2020-02-18   22:48:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 9.00 Insim 8.00

Document
Resultat
Gurrasimmet
Arrangör:
Plats: Gustavsbergsbadet Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Silverbratt 2009 Danderyds Simförening 45.58
2 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 46.66 +1.08
3 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening 47.99 +2.41
Grenen officiell:  2019-05-26 09:50:45
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 36.45
2 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 37.16 +0.71
3 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 37.27 +0.82
4 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb 39.47 +3.02
5 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 40.36 +3.91
6 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb 40.43 +3.98
7 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 44.56 +8.11
8 Elvira Hilbers Larsen 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 45.48 +9.03
9 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 47.59 +11.14
10 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 49.08 +12.63
11 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 49.65 +13.20
12 Dagmar Margareta Måwe 2007 Hellas Simklubb 54.90 +18.45
13 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 55.60 +19.15
Grenen officiell:  2019-05-26 09:50:45
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 34.62
2 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 34.75 +0.13
3 Isabella Viklund 2006 Lindesbergs Simsällskap 36.18 +1.56
4 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 36.58 +1.96
5 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening 36.80 +2.18
6 Säva Höglund Lundeberg 2005 Gustavsbergs Simsällskap 37.01 +2.39
7 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening 37.79 +3.17
8 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening 38.73 +4.11
9 Elvira Lannér 2005 Gustavsbergs Simsällskap 38.99 +4.37
10 Beata Naumburg 2006 Danderyds Simförening 40.49 +5.87
11 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 40.57 +5.95
12 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 40.89 +6.27
13 Alice Belic 2005 Skuru Idrottsklubb 40.94 +6.32
14 Linnéa Ågren Lundman 2006 Danderyds Simförening 41.02 +6.40
15 vera willers 2006 Skuru Idrottsklubb 41.34 +6.72
16 Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening 41.90 +7.28
17 Vilma Brobacke 2005 Lidingö Simklubb 42.06 +7.44
18 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening 42.46 +7.84
19 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb 43.58 +8.96
20 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 44.25 +9.63
21 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim 46.47 +11.85
22 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 49.40 +14.78
- Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Tilda Stigson 2006 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-05-26 09:50:45
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap 31.58
2 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 33.52 +1.94
3 Sofia Montan 2004 Danderyds Simförening 34.42 +2.84
4 Elin Eriksson 2004 Lindesbergs Simsällskap 35.00 +3.42
5 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap 35.76 +4.18
6 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb 37.71 +6.13
7 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb 37.85 +6.27
- Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-26 09:50:45
2019-05-26 09:51:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner