2020-05-30   03:23:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  NOW SPORTS Aarhus Open 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:58   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: NOWSports 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    625          34.38   
  Agfs Svømmeafdeling  34.02                 
Emilie Nyegaard  2001    594          34.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.87                 
Pernille Jensen  1998    581          35.23   
  Holbæk Svømme Klub  34.05                 
Josephine G. Lauridsen  2001    577          35.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    543          36.02   
  Agfs Svømmeafdeling  35.70                 
Helene Olesen  2000    535          36.20   
  Vejle Svømmeklub  34.81                 
Smilla Bruun Christensen  2001    535          36.20   
  Agfs Svømmeafdeling  36.59                 
Nanna Bøgild Lundahl  2001    466          37.91   
  Silkeborg Svømmeklub  37.22                 
Ida Maria Nielsen  2000    413          39.45   
  Holbæk Svømme Klub  39.47                 
10  Laura Christensen  1997    284          44.68   
  Lyseng IF  42.99                 
11  Amalie Vinther  1995    194          50.77   
  Lyseng IF  48.42                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: NOWSports 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jensdottir Fremming  2002    571          35.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.92                 
Kristine Hülsen  2002    464          37.97   
  Vejle Svømmeklub  39.68                 
Ella Christiansen  2003    408          39.61   
  Vejle Svømmeklub  39.49                 
Sofia Ingeberg  2002    385          40.41   
  Agfs Svømmeafdeling  44.61                 
Camilla Hougaard  2002    381          40.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.92                 
Mie L. Bendtsen  2002    314          43.25   
  DeltaSwim  41.53                 
Jasmin Jespersen  2002    268          45.56   
  Vejle Svømmeklub  40.63                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: NOWSports 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Røjkjær Rasmussen  2004    525          36.43   
  Swim Team Neptun  36.08                 
Maja Buck  2004    498          37.07   
  Holbæk Svømme Klub  37.11                 
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    494          37.19   
  Aalborg Svømmeklub  36.09                 
Mathilde Bager  2005    475          37.66   
  Aalborg Svømmeklub  36.54                 
Sarah Kildahl  2004    461          38.05   
  Lyseng IF  35.03                 
Victoria Broch  2004    421          39.20   
  Brædstrup Svømmeklub  40.69                 
Sophia Keren-Klaris  2004    414          39.43   
  Vejle Svømmeklub  38.87                 
Sofie Kruse Rasmussen  2005    411          39.52   
  Swim Team Neptun  39.92                 
Ida Emilie Hindberg  2005    402          39.82   
  Agfs Svømmeafdeling  38.44                 
10  Agnes Bojsen Jensen  2004    399          39.92   
  Lyseng IF  39.14                 
11  Jazmin Jensen  2005    392          40.15   
  Aalborg Svømmeklub  42.18                 
12  Dicte Lund  2004    389          40.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  41.25                 
13  Stine Mejdahl  2005    383          40.46   
  Aalborg Svømmeklub  43.60                 
14  Line Knudsen  2005    373          40.82   
  Silkeborg Svømmeklub  39.89                 
15  Anne Lundorff Larsen  2004    369          40.96   
  Silkeborg Svømmeklub  39.87                 
16  Thea Brøndum  2004    360          41.31   
  Swim Team Neptun  43.45                 
17  Sofie Skovgaard Sørensen  2004    354          41.56   
  Swim Team Neptun  41.68                 
18  Emilie Moberg  2005    351          41.64   
  Vejle Svømmeklub  41.96                 
19  Sophie Lærke Sandell  2005    326          42.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.59                 
20  Karen K. H. Hagensen  2004    314          43.23   
  H.G.F. Svømning  42.78                 
21  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    305          43.64   
  DeltaSwim  41.85                 
22  Louise Lie Thisted  2005    293          44.24   
  Aalborg Svømmeklub  43.46                 
23  Caden Halle  2005    283          44.78   
  Odder Svømmeklub  42.12                 
24  Mette Aagesen Jensen  2004    263          45.85   
  IHF Svømning  45.57                 
25  Sofie Duelund  2005    233          47.76   
  Swim Team Neptun  49.38                 
26  Leonora Holst Jensen  2004    231          47.91   
  Odder Svømmeklub  46.47                 
27  Lea Wallén  2005    230          47.98   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  47.54                 
28  Julia Vestergaard  2004    228          48.06   
  Odder Svømmeklub  46.73                 
29  Mathilde Vammen  2004    206          49.78   
  Swim Team Neptun  52.85                 
30  Sofie Junker  2005    192          50.94   
  DeltaSwim  51.86                 
31  Cecilie Trudsø  2005    137          57.01   
  Solbjerg IF  54.67                 
Mette Barfoot  2005              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  47.38                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Sponsor: NOWSports 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luanna Russo  2006    443          38.56   
  Aalborg Svømmeklub  40.35                 
Stella Harpøth  2006    437          38.73   
  Brædstrup Svømmeklub  39.15                 
Mille Holmberg  2006    400          39.90   
  Vejle Svømmeklub  41.57                 
Caroline Marx  2006    334          42.37   
  Odder Svømmeklub  44.11                 
Isabella Nørgaard  2007    324          42.79   
  Solbjerg IF  43.32                 
Emilie Pedersen  2007    319          43.01   
  Aalborg Svømmeklub  42.64                 
Andrea Strandby  2007    313          43.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.57                 
Marie Kromann Møller  2006    300          43.89   
  Agfs Svømmeafdeling  42.26                 
Emilie Wilms Jensen  2006    299          43.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.61                 
10  Elea Amalie Poulsen  2006    296          44.09   
  Silkeborg Svømmeklub  43.12                 
11  Nana Andersen  2006    295          44.13   
  Holbæk Svømme Klub  45.93                 
12  Nanna Vestergård Johansen  2006    294          44.17   
  Odder Svømmeklub  43.59                 
13  Amalie Kirkegaard  2007    283          44.74   
  Aalborg Svømmeklub  46.45                 
14  Alma Bach Larsen  2006    281          44.84   
  Aalborg Svømmeklub  44.80                 
15  Frida Dalsgaard Hansen  2006    264          45.80   
  Agfs Svømmeafdeling  47.33                 
16  Therese T. Kallestrup  2006    263          45.83   
  Agfs Svømmeafdeling  53.16                 
17  Julie Norman Ramer  2007    251          46.59   
  Lyseng IF  56.95                 
18  Victoria Amdi Brinkmann  2007    248          46.79   
  Aalborg Svømmeklub  48.35                 
19  Filucca Bing Lauritzen  2007    246          46.90   
  Silkeborg Svømmeklub  43.29                 
20  Laura Wittenhagen  2006    245          46.95   
  Silkeborg Svømmeklub  46.89                 
21  Emilie Winum Andersen  2007    243          47.10   
  Lyseng IF                   
22  Erica Veggerby Grønlund  2007    239          47.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.51                 
23  Nikoline Hedelund Madsen  2007    227          48.14   
  Aalborg Svømmeklub  48.59                 
24  Josephine O. S. Nielsen  2006    226          48.22   
  Agfs Svømmeafdeling  49.16                 
25  Melissa Stoltenborg  2006    223          48.42   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  55.50                 
26  Katinka Folke Jensen  2007    223          48.47   
  Agfs Svømmeafdeling  54.82                 
27  Liva Vang Palsbøll  2007    200          50.27   
  Holbæk Svømme Klub  58.34                 
28  Mia Jørgensen  2006    199          50.32   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  48.83                 
29  Karoline Kalsmose Jakobsen  2007    196          50.57   
  Lyseng IF  49.26                 
30  Marie V. Petersen  2006    176          52.41   
  Odder Svømmeklub  53.11                 
31  Kaja Pedersen  2007    173          52.68   
  Holbæk Svømme Klub  55.95                 
32  Elinor Høyer Rasmussen  2006    168          53.18   
  IHF Svømning  1:03.13                 
33  Agnes Kaae Lunde  2007    164          53.62   
  Agfs Svømmeafdeling  53.96                 
34  Katinka Rønn Gornitzka  2007    137          56.99   
  Agfs Svømmeafdeling  57.65                 
35  Tilde Lindeblad  2006    129          58.17   
  DeltaSwim  55.55                 
Ida-Marie J. C. Hansen  2007              DNS   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  47.99                 
Mikkeline Svanholm  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.13                 
Maia Lucassen  2006              DSQ  2 br.ben.u.v.v.st 
  IHF Svømning  1:00.27                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 
Sponsor: NOWSports 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Harmoni Lang  2008    258          46.13   
  Agfs Svømmeafdeling  49.87                 
Cecilie Kehlet  2009    223          48.47   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  57.19                 
Rosa Crone  2008    213          49.22   
  Lyseng IF  49.55                 
Laura Winum Andersen  2009    194          50.76   
  Lyseng IF  54.23                 
Marie Pilegaard Køfer  2008    186          51.48   
  Agfs Svømmeafdeling  52.93                 
Anna Katrine Willems  2008    183          51.77   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Ea Juhl Thallaug  2008    161          53.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.75                 
Freja Hørslev Sørensen  2008    147          55.61   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.42                 
Sofia Dalsgaard Hansen  2008    133          57.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.03                 
10  Anna Johanne Holm Bork  2008    131          57.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Isabella Fauerholdt  2008    100          1:03.27   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.44                 
12  Nova V. Støy Toftegaard  2009    99          1:03.35   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.19                 
13  Alma Johannesen  2010    89          1:05.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Cecilie Anna Nyborg  2010    88          1:05.93   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.11                 
15  Astrid Martinez Vestergaard  2009    86          1:06.35   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.06                 
16  Caroline Szeles Poulsen  2010    51          1:18.79   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark