2019-07-19   01:39:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu klo 9:00

Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 293 1:27.27
50m: 42.62
100m: 1:27.27
(44.65)
2 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 292 1:27.35 +0.08
50m: 42.12
100m: 1:27.35
(45.23)
3 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 268 1:29.96 +2.69
50m: 44.41
100m: 1:29.96
(45.55)
4 Taisiya Baindurashvili 2008 Uimaseura Helsinki 262 1:30.60 +3.33
50m: 44.15
100m: 1:30.60
(46.45)
5 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 253 1:31.63 +4.36
50m: 44.28
100m: 1:31.63
(47.35)
6 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 245 1:32.59 +5.32
50m: 44.78
100m: 1:32.59
(47.81)
7 Ilona Kallio 2009 Vanders 239 1:33.36 +6.09
50m: 45.41
100m: 1:33.36
(47.95)
8 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo 235 1:33.90 +6.63
50m: 45.19
100m: 1:33.90
(48.71)
9 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit 229 1:34.77 +7.50
50m: 44.63
100m: 1:34.77
(50.14)
10 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo 222 1:35.69 +8.42
50m: 47.27
100m: 1:35.69
(48.42)
11 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti 217 1:36.44 +9.17
50m: 46.20
100m: 1:36.44
(50.24)
12 Emma Lahti 2008 Tuusulan Uimaseura 211 1:37.31 +10.04
50m: 47.35
100m: 1:37.31
(49.96)
13 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 211 1:37.36 +10.09
50m: 47.94
100m: 1:37.36
(49.42)
14 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 210 1:37.51 +10.24
50m: 47.24
100m: 1:37.51
(50.27)
15 Paulina Pessi 2008 Lappeenrannan Uimarit 204 1:38.49 +11.22
50m: 47.35
100m: 1:38.49
(51.14)
16 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 201 1:38.94 +11.67
50m: 48.57
100m: 1:38.94
(50.37)
17 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi 198 1:39.35 +12.08
50m: 48.96
100m: 1:39.35
(50.39)
18 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 192 1:40.50 +13.23
50m: 49.37
100m: 1:40.50
(51.13)
19 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 191 1:40.56 +13.29
50m: 49.39
100m: 1:40.56
(51.17)
20 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 172 1:44.10 +16.83
50m: 50.98
100m: 1:44.10
(53.12)
21 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo 169 1:44.87 +17.60
50m: 52.13
100m: 1:44.87
(52.74)
22 Siiri Pesonen 2008 HTU Stadi 156 1:47.67 +20.40
50m: 53.69
100m: 1:47.67
(53.98)
23 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 146 1:50.04 +22.77
50m: 50.06
100m: 1:50.04
(59.98)
24 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 113 1:59.96 +32.69
50m: 1:00.32
100m: 1:59.96
(59.64)
- Kea-erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki DSQ SW6.4
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo DSQ SW6.5
- Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda DSQ SW6.2
- Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda DNS
Event official at: 25.5.2019 12.11.36
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iida Tawast 2007 Simmis Grani 388 1:19.51
50m: 38.65
100m: 1:19.51
(40.86)
2 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja 383 1:19.83 +0.32
50m: 38.95
100m: 1:19.83
(40.88)
3 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 368 1:20.88 +1.37
50m: 39.44
100m: 1:20.88
(41.44)
4 Hilda Kupila 2006 Vanders 359 1:21.60 +2.09
50m: 39.32
100m: 1:21.60
(42.28)
5 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo 339 1:23.13 +3.62
50m: 40.57
100m: 1:23.13
(42.56)
6 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki 338 1:23.24 +3.73
50m: 40.44
100m: 1:23.24
(42.80)
7 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 335 1:23.47 +3.96
50m: 39.80
100m: 1:23.47
(43.67)
8 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo 327 1:24.16 +4.65
50m: 39.92
100m: 1:24.16
(44.24)
9 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 313 1:25.42 +5.91
50m: 41.28
100m: 1:25.42
(44.14)
10 Päivä-kaisla Seppänen 2006 Lappeenrannan Uimarit 306 1:26.07 +6.56
50m: 41.78
100m: 1:26.07
(44.29)
11 Veera Oila 2007 Vanders 281 1:28.53 +9.02
50m: 43.85
100m: 1:28.53
(44.68)
12 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 259 1:30.96 +11.45
50m: 44.13
100m: 1:30.96
(46.83)
13 Anja Miao 2007 Cetus Espoo 257 1:31.12 +11.61
50m: 44.05
100m: 1:31.12
(47.07)
14 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 244 1:32.80 +13.29
50m: 45.78
100m: 1:32.80
(47.02)
15 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 240 1:33.24 +13.73
50m: 45.28
100m: 1:33.24
(47.96)
16 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 235 1:33.94 +14.43
50m: 46.14
100m: 1:33.94
(47.80)
17 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda 228 1:34.93 +15.42
50m: 45.15
100m: 1:34.93
(49.78)
18 Saana Harjuoja 2007 Cetus Espoo 207 1:38.02 +18.51
50m: 48.06
100m: 1:38.02
(49.96)
19 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 197 1:39.56 +20.05
50m: 48.42
100m: 1:39.56
(51.14)
20 Olivia Aravirta 2007 Helsingfors Simsällskap 192 1:40.49 +20.98
50m: 49.00
100m: 1:40.49
(51.49)
21 Saaga Lehmus 2007 Lappeenrannan Uimarit 191 1:40.59 +21.08
50m: 50.51
100m: 1:40.59
(50.08)
22 Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda 189 1:41.05 +21.54
50m: 48.10
100m: 1:41.05
(52.95)
23 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi 177 1:43.23 +23.72
50m: 49.82
100m: 1:43.23
(53.41)
24 Venla Rauta 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 172 1:44.15 +24.64
50m: 52.09
100m: 1:44.15
(52.06)
25 Vilma Lindholm 2007 Cetus Espoo 170 1:44.60 +25.09
50m: 50.73
100m: 1:44.60
(53.87)
26 Annabella Sovasto 2007 Helsingfors Simsällskap 164 1:45.95 +26.44
50m: 51.18
100m: 1:45.95
(54.77)
27 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 163 1:46.07 +26.56
50m: 52.70
100m: 1:46.07
(53.37)
28 Maia Loponen 2007 ORCA Helsinki 151 1:48.85 +29.34
50m: 53.03
100m: 1:48.85
(55.82)
29 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 118 1:58.09 +38.58
50m: 57.40
100m: 1:58.09
(1:00.69)
30 Aada Salovaara 2007 Cetus Espoo 113 1:59.89 +40.38
50m: 57.16
100m: 1:59.89
(1:02.73)
31 Anastasia Peltonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 103 2:03.34 +43.83
50m: 58.74
100m: 2:03.34
(1:04.60)
- Peppiina Piminäinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ SW6.2
- Maija Sinisalo 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ SW6.2
Event official at: 25.5.2019 12.11.36
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 526 1:11.82
50m: 35.07
100m: 1:11.82
(36.75)
2 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo 519 1:12.14 +0.32
50m: 34.67
100m: 1:12.14
(37.47)
3 Liilia Tõnisson 2004 Kalevi Ujumiskool 485 1:13.82 +2.00
50m: 35.90
100m: 1:13.82
(37.92)
4 Felicia Talamanov 2004 Kalevi Ujumiskool 478 1:14.17 +2.35
50m: 35.84
100m: 1:14.17
(38.33)
5 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 464 1:14.91 +3.09
50m: 36.42
100m: 1:14.91
(38.49)
6 Iina Rissanen 2005 Vanders 456 1:15.30 +3.48
50m: 36.91
100m: 1:15.30
(38.39)
7 Emilia Niemi 2005 Octopus Lohja 444 1:15.97 +4.15
50m: 36.55
100m: 1:15.97
(39.42)
8 Rina Rantanen 2005 Cetus Espoo 408 1:18.16 +6.34
50m: 37.36
100m: 1:18.16
(40.80)
9 Iida Vesa 2005 ORCA Helsinki 401 1:18.65 +6.83
50m: 38.81
100m: 1:18.65
(39.84)
10 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo 392 1:19.20 +7.38
50m: 38.57
100m: 1:19.20
(40.63)
11 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 378 1:20.21 +8.39
50m: 38.83
100m: 1:20.21
(41.38)
12 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 376 1:20.30 +8.48
50m: 38.58
100m: 1:20.30
(41.72)
13 Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja 285 1:28.05 +16.23
50m: 42.36
100m: 1:28.05
(45.69)
14 Eea Huhtanen 2004 Lappeenrannan Uimarit 267 1:30.05 +18.23
50m: 43.74
100m: 1:30.05
(46.31)
15 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 266 1:30.10 +18.28
50m: 43.69
100m: 1:30.10
(46.41)
16 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 225 1:35.29 +23.47
50m: 46.13
100m: 1:35.29
(49.16)
17 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 221 1:35.87 +24.05
50m: 45.77
100m: 1:35.87
(50.10)
18 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 198 1:39.35 +27.53
50m: 50.14
100m: 1:39.35
(49.21)
19 Kia Jokinen 2005 Simmis Wanda 198 1:39.50 +27.68
50m: 48.55
100m: 1:39.50
(50.95)
20 Nelli Salonen 2005 Nummelan Kisaajat 128 1:54.90 +43.08
50m: 56.96
100m: 1:54.90
(57.94)
- Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo DNS
Event official at: 25.5.2019 12.11.36
Event 13, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja 495 1:13.29
50m: 35.83
100m: 1:13.29
(37.46)
2 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit 442 1:16.14 +2.85
50m: 35.96
100m: 1:16.14
(40.18)
3 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi 426 1:17.08 +3.79
50m: 37.19
100m: 1:17.08
(39.89)
4 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi 353 1:22.00 +8.71
50m: 38.83
100m: 1:22.00
(43.17)
5 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi 322 1:24.61 +11.32
50m: 39.38
100m: 1:24.61
(45.23)
Event official at: 25.5.2019 12.11.36
2019-05-25 13.12.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner