2020-05-26   19:31:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Gentofte Sommerstævne på langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - stævnestart 17:15

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sommerstævne    Udskriftsdato  21 juni 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  21 juni 2019         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Therkelsen  2003              35.13   
  Svømmeklubben Laksen  34.89                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003              38.82   
  JGI Svømning  38.55                 
Magnus Bæklund Thygesen  2003              38.98   
  Swim Team Tåstrup  41.99                 
William Jensen  2002              46.97   
  Swim Team Tåstrup  47.63                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Griffin  2004              35.58   
  Gentofte Svømme Klub  35.23                 
Marius Kjær Hoelgaard  2004              36.36   
  Hvidovre Svømme Klub  38.35                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004              37.15   
  Hvidovre Svømme Klub  36.01                 
Bertram Nyegaard  2004              37.70   
  Roskilde Svømning  37.72                 
Christian Skriver  2004              43.24   
  Swim Team Tåstrup  42.40                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005              31.65   
  Roskilde Svømning  31.61                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005              36.01   
  Roskilde Svømning  36.82                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005              36.08   
  Roskilde Svømning  36.17                 
Mathias Bæklund Thygesen  2005              38.44   
  Swim Team Tåstrup  40.36                 
Emil Isaksen  2005              39.74   
  Roskilde Svømning  40.91                 
Jonathan Skadhauge  2005              41.97   
  Swim Team Tåstrup  41.66                 
Mathias Toft Cortsen  2005              42.07   
  Herlev Svømning  44.02                 
Magnus Hartmann Mortensen  2005              43.04   
  Hvidovre Svømme Klub  44.68                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006              36.76   
  Gentofte Svømme Klub  37.74                 
Magnus Jacobsen  2006              37.19   
  Sigma Swim Birkerød  37.59                 
Asbjørn Nybroe  2006              38.90   
  Hvidovre Svømme Klub  40.22                 
Frederik Gersby  2006              39.71   
  Sigma Swim Allerød  39.50                 
Maximillian Udar  2006              39.91   
  Gentofte Svømme Klub  40.08                 
David Johannes Dahl  2006              42.40   
  Gentofte Svømme Klub  41.67                 
Peter Bjerre Olsen  2006              42.68   
  Gentofte Svømme Klub  44.52                 
Carl Johan Møllenbach  2006              43.09   
  Gentofte Svømme Klub  43.96                 
Mathias Bidsted Hansen  2006              49.81   
  Hvidovre Svømme Klub  46.22                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007              40.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.22                 
Marinus Leisvig  2007              42.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.85                 
Frederik Mindegaard  2007              43.82   
  Gentofte Svømme Klub  46.37                 
Lucas Misander  2007              45.99   
  Gentofte Svømme Klub  47.13                 
Storm Bargmann  2007              46.25   
  Herlev Svømning  45.43                 
Jonathan Nyegaard  2007              46.27   
  Roskilde Svømning  46.47                 
Victor Rønne  2007              46.56   
  Herlev Svømning  46.57                 
Frederik F. Jacobsen  2007              47.44   
  Sigma Swim Birkerød  51.22                 
Theodor Nytoft Bergmann  2007              48.35   
  Gentofte Svømme Klub  54.60                 
10  Emil Mandsberg  2008              48.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  49.43                 
11  Mark Nielsen  2007              49.57   
  Gentofte Svømme Klub  53.53                 
12  Alexander Dorph Jensen  2007              51.06   
  Gentofte Svømme Klub  54.20                 
13  Nicolaj Cortsen  2007              51.38   
  Herlev Svømning  53.42                 
14  Kalle Rasmussen  2008              51.51   
  Roskilde Svømning                   
15  Jacob Hwaiz  2007              51.99   
  Hvidovre Svømme Klub  51.08                 
16  Luka Kepser  2007              52.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  54.93                 
17  Gustav Hørlykke  2008              53.04   
  Gentofte Svømme Klub  54.84                 
18  Vincent W. Takla  2008              55.49   
  Gentofte Svømme Klub  54.68                 
19  Magne Waag Kallesøe  2008              56.56   
  Herlev Svømning  1:02.73                 
20  Vitus Ketscher  2009              56.87   
  Hvidovre Svømme Klub  53.03                 
21  Jonas Pelle Christensen  2009              57.26   
  Herlev Svømning  55.04                 
22  August Bülow Sandersen  2007              57.43   
  Gentofte Svømme Klub  51.83                 
23  Aksel Kirkelund  2007              1:00.93   
  Herlev Svømning  1:02.47                 
24  William Echardt  2008              1:01.42   
  Roskilde Svømning  59.80                 
Joachim Sundbæk Villadsen  2007              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  54.40                 
Kristian Kjørup  2007              DNS   
  Roskilde Svømning  1:01.93                 
Zakarias Zobel  2009              DSQ  Flyben ved start 
  Herlev Svømning  1:05.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 juni 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark