2020-08-13   01:21:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 164 44.47
2 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap 130 48.02 +3.55
3 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap 123 48.90 +4.43
4 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 114 50.28 +5.81
5 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap 109 50.95 +6.48
6 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 85 55.33 +10.86
7 Julia Schilling 2010 Södertälje Simsällskap 47 1:07.26 +22.79
Grenen officiell:  2019-06-01 10:16:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap 280 37.24
2 Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap 235 39.46 +2.22
3 Fia Metsola 2007 Ålands Simförening 178 43.27 +6.03
4 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 144 46.46 +9.22
5 Molly Ju 2007 Täby Sim 140 46.94 +9.70
6 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 139 47.04 +9.80
7 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 137 47.28 +10.04
8 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 125 48.68 +11.44
9 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 123 49.00 +11.76
10 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap 103 51.96 +14.72
11 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 79 56.61 +19.37
12 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap 52 1:05.03 +27.79
- Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 10:16:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Blomqvist 2005 Ålands Simförening 471 31.33
2 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 425 32.42 +1.09
3 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 357 34.34 +3.01
4 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap 351 34.53 +3.20
5 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 321 35.60 +4.27
6 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 310 35.99 +4.66
7 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap 300 36.41 +5.08
8 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening 285 37.02 +5.69
9 Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap 274 37.51 +6.18
10 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap 265 37.91 +6.58
11 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 240 39.18 +7.85
12 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening 229 39.80 +8.47
13 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening 193 42.16 +10.83
14 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim 174 43.61 +12.28
14 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening 174 43.61 +12.28 S7
16 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 141 46.77 +15.44
- Signe Lindholm 2006 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:16:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 341 34.89
2 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap 308 36.07 +1.18
3 Elina Szeplaky 2004 Åkersberga Simsällskap 306 36.16 +1.27
4 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 302 36.33 +1.44
5 Wilma  Landegren 2004 Södertälje Simsällskap 301 36.35 +1.46
6 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 297 36.51 +1.62
7 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening 287 36.92 +2.03
8 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 193 42.13 +7.24
- Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:16:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening 568 29.43
2 Jessica Lindholm 2001 Ålands Simförening 502 30.67 +1.24
3 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 435 32.17 +2.74
4 Ellen Melin 2002 Ålands Simförening 155 45.33 +15.90
- Ylwali Häggblad 2000 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:16:57
2019-06-01 15:03:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 277 33.42
2 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 131 42.82 +9.40
3 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 126 43.43 +10.01
4 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 108 45.66 +12.24
5 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap 56 56.95 +23.53
Grenen officiell:  2019-06-01 10:23:22
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 395 29.70
2 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening 358 30.69 +0.99
3 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 255 34.35 +4.65
4 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 253 34.45 +4.75
5 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap 231 35.48 +5.78
6 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening 222 35.96 +6.26
7 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap 197 37.46 +7.76
8 Oscar Blaus 2005 Åkersberga Simsällskap 187 38.11 +8.41
9 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening 136 42.31 +12.61
10 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 130 42.99 +13.29
11 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 116 44.60 +14.90
12 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap 96 47.59 +17.89
13 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap 80 50.57 +20.87
14 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 75 51.61 +21.91
Grenen officiell:  2019-06-01 10:23:22
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap 357 30.71
2 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening 314 32.06 +1.35
3 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 275 33.50 +2.79
4 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 272 33.61 +2.90
5 Einar Melin 2004 Ålands Simförening 267 33.85 +3.14
6 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 255 34.35 +3.64
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap 180 38.57 +7.86
Grenen officiell:  2019-06-01 10:23:22
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap 558 26.47
2 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 524 27.03 +0.56
3 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap 334 31.40 +4.93
4 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap 332 31.46 +4.99
Grenen officiell:  2019-06-01 10:23:22
2019-06-01 15:03:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.97 225 42.19
2 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.74 160 47.20 +5.01
3 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap +0.91 153 47.90 +5.71
4 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap +0.86 153 47.95 +5.76
5 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.79 151 48.11 +5.92
6 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.75 142 49.09 +6.90
7 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap +0.82 95 56.21 +14.02
8 Julia Schilling 2010 Södertälje Simsällskap +0.71 68 1:02.86 +20.67
- Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 10:51:12
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 298 38.40
2 Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap +0.59 247 40.87 +2.47
3 Fia Metsola 2007 Ålands Simförening +0.80 220 42.50 +4.10
4 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.81 157 47.56 +9.16
5 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap +0.64 157 47.57 +9.17
6 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap +0.79 156 47.59 +9.19
7 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.65 151 48.10 +9.70
8 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.73 148 48.47 +10.07
9 Hedda Härning Nilsson 2008 Täby Sim +0.77 148 48.52 +10.12
10 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.81 147 48.59 +10.19
11 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.69 140 49.37 +10.97
12 Nina Wang 2008 Täby Sim +0.70 138 49.66 +11.26
13 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 137 49.79 +11.39
13 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.77 137 49.79 +11.39
15 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap +0.91 96 55.99 +17.59
- Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.61 DSQ
- Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-06-01 10:51:12
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Blomqvist 2005 Ålands Simförening +0.80 414 34.43
2 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.65 380 35.42 +0.99
3 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap +0.74 341 36.72 +2.29
4 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap +0.70 338 36.83 +2.40
5 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.76 338 36.85 +2.42
6 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap +0.69 314 37.75 +3.32
7 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening +0.65 299 38.37 +3.94
8 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.68 298 38.42 +3.99
9 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.77 280 39.20 +4.77
10 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening +0.79 269 39.76 +5.33
11 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.73 252 40.61 +6.18
12 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening +0.94 240 41.27 +6.84
13 Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap +0.86 224 42.26 +7.83
14 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening +0.78 191 44.56 +10.13 S7
15 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +0.79 189 44.71 +10.28
16 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.97 182 45.29 +10.86
17 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening +0.86 173 46.03 +11.60
18 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap +0.86 159 47.36 +12.93
19 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb +0.63 152 48.07 +13.64
20 Tilda Wase 2006 Norrtälje Simklubb +0.67 77 1:00.21 +25.78
- Signe Lindholm 2006 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:51:12
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.78 358 36.14
2 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.71 328 37.19 +1.05
3 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.78 322 37.44 +1.30
4 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap +0.65 313 37.80 +1.66
5 Wilma  Landegren 2004 Södertälje Simsällskap +0.70 270 39.69 +3.55
6 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening +0.77 268 39.79 +3.65
7 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening +0.68 252 40.61 +4.47
8 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap +0.96 205 43.52 +7.38
- Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:51:12
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening +0.55 508 32.16
2 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening +0.84 443 33.65 +1.49
- Ylwali Häggblad 2000 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 10:51:12
2019-06-01 15:03:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.64 67 54.44
2 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.55 67 54.50 +0.06
- Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.69 DSQ
- Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.68 203 37.76
2 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.62 132 43.54 +5.78
3 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.87 117 45.39 +7.63
4 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.71 115 45.63 +7.87
5 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.91 111 46.11 +8.35
6 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 109 46.43 +8.67
7 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 106 46.94 +9.18
8 Elias Steinle 2007 Täby Sim 85 50.42 +12.66
9 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap 62 55.89 +18.13
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 371 30.92
2 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening +0.73 314 32.67 +1.75
3 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 247 35.38 +4.46
