2020-03-30   00:12:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 9.00 Insim 8.00

Document
Resultat
Gurrasimmet
Arrangör:
Plats: Gustavsbergsbadet Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 7, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 37.12
2 Lovisa Silverbratt 2009 Danderyds Simförening 37.59 +0.47
3 Leia Alvén 2009 Gustavsbergs Simsällskap 42.19 +5.07
4 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening 42.22 +5.10
5 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 42.91 +5.79
6 Liv Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 45.63 +8.51
7 Lydia Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 49.53 +12.41
8 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb 1:00.20 +23.08
9 Lilly Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:03.20 +26.08
Grenen officiell:  2019-05-26 10:45:57
Gren 7, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 33.16
2 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 34.07 +0.91
3 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 34.71 +1.55
4 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 35.24 +2.08
5 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 36.38 +3.22
6 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb 36.95 +3.79
7 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 37.52 +4.36
8 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 37.66 +4.50
9 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 38.80 +5.64
10 Annie Harjamäki 2007 Lindesbergs Simsällskap 39.45 +6.29
11 Sofia Hardy 2007 Lidingö Simklubb 39.46 +6.30
12 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb 40.49 +7.33
13 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 40.61 +7.45
14 Elvira Hilbers Larsen 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 40.89 +7.73
15 Sofia Belic 2008 Skuru Idrottsklubb 41.18 +8.02
16 Tiril Varpe 2007 Lidingö Simklubb 42.82 +9.66
17 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb 43.56 +10.40
18 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 45.15 +11.99
19 Alma Sandström 2007 Lidingö Simklubb 45.35 +12.19
20 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 47.03 +13.87
21 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 48.11 +14.95
22 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 50.39 +17.23
- Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Emilia Grosskopf 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-05-26 10:45:57
Gren 7, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Viklund 2006 Lindesbergs Simsällskap 30.92
2 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 30.94 +0.02
3 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb 31.02 +0.10
4 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening 31.39 +0.47
5 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 31.76 +0.84
6 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening 31.99 +1.07
7 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening 32.17 +1.25
8 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening 32.34 +1.42
9 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 32.66 +1.74
10 Alva Karén 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening 33.39 +2.47
11 Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening 33.57 +2.65
12 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening 34.03 +3.11
13 Elvira Lannér 2005 Gustavsbergs Simsällskap 34.07 +3.15
14 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 34.18 +3.26
15 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim 34.34 +3.42
16 Linnéa Ågren Lundman 2006 Danderyds Simförening 35.06 +4.14
17 Clara Liljeberg 2005 Lidingö Simklubb 35.86 +4.94
18 Alice Belic 2005 Skuru Idrottsklubb 36.00 +5.08
19 vera willers 2006 Skuru Idrottsklubb 36.16 +5.24
20 Beata Naumburg 2006 Danderyds Simförening 36.18 +5.26
21 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 36.70 +5.78
22 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 37.29 +6.37
23 Vilma Brobacke 2005 Lidingö Simklubb 37.35 +6.43
23 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 37.35 +6.43
25 Agnes Vedugn 2006 Lidingö Simklubb 37.90 +6.98
26 Eleonora Gabrielsson 2006 Lidingö Simklubb 39.04 +8.12
27 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb 43.95 +13.03
28 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 44.52 +13.60
Grenen officiell:  2019-05-26 10:45:57
Gren 7, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap 29.20
2 Elin Eriksson 2004 Lindesbergs Simsällskap 29.80 +0.60
3 Lovisa Hodell 2004 Lindesbergs Simsällskap 30.72 +1.52
4 Sofia Montan 2004 Danderyds Simförening 31.07 +1.87
5 Beata Liljeberg 2003 Lidingö Simklubb 31.23 +2.03
6 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap 31.30 +2.10
7 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb 31.67 +2.47
8 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb 31.68 +2.48
9 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 31.78 +2.58
10 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 32.07 +2.87
11 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb 32.56 +3.36
12 Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap 56.95 +27.75
Grenen officiell:  2019-05-26 10:45:57
Gren 7, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Lindbom 2002 Danderyds Simförening 31.36
Grenen officiell:  2019-05-26 10:45:57
2019-05-26 10:46:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner