Resultater for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag - stævnestart 17:15
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:10.55 | |||||
2 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 35.65 | 1:12.60 | |||||
3 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.92 | 1:39.66 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.18 | 1:14.59 | |||||
2 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 36.70 | 1:16.94 | |||||
3 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.32 | 1:20.37 | |||||
4 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.11 | 1:35.32 | |||||
- | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:09.39 | |||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.61 | 1:10.79 | |||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.51 | 1:12.35 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | 1:13.70 | |||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | 1:15.56 | |||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.81 | 1:16.41 | |||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:19.34 | |||||
5 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.94 | 1:19.49 | |||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.10 | 1:22.22 | |||||
7 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.34 | 1:22.42 | |||||
8 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.33 | 1:23.25 | |||||
9 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.46 | 1:24.37 | |||||
10 | Mads Borch | 2006 | Roskilde Svømning | 49.19 | 1:50.95 | |||||
- | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.18 | 1:18.74 | |||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.43 | 1:20.17 | |||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.55 | 1:22.57 | |||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.75 | 1:23.81 | |||||
5 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.99 | ||||||
6 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 42.74 | 1:27.60 | |||||
7 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.05 | 1:28.15 | |||||
8 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 43.80 | 1:30.62 | |||||
9 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 1:33.33 | 1:33.33 | |||||
10 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 47.10 | 1:33.94 | |||||
11 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 46.62 | 1:34.18 | |||||
12 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | 47.73 | 1:37.07 | |||||
13 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.72 | 1:38.32 | |||||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 48.99 | 1:40.11 | |||||
15 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.35 | 1:43.80 | |||||
16 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.33 | 1:46.82 | |||||
17 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 2:02.73 | 2:02.73 | |||||
18 | Zakarias Zobel | 2009 | Herlev Svømning | 1:03.34 | 2:04.97 | |||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Kalle Rasmussen | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | efb v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:53 |