4 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.66 245 35.49 +4.57
5 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.79 215 37.09 +6.17
6 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening +0.61 211 37.30 +6.38
7 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening +0.71 189 38.70 +7.78
8 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 170 40.11 +9.19
9 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening +0.66 138 42.98 +12.06
10 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim +0.81 135 43.24 +12.32
11 Oscar Blaus 2005 Åkersberga Simsällskap +0.70 134 43.34 +12.42
12 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.70 133 43.53 +12.61
13 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap +0.68 124 44.46 +13.54
14 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.78 116 45.52 +14.60
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.75 293 33.42
2 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening +0.87 286 33.71 +0.29
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.66 269 34.38 +0.96
4 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap +0.78 255 35.00 +1.58
5 Einar Melin 2004 Ålands Simförening +0.73 229 36.28 +2.86
6 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap +0.58 229 36.30 +2.88
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap +0.73 191 38.55 +5.13
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.68 483 28.31
2 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap +0.72 357 31.31 +3.00
3 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.76 268 34.45 +6.14
4 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap +0.81 263 34.68 +6.37
Grenen officiell:  2019-06-01 11:03:11
2019-06-01 15:03:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 196 49.25
2 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 186 50.10 +0.85
3 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 167 51.95 +2.70
4 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap 154 53.37 +4.12
5 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 151 53.78 +4.53
6 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 140 55.03 +5.78
7 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap 139 55.18 +5.93
8 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap 132 56.22 +6.97
9 Julia Schilling 2010 Södertälje Simsällskap 72 1:08.78 +19.53
Grenen officiell:  2019-06-01 11:28:46
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Ju 2007 Täby Sim 224 47.15
2 Nina Wang 2008 Täby Sim 214 47.88 +0.73
3 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap 198 49.08 +1.93
4 Hedda Härning Nilsson 2008 Täby Sim 195 49.31 +2.16
5 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 192 49.62 +2.47
6 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 185 50.20 +3.05
7 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 175 51.12 +3.97
8 Nina Zhang 2008 Täby Sim 168 51.85 +4.70
9 Alva Björk 2008 Täby Sim 163 52.37 +5.22
10 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 157 53.01 +5.86
11 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 151 53.70 +6.55
12 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap 141 54.92 +7.77
13 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap 120 57.94 +10.79
14 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 119 58.07 +10.92
15 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 117 58.47 +11.32
- Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 11:28:46
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Blomqvist 2005 Ålands Simförening 461 37.05
2 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 442 37.59 +0.54
3 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 418 38.29 +1.24
4 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 387 39.30 +2.25
5 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap 327 41.56 +4.51
6 Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap 309 42.35 +5.30
7 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 297 42.88 +5.83
8 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap 238 46.19 +9.14
9 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap 235 46.41 +9.36
10 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 230 46.71 +9.66
11 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 227 46.92 +9.87
12 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening 223 47.17 +10.12 SB6
13 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 217 47.61 +10.56
14 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening 208 48.32 +11.27
15 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening 203 48.71 +11.66
16 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening 183 50.37 +13.32
17 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 159 52.77 +15.72
18 Tilda Wase 2006 Norrtälje Simklubb 87 1:04.39 +27.34
- Signe Lindholm 2006 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 11:28:46
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 383 39.41
2 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap 348 40.70 +1.29
3 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 340 41.02 +1.61
4 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 340 41.03 +1.62
5 Wilma  Landegren 2004 Södertälje Simsällskap 292 43.13 +3.72
6 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening 281 43.72 +4.31
7 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 277 43.90 +4.49
8 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap 165 52.15 +12.74
Grenen officiell:  2019-06-01 11:28:46
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 454 37.25
2 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening 444 37.54 +0.29
3 Ellen Melin 2002 Ålands Simförening 245 45.74 +8.49
- Ylwali Häggblad 2000 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 11:28:46
2019-06-01 15:03:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 134 49.24
2 Malte Steinle 2009 Täby Sim 71 1:00.74 +11.50
3 Luke Granlund 2009 Täby Sim 65 1:02.64 +13.40
4 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 50 1:08.29 +19.05
Grenen officiell:  2019-06-01 11:38:14
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 188 44.03
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 187 44.08 +0.05
3 Erik Talipov 2007 Täby Sim 129 49.86 +5.83
4 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 129 49.91 +5.88
5 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 118 51.38 +7.35
6 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 94 55.40 +11.37
7 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap 88 56.62 +12.59
8 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap 82 57.89 +13.86
Grenen officiell:  2019-06-01 11:38:14
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 350 35.82
2 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap 283 38.44 +2.62
3 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening 254 39.84 +4.02
4 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 232 41.06 +5.24
5 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 223 41.62 +5.80
6 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 203 42.91 +7.09
7 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening 202 43.03 +7.21
8 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap 188 44.01 +8.19
9 Oscar Blaus 2005 Åkersberga Simsällskap 174 45.21 +9.39
10 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening 172 45.37 +9.55
11 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 137 48.93 +13.11
12 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap 130 49.81 +13.99
13 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap 109 52.78 +16.96
14 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 105 53.44 +17.62
Grenen officiell:  2019-06-01 11:38:14
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening 409 34.00
2 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 300 37.69 +3.69
3 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap 287 38.25 +4.25
4 Einar Melin 2004 Ålands Simförening 256 39.75 +5.75
5 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 242 40.48 +6.48
6 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap 200 43.12 +9.12
7 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 194 43.56 +9.56
Grenen officiell:  2019-06-01 11:38:14
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 521 31.36
2 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 426 33.55 +2.19
3 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap 311 37.23 +5.87
Grenen officiell:  2019-06-01 11:38:14
2019-06-01 15:03:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 232 37.30
2 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 187 40.06 +2.76
3 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap 183 40.36 +3.06
4 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 175 40.97 +3.67
5 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap 145 43.59 +6.29
6 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap 126 45.73 +8.43
7 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 105 48.53 +11.23
8 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 93 50.49 +13.19
9 Julia Schilling 2010 Södertälje Simsällskap 56 59.78 +22.48
Grenen officiell:  2019-06-01 15:45:13
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap 367 32.01
2 Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap 322 33.43 +1.42
3 Fia Metsola 2007 Ålands Simförening 280 35.03 +3.02
4 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 242 36.75 +4.74
5 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 215 38.22 +6.21
6 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 195 39.51 +7.50
7 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 194 39.59 +7.58
8 Molly Ju 2007 Täby Sim 192 39.70 +7.69
9 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 185 40.21 +8.20
10 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 183 40.33 +8.32
11 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 178 40.76 +8.75
12 Nina Wang 2008 Täby Sim 166 41.64 +9.63
13 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 161 42.12 +10.11
14 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap 147 43.38 +11.37
15 Olivia Kristiansson 2008 Södertälje Simsällskap 144 43.74 +11.73
16 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 139 44.24 +12.23
Grenen officiell:  2019-06-01 15:45:13
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Blomqvist 2005 Ålands Simförening 482 29.23
2 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 439 30.16 +0.93
3 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 410 30.86 +1.63
4 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 382 31.60 +2.37
5 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap 363 32.14 +2.91
6 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap 360 32.21 +2.98
7 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening 326 33.30 +4.07
7 Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap 326 33.30 +4.07
9 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim 313 33.76 +4.53
10 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap 296 34.40 +5.17
11 Céline Flöjt 2005 Ålands Simförening 292 34.54 +5.31
12 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening 289 34.65 +5.42
13 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 285 34.84 +5.61
14 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening 256 36.11 +6.88
15 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 250 36.36 +7.13
16 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening 246 36.55 +7.32 S7
17 Ida Furuvik Pella 2005 Åkersberga Simsällskap 244 36.69 +7.46
18 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 211 38.51 +9.28
19 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 205 38.88 +9.65
20 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 199 39.26 +10.03
21 Tilda Wase 2006 Norrtälje Simklubb 95 50.16 +20.93
Grenen officiell:  2019-06-01 15:45:13
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 429 30.40
2 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 403 31.03 +0.63
3 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap 387 31.45 +1.05
4 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening 364 32.09 +1.69
5 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 360 32.21 +1.81
6 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 322 33.43 +3.03
7 Wilma  Landegren 2004 Södertälje Simsällskap 311 33.84 +3.44
8 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap 281 34.98 +4.58
Grenen officiell:  2019-06-01 15:45:13
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening 533 28.27
2 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening 446 30.01 +1.74
3 Ellen Melin 2002 Ålands Simförening 205 38.86 +10.59
Grenen officiell:  2019-06-01 15:45:13
2019-06-01 15:46:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Steinle 2009 Täby Sim 93 44.71
2 Luke Granlund 2009 Täby Sim 86 45.81 +1.10
3 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 23 1:10.93 +26.22
Grenen officiell:  2019-06-01 15:56:57
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 259 31.78
2 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 177 36.04 +4.26
3 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 167 36.76 +4.98
3 Erik Talipov 2007 Täby Sim 167 36.76 +4.98
5 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 158 37.47 +5.69
6 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap 140 39.00 +7.22
7 Elias Steinle 2007 Täby Sim 113 41.85 +10.07
8 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 101 43.50 +11.72
9 Loke Sjöman 2008 Åkersberga Simsällskap 61 51.36 +19.58
- David Ander 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 15:56:57
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 384 27.85
2 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening 372 28.15 +0.30
3 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 298 30.31 +2.46
4 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 283 30.83 +2.98
5 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap 279 30.99 +3.14
6 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening 272 31.24 +3.39
7 Oscar Blaus 2005 Åkersberga Simsällskap 260 31.73 +3.88
8 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening 250 32.16 +4.31
9 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 201 34.57 +6.72
10 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap 162 37.16 +9.31
11 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap 154 37.76 +9.91
12 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 109 42.38 +14.53
- Kevin Lenstad 2005 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-06-01 15:56:57
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap 406 27.34
2 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening 369 28.23 +0.89
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 359 28.50 +1.16
4 Einar Melin 2004 Ålands Simförening 344 28.89 +1.55
5 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 339 29.04 +1.70
6 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 298 30.33 +2.99
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap 292 30.53 +3.19
Grenen officiell:  2019-06-01 15:56:57
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap 534 24.96
2 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 500 25.51 +0.55
3 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap 360 28.47 +3.51
4 Sebastian Hosokawa 2002 Åkersberga Simsällskap 351 28.70 +3.74
Grenen officiell:  2019-06-01 15:56:57
2019-06-01 15:57:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 9, 100m Medley Damer ( Final E ) 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 236 1:31.34
50m: 42.20
100m: 1:31.34
(49.14)
2 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap 166 1:42.69 +11.35
50m: 48.86
100m: 1:42.69
(53.83)
3 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 163 1:43.26 +11.92
50m: 48.14
100m: 1:43.26
(55.12)
4 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 152 1:45.76 +14.42
50m: 49.63
100m: 1:45.76
(56.13)
5 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap 149 1:46.52 +15.18
50m: 48.88
100m: 1:46.52
(57.64)
6 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap 148 1:46.65 +15.31
50m: 49.73
100m: 1:46.65
(56.92)
Grenen officiell:  2019-06-01 16:35:44
2019-06-01 16:37:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 10, 100m Medley Herrar ( Final E ) 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Steinle 2009 Täby Sim 76 1:58.38
50m: 57.81
100m: 1:58.38
(1:00.57)
2 Luke Granlund 2009 Täby Sim 68 2:02.87 +4.49
50m: 58.79
100m: 2:02.87
(1:04.08)
- Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb DNS
- Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-01 16:39:57
2019-06-01 16:40:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup
Arrangör:
Plats: Söra Simhall Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 1 jun 2019
Gren 11, 100m Medley Damer ( Final D ) 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap 300 1:24.35
50m: 38.59
100m: 1:24.35
(45.76)
2 Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap 283 1:26.05 +1.70
50m: 38.55
100m: 1:26.05
(47.50)
3 Fia Metsola 2007 Ålands Simförening 232 1:31.93 +7.58
50m: 42.47
100m: 1:31.93
(49.46)
4 Molly Ju 2007 Täby Sim 212 1:34.76 +10.41
50m: 44.44
100m: 1:34.76
(50.32)
5 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 189 1:38.43 +14.08