2020-07-04   08:29:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende 9.00

Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NOW SPORTS Aarhus Open 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Murermester Kim Minke 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snæfridur Sol  2000    607  33.24        1:08.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.24                 
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    563  34.77        1:10.22   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.50                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    557  33.98        1:10.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.93                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    524  33.91        1:11.93   
  Vejle Svømmeklub  1:06.26                 
                     
Emma D. Rasmussen  1996    512  34.89        1:12.50   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.06                 
                     
Nikoline Østerberg  2000    469  36.42        1:14.62   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:08.30                 
                     
Victoria K. Jespersen  2001    387  38.42        1:19.57   
  IHF Svømning  1:15.43                 
                     
Amalie Vinther  1995    204  48.49        1:38.45   
  Lyseng IF  1:34.43                 
                     
Louise Bast Aaby  1998    117          1:58.29   
  Swim Team Neptun  1:46.01                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Murermester Kim Minke 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Christensen  2002    628  33.24        1:07.71   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.37                 
                     
Zara Wendel  2002    601  32.75        1:08.72   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.08                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    538  35.01        1:11.27   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.17                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    521  34.44        1:12.07   
  DeltaSwim  1:09.39                 
                     
Frederikke Echardt  2002    519  34.77        1:12.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.41                 
                     
Marlene Reitan  2003    498  35.58        1:13.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.06                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    492  35.49        1:13.43   
  Vejle Svømmeklub  1:11.43                 
                     
Selma Lindberg  2003    470  36.09        1:14.56   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.89                 
                     
Camilla Hougaard  2002    465  35.96        1:14.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.17                 
                     
10  Caroline Liboriussen  2002    455  37.33        1:15.37   
  Vejle Svømmeklub  1:14.09                 
                     
11  Sofia Ingeberg  2002    443  36.84        1:16.05   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.98                 
                     
12  Mie Mørkedal  2003    364  39.66        1:21.22   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.36                 
                     
13  Katrine Skyt Nielsen  2003    317  41.31        1:25.01   
  Odder Svømmeklub  1:25.61                 
                     
14  Thilde Wei Drachmann  2002    283          1:28.31   
  H.G.F. Svømning  1:24.24                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Murermester Kim Minke 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    567  33.76        1:10.06   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.79                 
                     
Frida Saks Justesen  2004    557  34.95        1:10.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.65                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004    551  35.16        1:10.74   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:07.79                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    514  35.43        1:12.38   
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.85                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    500  35.25        1:13.07   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.89                 
                     
Laura Marie Dige  2004    498  36.26        1:13.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:10.93                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    475  35.96        1:14.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.29                 
                     
Louise Lie Thisted  2005    474  36.17        1:14.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.40                 
                     
Stine Mejdahl  2005    469  36.63        1:14.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.28                 
                     
10  Kathrine Bech Nielsen  2004    464  36.57        1:14.89   
  Odder Svømmeklub  1:11.00                 
                     
11  Laura S. Olesen  2005    460  36.51        1:15.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.74                 
                     
12  Johanne V. Futtrup  2005    460  35.89        1:15.11   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.56                 
                     
13  Emilie Moberg  2005    433  37.26        1:16.61   
  Vejle Svømmeklub  1:15.35                 
                     
14  Emma Kutsko Jensen  2004    429  37.33        1:16.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.28                 
                     
15  Freja Buchholt Kristensen  2005    425  37.22        1:17.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.21                 
                     
16  Victoria Broch  2004    420  37.86        1:17.42   
  Brædstrup Svømmeklub  1:16.68                 
                     
17  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    413  37.53        1:17.84   
  DeltaSwim  1:15.97                 
                     
18  Anne Lundorff Larsen  2004    390  39.19        1:19.34   
  Silkeborg Svømmeklub  1:17.52                 
                     
19  Maja Friis  2005    386  37.94        1:19.64   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.24                 
                     
20  Mette Barfoot  2005    385  38.58        1:19.72   
  Vejle Svømmeklub  1:20.01                 
                     
21  Emilie Bie Bock  2005    376  39.65        1:20.34   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.18                 
                     
22  Louise Ovesen  2004    358  39.09        1:21.68   
  DeltaSwim  1:19.02                 
                     
23  Thea Brøndum  2004    354  40.70        1:21.92   
  Swim Team Neptun  1:23.14                 
                     
24  Agnes Bojsen Jensen  2004    323  40.46        1:24.53   
  Lyseng IF  1:21.59                 
                     
25  Caden Halle  2005    313  40.81        1:25.35   
  Odder Svømmeklub  1:17.05                 
                     
26  Freja Bjørn  2005    305  41.89        1:26.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:20.07                 
                     
27  Malou Sophie Stormes  2005    296          1:26.94   
  H.G.F. Svømning  1:27.15                 
                     
28  Mathilde Møller  2004    282  42.67        1:28.36   
  Swim Team Neptun  1:23.61                 
                     
29  Mathilde Thomsen  2004    272  43.25        1:29.48   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:23.44                 
                     
30  Freja Krøjgaard Olesen  2005    264  44.08        1:30.41   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:46.75                 
                     
31  Mille Lindeblad  2005    240  1:33.24        1:33.24   
  DeltaSwim  1:27.49                 
                     
32  Lea Wallén  2005    238  47.19        1:33.55   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:32.00                 
                     
33  Anna Lis Kristensen  2005    167  49.92        1:45.13   
  Brædstrup Svømmeklub  1:46.97                 
                     
Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004              DNS   
  Swim Team Neptun  1:25.96                 
                     
Sarah Carugati  2004              DNS   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:07.91                 
                     
Sophie Lærke Sandell  2005              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:12.81                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Sponsor: Murermester Kim Minke 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    477  36.07        1:14.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.65                 
                     
Emilie Wilms Jensen  2006    445  37.13        1:15.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.71                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    429  37.85        1:16.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.56                 
                     
Anne Katrine Dige  2006    405  38.71        1:18.35   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:17.29                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    392  38.62        1:19.22   
  Vejle Svømmeklub  1:18.05                 
                     
Annemone Rasmussen  2006    382  39.28        1:19.92   
  Brædstrup Svømmeklub  1:18.06                 
                     
Trine Lundø Michaelsen  2006    380  38.90        1:20.04   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.55                 
                     
Line Gjelstrup  2006    377  39.20        1:20.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.87                 
                     
Anna Ancker  2006    374  38.39        1:20.49   
  Lyseng IF  1:20.71                 
                     
10  Alberte Pedersen  2006    366  39.91        1:21.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.12                 
                     
11  Marie Kromann Møller  2006    364  39.75        1:21.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.77                 
                     
12  Luanna Russo  2006    361  39.79        1:21.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.72                 
                     
13  Victoria Amdi Brinkmann  2007    354  40.51        1:21.98   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.94                 
                     
14  Ann-Katrine Windfeld  2006    352  40.40        1:22.14   
  Vejle Svømmeklub  1:16.76                 
                     
15  Marie Bertram  2006    350  40.32        1:22.24   
  Lyseng IF  1:18.58                 
                     
16  Alma Bach Larsen  2006    344  39.85        1:22.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.45                 
                     
17  Paula Lindberg  2007    339  40.80        1:23.16   
  Silkeborg Svømmeklub  1:25.36                 
                     
18  Nikoline Sejr  2006    335  40.46        1:23.44   
  Lyseng IF  1:27.45                 
                     
19  Emilie Pedersen  2007    323  40.71        1:24.51   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.65                 
                     
20  Andrea Strandby  2007    322  40.75        1:24.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:18.68                 
                     
21  Erica Veggerby Grønlund  2007    320  41.47        1:24.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.34                 
                     
22  Karoline Høgh  2006    317  41.80        1:25.02   
  Solbjerg IF  1:24.02                 
                     
23  Tilde N. H. Sørensen  2007    314  42.46        1:25.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.08                 
                     
24  Amalie Carlsen Risager  2006    314  41.73        1:25.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:20.98                 
                     
25  Mille Holmberg  2006    300  42.10        1:26.58   
  Vejle Svømmeklub  1:25.07                 
                     
26  Simone Trekær Klausen  2007    298  42.06        1:26.74   
  Brædstrup Svømmeklub  1:28.50                 
                     
27  Frida Høj Foldager  2006    296  42.33        1:26.97   
  Vejle Svømmeklub  1:25.82                 
                     
28  Amalie Kirkegaard  2007    294  42.15        1:27.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.66                 
                     
29  Nikoline Hedelund Madsen  2007    280  42.45        1:28.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.71                 
                     
30  Caroline Marx  2006    279  1:28.70        1:28.70   
  Odder Svømmeklub  1:28.33                 
                     
31  Frida Damm Thorsell  2007    275  43.95        1:29.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:40.11                 
                     
32  Elea Amalie Poulsen  2006    268  44.10        1:29.85   
  Silkeborg Svømmeklub  1:27.92                 
                     
33  Filucca Bing Lauritzen  2007    259  44.14        1:30.95   
  Silkeborg Svømmeklub  1:30.81                 
                     
34  Zoe Kettenmann  2006    258  43.13        1:31.00   
  Sv Hellas Brühl  1:33.50                 
                     
35  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    258  44.63        1:31.08   
  Lyseng IF  1:31.26                 
                     
36  Liva Marie Jensen  2007    250  44.61        1:32.05   
  Lyseng IF  1:39.22                 
                     
37  Stine Engelbrecht Jensen  2006    205  46.47        1:38.23   
  DeltaSwim  1:34.76                 
                     
38  Josephine O. S. Nielsen  2006    198  48.84        1:39.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:43.11                 
                     
39  Marie V. Petersen  2006    193  49.14        1:40.32   
  Odder Svømmeklub  1:41.10                 
                     
40  Mia Jørgensen  2006    191  48.20        1:40.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:49.66                 
                     
41  Liva Vang Palsbøll  2007    190  49.06        1:40.72   
  Holbæk Svømme Klub  1:45.39                 
                     
42  Kaja Pedersen  2007    186  48.49        1:41.45   
  Holbæk Svømme Klub  1:46.91                 
                     
43  Tilde Lindeblad  2006    175  48.88        1:43.64   
  DeltaSwim  1:38.66                 
                     
44  Marie Storm Pedersen  2006    155  51.22        1:47.85   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
45  Katinka Rønn Gornitzka  2007    144  56.59        1:50.65   
  Agfs Svømmeafdeling  2:10.10                 
                     
46  Inga Bauer  2007    130  55.16        1:54.25   
  Sv Hellas Brühl  1:50.00                 
                     
47  Mikkeline Svanholm  2007    117  59.78        1:58.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:59.35                 
                     
Helana Eigler  2007              DSQ  Ej berør v. 50m 
  Sv Hellas Brühl  1:50.00                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 
Sponsor: Murermester Kim Minke 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    254  44.16        1:31.49   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:40.22                 
                     
Rosa Crone  2008    213  47.77        1:37.05   
  Lyseng IF                   
                     
Laura Winum Andersen  2009    204  47.79        1:38.52   
  Lyseng IF  1:41.85                 
                     
Marie Pilegaard Køfer  2008    190  50.02        1:40.74   
  Agfs Svømmeafdeling  1:39.82                 
                     
Sofia Dalsgaard Hansen  2008    170  51.92        1:44.57   
  Agfs Svømmeafdeling  1:44.82                 
                     
Nova V. Støy Toftegaard  2009    168  51.37        1:45.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sofie Pedersen  2009    165  54.75        1:45.55   
  Holbæk Svømme Klub  2:00.62                 
                     
Ea Juhl Thallaug  2008    165  52.61        1:45.66   
  Agfs Svømmeafdeling  2:07.67                 
                     
Mathilde Maria Grydholt  2009    162  53.21        1:46.20   
  Holbæk Svømme Klub  2:04.74                 
                     
10  Antonia Schmidt  2010    151  54.21        1:48.82   
  Swimteam Heddos  1:54.10                 
                     
11  Freja Hørslev Sørensen  2008    144          1:50.54   
  Agfs Svømmeafdeling  1:47.01                 
                     
12  Astrid Martinez Vestergaard  2009    140  1:51.48        1:51.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:03.22                 
                     
13  Anna Johanne Holm Bork  2008    137  55.84        1:52.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:44.73                 
                     
14  Cecilie Anna Nyborg  2010    131  1:54.07        1:54.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Isabella Fauerholdt  2008    110  1:00.49        2:01.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.54                 
                     
16  Caroline Szeles Poulsen  2010    94  1:05.24        2:07.21   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.73                 
                     
17  Freya Tormod  2009    94  1:02.95        2:07.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Clara Angela Perti  2008              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Alma Johannesen  2010              DSQ  EFB v. 50m 
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.03                 
                     
Anna Katrine Willems  2008              DSQ  CRarmta.p.mav.v.vnd 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark