2020-01-19   17:18:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1, Medley Cup 2019 ( Insim 09:00 - 09:50 med start 10:00 )

Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.64 67 54.44
2 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.55 67 54.50 +0.06
- Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.69 DSQ
- Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.68 203 37.76
2 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.62 132 43.54 +5.78
3 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.87 117 45.39 +7.63
4 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.71 115 45.63 +7.87
5 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.91 111 46.11 +8.35
6 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 109 46.43 +8.67
7 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 106 46.94 +9.18
8 Elias Steinle 2007 Täby Sim 85 50.42 +12.66
9 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap 62 55.89 +18.13
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 371 30.92
2 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening +0.73 314 32.67 +1.75
3 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 247 35.38 +4.46
4 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.66 245 35.49 +4.57
5 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.79 215 37.09 +6.17
6 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening +0.61 211 37.30 +6.38
7 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening +0.71 189 38.70 +7.78
8 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 170 40.11 +9.19
9 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening +0.66 138 42.98 +12.06
10 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim +0.81 135 43.24 +12.32
11 Oscar Blaus 2005 Åkersberga Simsällskap +0.70 134 43.34 +12.42
12 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.70 133 43.53 +12.61
13 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap +0.68 124 44.46 +13.54
14 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.78 116 45.52 +14.60
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.75 293 33.42
2 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening +0.87 286 33.71 +0.29
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.66 269 34.38 +0.96
4 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap +0.78 255 35.00 +1.58
5 Einar Melin 2004 Ålands Simförening +0.73 229 36.28 +2.86
6 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap +0.58 229 36.30 +2.88
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap +0.73 191 38.55 +5.13
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.68 483 28.31
2 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap +0.72 357 31.31 +3.00
3 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.76 268 34.45 +6.14
4 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap +0.81 263 34.68 +6.37
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
2019-06-01 15:03:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner