Results for Vest Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 04 oktober 2019 |
Lb 38, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 635 | 27.32 | 58.47 | |||||
Vejle Svmmeklub | 58.08 | |||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 614 | 26.98 | 59.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 58.75 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 603 | 26.93 | 59.46 | |||||
DeltaSwim | 59.06 | |||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 591 | 28.07 | 59.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svmmeklub | 58.05 | |||||||||
5 | Rasmus Nrfjand | 2000 | 588 | 26.98 | 59.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svmme Club | 58.25 | |||||||||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | 586 | 28.01 | 1:00.05 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 58.29 | |||||||||
7 | Mads Srensen | 2001 | 577 | 27.68 | 1:00.34 | |||||
Vejle Svmmeklub | 58.87 | |||||||||
8 | Frederik Ven Elling | 2003 | 568 | 27.62 | 1:00.68 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:00.26 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Kfer | 2003 | 558 | 28.09 | 1:01.02 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:02.25 | |||||||||
10 | Jonas Kjr | 2003 | 556 | 27.80 | 1:01.11 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 59.39 | |||||||||
11 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 556 | 29.09 | 1:01.12 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:01.44 | |||||||||
12 | Mads Peter Hansen | 2004 | 555 | 27.34 | 1:01.14 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:01.36 | |||||||||
13 | Christian Holm Jrgensen | 1999 | 543 | 28.46 | 1:01.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:01.64 | |||||||||
14 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 539 | 28.26 | 1:01.74 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:01.95 | |||||||||
15 | Janus Meinert | 1995 | 537 | 28.65 | 1:01.80 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:01.90 | |||||||||
16 | Andreas Hougaard | 2000 | 536 | 29.88 | 1:01.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:01.12 | |||||||||
17 | Kasper Johnsen | 2003 | 533 | 26.95 | 1:01.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:03.72 | |||||||||
18 | Emil Kragh | 2001 | 523 | 30.41 | 1:02.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svmmeklub | 1:02.54 | |||||||||
19 | Valdemar Kjrgaard | 2001 | 516 | 28.21 | 1:02.66 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:02.48 | |||||||||
20 | Mads Stamholt | 2003 | 508 | 29.60 | 1:02.96 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:01.52 | |||||||||
21 | Tais Andkjr Kristensen | 1999 | 504 | 28.73 | 1:03.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svmmeklub | 58.38 | |||||||||
22 | Anders Rasmussen | 2001 | 504 | 28.46 | 1:03.14 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:01.54 | |||||||||
23 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 503 | 30.22 | 1:03.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svmmeklub | 1:02.01 | |||||||||
24 | Daniel Damsbo | 2003 | 502 | 29.98 | 1:03.22 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.05 | |||||||||
25 | David Hjort | 2000 | 500 | 26.82 | 1:03.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:01.33 | |||||||||
26 | Frederik Lindholm | 2004 | 499 | 30.03 | 1:03.33 | |||||
Lyseng IF | 1:03.67 | |||||||||
27 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 494 | 28.95 | 1:03.54 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:07.51 | |||||||||
28 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 493 | 28.86 | 1:03.61 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:02.89 | |||||||||
29 | Malthe Elkjr | 2003 | 486 | 29.20 | 1:03.89 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:00.87 | |||||||||
30 | Gustav Flche Fuglsang | 2002 | 484 | 30.71 | 1:03.97 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:04.51 | |||||||||
31 | Casper Bang Clausen | 2003 | 484 | 30.14 | 1:04.00 | |||||
H2Odense | 1:04.48 | |||||||||
32 | Sander Linde | 2002 | 483 | 29.72 | 1:04.03 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:02.78 | |||||||||
33 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 482 | 29.34 | 1:04.10 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:00.53 | |||||||||
34 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 479 | 28.64 | 1:04.23 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:04.45 | |||||||||
35 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 474 | 29.47 | 1:04.45 | |||||
H2Odense | 1:03.37 | |||||||||
35 | William Sloth | 2003 | 474 | 30.43 | 1:04.45 | |||||
Lyseng IF | 1:04.29 | |||||||||
37 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 473 | 29.34 | 1:04.47 | |||||
H2Odense | 1:04.70 | |||||||||
38 | Morten Baxter | 1996 | 466 | 30.11 | 1:04.80 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:02.99 | |||||||||
39 | Mads Iversen | 2004 | 465 | 29.62 | 1:04.84 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:05.18 | |||||||||
40 | Daniel Gallacher | 2002 | 459 | 28.99 | 1:05.13 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:04.68 | |||||||||
41 | Jacob Lyse Se | 2003 | 451 | 30.27 | 1:05.52 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:05.25 | |||||||||
42 | Viktor Enevold Srensen | 2004 | 449 | 31.15 | 1:05.63 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:08.17 | |||||||||
43 | Lucas Rosenborg | 2004 | 443 | 29.79 | 1:05.89 | |||||
Lyseng IF | 1:09.36 | |||||||||
44 | Casper Johannesen | 2004 | 443 | 30.98 | 1:05.92 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:09.69 | |||||||||
45 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 442 | 31.85 | 1:05.95 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:09.62 | |||||||||
46 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 436 | 31.72 | 1:06.28 | |||||
Lyseng IF | 1:07.39 | |||||||||
47 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 434 | 30.99 | 1:06.35 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:03.19 | |||||||||
48 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 431 | 30.17 | 1:06.50 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:06.30 | |||||||||
49 | Mathias Marbk Nielsen | 2004 | 427 | 31.40 | 1:06.70 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:06.24 | |||||||||
50 | Anton Poulsen | 2004 | 420 | 31.51 | 1:07.08 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:08.24 | |||||||||
50 | Tobias Svenningsen | 2003 | 420 | 31.92 | 1:07.08 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:07.25 | |||||||||
52 | Niklas Hjbjerg | 2003 | 418 | 30.37 | 1:07.19 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:07.35 | |||||||||
53 | Kasper Hansen | 2004 | 416 | 32.28 | 1:07.28 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:08.68 | |||||||||
54 | Sren Have | 2004 | 414 | 31.46 | 1:07.41 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:08.01 | |||||||||
55 | Jonathan Nejmann | 2004 | 413 | 31.11 | 1:07.44 | |||||
H2Odense | 1:06.78 | |||||||||
56 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 412 | 30.77 | 1:07.53 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:07.07 | |||||||||
57 | Oliver Christensen | 2003 | 405 | 33.08 | 1:07.91 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:05.63 | |||||||||
58 | Daniel sterballe | 2003 | 403 | 31.51 | 1:08.02 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:05.21 | |||||||||
59 | Andreas Torp | 2004 | 400 | 31.00 | 1:08.17 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:08.63 | |||||||||
60 | Alfred Feldskov | 2003 | 400 | 32.30 | 1:08.20 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:07.55 | |||||||||
61 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 397 | 31.66 | 1:08.33 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:07.56 | |||||||||
62 | Mads Sander Andersen | 2004 | 393 | 31.07 | 1:08.60 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:09.00 | |||||||||
63 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 391 | 31.77 | 1:08.73 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:10.76 | |||||||||
64 | Gustav Stahl | 2002 | 380 | 30.54 | 1:09.33 | |||||
H2Odense | 1:02.15 | |||||||||
65 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 379 | 31.57 | 1:09.45 | |||||
Kolding SK | 1:09.73 | |||||||||
66 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 369 | 33.33 | 1:10.02 | |||||
Brnderslev SK08 | 1:12.95 | |||||||||
- | Oliver Hallenborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:02.14 | |||||||||
- | Viktor B. Bromer | 1993 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svmmeklub | 55.95 | |||||||||
- | Anders Mose | 2004 | DSQ | Ej afslut ryg 50m | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:08.88 | |||||||||
- | Anton Christiansen | 2004 | DSQ | Ej afslut ryg 50m | ||||||
Ikast Svmmeklub | 1:08.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Svmmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:18 |