2020-02-18   23:24:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 9.00 Insim 8.00

Document
Resultat
Gurrasimmet
Arrangör:
Plats: Gustavsbergsbadet Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 12, 4x50m Medley Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Lidingö Simklubb lag 1 H 14 Lidingö Simklubb 2:16.26
Adam Joseph Michel 2006 AS8306 +0.60 36.86 36.86
Martin Gertz 2005 AU7905 35.99 1:12.85
Maxim Jelagin 2005 AJ9505 34.46 1:47.31
Axel Gustavsson 2005 AK8705 28.95 2:16.26
2 Danderyds Simförening 14 Danderyds Simförening 2:22.07 +5.81
Erik Sundström Curstedt 2005 AN5905 +0.72 35.72 35.72
Benjamin Poehler 2005 AN7905 36.38 1:12.10
William Lagerlöf 2007 AR5507 36.03 1:48.13
Erik Rosander 2007 AN4307 33.94 2:22.07
3 Skuru Idrottsklubb Lag 1 14 Skuru Idrottsklubb 2:28.95 +12.69
Gabriel Klinge 2006 AS0506 +0.68 37.04 37.04
Leo Brehmer 2005 AT6305 45.10 1:22.14
Manfred Bränström 2005 AI6705 33.94 1:56.08
Eskil Bränström 2006 AE3506 32.87 2:28.95
4 Lidingö Simklubb lag 2 H 14 Lidingö Simklubb 2:31.31 +15.05
Ludvig Aronsson 2005 AW0105 +0.77 38.48 38.48
Axel Nyman 2006 AW5706 41.13 1:19.61
Oscar Andersson 2007 AK3107 39.74 1:59.35
Axel Johansson 2005 AU9505 31.96 2:31.31
5 GSS lag 3 Herrar 14 Gustavsbergs Simsällskap 2:40.71 +24.45
Melvin Rinaldo 2005 AA5905 +0.76 37.23 37.23
Lukas Alvén 2007 AI5307 48.92 1:26.15
Mathias Steffansson 2005 AF2505 39.92 2:06.07
Melker Gustafsson 2005 34.64 2:40.71
6 Saltsjöbadens Idrottsförening 14 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:49.04 +32.78
Raoul Eneskjöld 2007 AN8707 +0.67 47.49 47.49
Frans Willquist 2005 AQ5905 45.92 1:33.41
Ivan Hvenmark 2006 AI4706 42.91 2:16.32
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez 2005 AN8705 32.72 2:49.04
7 Skuru Idrottsklubb lag 2 14 Skuru Idrottsklubb 2:52.42 +36.16
Mikael Lanestrand 2005 AI7705 +0.69 40.92 40.92
Casper Klinge 2008 AH7108 52.15 1:33.07
Philip Hedqvist Göthberg 2007 AP0907 43.28 2:16.35
Albert Sharpe 2008 AL4308 36.07 2:52.42
8 Skuru Idrottsklubb lag 3 13 Skuru Idrottsklubb 3:33.27 +1:17.0
Xander Nolte 2006 AW4506 +0.68 48.11 48.11
Nils Ekengren 2010 AD2510 1:02.07 1:50.18
Eric Björkholm 2009 AD2109 53.04 2:43.22
Henry Arvered 2010 AE4510 50.05 3:33.27
Gren 12, 4x50m Medley Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 GSS lag 1 Herrar 15 Gustavsbergs Simsällskap 2:11.02
Ted Wiker 2004 AE1304 +0.77 31.06 31.06
Morten Brattgård 2004 AE8104 35.70 1:06.76
Adrian Ekström 2004 AV6104 30.40 1:37.16
Anton Sjödin 2004 AS1904 33.86 2:11.02
2 GSS lag 2 Herrar 16 Gustavsbergs Simsällskap 2:21.76 +10.74
Joel Aggefors 2003 AY3903 +0.66 39.48 39.48
Oskar Sundqvist 2003 AH3303 38.14 1:17.62
Max Eriksson 2003 AG0703 33.97 1:51.59
Calle Samuelsson 2003 AJ4503 30.17 2:21.76
2019-05-26 12:01:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner