2:03.57    2:46.12   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
13  Katrine Crone  1992    599  37.89  1:20.02  2:03.16    2:46.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Louise Fleron  1990    589  37.98  1:20.60  2:03.59    2:47.15   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Rikke Nissen  1994    585  38.13  1:20.88  2:04.58    2:47.51   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Maria Pedersen  1995    585  37.69  1:20.81  2:03.85    2:47.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Frederikke Hedegaard  1993    580  37.58  1:20.51  2:03.78    2:47.98   
  West Swim Esbjerg                   
                     
18  Emma D. Rasmussen  1996    578  38.39  1:21.00  2:04.37    2:48.18   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  Anna Klüver Jepsen  1993    576  38.02  1:20.41  2:03.81    2:48.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Christina Witten  1995    575  38.47  1:21.40  2:04.76    2:48.50   
  Køge Svømmeklub                   
                     
21  Julie Jepsen  1994    570  38.58  1:21.72  2:04.85    2:48.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Cecilie M. Pedersen  1993    565  37.86  1:20.97  2:05.11    2:49.51   
  West Swim Esbjerg                   
                     
23  Malene Johansson  1992    560  38.87  1:22.00  2:05.63    2:49.99   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Clara Amalie Lisbjerg  1996    559  37.64  1:20.38  2:04.33    2:50.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
25  Sif Szetu  1994    558  37.72  1:20.92  2:04.71    2:50.15   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
25  Louise Hedmann Jacobsen  1996    558  38.19  1:21.66  2:06.07    2:50.15   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
27  Ghita Kobbelgaard  1995    547  37.97  1:21.02  2:05.75    2:51.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Sara Fogh Myrup  1997    545  39.24  1:23.09  2:07.74    2:51.54   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
29  Katrine Liljedahl  1995    545  39.31  1:22.76  2:07.31    2:51.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
30  Amalie Stage  1993    540  38.64  1:22.29  2:07.52    2:52.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
31  Nicole Møller  1993    535  38.17  1:20.68  2:05.41    2:52.55   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
32  Helle Kjær  1994    534  39.32  1:23.24  2:08.26    2:52.72   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
33  Marie Philipsen  1992    532  38.60  1:22.76  2:07.63    2:52.92   
  West Swim Esbjerg                   
                     
34  Mie Hansen  1991    532  38.13  1:22.65  2:07.67    2:52.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
35  Ulrika Toft  1995    530  40.12  1:24.52  2:09.48    2:53.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
36  Mathilde Leth-Espensen  1995    524  39.72  1:23.41  2:08.74    2:53.85   
  GI-40 Hermes                   
                     
37  Tasha Mac Brayd  1993    522  37.94  1:22.62  2:07.70    2:54.01   
  Herning Svømmeklub                   
                     
38  Anne Frølund-Grangaard  1996    520  39.11  1:23.08  2:07.90    2:54.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
39  Mathilde Stærk  1990    507  39.15  1:23.58  2:09.30    2:55.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
40  Olivia Larsen  1995    503  39.34  1:23.83  2:09.49    2:56.15   
  Lyseng IF                   
                     
41  Emma-Sofie Hestbech  1996    501  39.79  1:24.75  2:10.72    2:56.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
42  Amalie Matthiesen  1994    493  39.50  1:24.70  2:10.73    2:57.39   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
43  Yalda Ghaznavi  1992    484  40.25  1:25.01  2:11.30    2:58.51   
  Køge Svømmeklub                   
                     
44  Camilla Stange  1989    482  39.79  1:25.72  2:12.37    2:58.65   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
45  Mathilde Egelund  1991    478  41.29  1:27.35  2:13.01    2:59.21   
  O.S.L.F.                   
                     
46  Sisse Sørensen  1996    470  40.55  1:26.27  2:13.31    3:00.25   
  Herning Svømmeklub                   
                     
47  Mie Astrup Dresler  1996    469  40.10  1:25.77  2:13.09    3:00.36   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
48  Elina Wagner  1996    464  42.10  1:29.12  2:14.65    3:00.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
49  Kamilla Malczynska  1993    464  39.67  1:25.89  2:13.52    3:00.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
50  Nina Jørgensen  1990    464  40.54  1:26.31  2:13.40    3:01.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
51  Kathrine Maron  1994    458  39.23  1:23.06  2:10.58    3:01.84   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
52  Dena Zornic  1996    451  41.72  1:27.65  2:15.12    3:02.68   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  29 marts 2010 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare