2020-08-04   10:52:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Deje Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Torsdag 30/5 Klockan 09:00 (Insim 08:00)

Document
Resultat
Deje Cup 2019
Arrangör:
Plats: Deje Simhall Deje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 9 o ä 9-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Ramberg Sundin 2010 Mariestads Simsällskap 1:03.93
2 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap +0.72 1:08.21 +4.28
- Maja Englund 2010 Grums Simsällskap +0.74 DSQ Felaktigt simsätt
- Moa Andersson 2010 Filipstads Simklubb DSQ Felaktigt simsätt
Grenen officiell:  2019-05-30 10:36:48
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 9 o ä 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap +0.74 42.47
2 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap +0.73 47.03 +4.56
3 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 47.31 +4.84
4 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.65 49.56 +7.09
5 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb +0.68 50.94 +8.47
6 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap +0.73 51.25 +8.78
7 Maksalina Sharapova 2007 Filipstads Simklubb 53.42 +10.95
8 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap +0.72 54.13 +11.66
9 Agnes Larsson 2007 Filipstads Simklubb 54.86 +12.39
10 Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap +0.88 54.91 +12.44
11 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap +1.05 56.44 +13.97
12 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap +0.85 57.00 +14.53
13 Lavinia Thörner 2008 Säffle Simsällskap +0.91 57.16 +14.69
14 Anna Viljanen 2008 Deje Simsällskap +0.96 1:07.65 +25.18
- Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap +0.99 DSQ Felaktig vändning
- Alicia Eriksson 2008 Nora Simsällskap DSQ Oliksidigt armtag/bentag
- Miriam Franciskovic 2008 Deje Simsällskap +0.79 DSQ Felaktigt simsätt
- Elicia Hovbrink 2008 Mariestads Simsällskap DSQ Felaktig vändning
- Yosra Al Shaikh 2008 Grums Simsällskap +0.82 DSQ Oliksidigt armtag/bentag
Grenen officiell:  2019-05-30 10:36:48
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 9 o ä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap +0.78 41.52
2 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap +0.92 44.94 +3.42
3 Theresa Melin 2005 Mariestads Simsällskap +0.83 45.72 +4.20
4 Elsa Jernevad 2005 Mariestads Simsällskap +0.80 47.56 +6.04
5 Greta Larsson 2006 Filipstads Simklubb +0.47 49.35 +7.83
6 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb 55.50 +13.98
Grenen officiell:  2019-05-30 10:36:48
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 9 o ä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 1996 Filipstads Simklubb +0.71 35.17
2 Clara Hedling 2001 Arvika Simsällskap 37.37 +2.20
3 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap +0.73 39.32 +4.15
4 Ellen Roslund 2003 Karlsborgs Simklubb +0.67 39.66 +4.49
5 Sanna Axelsson 2004 Arvika Simsällskap +0.61 40.16 +4.99
6 Julia Rosebrink 2000 Karlsborgs Simklubb +0.77 40.17 +5.00
7 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap +0.81 41.24 +6.07
8 Isabelle Asp 2001 Deje Simsällskap +0.82 45.20 +10.03
Grenen officiell:  2019-05-30 10:36:48
2019-05-30 10:36:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner