2020-09-20   14:06:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 10 juli 2019 kl. 17:00

Document
Resultat
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 3, 4x200m Frisim P 16-17 - Final
Sponsor:
16-17 7:45.27 Jönköpings SS 2000 Jönköpings SS SWE Malmö SWE 2014-06-25
FM 16-17 7:49.70 Helsingborgs S 2001 Helsingborgs S SWE Malmö SWE 2018-06-27
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 17 Helsingborgs Simsällskap 712 7:48.69
Henning Cederlund 2003 AI1303 +0.70 26.62 55.87 1:56.16 1:56.16
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.37 26.72 56.20 1:57.40 3:53.56
Oscar Elfers 2002 AL9102 +0.52 26.59 56.33 1:57.60 5:51.16
John Brolin 2002 AB6302 +0.53 26.89 57.20 1:57.53 7:48.69
2 Simklubben Poseidon 17 Simklubben Poseidon 664 7:59.63 +10.94
Anton Jansson 2002 AC4702 +0.61 27.19 56.93 1:57.97 1:57.97
Ian Hangård 2002 AB5302 +0.31 27.11 58.34 2:04.90 4:02.87
David Falk 2003 AD3103 +0.24 26.46 55.85 1:56.85 5:59.72
Nils Wergeland 2002 AE4902 +0.35 27.27 57.78 1:59.91 7:59.63
3 Malmö Kappsimningsklubb 17 Malmö Kappsimningsklubb 608 8:13.87 +25.18
Bo Beckman 2002 AI4902 +0.74 28.55 59.94 2:06.54 2:06.54
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 +0.49 27.31 58.07 2:03.15 4:09.69
Liam Bech 2003 AQ2303 +0.45 28.65 1:01.68 2:08.42 6:18.11
Elias Persson 2002 AI7902 +0.46 25.39 54.44 1:55.76 8:13.87
4 Mölndals Allmänna SS 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 599 8:16.36 +27.67
Alvin Välkki 2004 AE3504 +0.69 28.53 1:00.35 2:06.79 2:06.79
Felix Jedbratt 2003 AJ7703 +0.39 26.79 57.05 1:59.24 4:06.03
Måns Evertsson 2003 AR2103 +0.58 27.83 58.88 2:04.87 6:10.90
Linus Hagedorn 2002 AI9702 +0.57 26.94 57.85 2:05.46 8:16.36
5 Väsby Simsällskap 17 Väsby Simsällskap 593 8:18.06 +29.37
Eric Hansson 2002 AD0302 +0.68 28.11 58.64 2:02.47 2:02.47
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 +0.10 27.46 57.90 2:01.03 4:03.50
William Lernå 2002 AF4102 +0.14 27.20 59.36 2:08.02 6:11.52
Marcus Johnsson 2002 AN2502 +0.42 27.61 58.25 2:06.54 8:18.06
6 Spårvägen Simförening 17 Spårvägen Simförening 593 8:18.11 +29.42
Gustav Henriksen 2002 AM1702 +0.75 26.64 56.12 1:57.87 1:57.87
Oliver Erneholm 2003 AO4503 +0.34 27.48 59.11 2:05.87 4:03.74
Andreas Wallén 2002 AP9302 +0.43 28.29 1:01.52 2:09.19 6:12.93
Jakub Majta 2003 AV9703 +0.31 28.19 59.34 2:05.18 8:18.11
7 Solna Sundbyberg SS 04 17 Solna Sundbyberg SS 04 588 8:19.36 +30.67
Douglas Reuterskiöld 2002 AM1302 +0.69 28.58 1:00.50 2:04.58 2:04.58
Leo Jakobsson 2002 AG4302 +0.44 28.43 1:00.42 2:04.50 4:09.08
Leonardo Montes 2002 AN2902 +0.45 28.19 59.93 2:05.43 6:14.51
Oskar Fridsell 2003 AS7503 +0.29 28.08 59.32 2:04.85 8:19.36
8 Täby Sim 17 Täby Sim 585 8:20.29 +31.60
Gustav Ahlqvist 2003 AK6503 +0.78 27.41 57.91 2:04.06 2:04.06
Simon Seel 2003 AO0903 +0.28 28.80 1:00.87 2:07.27 4:11.33
Julius Gustavsson 2002 AD0102 +0.39 26.84 56.34 1:58.54 6:09.87
Axel von Goës 2002 AP1502 +0.50 28.47 1:00.97 2:10.42 8:20.29
9 Vellinge-Näsets Simklubb 17 Vellinge-Näsets Simklubb 578 8:22.36 +33.67
Lucas Örmon 2003 AF7303 +0.75 27.51 58.82 2:05.82 2:05.82
Johannes Strömberg 2002 AI3102 +0.14 26.81 58.01 2:03.14 4:08.96
Hugo Stenskepp 2003 AI6303 +0.22 27.92 59.91 2:07.09 6:16.05
Eskil Ramäng 2004 AM6104 +0.35 27.79 59.75 2:06.31 8:22.36
10 Upsala Simsällskap 16 Upsala Simsällskap 572 8:23.93 +35.24
Mikael Söderberg 2003 AA9303 +0.63 27.60 58.05 2:00.55 2:00.55
Lukas  Höglund 2004 AK0904 +0.28 29.46 1:03.10 2:12.71 4:13.26
Danny Simaleza 2005 AE4905 +0.30 28.04 1:00.77 2:10.15 6:23.41
Adi Ramovic 2004 AG9304 +0.05 26.78 57.83 2:00.52 8:23.93
11 Karlskrona Simsällskap 17 Karlskrona Simsällskap 572 8:23.95 +35.26
Axel Auer 2003 AB8103 +0.58 27.26 57.67 2:01.45 2:01.45
Dennis Micin 2002 AX3902 +0.43 28.55 1:00.19 2:05.82 4:07.27
Hannes Wrenne 2004 AC4304 +0.59 29.10 1:01.54 2:10.98 6:18.25
Marcus Barkrot 2002 AD7502 +0.28 27.71 59.36 2:05.70 8:23.95
12 Luleå Simsällskap 16 Luleå Simsällskap 571 8:24.49 +35.80
Ji An Wang 2003 AA2303 +0.69 27.57 59.51 2:06.19 2:06.19
Albin Eriksson 2003 AF3503 +0.21 27.45 59.44 2:03.44 4:09.63
Theo Ylipää 2004 AB0704 +0.33 28.19 59.49 2:06.19 6:15.82
Magnus Lindström 2004 AA4104 +0.18 27.63 59.50 2:08.67 8:24.49
13 Linköpings Allmänna SS 17 Linköpings Allmänna SS 569 8:24.91 +36.22
Nicola Lundqvist 2002 AM0302 +0.65 28.05 59.08 2:03.76 2:03.76
William Barkehed 2003 AH3903 +0.46 28.54 1:00.15 2:07.03 4:10.79
Olle Almén 2003 AH3503 +0.58 29.20 1:01.76 2:10.26 6:21.05
Ruben Staaf 2002 AI2702 +0.38 28.09 58.89 2:03.86 8:24.91
14 Jönköpings Simsällskap 17 Jönköpings Simsällskap 568 8:25.29 +36.60
Viktor Henrysson 2003 AE5303 +0.66 28.18 59.62 2:03.48 2:03.48
Job Sanders 2003 AF2703 +0.22 27.31 58.49 2:05.51 4:08.99
Dennis Partanen 2003 AI5703 +0.33 28.13 1:00.85 2:10.63 6:19.62
Patrik Petkoczi 2002 AG3702 +0.42 28.61 1:00.25 2:05.67 8:25.29
15 Karlstads Simsällskap 17 Karlstads Simsällskap 566 8:25.74 +37.05
Max Leisten 2002 AZ5102 +0.70 27.70 58.10 2:00.99 2:00.99
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.42 29.17 1:01.95 2:07.31 4:08.30
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 +0.17 28.41 1:00.94 2:06.98 6:15.28
Elias Sjölander 2003 AO3903 +0.48 28.27 1:01.76 2:10.46 8:25.74
16 Umeå Simsällskap 17 Umeå Simsällskap 563 8:26.78 +38.09
Oskar Albinsson 2003 AP4503 +0.68 28.69 1:00.34 2:07.66 2:07.66
Peter Sundström 2002 AH4302 +0.53 29.67 1:05.06 2:16.51 4:24.17
Felix Bengs-Stattin 2002 AD4702 +0.26 26.48 56.03 1:56.40 6:20.57
Henrik Lidström 2003 AP0303 +0.21 28.38 1:00.44 2:06.21 8:26.78
17 Södertälje Simsällskap 17 Södertälje Simsällskap 562 8:26.90 +38.21
Erik Lööw 2003 AH1303 +0.74 27.24 57.78 2:01.65 2:01.65
Juan Esbjörnsson 2002 AQ6902 +0.34 28.02 59.89 2:07.88 4:09.53
Theo Oerther 2003 AF0503 +0.42 28.01 58.94 2:07.92 6:17.45
Oscar Fällman 2003 AM5103 +0.45 28.20 1:00.31 2:09.45 8:26.90
18 Simklubben Neptun 17 Simklubben Neptun 556 8:28.90 +40.21
Jakob Rasmuson 2003 AP9103 +0.64 28.89 59.45 2:03.93 2:03.93
Karl Palmqvist 2002 AZ6102 +0.51 28.33 1:00.80 2:07.75 4:11.68
Isak Wallström-Blomgren 2003 AQ9303 +0.21 29.12 1:01.23 2:07.56 6:19.24
Linus Thörn 2002 AN6102 +0.28 29.17 1:01.88 2:09.66 8:28.90
19 Stockholmspolisens IF Simföre 16 Stockholmspolisens IF SF 555 8:29.16 +40.47
Pijus Guvenius 2003 AO0303 +0.67 29.05 1:01.09 2:07.89 2:07.89
Axel Lewander 2004 AI7304 +0.37 28.28 1:01.38 2:09.86 4:17.75
Oliver Rasool 2003 AI0103 +0.36 27.87 1:00.25 2:07.44 6:25.19
Erik Falk 2003 AL0103 +0.14 28.36 1:00.49 2:03.97 8:29.16
20 Simklubben Triton 17 Simklubben Triton 555 8:29.30 +40.61
Arvid Nilsson 2003 AK4303 +0.73 27.87 59.34 2:04.78 2:04.78
Linus Forsgren 2003 AA1103 +0.27 27.85 59.73 2:04.57 4:09.35
Fredrik Nilsson 2002 AA8302 +0.52 28.14 59.88 2:10.83 6:20.18
Noel Persson 2002 AG2702 +0.39 28.29 1:01.40 2:09.12 8:29.30
21 Sundsvalls Simsällskap 17 Sundsvalls Simsällskap 553 8:29.64 +40.95
Albin Hedlund 2003 AA0903 +0.74 28.89 1:01.46 2:09.67 2:09.67
Joel Berglund 2002 AG9702 +0.10 27.80 57.91 1:59.49 4:09.16
Jonathan Nilsson 2003 AD5103 +0.52 30.05 1:02.81 2:09.69 6:18.85
Jason Walterstad 2004 AH5904 29.79 1:02.79 2:10.79 8:29.64
22 Föreningen Uddevalla Sim 17 Föreningen Uddevalla Sim 549 8:31.02 +42.33
Oskar Gustafson 2002 AE1302 +0.79 27.25 56.67 1:59.62 1:59.62
Eddie  Dahlström 2004 AW0304 +0.29 28.86 38.00 2:10.10 4:09.72
Elias Robertsson 2004 AE8904 +0.09 29.40 1:02.54 2:11.09 6:20.81
Jakob Josephson 2002 AN8102 +0.22 27.43 59.76 2:10.21 8:31.02
23 Örebro Simallians 17 Örebro Simallians 544 8:32.59 +43.90
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 +0.70 27.24 57.43 1:59.77 1:59.77
Adrijan Danqi 2002 AS2502 +0.23 27.23 59.42 2:07.58 4:07.35
Simon Baastad 2002 AC2102 +0.44 28.14 1:02.32 2:14.59 6:21.94
Hannes Börjel 2002 AO4502 +0.06 28.05 1:00.81 2:10.65 8:32.59
24 Växjö Simsällskap 17 Växjö Simsällskap 532 8:36.31 +47.62
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 +0.70 27.95 59.94 2:09.11 2:09.11
Oskar Axandersson 2002 AN7502 +0.46 27.01 58.05 2:05.41 4:14.52
Anton Strand 2003 AH8903 +0.22 27.97 1:00.85 2:08.18 6:22.70
Emanuel Tidåsen 2002 AQ3702 +0.28 28.19 1:00.53 2:13.61 8:36.31
25 Motala Simsällskap 17 Motala Simsällskap 516 8:41.77 +53.08
Gustav Fahlström 2005 AC1305 +0.69 29.95 1:03.16 2:10.91 2:10.91
Elliot Fielder 2003 AD2303 +0.22 27.09 57.90 2:02.66 4:13.57
Henrik Eriksson 2002 AJ6902 +0.14 27.78 1:00.43 2:04.94 6:18.51
Edwin Brimalm 2005 AE6305 +0.16 31.07 1:07.15 2:23.26 8:41.77
26 Sala Simsällskap 17 Sala Simsällskap 514 8:42.19 +53.50
Max Antonsson 2004 AG6304 29.85 1:03.12 2:13.65 2:13.65
Edwin Nystrand 2002 AE8902 27.91 59.06 2:04.08 4:17.73
Botvid Wiell 2005 AB3305 29.11 1:02.62 2:12.54 6:30.27
Olle Nilsson 2004 AL3104 +0.51 29.47 1:03.38 2:11.92 8:42.19
27 Spårvägen Simförening lag 2 17 Spårvägen Simförening 493 8:49.49 +1:00.8
Arvid Styrman 2002 AQ2502 +0.70 29.09 1:01.41 2:10.39 2:10.39
David Neuhardt 2003 AU6103 +0.18 28.51 1:00.97 2:07.40 4:17.79
Gustav Annas 2003 AL0303 +0.41 30.16 1:04.93 2:16.78 6:34.57
Jannis Siotis 2003 AL3303 +0.37 30.34 1:04.00 2:14.92 8:49.49
28 Mölndals Allmänna SS lag 2 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 471 8:57.85 +1:09.1
Filiph Castillo Karlsson 2002 AO4902 +0.72 28.73 1:01.38 2:11.40 2:11.40
Max Swegmark 2004 AE2504 +0.43 29.48 1:02.09 2:11.26 4:22.66
Marcus Sundblad 2003 AF4103 +0.52 28.47 1:02.47 2:16.51 6:39.17
Arvid Höglund 2005 AI5505 +0.71 30.40 1:05.74 2:18.68 8:57.85
Grenen officiell:  2019-07-10 18:57:06
2019-07-12 14:13:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner