Results for DM-L/DJM-L og Danish Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 787 | 30.36 | 1:02.96 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 776 | 30.59 | 1:03.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Gregersen | 1994 | 712 | 31.29 | 1:05.09 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 681 | 31.99 | 1:06.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Cecilie Hansen | 1995 | 664 | 32.02 | 1:06.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 650 | 31.97 | 1:07.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | 642 | 32.96 | 1:07.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 635 | 32.67 | 1:07.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Annelouise Dolleris | 1995 | 634 | 32.62 | 1:07.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 632 | 32.63 | 1:07.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Klara Strand Olesen | 1995 | 625 | 32.94 | 1:07.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 616 | 33.00 | 1:08.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 598 | 33.79 | 1:09.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 596 | 33.36 | 1:09.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 584 | 33.65 | 1:09.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christina Hvid Edill | 1995 | 579 | 33.85 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
17 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 565 | 33.60 | 1:10.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sarah Bro | 1996 | 561 | 34.48 | 1:10.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 556 | 34.44 | 1:10.67 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 538 | 34.27 | 1:11.47 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 536 | 34.29 | 1:11.54 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 519 | 35.70 | 1:12.34 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Kyhl | 1995 | 506 | 35.29 | 1:12.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria Søe Beith | 1996 | 504 | 35.42 | 1:13.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 499 | 35.64 | 1:13.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 493 | 35.36 | 1:13.58 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Karina Sørensen | 1995 | 459 | 35.68 | 1:15.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Amalie Ringgaard | 1996 | 440 | 36.73 | 1:16.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
29 | Maria Lassen | 1994 | 389 | 38.46 | 1:19.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:45 |