2020-09-21   12:26:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Risösim 2019
Arrangör:
Plats: Sollefteå Allmänna Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
WR 55.48 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SR 55.48 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SJR 56.06 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom 2009-07-27
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 75 2:11.06
50m: 55.06
100m: 2:11.06
(1:16.00)
Grenen officiell:  2019-06-08 11:42:40
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
WR 55.48 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SR 55.48 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SJR 56.06 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom 2009-07-27
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 208 1:33.52
50m: 42.94
100m: 1:33.52
(50.58)
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap 200 1:34.82 +1.30
50m: 44.31
100m: 1:34.82
(50.51)
3 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 192 1:36.13 +2.61
50m: 44.50
100m: 1:36.13
(51.63)
4 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 179 1:38.38 +4.86
50m: 47.66
100m: 1:38.38
(50.72)
5 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap 152 1:43.85 +10.33
50m: 49.28
100m: 1:43.85
(54.57)
6 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 143 1:45.95 +12.43
50m: 48.64
100m: 1:45.95
(57.31)
7 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 106 1:56.96 +23.44
50m: 53.42
100m: 1:56.96
(1:03.54)
8 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 101 1:58.80 +25.28
50m: 55.72
100m: 1:58.80
(1:03.08)
- Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:42:40
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
WR 55.48 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SR 55.48 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SJR 56.06 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom 2009-07-27
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 427 1:13.65
50m: 34.23
100m: 1:13.65
(39.42)
2 Vilma Fagerström 2005 Umeå Simsällskap 399 1:15.36 +1.71
50m: 34.59
100m: 1:15.36
(40.77)
3 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 360 1:17.98 +4.33
50m: 36.20
100m: 1:17.98
(41.78)
4 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap 286 1:24.14 +10.49
50m: 38.65
100m: 1:24.14
(45.49)
5 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 265 1:26.30 +12.65
50m: 38.71
100m: 1:26.30
(47.59)
6 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap 251 1:27.89 +14.24
50m: 38.95
100m: 1:27.89
(48.94)
7 Therese Skoglund 2005 Dorotea IF 222 1:31.49 +17.84
50m: 41.32
100m: 1:31.49
(50.17)
8 Vera Wall 2006 Umeå Simsällskap 178 1:38.57 +24.92
50m: 43.79
100m: 1:38.57
(54.78)
9 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 173 1:39.47 +25.82
50m: 45.06
100m: 1:39.47
(54.41)
10 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap 165 1:41.04 +27.39
50m: 43.44
100m: 1:41.04
(57.60)
11 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 155 1:43.22 +29.57
50m: 45.12
100m: 1:43.22
(58.10)
12 Lea Sandbjer Eliasson 2006 Dorotea IF 147 1:45.11 +31.46
50m: 44.98
100m: 1:45.11
(1:00.13)
Grenen officiell:  2019-06-08 11:42:40
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
WR 55.48 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SR 55.48 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SJR 56.06 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom 2009-07-27
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 583 1:06.39 JSM B
50m: 31.22
100m: 1:06.39
(35.17)
2 Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS 556 1:07.45 +1.06 SUM-SIM
50m: 30.59
100m: 1:07.45
(36.86)
3 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap 533 1:08.42 +2.03
50m: 32.33
100m: 1:08.42
(36.09)
4 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap 531 1:08.50 +2.11 SUM-SIM
50m: 31.67
100m: 1:08.50
(36.83)
5 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap 481 1:10.76 +4.37
50m: 33.43
100m: 1:10.76
(37.33)
6 Nellie Luthman 2002 Umeå Simsällskap 406 1:14.89 +8.50
50m: 33.19
100m: 1:14.89
(41.70)
7 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap 382 1:16.43 +10.04
50m: 34.95
100m: 1:16.43
(41.48)
8 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 382 1:16.46 +10.07
50m: 34.95
100m: 1:16.46
(41.51)
9 Isa Forsberg 2002 Simklubben Ägir 359 1:18.06 +11.67
50m: 35.91
100m: 1:18.06
(42.15)
10 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap 334 1:19.90 +13.51
50m: 36.88
100m: 1:19.90
(43.02)
11 Elida Hansson 2002 Umeå Simsällskap 326 1:20.56 +14.17
50m: 35.60
100m: 1:20.56
(44.96)
12 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS 314 1:21.62 +15.23
50m: 36.50
100m: 1:21.62
(45.12)
13 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap 305 1:22.36 +15.97
50m: 37.92
100m: 1:22.36
(44.44)
14 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap 305 1:22.41 +16.02
50m: 38.04
100m: 1:22.41
(44.37)
- Tilda Johansson 2004 IKSU Simning DSQ
- Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 11:42:40
2019-06-08 11:42:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner