2020-07-04   07:21:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende 9.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NOW SPORTS Aarhus Open 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:38   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Barebells 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snæfridur Sol  2000    763  28.36  59.05  1:31.64    2:03.62   
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.39                 
                     
Mai Pallvi  2000    621  30.79  1:04.73  1:38.84    2:12.38   
  Holbæk Svømme Klub  2:10.35                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    612  31.15  1:05.00  1:39.83    2:13.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.11                 
                     
Julie Darlem Brandt  2001    602  31.10  1:05.13  1:39.85    2:13.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.65                 
                     
Signe Villumsen  2001    579  31.05  1:04.94  1:40.48    2:15.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.25                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    562  31.98  1:06.00  1:41.88    2:16.84   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.38                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    532  30.82  1:06.16  1:42.82    2:19.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.58                 
                     
Ida Maria Nielsen  2000    527  32.19  1:07.95  1:44.41    2:19.81   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.89                 
                     
Louise Hvarre  2001    526  31.68  1:07.52  1:43.99    2:19.88   
  Vejle Svømmeklub  2:14.69                 
                     
10  Line Strandby  2001    510  31.94  1:07.79  1:44.43    2:21.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:15.94                 
                     
11  Amalie Vinther  1995    384  35.94  1:15.96  1:55.87    2:35.39   
  Lyseng IF  2:31.24                 
                     
12  Line Grubak  1996    332  37.25  1:18.23  2:00.30    2:43.15   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.00                 
                     
13  Laura Christensen  1997    318  37.48  1:19.26  2:02.08    2:45.38   
  Lyseng IF  2:37.05                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Barebells 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    625  30.89  1:04.26  1:38.43    2:12.11   
  Agfs Svømmeafdeling  2:09.64                 
                     
Marie Christensen  2002    600  30.60  1:04.50  1:38.81    2:13.92   
  Agfs Svømmeafdeling  2:12.73                 
                     
Mathilde Nielsen  2003    549  31.69  1:06.04  1:41.97    2:17.92   
  Holbæk Svømme Klub  2:17.14                 
                     
Frederikke Echardt  2002    523  31.96  1:07.44  1:43.98    2:20.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:12.31                 
                     
Caroline Liboriussen  2002    503  32.74  1:08.35  1:45.78    2:22.05   
  Vejle Svømmeklub  2:15.04                 
                     
Ella Christiansen  2003    498  33.73  1:10.46  1:46.40    2:22.53   
  Vejle Svømmeklub  2:15.61                 
                     
Mie Mørkedal  2003    493  33.35  1:10.18  1:46.93    2:23.01   
  Holbæk Svømme Klub  2:23.58                 
                     
Jasmin Jespersen  2002    316  37.27  1:18.32  2:01.93    2:45.80   
  Vejle Svømmeklub  2:26.46                 
                     
Thilde Wei Drachmann  2002    304  37.73  1:20.95  2:05.80    2:47.98   
  H.G.F. Svømning  2:46.77                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.26                 
                     
Katrine Skyt Nielsen  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  2:43.68                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Barebells 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ane Kirstine Granild  2004    600  31.33  1:04.49  1:39.31    2:13.89   
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.83                 
                     
Martha Bjerg  2004    591  32.03  1:06.24  1:41.28    2:14.56   
  Lyseng IF  2:10.24                 
                     
Nanna Langvad  2005    571  31.26  1:06.20  1:41.42    2:16.18   
  Lyseng IF  2:15.11                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    553  31.52  1:05.98  1:42.07    2:17.60   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.34                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    535  31.61  1:06.54  1:42.93    2:19.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.21                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    531  33.03  1:07.90  1:44.24    2:19.50   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.12                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    510  32.40  1:08.49  1:45.16    2:21.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.04                 
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    504  32.34  1:08.87  1:45.36    2:21.92   
  Vejle Svømmeklub  2:21.18                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    497  33.08  1:09.38  1:45.87    2:22.61   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.65                 
                     
10  Pernille Nedergaard  2004    492  33.51  1:10.59  1:47.97    2:23.07   
  Silkeborg Svømmeklub  2:24.56                 
                     
11  Laura S. Olesen  2005    480  33.72  1:10.41  1:47.99    2:24.25   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.46                 
                     
12  Sarah Carugati  2004    474  32.80  1:09.85  1:47.75    2:24.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:19.97                 
                     
13  Clara Skrydstrup  2004    473  33.66  1:10.51  1:47.75    2:24.96   
  Agfs Svømmeafdeling  2:27.74                 
                     
14  Maja Buck  2004    472  33.77  1:12.32  1:49.24    2:25.07   
  Holbæk Svømme Klub  2:43.49                 
                     
15  Line Knudsen  2005    464  33.10  1:10.71  1:48.36    2:25.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:25.39                 
                     
16  Astrid Marie Hassing  2004    460  32.33  1:09.53  1:48.43    2:26.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.14                 
                     
17  Anne Lundorff Larsen  2004    443  34.24  1:11.90  1:50.50    2:28.13   
  Silkeborg Svømmeklub  2:26.04                 
                     
18  Jazmin Jensen  2005    442  33.56  1:11.33  1:50.37    2:28.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:25.27                 
                     
19  Ester Lauritsen  2005    441  34.55  1:12.93  1:51.39    2:28.38   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.30                 
                     
20  Sarah Kildahl  2004    408  34.25  1:11.63  1:52.38    2:32.22   
  Lyseng IF  2:22.07                 
                     
21  Frederikke Riber  2005    408  35.19  1:14.37  1:54.61    2:32.27   
  DeltaSwim  2:30.54                 
                     
22  Freja Buchholt Kristensen  2005    406  35.60  1:15.06  1:54.10    2:32.50   
  Silkeborg Svømmeklub  2:28.20                 
                     
23  Sophia Keren-Klaris  2004    403  34.65  1:13.32  1:53.19    2:32.83   
  Vejle Svømmeklub  2:33.98                 
                     
24  Mathilde Møller  2004    400  34.84  1:14.24  1:55.25    2:33.27   
  Swim Team Neptun  2:32.22                 
                     
25  Stine Mejdahl  2005    396  35.39  1:14.54  1:54.43    2:33.75   
  Aalborg Svømmeklub  2:27.23                 
                     
26  Mette Aagesen Jensen  2004    392  35.39  1:14.24  1:54.63    2:34.30   
  IHF Svømning  2:35.66                 
                     
27  Caden Halle  2005    383  35.89  1:15.40  1:55.77    2:35.47   
  Odder Svømmeklub  2:27.46                 
                     
28  Freja Krøjgaard Olesen  2005    379  35.62  1:15.68  1:57.63    2:36.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  3:30.51                 
                     
29  Karen K. H. Hagensen  2004    354  35.67  1:16.02  1:58.16    2:39.62   
  H.G.F. Svømning  2:42.22                 
                     
30  Freja Bjørn  2005    348  34.84  1:15.16  1:58.45    2:40.49   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:36.28                 
                     
31  Emmelina Long  2004    348  36.29  1:16.62  1:59.41    2:40.60   
  Lyseng IF  2:38.15                 
                     
32  Dicte Lund  2004    333  36.48        2:42.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
33  Lea Wallén  2005    322  38.52  1:20.90  2:03.97    2:44.74   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:45.59                 
                     
34  Mathilde Vammen  2004    255  40.39  1:26.05  2:13.68    2:57.96   
  Swim Team Neptun  3:00.11                 
                     
35  Anna Lis Kristensen  2005    128  45.98  1:42.67  2:44.50    3:43.62   
  Brædstrup Svømmeklub  3:40.97                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Barebells 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    527  32.38  1:07.86  1:45.23    2:19.82   
  Aalborg Svømmeklub  2:15.84                 
                     
Alberte Pedersen  2006    473  34.32  1:11.49  1:49.27    2:24.92   
  Holbæk Svømme Klub  2:22.69                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    458  33.72  1:10.84  1:49.36    2:26.57   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.27                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006    450  33.41  1:11.07  1:49.27    2:27.43   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:23.37                 
                     
Marie Bertram  2006    444  33.40  1:12.38  1:52.28    2:28.03   
  Lyseng IF  2:29.17                 
                     
Therese T. Kallestrup  2006    425  33.94  1:12.46  1:52.08    2:30.24   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.95                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    423  34.91  1:13.25  1:52.41    2:30.45   
  Vejle Svømmeklub  2:28.42                 
                     
Trine Lundø Michaelsen  2006    396  34.62  1:13.16  1:53.81    2:33.81   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.30                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    390  34.84  1:14.70  1:55.64    2:34.58   
  Aalborg Svømmeklub  2:45.32                 
                     
10  Nikoline Sejr  2006    376  36.23  1:16.25  1:57.17    2:36.52   
  Lyseng IF  2:38.88                 
                     
11  Anna Ancker  2006    374  34.74  1:15.17  1:56.96    2:36.81   
  Lyseng IF  2:39.94                 
                     
12  Andrea Strandby  2007    366  36.52  1:16.74  1:58.04    2:37.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.50                 
                     
13  Marie Kromann Møller  2006    358  37.91  1:18.40  1:59.22    2:39.07   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.54                 
                     
14  Mille Holmberg  2006    349  35.84  1:18.23  1:59.64    2:40.33   
  Vejle Svømmeklub  2:37.38                 
                     
15  Maria Lysgaard  2006    344  36.56  1:17.16  2:00.03    2:41.16   
  Lyseng IF  2:41.00                 
                     
16  Emilie Pedersen  2007    341  36.16  1:17.82  2:01.19    2:41.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:58.66                 
                     
17  Luanna Russo  2006    336  36.44  1:17.17  2:00.55    2:42.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:33.96                 
                     
18  Victoria Amdi Brinkmann  2007    324  38.97  1:21.27  2:04.25    2:44.46   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.99                 
                     
19  Caroline Marx  2006    322  38.19  1:20.67  2:04.28    2:44.69   
  Odder Svømmeklub                   
                     
20  Amalie Carlsen Risager  2006    319  37.98  1:21.76  2:05.02    2:45.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:38.46                 
                     
21  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    319  37.16  1:19.33  2:03.29    2:45.34   
  Lyseng IF  2:43.83                 
                     
22  Amalie Kirkegaard  2007    315  37.01  1:20.35  2:04.36    2:45.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:46.17                 
                     
23  Lea Schneider  2006    311  37.42  1:20.24  2:04.15    2:46.74   
  Swimteam Heddos  2:40.50                 
                     
24  Nana Andersen  2006    306  37.84  1:22.19  2:06.10    2:47.56   
  Holbæk Svømme Klub  2:49.33                 
                     
25  Isabella Nørgaard  2007    301  49.70  1:18.24  2:22.56    2:48.42   
  Solbjerg IF  2:49.39                 
                     
26  Filucca Bing Lauritzen  2007    294  38.77  1:22.70  2:07.78    2:49.80   
  Silkeborg Svømmeklub  2:43.18                 
                     
27  Nikoline Hedelund Madsen  2007    280  38.55  1:22.87  2:08.95    2:52.66   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.19                 
                     
28  Lilly Moos  2006    266  37.30  1:22.93  2:10.23    2:55.51   
  Swimteam Heddos  2:49.30                 
                     
29  Frida Damm Thorsell  2007    263  38.72  1:25.58  2:13.81    2:56.23   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:52.74                 
                     
30  Frida Dalsgaard Hansen  2006    261  40.44  1:26.33  2:13.36    2:56.68   
  Agfs Svømmeafdeling  3:00.03                 
                     
31  Maja Brøndum  2006    259  39.14  1:26.14  2:14.32    2:57.06   
  Swim Team Neptun  2:57.71                 
                     
32  Mia Jørgensen  2006    228  1:03.27  1:27.82  2:18.15    3:04.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  3:19.32                 
                     
33  Zoe Kettenmann  2006    225  38.26  1:24.66  2:15.83    3:05.54   
  Sv Hellas Brühl  2:45.80                 
                     
34  Liva Vang Palsbøll  2007    198  40.58  1:30.80  3:08.86    3:13.56   
  Holbæk Svømme Klub  3:30.03                 
                     
35  Melissa Stoltenborg  2006    197  1:06.80  1:29.39  2:22.39    3:14.03   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  3:42.42                 
                     
36  Marie Storm Pedersen  2006    191  42.42  1:33.48  2:27.36    3:15.85   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
37  Charlotte Faderl  2006    189  39.91  1:29.50  2:23.71    3:16.71   
  Swimteam Heddos  3:00.00                 
                     
38  Ida Siegumfeldt  2007    180  43.72  1:42.04  2:39.64    3:19.74   
  Swim Team Neptun  3:29.39                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Barebells 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    275  39.08  1:24.65  2:10.80    2:53.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  3:07.44                 
                     
Carlotta Schmidt  2008    240  41.31  1:27.74  2:15.44    3:01.80   
  Swimteam Heddos  3:01.30                 
                     
Rosa Crone  2008    188    1:35.72      3:17.17   
  Lyseng IF                   
                     
Sille Stenderup  2008    103  51.16  1:55.33  2:59.69    4:00.84   
  Lyseng IF  4:07.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark