2020-08-03   23:02:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 9.00 Insim 8.00

Document
Resultat
Gurrasimmet
Arrangör:
Plats: Gustavsbergsbadet Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 11, 4x50m Frisim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Danderyd lag 1 14 Danderyds Simförening 2:05.04
Rebecka Barkvall 2007 AK8807 32.12 32.12
Felicia Malkan-Juvelin 2005 BH1805 30.10 1:02.22
Elsa Ekenbäck 2006 BO4406 31.79 1:34.01
Ebba Rosander 2005 BH9605 31.03 2:05.04
2 GSS lag 2 Damer 13 Gustavsbergs Simsällskap 2:11.41 +6.37
Bonnie Tham 2006 BG5406 30.76 30.76
Isabelle Sandström 2007 AB3207 33.24 1:04.00
My Wiker 2006 AA9406 36.25 1:40.25
Malva Eriksson 2006 AA8406 31.16 2:11.41
3 Skuru Idrottsklubb Lag 1 14 Skuru Idrottsklubb 2:12.05 +7.01
Linnea Bäckström 2006 AH8806 31.44 31.44
Iris Flykt-Rosén 2007 AC6607 35.08 1:06.52
Julia Rodriguez Räms 2007 AR8407 33.75 1:40.27
Nicole Wahlström 2005 AN3405 31.78 2:12.05
4 Danderyd lag 2 14 Danderyds Simförening 2:13.77 +8.73
Carolina Axelsson 2006 BS4606 33.71 33.71
Mikaela Erneholm 2006 BA7606 33.92 1:07.63
Linnéa Ågren Lundman 2006 BT7606 34.61 1:42.24
Irma Ehrengren 2005 BN9605 31.53 2:13.77
5 Danderyd lag 3 11 Danderyds Simförening 2:27.14 +22.10
Isabelle Nilsson 2008 AU8208 34.86 34.86
Natalie Donoso Hammar 2008 AZ7008 37.58 1:12.44
Micaela Donoso Hammar 2008 BA2408 38.54 1:50.98
Sofia Sundström Curstedt 2008 AQ5208 36.16 2:27.14
6 Danderyd lag 4 13 Danderyds Simförening 2:28.80 +23.76
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 37.58 37.58
Agnes Arver 2006 BO1406 35.44 1:13.02
Beata Naumburg 2006 BQ8606 35.88 1:48.90
Ellen Rosander 2009 AI3609 39.90 2:28.80
7 Skuru Idrottsklubb lag 2 12 Skuru Idrottsklubb 2:29.81 +24.77
Viktoria Milic 2008 AT5408 35.71 35.71
Tilde Furingsten 2008 AC6408 37.73 1:13.44
Liv Öhrman 2007 BH3407 37.21 1:50.65
Linnea Björkholm 2008 AD7408 39.16 2:29.81
8 Lidingö Simklubb lag 3 D 14 Lidingö Simklubb 2:34.78 +29.74
Sofia Glifberg 2008 AG0608 36.91 36.91
Vilma Brobacke 2005 BB8605 37.74 1:14.65
Sofia Hardy 2007 BH3607 41.19 1:55.84
Eleonora Gabrielsson 2006 BU7206 38.94 2:34.78
9 Saltis tjejer 13 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:37.68 +32.64
Ebba Gradevik-Laurell 2006 BS4806 36.35 36.35
Linnea Ekstrand 2009 AL8209 43.12 1:19.47
Elvira Hilbers Larsen 2007 AK4207 40.49 1:59.96
Hedvig Kinnunen 2009 AG9609 37.72 2:37.68
10 Skuru Idrottsklubb lag 4 14 Skuru Idrottsklubb 2:37.70 +32.66
vera willers 2006 BU7406 35.20 35.20
Rut Gustafsson 2008 AP0808 41.08 1:16.28
Ellen Ekengren 2008 AZ7608 43.03 1:59.31
klara seijmer 2005 38.39 2:37.70
11 GSS lag 3 Damer 13 Gustavsbergs Simsällskap 2:45.98 +40.94
Lovisa Eriksson 2007 BH6607 43.01 43.01
Tyra Skånsjö 2006 BK9606 45.37 1:28.38
Leia Alvén 2009 AN8009 43.50 2:11.88
Felicia Westerdahl 2006 BK0806 34.10 2:45.98
12 Hellas Simklubb 14 Hellas Simklubb 2:55.93 +50.89
Moa Karlsson 2005 BE8205 35.02 35.02
Tilde Jonasson 2006 BU3006 44.47 1:19.49
Dagmar Margareta Måwe 2007 53.15 2:12.64
Majken Olsson 2008 43.29 2:55.93
- Skuru Idrottsklubb lag 3 13 Skuru Idrottsklubb DNS
Denise Sörnäs 2007 AR6607
Sabina Mihalache 2007 BD5607
Elvira Isakson 2008 AG8808
Tilda Stigson 2006 BR7406
Gren 11, 4x50m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Lindesbergs Simsällskap 16 Lindesbergs Simsällskap 2:00.05
Alice Nordén 2003 BM6203 31.16 31.16
Isabella Viklund 2006 AP1206 30.62 1:01.78
Elin Eriksson 2004 AY5404 29.78 1:31.56
Elise Tegin 2004 AL2804 28.49 2:00.05
2 Lidingö Simklubb lag 1 D 16 Lidingö Simklubb 2:01.42 +1.37
Ella Wahlman 2003 BL5403 29.66 29.66
Lovisa Klingberg 2004 BR7604 31.63 1:01.29
Hanna Carlberg 2003 BF1803 30.51 1:31.80
Klara Klingberg 2006 AW0206 29.62 2:01.42
3 Danderyd Sim 17 Danderyds Simförening 2:06.10 +6.05
Louise Blomqvist 2004 BD2204 33.19 33.19
Sofia Montan 2004 BJ2804 30.81 1:04.00
Tova Lindbom 2002 BV8802 30.79 1:34.79
Filippa Bonorden 2005 AH5805 31.31 2:06.10
4 Lidingö Simklubb lag 2 D 16 Lidingö Simklubb 2:08.31 +8.26
Beata Liljeberg 2003 BV1803 31.28 31.28
Eleonora Engström 2004 AR9404 31.04 1:02.32
Elin Glifberg 2004 AW4804 32.17 1:34.49
Ida Herold 2005 BU8405 33.82 2:08.31
5 GSS lag 1 Damer 15 Gustavsbergs Simsällskap 2:37.63 +37.58
Johanna Espeland 2005 BN4205 36.03 36.03
Ethel Nordman 2004 AX1804 50.40 1:26.43
Säva Höglund Lundeberg 2005 AC1805 38.02 2:04.45
Elvira Lannér 2005 BA8405 33.18 2:37.63
2019-05-26 11:52:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner