2020-01-26   04:44:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Deje Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Torsdag 30/5 Klockan 09:00 (Insim 08:00)

Document
Resultat
Deje Cup 2019
Arrangör:
Plats: Deje Simhall Deje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 11, 50m Frisim Fl 9 o ä 9-10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap +0.78 41.31
2 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap 48.05 +6.74
3 Li Hall 2010 Deje Simsällskap +0.76 53.46 +12.15
4 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap +0.73 57.74 +16.43
5 Anni Ramberg Sundin 2010 Mariestads Simsällskap +1.05 1:12.48 +31.17
6 Emma Karlsson 2009 Filipstads Simklubb 1:12.55 +31.24
7 Moa Andersson 2010 Filipstads Simklubb 1:23.62 +42.31
Grenen officiell:  2019-05-30 11:05:27
Gren 11, 50m Frisim Fl 9 o ä 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap +0.69 32.49
2 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb +0.64 34.73 +2.24
3 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap +0.73 35.92 +3.43
4 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap +0.83 36.20 +3.71
5 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.78 36.92 +4.43
6 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb +0.80 37.14 +4.65
7 Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap +0.99 37.59 +5.10
8 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 37.77 +5.28
9 Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap +0.68 38.13 +5.64
10 Yosra Al Shaikh 2008 Grums Simsällskap 39.87 +7.38
11 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap +0.77 40.43 +7.94
12 Lavinia Thörner 2008 Säffle Simsällskap +0.89 41.64 +9.15
13 Maksalina Sharapova 2007 Filipstads Simklubb +0.87 41.96 +9.47
14 Isabella  Lidman 2007 Deje Simsällskap +0.86 42.98 +10.49
15 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 43.30 +10.81
16 Elina Begiri 2007 Filipstads Simklubb +0.93 44.99 +12.50
17 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap 48.23 +15.74
18 Linn Karlsson 2008 Filipstads Simklubb 49.30 +16.81
19 Elicia Hovbrink 2008 Mariestads Simsällskap 54.88 +22.39
20 Miriam Franciskovic 2008 Deje Simsällskap 1:03.97 +31.48
- Agnes Larsson 2007 Filipstads Simklubb +0.51 DSQ Felaktig start
- Alicia Eriksson 2008 Nora Simsällskap +0.58 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-05-30 11:05:27
Gren 11, 50m Frisim Fl 9 o ä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Greta Larsson 2006 Filipstads Simklubb +0.67 34.45
2 Elsa Jernevad 2005 Mariestads Simsällskap +0.64 35.26 +0.81
3 Ida Emilsson 2006 Nora Simsällskap +0.77 35.70 +1.25
4 Theresa Melin 2005 Mariestads Simsällskap +0.80 35.72 +1.27
5 Inez Sandberg 2006 Karlstads Simsällskap +0.95 42.43 +7.98
6 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb 42.68 +8.23
7 Harmony Tabara 2006 Deje Simsällskap +0.97 48.38 +13.93
Grenen officiell:  2019-05-30 11:05:27
Gren 11, 50m Frisim Fl 9 o ä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap +0.79 28.25
2 Amanda Persson 1996 Filipstads Simklubb +0.72 28.67 +0.42
3 Clara Hedling 2001 Arvika Simsällskap +0.80 29.77 +1.52
4 Ellen Roslund 2003 Karlsborgs Simklubb +0.72 30.10 +1.85
5 Majken Pettersson 2001 Arvika Simsällskap +1.00 31.04 +2.79
6 Julia Rosebrink 2000 Karlsborgs Simklubb +0.78 31.56 +3.31
7 Matilda Kristiansson 2001 Arvika Simsällskap +0.81 31.59 +3.34
8 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap +0.77 31.69 +3.44
9 Nova Johansson 2004 Filipstads Simklubb +0.66 31.85 +3.60
10 Miranda Kristiansson 2001 Arvika Simsällskap +0.70 31.89 +3.64
11 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap +0.80 33.03 +4.78
12 Tanya Krivda 2003 Nora Simsällskap +0.83 37.10 +8.85
13 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap +0.84 37.16 +8.91
14 Aurora Tabara 2004 Deje Simsällskap +0.93 48.11 +19.86
Grenen officiell:  2019-05-30 11:05:27
2019-05-30 11:06:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner