Resultater for Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim PO B 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SS 16-17 |
1:02.11 |
|
|
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
Eriksdalsbadet |
SWE |
2019-05-11 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.60 |
|
1:02.11 |
|
|
|
SS 16-17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
1:03.51 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ibrahim Ezzat |
2002 |
Aurajoen Uinti |
+0.57 |
|
1:05.50 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
1:06.45 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:07.27 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
|
1:08.00 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
1:08.20 |
+6.09 |
|
SS 14 oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
1:08.37 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
|
1:09.18 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:10.41 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
1:11.58 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:13.53 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
1:14.40 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
|
1:16.84 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:22.51 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aydin Sahifi |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 14:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 14:53:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|