2020-05-26   19:50:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Gentofte Sommerstævne på langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - stævnestart 17:15

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sommerstævne    Udskriftsdato  21 juni 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  21 juni 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Elm Jensen  2003              34.30   
  JGI Svømning  34.26                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              34.56   
  Slangerup Svømmeklub  34.55                 
Isabel Mass  1998              35.05   
  JGI Svømning  34.78                 
Viola Demuth Andersen  2003              37.28   
  Gentofte Svømme Klub  35.49                 
Christine Henriksen  2003              37.58   
  JGI Svømning  36.80                 
Freja Møller  2004              37.87   
  Slangerup Svømmeklub  37.04                 
Clara Carlquist  2003              38.34   
  Gentofte Svømme Klub  36.54                 
Luna Emilie Olsen  2003              38.43   
  Slangerup Svømmeklub  37.53                 
Amalie Schou  2003              38.94   
  Gentofte Svømme Klub  38.01                 
10  Frederikke Falk-List  2004              39.95   
  Gentofte Svømme Klub  38.19                 
11  Caroline Vang-Jensen  2003              40.47   
  Gentofte Svømme Klub  38.95                 
12  Frederikke Meisner From  2004              45.83   
  Roskilde Svømning  42.59                 
13  Jasmin Danielsen  2001              55.74   
  Swim Team Tåstrup  53.79                 
Kristine Erringsø  2004              DNS   
  Roskilde Svømning  47.33                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Klara Frida Johansen  2005              46.25   
  Roskilde Svømning  42.97                 
Mathilde Fogelberg Handberg  2005              47.97   
  Hvidovre Svømme Klub  49.74                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Winskov Rasmussen  2006              38.46   
  Roskilde Svømning  37.76                 
Frederikke Fisker Jensen  2006              41.34   
  Herlev Svømning  40.99                 
Andrea Kiefer-Hansen  2006              43.27   
  Herlev Svømning  41.46                 
Sofie Lind  2006              44.57   
  Hvidovre Svømme Klub  44.47                 
Karoline Dahl Lewinsky  2006              45.42   
  Herlev Svømning  43.49                 
Rikke Parkhøi  2006              45.66   
  Hvidovre Svømme Klub  44.70                 
Liva Wissing  2006              46.53   
  Sigma Swim Allerød  47.46                 
Sophie Hartwig-Porsdal  2006              46.65   
  Herlev Svømning  53.79                 
Mathilde Bæklund Tygesen  2006              56.89   
  Swim Team Tåstrup  56.73                 
Fanny Grange  2006              DNS   
  Roskilde Svømning  43.04                 
Sofja Kjeldsen  2006              DNS   
  Roskilde Svømning  45.02                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Hovmand  2007              38.40   
  Sigma Swim Birkerød  39.03                 
Karen Markussen  2007              42.33   
  Sigma Swim Allerød  43.46                 
Lara Ghizzaui  2007              42.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.65                 
Røskva Rosenbohm  2007              44.38   
  Sigma Swim Birkerød  44.93                 
Linnea Funk Larsen  2007              44.41   
  Sigma Swim Allerød  45.54                 
Kristine Dupont  2007              44.59   
  Herlev Svømning  45.64                 
Helena Honore  2007              45.71   
  Herlev Svømning  46.03                 
Anna Powers  2007              46.05   
  Herlev Svømning  45.99                 
Mathilde V. Høyer  2007              47.39   
  Gentofte Svømme Klub  49.48                 
10  Maja Andersen  2007              47.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  46.42                 
11  Katrine Dresler Aleksic  2007              49.28   
  Herlev Svømning  49.83                 
12  Julia Vincentz  2007              51.50   
  Roskilde Svømning  57.41                 
13  Iben Karlsmark  2007              51.85   
  Herlev Svømning  50.51                 
14  Zeline Maxine Helsengren Lintrup  2007              52.72   
  Hvidovre Svømme Klub  54.89                 
Nina Griffin  2007              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  50.58                 
Asta Rosenkilde-Hansen  2007              DSQ  flyben efter start 
  Herlev Svømning  52.14                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008              40.14   
  Hvidovre Svømme Klub  42.30                 
Marie Moesgaard  2008              40.40   
  Sigma Swim Allerød  41.50                 
Sofie Leidecker  2008              42.49   
  Sigma Swim Birkerød  43.70                 
Caroline Liechti  2008              45.28   
  Sigma Swim Birkerød  46.83                 
Josefine Agnete Lenskjold  2008              45.58   
  Gentofte Svømme Klub  46.03                 
Karla Rekling  2008              45.76   
  Sigma Swim Birkerød  47.89                 
Simone Stenberg  2008              45.98   
  Sigma Swim Allerød  46.73                 
Alberte Stub  2008              46.11   
  Sigma Swim Birkerød  49.92                 
Asta Hänel Christensen  2008              46.71   
  Hvidovre Svømme Klub  48.81                 
10  Wilma E L Raagefelt  2008              47.74   
  Hvidovre Svømme Klub  48.64                 
11  Kajsa Andkjær  2008              48.02   
  Sigma Swim Allerød  57.55                 
12  Anna Sofie Skov  2008              48.17   
  Hvidovre Svømme Klub  47.51                 
13  Karoline Drescher  2008              48.61   
  Gentofte Svømme Klub  50.93                 
14  Ingrid Kaas Permin  2008              49.17   
  Gentofte Svømme Klub  51.41                 
15  Fiona Bergqvist  2008              51.05   
  Sigma Swim Birkerød  57.22                 
16  Xenia Fristrup  2008              53.52   
  Gentofte Svømme Klub  56.10                 
17  Johanna F. H. Nedergaard  2008              53.76   
  Gentofte Svømme Klub  53.72                 
18  Laura Raahauge  2008              54.21   
  Gentofte Svømme Klub  54.60                 
19  Nikoline Joy Gringer  2009              54.83   
  Herlev Svømning  54.41                 
20  Ana Bogdanovic  2008              59.67   
  Herlev Svømning  56.68                 
21  Freya Rasmussen  2010              1:05.75   
  Herlev Svømning  1:09.50                 
22  Amalie Witt  2010              1:07.11   
  Herlev Svømning  1:03.27                 
Liv Rosenkrantz  2008              DNS   
  Sigma Swim Allerød  55.98                 
Sarah Hjulgaard Eriksen  2008              DNS   
  Roskilde Svømning  58.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 juni 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark