2019-10-17   19:53:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordic Age Group Championchips

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 1, 800m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tuuli Pippuri  2005  Finland    1:06.61  2:18.53  3:30.35  4:41.81  9:26.09   
          5:53.24  7:04.23  8:16.63       
Sohvi Kallinen  2004  Finland    1:06.80  2:18.79  3:30.75  4:42.21  9:27.65   
          5:53.94  7:05.84  8:17.91       
Sofia Henningsson  2004  Sweden    1:07.29  2:19.08  3:31.45  4:43.86  9:29.49   
          5:56.66  7:09.39  8:21.19       
Freyja Birkisdóttir  2006  Iceland    1:05.48  2:17.00  3:29.70  4:42.05  9:30.87   
          5:54.97  7:08.07  8:20.69       
Johanna Kübar  2006  Estonia    1:07.45  2:20.04  3:32.91  4:46.44  9:39.73   
          6:00.24  7:14.31  8:28.26       
Ólöf Kristín Isaksen  2005  Iceland    1:08.47  2:25.18  3:42.46  5:01.06  10:09.39   
          6:18.91  7:37.24  8:55.13       
Evalotta Victoria Aabrams  2005  Estonia    1:07.65  2:22.12  3:38.80  4:56.82  10:12.35   
          6:15.60  7:35.86  8:55.51       
Guste Simkute  2005  Lithuania    1:14.15  2:34.63  3:56.28  5:18.26  10:45.07   
          6:41.20  8:04.44  9:26.35       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 2, 1500m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mikael Söderberg  2003  Sweden    1:00.51  2:05.71  3:11.64  4:17.15  16:26.32   
          5:23.64  6:29.54  7:35.81  8:42.16     
          9:49.18  10:55.70  12:02.54  13:09.47     
          14:15.85  15:21.61         
Toomas Tanel Tammer  2003  Estonia    1:01.79  2:08.62  3:16.24  4:24.22  17:01.26   
          5:32.32  6:40.60  7:49.57  8:58.26     
          10:07.44  11:16.49  12:25.01  13:34.39     
          14:43.82  15:52.80         
Jokubas Tijunonis  2003  Lithuania    1:02.17  2:10.78  3:21.02  4:31.80  17:38.39   
          5:43.08  6:54.63  8:06.18  9:18.24     
          10:30.15  11:42.02  12:53.90  14:05.49     
          15:17.39  16:28.90         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 3, 100m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Schastine Tabor  2005  Denmark    27.97        58.12   
Liva Stjernholm  2004  Denmark    28.07        58.38   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Denmark    28.68        59.87   
Frida Bang Stanelt  2004  Denmark    28.56        1:00.06   
Peppi Vesalainen  2004  Finland    28.96        1:00.19   
Aurelia Roos  2004  Estonia    29.10        1:00.95   
Moa Holmquist  2004  Sweden    29.62        1:01.04   
Aliina Karvonen  2004  Finland    29.16        1:01.07   
Brita Rannamets  2004  Estonia    28.25        1:01.21   
10  Jekaterina Pogodina  2004  Estonia    28.62        1:01.28   
11  Heleri Zirk  2004  Estonia    28.63        1:01.56   
12  Aino-Kaisa Paatos  2004  Finland    29.66        1:01.57   
13  Emelie Ek-Värn  2004  Sweden    29.32        1:01.82   
14  Patricija Kodraskaite  2006  Lithuania    30.31        1:02.91   
15  Andzelika Zlatkute  2004  Lithuania    29.76        1:03.12   
16  Gabriele Puzaraite  2004  Lithuania    29.01        1:04.00   
17  Vilma Leppähaara  2005  Finland    30.19        1:04.04   
Anita Gudovskaja  2005  Estonia    28.51        1:02.51  EXTRA 
Cille Kirketerp  2005  Denmark    29.11        1:01.30  EXTRA 
Marie Toompuu  2004  Estonia    29.29        1:01.41  EXTRA 
Mari-Liis Maas  2004  Estonia    30.24        1:02.82  EXTRA 
Riikka Niskala  2004  Finland    29.94        1:01.94  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 4, 100m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Denmark    24.83        52.07   
Daniil Pancerevas  2004  Lithuania    25.44        52.66   
Demid Solodov  2003  Estonia    24.66        52.89   
Valdemar Brøns  2003  Denmark    25.67        53.21   
Henning Cederlund  2003  Sweden    25.41        53.50   
Erik Lihhats  2003  Estonia    25.40        54.21   
Joris Veretinskas  2003  Lithuania    25.34        54.22   
Ronald Jaaska  2003  Estonia    26.12        54.54   
Marcus Forsel  2003  Finland    25.97        54.70   
Martin Tretjak  2004  Lithuania    26.41        54.70   
11  Simon Ravals  2003  Finland    26.00        54.71   
12  Danielis Kvederis  2004  Lithuania    26.50        54.87   
13  Alan Gritsõk  2003  Estonia    25.85        54.90   
14  Alex Lydman  2003  Finland    26.17        55.19   
15  Johan Krister Fredriksson  2003  Finland    26.46        56.24   
Artur Tobler  2004  Estonia    26.83        55.95  EXTRA 
Daniil Drozdov  2004  Estonia    25.20        53.33  EXTRA 
Santeri Herpola  2003  Finland    25.45        54.91  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Asta Poulsen Dolan  2004  Denmark    32.12  1:07.62  1:42.65    2:18.74   
Alma Bendix Dahl  2005  Denmark    31.35  1:07.23  1:43.07    2:19.05   
Sofie Bruun Høvring  2004  Denmark    30.82  1:07.95  1:46.80    2:27.29   
Radvile Kerseviciute  2005  Lithuania    32.44  1:09.66  1:47.72    2:28.24   
Karla Tiainen  2005  Finland    31.60  1:08.09  1:47.13    2:28.73   
Kristine Nilsson Norby  2005  Denmark    32.68  1:09.95  1:49.59    2:31.02   
Polina Timofejeva  2005  Estonia    32.71  1:10.48  1:50.43    2:31.33   
Ebba Hann  2004  Sweden    31.70  1:09.31  1:50.22    2:31.58   
Auguste Jociute  2004  Lithuania    33.37  1:13.51  1:55.06    2:37.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Denmark    27.39  59.48  1:32.50    2:04.27   
Joakim Køhn  2003  Denmark    29.22  1:02.64  1:35.10    2:09.26   
Arttu Mäenpää  2003  Finland    28.12  1:00.91  1:35.09    2:10.51   
Nojus Skirutis  2003  Lithuania    29.86  1:03.78  1:37.91    2:11.03   
Luukas Vainio  2003  Finland    29.03  1:02.76  1:36.89    2:11.53   
Axel Auer  2003  Sweden    28.00  1:00.50  1:34.21    2:12.38   
Konrad Aleksander Sepp  2005  Estonia    30.21  1:03.99  1:37.61    2:13.54   
Dmitri Astrelin  2003  Estonia    29.30  1:03.26  1:38.14    2:15.26   
Mykolas Rindokas  2003  Lithuania    30.87  1:06.24  1:42.16    2:19.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 7, 200m Breaststroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Pinja Taskila  2004  Finland    35.59  1:15.37  1:55.36    2:35.61   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Denmark    35.61  1:14.92  1:55.59    2:36.13   
Saga Boråker  2004  Sweden    34.90  1:15.66  1:56.71    2:37.60   
Eneli Jefimova  2006  Estonia    35.80  1:15.67  1:57.15    2:37.98   
Josefine Zebitz  2004  Denmark    37.12  1:17.91  1:59.67    2:41.82   
Meeri Yli-Äyhö  2004  Finland    36.28  1:18.52  2:00.25    2:42.09   
Eva Margrét Falsdóttir  2005  Iceland    36.57  1:17.59  1:58.83    2:43.62   
Jekaterina Vorontsova  2005  Estonia    37.15  1:20.72  2:05.26    2:50.04   
Johanna Kübar  2006  Estonia    38.43  1:22.23  2:07.64    2:53.01   
10  Simona Rasmann  2004  Estonia    38.28  1:22.31  2:08.09    2:53.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 8, 200m Breaststroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christopher Palvadre  2003  Estonia    32.08    1:48.11    2:27.49   
Jami Ihalainen  2003  Finland    33.83  1:12.35  1:50.65    2:27.71   
August Eriksson  2004  Sweden    33.02  1:10.56  1:48.58    2:28.35   
Dað Björnsson  2004  Iceland    33.27  1:11.57  1:50.99    2:30.01   
Davin Lindholm  2004  Finland    33.65  1:12.01  1:49.22    2:30.12   
Karl Mattias Milk  2004  Estonia    33.67  1:12.31  1:51.38    2:31.23   
Mihkel Melker Marran  2003  Estonia    33.75  1:12.75  1:53.13    2:35.74   
Dziugas Karklelis  2003  Lithuania    33.53  1:13.34  1:54.07    2:35.79   
Niklas Hatakka  2003  Finland            DSQ  SW 7.1 
Ralf Erik Prits  2004  Estonia            DSQ  SW 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 9, 4X100m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            4:21.24   
  Kristine Nilsson Norby  2005      31.72  1:05.20      1:05.20   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      33.80  1:12.67      2:17.87   
  Alma Bendix Dahl  2005      29.71  1:05.03      3:22.90   
  Schastine Tabor  2005      26.95  58.34      4:21.24   
                     
Finland Women  2005  Finland            4:28.54   
  Riikka Niskala  2004      33.61  1:09.64      1:09.64   
  Pinja Taskila  2004      33.95  1:13.45      2:23.09   
  Karla Tiainen  2005      30.19  1:05.54      3:28.63   
  Sohvi Kallinen  2004      29.01  59.91      4:28.54   
                     
Estonia Girls  2004  Estonia            4:28.85   
  Laura Vitsut  2004      33.16  1:09.29      1:09.29   
  Eneli Jefimova  2006      33.51  1:12.84      2:22.13   
  Brita Rannamets  2004      30.74  1:07.28      3:29.41   
  Aurelia Roos  2004      28.43  59.44      4:28.85   
                     
Sweden  2004  Sweden            4:29.02   
  Tea Winblad  2004      32.60  1:07.34      1:07.34   
  Saga Boråker  2004      34.66  1:15.28      2:22.62   
  Ebba Hann  2004      30.50  1:06.41      3:29.03   
  Moa Holmquist  2004      28.75  59.99      4:29.02   
                     
Lithuania Women  2004  Lithuania            DSQ  SW 10.11 
  Guste Simkute  2005      34.43  1:11.92      1:11.92   
  Auguste Jociute  2004      37.04  1:19.34      2:31.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Estonia Boys  2003  Estonia            3:55.51   
  Maksim Minajev  2003      27.84  58.90      58.90   
  Christopher Palvadre  2003      30.57  1:00.72      1:59.62   
  Alan Gritsõk  2003      6.21  32.75      2:32.37   
  Demid Solodov  2003      30.63  1:23.14      3:55.51   
                     
Sweden  2003  Sweden            3:58.56   
  Gustav Ahlqvist  2003      28.77  1:01.78      1:01.78   
  August Eriksson  2004      31.12  1:07.66      2:09.44   
  Axel Auer  2003      25.98  56.90      3:06.34   
  Henning Cederlund  2003      24.68  52.22      3:58.56   
                     
Finland Men  2003  Finland            3:59.77   
  Marcus Forsel  2003      29.05  1:00.26      1:00.26   
  Davin Lindholm  2004      31.30  1:07.61      2:07.87   
  Luukas Vainio  2003      27.18  58.26      3:06.13   
  Alex Lydman  2003      25.46  53.64      3:59.77   
                     
Lithuania Men  2004  Lithuania            4:07.06   
  Tadas Praniauskas  2003      29.72  1:04.49      1:04.49   
  Dziugas Karklelis  2003      33.00  1:11.15      2:15.64   
  Daniil Pancerevas  2004      25.89  57.36      3:13.00   
  Joris Veretinskas  2003      16.07  54.06      4:07.06   
                     
Iceland Men  2004  Iceland            4:18.79   
  Aron Fannar Kristínarson  2003      30.39  1:06.44      1:06.44   
  Dað Björnsson  2004      32.15  1:08.69      2:15.13   
  Veigar Hrafn Sigþórsson  2005      24.05  1:05.99      3:21.12   
  Ingvar Orri Jóhannesson  2004      11.11  57.67      4:18.79   
                     
Danmark  2004  Denmark            DSQ  SW 7.1 150m 
  Valdemar Brøns  2003      29.30  59.72      59.72   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 11, 400m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Alma Bendix Dahl  2005  Denmark    1:07.51  2:25.60  3:52.91    5:00.51   
Tea Winblad  2004  Sweden    1:08.84  2:27.34  3:53.29    5:01.27   
Josefine Zebitz  2004  Denmark    1:10.10  2:28.37  3:54.45    5:04.75   
Eva Margrét Falsdóttir  2005  Iceland    1:14.34  2:37.54  4:02.87    5:16.38   
Johanna Kübar  2006  Estonia    1:17.55  2:39.34  4:10.17    5:20.64   
Mari-Liis Maas  2004  Estonia    1:16.43  2:37.67  4:11.34    5:24.83   
Guste Simkute  2005  Lithuania    1:21.71  2:43.60  4:32.59    5:52.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 12, 400m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Sweden    1:02.62  2:17.91  3:36.02    4:39.62   
Nojus Skirutis  2003  Lithuania    1:06.51  2:21.32  3:44.10    4:47.09   
Konrad Aleksander Sepp  2005  Estonia    1:08.47  2:25.05  3:44.24    4:50.06   
Aron Fannar Kristínarson  2003  Iceland    1:06.70  2:22.79  3:46.94    4:52.49   
Artur Tobler  2004  Estonia    1:05.76  2:21.45  3:46.86    4:53.31   
Dmitri Astrelin  2003  Estonia    1:05.63  2:21.79  3:45.14    4:53.84   
Dziugas Karklelis  2003  Lithuania    1:10.67  2:26.99  3:50.63    4:58.30   
Davin Lindholm  2004  Finland    1:06.89  2:26.71  3:50.74    4:59.33   
Jokubas Tijunonis  2003  Lithuania    1:10.85  2:23.21  3:52.23    4:59.36   
10  Veigar Hrafn Sigþórsson  2005  Iceland    1:06.60  2:23.43  3:53.48    5:01.57   
Niklas Hatakka  2003  Finland            DSQ  SW 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 13, 200m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Denmark    29.47  1:01.08  1:33.71    2:06.49   
Tuuli Pippuri  2005  Finland    30.57  1:03.58  1:36.24    2:09.40   
Sofia Henningsson  2004  Sweden    29.78  1:02.68  1:35.82    2:10.59   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Finland    31.08  1:03.84  1:38.07    2:10.62   
Heleri Zirk  2004  Estonia    30.19  1:03.68  1:37.06    2:10.86   
Aliina Karvonen  2004  Finland    30.70  1:04.21  1:38.27    2:11.09   
Jekaterina Pogodina  2004  Estonia    29.89  1:04.03  1:37.10    2:11.26   
Moa Holmquist  2004  Sweden    31.07  1:04.01  1:37.93    2:11.69   
Evalotta Victoria Aabrams  2005  Estonia    30.43  1:04.00  1:39.78    2:14.23   
10  Peppi Vesalainen  2004  Finland    30.13  1:04.66  1:39.78    2:15.38   
11  Ólöf Kristín Isaksen  2005  Iceland    30.83  1:05.03  1:41.08    2:15.53   
12  Andzelika Zlatkute  2004  Lithuania    30.84  1:05.76  1:41.04    2:16.54   
13  Patricija Kodraskaite  2006  Lithuania    32.21  1:07.45  1:44.27    2:20.59   
14  Gabriele Puzaraite  2004  Lithuania    32.08  1:09.27  1:47.46    2:26.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:34 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 14, 200m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Sweden    26.56  55.78  1:25.49    1:55.21   
Valdemar Brøns  2003  Denmark    27.05  56.17  1:25.65    1:56.16   
Erik Lihhats  2003  Estonia    26.93  57.14  1:26.62    1:57.37   
Danielis Kvederis  2004  Lithuania    27.72  58.02  1:29.14    1:59.83   
Mykolas Rindokas  2003  Lithuania    27.92  58.22  1:29.66    2:00.00   
Demid Solodov  2003  Estonia    26.28  57.04  1:27.26    2:00.05   
Joris Veretinskas  2003  Lithuania    27.65  58.75  1:28.72    2:00.71   
Alex Lydman  2003  Finland    27.54  57.98  1:29.28    2:00.73   
Toomas Tanel Tammer  2003  Estonia    27.48  58.60  1:29.85    2:01.14   
10  Georg Filippov  2004  Estonia    27.30  58.17  1:30.35    2:02.72   
11  Martynas Audickas  2004  Lithuania    28.72  1:00.10  1:32.81    2:05.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:43 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:52   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 15, 100m Backstrok Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Denmark    32.12        1:04.94   
Katrine Bonefeld  2004  Denmark    32.48        1:06.16   
Vilma Leppähaara  2005  Finland    33.07        1:07.72   
Emelie Ek-Värn  2004  Sweden    33.09        1:09.03   
Anita Gudovskaja  2005  Estonia    33.41        1:09.10   
Riikka Niskala  2004  Finland    33.71        1:09.36   
Laura Vitsut  2004  Estonia    33.78        1:09.54   
Elis Treial  2004  Estonia    34.58        1:10.56   
Eneli Jefimova  2006  Estonia    34.17        1:11.02   
10  Guste Simkute  2005  Lithuania    35.24        1:11.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 16, 100m Backstroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maksim Minajev  2003  Estonia    28.28        59.03   
Gustav Ahlqvist  2003  Sweden    29.02        1:00.48   
Jami Ihalainen  2003  Finland    30.13        1:01.69   
Ronald Jaaska  2003  Estonia    29.88        1:01.83   
Jokubas Tijunonis  2003  Lithuania    29.69        1:01.92   
Jokubas Jankauskas  2003  Lithuania    30.35        1:02.70   
Tadas Praniauskas  2003  Lithuania    29.92        1:03.24   
Ralf Erik Prits  2004  Estonia    30.25        1:03.29   
Johan Krister Fredriksson  2003  Finland    31.22        1:04.02   
10  Karl Mattias Milk  2004  Estonia    31.83        1:06.79   
Simon Ravals  2003  Finland            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:31   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 17, 50m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cille Kirketerp  2005  Denmark            27.19   
Brita Rannamets  2004  Estonia            27.22   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Denmark            27.30   
Peppi Vesalainen  2004  Finland            27.46   
Frida Bang Stanelt  2004  Denmark            27.69   
Aurelia Roos  2004  Estonia            27.84   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Finland            28.03   
Marie Toompuu  2004  Estonia            28.04   
Riikka Niskala  2004  Finland            28.43   
10  Heleri Zirk  2004  Estonia            28.54   
11  Gabriele Puzaraite  2004  Lithuania            28.86   
12  Mathilda Hyldal Jung  2004  Denmark            29.20   
Anita Gudovskaja  2005  Estonia            28.96  EXTRA 
Jekaterina Pogodina  2004  Estonia            28.09  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:31 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 18, 50m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Demid Solodov  2003  Estonia            23.88   
Joris Veretinskas  2003  Lithuania            24.05   
Alexander Tullberg  2003  Denmark            24.28   
Daniil Drozdov  2004  Estonia            24.37   
Christopher Palvadre  2003  Estonia            24.40   
Santeri Herpola  2003  Finland            24.64   
Erik Lihhats  2003  Estonia            24.86   
Simon Ravals  2003  Finland            24.97   
Henning Cederlund  2003  Sweden            25.05   
10  Martin Tretjak  2004  Lithuania            25.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Bendix Dahl  2005  Denmark    29.96        1:02.31   
Sofie Bruun Høvring  2004  Denmark    29.41        1:02.71   
Asta Poulsen Dolan  2004  Denmark    30.00        1:02.82   
Schastine Tabor  2005  Denmark    29.74        1:02.85   
Karla Tiainen  2005  Finland    30.70        1:05.28   
Radvile Kerseviciute  2005  Lithuania    30.38        1:05.50   
Ebba Hann  2004  Sweden    30.13        1:05.73   
Tea Winblad  2004  Sweden    30.76        1:05.89   
Polina Timofejeva  2005  Estonia    31.78        1:06.95   
10  Brita Rannamets  2004  Estonia    30.99        1:06.97   
11  Auguste Jociute  2004  Lithuania    31.50        1:07.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 20, 100m Butterfly Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Denmark    26.08        55.68   
Joakim Køhn  2003  Denmark    27.18        56.93   
Daniil Pancerevas  2004  Lithuania    26.96        57.19   
Marcus Forsel  2003  Finland    26.48        57.40   
Axel Auer  2003  Sweden    26.74        57.79   
Alan Gritsõk  2003  Estonia    27.47        58.01   
Arttu Mäenpää  2003  Finland    27.16        58.41   
Nikita Karatðevski  2003  Estonia    27.15        58.64   
Dmitri Astrelin  2003  Estonia    27.26        58.72   
10  Luukas Vainio  2003  Finland    27.88        58.81   
11  Daniil Drozdov  2004  Estonia    27.93        1:00.09   
12  Mykolas Rindokas  2003  Lithuania    28.72        1:00.17   
13  Martin Tretjak  2004  Lithuania    28.29        1:00.79   
14  Martynas Audickas  2004  Lithuania    28.73        1:02.59   
15  August Eriksson  2004  Sweden    28.45        1:02.62   
Artur Tobler  2004  Estonia    27.97        59.77  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 21, 4X100m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            3:57.79   
  Liva Stjernholm  2004      28.40  58.27      58.27   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      28.61  1:00.02      1:58.29   
  Frida Bang Stanelt  2004      28.74  1:00.22      2:58.51   
  Schastine Tabor  2005      28.30  59.28      3:57.79   
                     
Finland Women  2005  Finland            4:02.21   
  Tuuli Pippuri  2005      29.78  1:00.85      1:00.85   
  Aliina Karvonen  2004      29.41  1:00.68      2:01.53   
  Peppi Vesalainen  2004      28.51  1:00.07      3:01.60   
  Sohvi Kallinen  2004      29.46  1:00.61      4:02.21   
                     
Estonia Girls  2004  Estonia            4:04.17   
  Aurelia Roos  2004      29.05  1:00.72      1:00.72   
  Brita Rannamets  2004      30.02  1:02.53      2:03.25   
  Marie Toompuu  2004      29.21  1:01.04      3:04.29   
  Jekaterina Pogodina  2004      28.88  59.88      4:04.17   
                     
Sweden  2004  Sweden            4:06.05   
  Sofia Henningsson  2004      29.48  1:00.89      1:00.89   
  Moa Holmquist  2004      29.27  1:00.98      2:01.87   
  Tea Winblad  2004      29.80  1:02.35      3:04.22   
  Emelie Ek-Värn  2004      29.31  1:01.83      4:06.05   
                     
Lithuania Women  2004  Lithuania            4:18.57   
  Patricija Kodraskaite  2006      30.73  1:03.39      1:03.39   
  Gabriele Puzaraite  2004      29.96  1:04.40      2:07.79   
  Guste Simkute  2005      32.23  1:08.69      3:16.48   
  Andzelika Zlatkute  2004      29.16  1:02.09      4:18.57   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:06 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  13 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 22, 4X100m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            3:31.41   
  Alexander Tullberg  2003      25.58  52.75      52.75   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      25.30  52.79      1:45.54   
  Joakim Køhn  2003      25.97  53.35      2:38.89   
  Valdemar Brøns  2003      25.35  52.52      3:31.41   
                     
Lithuania Men  2004  Lithuania            3:33.50   
  Daniil Pancerevas  2004      25.55  52.42      52.42   
  Joris Veretinskas  2003      25.75  53.11      1:45.53   
  Martin Tretjak  2004      26.05  54.41      2:39.94   
  Danielis Kvederis  2004      25.31  53.56      3:33.50   
                     
Estonia Boys  2003  Estonia            3:35.23   
  Erik Lihhats  2003      26.11  54.92      54.92   
  Daniil Drozdov  2004      24.77  53.40      1:48.32   
  Christopher Palvadre  2003      25.65  54.38      2:42.70   
  Demid Solodov  2003      25.13  52.53      3:35.23   
                     
Finland Men  2003  Finland            3:37.77   
  Alex Lydman  2003      26.21  55.28      55.28   
  Santeri Herpola  2003      24.91  54.28      1:49.56   
  Simon Ravals  2003      24.70  53.31      2:42.87   
  Marcus Forsel  2003      26.15  54.90      3:37.77   
                     
Sweden  2003  Sweden            3:38.87   
  Henning Cederlund  2003      25.95  53.50      53.50   
  Mikael Söderberg  2003      26.80  55.50      1:49.00   
  Gustav Ahlqvist  2003      26.39  55.57      2:44.57   
  Axel Auer  2003      25.98  54.30      3:38.87   
                     
Iceland Men  2004  Iceland            3:53.35   
  Dað Björnsson  2004      26.78  57.25      57.25   
  Aron Fannar Kristínarson  2003      27.71  58.36      1:55.61   
  Veigar Hrafn Sigþórsson  2005      28.53  59.53      2:55.14   
  Ingvar Orri Jóhannesson  2004      27.03  58.21      3:53.35   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  13 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 23, 400m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Denmark    1:04.32  2:13.88  3:23.79    4:31.88   
Sohvi Kallinen  2004  Finland    1:06.01  2:16.49  3:25.74    4:32.92   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Finland    1:06.75  2:17.95  3:27.35    4:33.45   
Sofia Henningsson  2004  Sweden    1:05.72  2:16.31  3:26.63    4:33.45   
Tuuli Pippuri  2005  Finland    1:06.59  2:17.06  3:27.06    4:34.09   
Aliina Karvonen  2004  Finland    1:06.93  2:17.80  3:29.59    4:38.71   
Freyja Birkisdóttir  2006  Iceland    1:05.51  2:16.49  3:28.14    4:38.82   
Heleri Zirk  2004  Estonia    1:06.82  2:19.39  3:30.19    4:38.99   
Johanna Kübar  2006  Estonia    1:05.67  2:16.75  3:28.38    4:39.32   
10  Jekaterina Pogodina  2004  Estonia    1:06.94  2:20.05  3:31.96    4:42.90   
11  Evalotta Victoria Aabrams  2005  Estonia    1:07.30  2:20.53  3:34.94    4:49.07   
12  Ólöf Kristín Isaksen  2005  Iceland    1:08.18  2:23.44  3:40.19    4:54.19   
13  Andzelika Zlatkute  2004  Lithuania    1:08.93  2:24.47  3:41.01    4:54.29   
14  Patricija Kodraskaite  2006  Lithuania    1:10.07  2:27.28  3:45.33    5:01.69   
15  Gabriele Puzaraite  2004  Lithuania    1:12.99  2:36.01  4:00.94    5:25.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:12 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 24, 400m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Sweden    59.47  2:03.78  3:08.41    4:11.22   
Alex Lydman  2003  Finland    59.71  2:04.62  3:09.58    4:11.30   
Henning Cederlund  2003  Sweden    59.09  2:03.48  3:07.80    4:12.49   
Erik Lihhats  2003  Estonia    59.59  2:04.35  3:09.54    4:16.13   
Toomas Tanel Tammer  2003  Estonia    59.51  2:05.04  3:11.65    4:16.71   
Georg Filippov  2004  Estonia    1:00.02  2:05.86  3:12.47    4:17.76   
Nojus Skirutis  2003  Lithuania    1:00.83  2:06.22  3:13.75    4:19.33   
Konrad Aleksander Sepp  2005  Estonia    1:03.80  2:12.26  3:19.03    4:24.44   
Mykolas Rindokas  2003  Lithuania    1:01.97  2:09.42  3:18.68    4:25.09   
10  Martynas Audickas  2004  Lithuania    1:03.96  2:11.96  3:21.19    4:30.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 25, 200m Backstroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Denmark    33.62  1:09.47  1:45.58    2:20.34   
Katrine Bonefeld  2004  Denmark    33.34  1:08.39  1:44.64    2:20.61   
Vilma Leppähaara  2005  Finland    34.03  1:11.12  1:49.52    2:26.81   
Mari-Liis Maas  2004  Estonia    35.20  1:13.69  1:52.38    2:29.43   
Emelie Ek-Värn  2004  Sweden    34.10  1:12.80  1:51.30    2:30.07   
Elis Treial  2004  Estonia    36.44  1:14.28  1:53.54    2:30.89   
Laura Vitsut  2004  Estonia    35.04  1:13.96  1:53.55    2:31.77   
Guste Simkute  2005  Lithuania    35.92  1:14.05  1:54.02    2:31.84   
Riikka Niskala  2004  Finland    35.06  1:14.47  1:53.48    2:32.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 26, 200m Backstroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maksim Minajev  2003  Estonia    29.38  1:02.87  1:36.87    2:10.30   
Danielis Kvederis  2004  Lithuania    31.32  1:05.83  1:40.52    2:12.97   
Jokubas Tijunonis  2003  Lithuania    30.77  1:04.05  1:38.93    2:13.00   
Gustav Ahlqvist  2003  Sweden    30.19  1:04.48  1:39.91    2:14.51   
Niklas Hatakka  2003  Finland    31.79  1:07.03  1:42.19    2:15.59   
Ronald Jaaska  2003  Estonia    31.56  1:06.75  1:42.76    2:18.64   
Ralf Erik Prits  2004  Estonia    33.25  1:09.66  1:46.28    2:19.31   
Tadas Praniauskas  2003  Lithuania    31.05  1:05.81  1:42.81    2:19.96   
Jokubas Jankauskas  2003  Lithuania    33.38  1:09.06  1:45.07    2:20.93   
10  Johan Krister Fredriksson  2003  Finland    32.64  1:07.89  1:44.59    2:22.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 27, 100m Breaststroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilda Hyldal Jung  2004  Denmark    34.19        1:12.24   
Eneli Jefimova  2006  Estonia    33.76        1:12.34   
Pinja Taskila  2004  Finland    34.74        1:13.49   
Saga Boråker  2004  Sweden    34.84        1:13.62   
Meeri Yli-Äyhö  2004  Finland    34.67        1:14.39   
Schastine Tabor  2005  Denmark    35.21        1:15.13   
Simona Rasmann  2004  Estonia    36.21        1:18.51   
Jekaterina Vorontsova  2005  Estonia    36.99        1:18.60   
Marie Toompuu  2004  Estonia    36.45        1:18.63   
Eva Margrét Falsdóttir  2005  Iceland            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 28, 100m Breaststroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Davin Lindholm  2004  Finland    30.53        1:06.63   
Jami Ihalainen  2003  Finland    32.23        1:07.59   
Christopher Palvadre  2003  Estonia    31.18        1:07.87   
August Eriksson  2004  Sweden    31.76        1:08.16   
Dað Björnsson  2004  Iceland    32.00        1:08.53   
Luukas Vainio  2003  Finland    31.74        1:08.61   
Karl Mattias Milk  2004  Estonia    32.98        1:10.67   
Dziugas Karklelis  2003  Lithuania    32.97        1:11.32   
Mihkel Melker Marran  2003  Estonia    33.18        1:11.58   
10  Ingvar Orri Jóhannesson  2004  Iceland    32.05        1:12.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 29, 200m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alma Bendix Dahl  2005  Denmark    30.32  1:07.34  1:50.27    2:23.29   
Tea Winblad  2004  Sweden    30.85  1:09.31  1:51.18    2:24.42   
Josefine Zebitz  2004  Denmark    31.94  1:09.00  1:50.71    2:25.22   
Sofie Bruun Høvring  2004  Denmark    30.03  1:08.83  1:52.33    2:27.32   
Asta Poulsen Dolan  2004  Denmark    30.59  1:09.60  1:53.32    2:27.34   
Moa Holmquist  2004  Sweden    32.71  1:10.19  1:54.66    2:29.35   
Eva Margrét Falsdóttir  2005  Iceland    31.94  1:12.38  1:54.43    2:30.58   
Johanna Kübar  2006  Estonia    32.30  1:12.17  1:55.97    2:30.75   
Radvile Kerseviciute  2005  Lithuania    31.85  1:09.54  1:55.13    2:32.26   
10  Anita Gudovskaja  2005  Estonia    31.68  1:10.55  1:56.65    2:32.71   
11  Auguste Jociute  2004  Lithuania    31.79  1:14.85  1:58.16    2:35.47   
12  Ebba Hann  2004  Sweden    30.69  1:13.09  1:58.26    2:36.09   
13  Guste Simkute  2005  Lithuania    37.01  1:19.78  2:13.53    2:52.22   
Katrine Bonefeld  2004  Denmark    33.50  1:12.48  1:57.59    2:33.33  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:17 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 30, 200m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniil Pancerevas  2004  Lithuania    26.41  1:01.19  1:39.87    2:11.02   
Valdemar Brøns  2003  Denmark    27.35  1:00.84  1:41.85    2:12.56   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Denmark    26.70  1:00.71  1:42.49    2:12.88   
Joakim Køhn  2003  Denmark    26.91  1:03.06  1:42.81    2:14.42   
Marcus Forsel  2003  Finland    28.05  1:03.13  1:43.39    2:14.62   
Alan Gritsõk  2003  Estonia    27.70  1:02.39  1:42.97    2:14.95   
Artur Tobler  2004  Estonia    27.88  1:02.70  1:43.09    2:16.18   
Dmitri Astrelin  2003  Estonia    27.82  1:03.72  1:43.93    2:17.28   
Martin Tretjak  2004  Lithuania    27.79  1:04.77  1:45.52    2:17.39   
10  Jokubas Tijunonis  2003  Lithuania    30.69  1:04.70  1:48.68    2:21.61   
Nikita Karatðevski  2003  Estonia    27.29  1:03.17  1:45.51    2:17.02  EXTRA 
August Eriksson  2004  Sweden            DSQ  SW 7.6 v150m 
Niklas Hatakka  2003  Finland            DSQ  SW 8.4 v50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 31, 4X200m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            8:43.08   
  Liva Stjernholm  2004      1:01.21  2:07.53      2:07.53   
  Schastine Tabor  2005      1:02.65  2:11.72      4:19.25   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      1:03.14  2:13.46      6:32.71   
  Sofie Bruun Høvring  2004      1:01.54  2:10.37      8:43.08   
                     
Finland Women  2005  Finland            8:48.57   
  Sohvi Kallinen  2004      1:04.36  2:11.92      2:11.92   
  Aliina Karvonen  2004      1:05.60  2:13.93      4:25.85   
  Tuuli Pippuri  2005      1:04.04  2:10.92      6:36.77   
  Aino-Kaisa Paatos  2004      1:04.54  2:11.80      8:48.57   
                     
Estonia Girls  2004  Estonia            8:52.29   
  Heleri Zirk  2004      1:03.70  2:11.37      2:11.37   
  Jekaterina Pogodina  2004      1:03.90  2:10.70      4:22.07   
  Evalotta Victoria Aabrams  2005      1:03.69  2:16.49      6:38.56   
  Johanna Kübar  2006      1:03.52  2:13.73      8:52.29   
                     
Sweden  2004  Sweden            8:58.19   
  Sofia Henningsson  2004      1:03.64  2:10.72      2:10.72   
  Moa Holmquist  2004      1:03.41  2:11.02      4:21.74   
  Tea Winblad  2004      1:04.23  2:14.65      6:36.39   
  Emelie Ek-Värn  2004      1:06.25  2:21.80      8:58.19   
                     
Lithuania Women  2004  Lithuania            9:33.67   
  Patricija Kodraskaite  2006      1:06.63  2:19.52      2:19.52   
  Gabriele Puzaraite  2004      1:09.16  2:26.95      4:46.47   
  Andzelika Zlatkute  2004      1:05.26  2:17.23      7:03.70   
  Auguste Jociute  2004        2:29.97      9:33.67   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 32, 4X200m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            7:51.33   
  Alexander Tullberg  2003      55.86  1:56.31      1:56.31   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      56.30  1:57.76      3:54.07   
  Valdemar Brøns  2003      56.58  1:58.49      5:52.56   
  Joakim Køhn  2003      57.45  1:58.77      7:51.33   
                     
Finland Men  2003  Finland            7:57.30   
  Arttu Mäenpää  2003      56.33  1:58.84      1:58.84   
  Luukas Vainio  2003      56.29  1:58.59      3:57.43   
  Simon Ravals  2003      57.69  2:01.13      5:58.56   
  Alex Lydman  2003      56.85  1:58.74      7:57.30   
                     
Estonia Boys  2003  Estonia            7:58.46   
  Daniil Drozdov  2004      57.20  2:01.24      2:01.24   
  Erik Lihhats  2003      55.09  1:57.78      3:59.02   
  Toomas Tanel Tammer  2003      57.32  2:01.59      6:00.61   
  Demid Solodov  2003      57.22  1:57.85      7:58.46   
                     
Sweden  2003  Sweden            8:00.86   
  Mikael Söderberg  2003      58.61  2:00.54      2:00.54   
  Henning Cederlund  2003      55.23  1:57.14      3:57.68   
  Gustav Ahlqvist  2003      58.10  2:03.49      6:01.17   
  Axel Auer  2003      56.89  1:59.69      8:00.86   
                     
Lithuania Men  2004  Lithuania            8:03.87   
  Mykolas Rindokas  2003      57.33  1:59.74      1:59.74   
  Danielis Kvederis  2004      57.18  1:59.91      3:59.65   
  Joris Veretinskas  2003      57.21  2:01.79      6:01.44   
  Nojus Skirutis  2003      58.63  2:02.43      8:03.87   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark