2020-08-12   02:58:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 14, 200m Rintauinti Miehet, P16 Sarja P16 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura +0.73 2:50.80
50m: 37.97
100m: 1:21.81
(43.84)
150m: 2:07.02
(45.21)
200m: 2:50.80
(43.78)
2 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.83 2:52.83 +2.03
50m: 37.66
100m: 1:21.64
(43.98)
150m: 2:08.35
(46.71)
200m: 2:52.83
(44.48)
3 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti +0.67 2:57.04 +6.24
50m: 38.86
100m: 1:25.24
(46.38)
150m: 2:11.75
(46.51)
200m: 2:57.04
(45.29)
4 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 2:58.59 +7.79
50m: 40.59
100m: 1:26.74
(46.15)
150m: 2:12.51
(45.77)
200m: 2:58.59
(46.08)
5 Patrik Reiman 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 2:59.10 +8.30
50m: 42.59
100m: 1:28.78
(46.19)
150m: 2:15.61
(46.83)
200m: 2:59.10
(43.49)
6 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.82 3:08.08 +17.28
50m: 42.24
100m: 1:30.60
(48.36)
150m: 2:20.10
(49.50)
200m: 3:08.08
(47.98)
7 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti +0.72 3:19.01 +28.21
50m: 45.03
100m: 1:37.30
(52.27)
150m: 2:28.23
(50.93)
200m: 3:19.01
(50.78)
8 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.94 3:19.17 +28.37
50m: 46.26
100m: 1:38.86
(52.60)
150m: 2:29.76
(50.90)
200m: 3:19.17
(49.41)
9 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti +0.70 3:30.45 +39.65
50m: 47.13
100m: 1:40.81
(53.68)
150m: 2:36.07
(55.26)
200m: 3:30.45
(54.38)
10 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti +0.73 4:11.27 +1:20.47
50m: 52.35
100m: 1:55.33
(1:02.98)
150m: 3:04.37
(1:09.04)
200m: 4:11.27
(1:06.90)
Event official at: 30.5.2019 12.56.44
Event 14, 200m Rintauinti Miehet, P16 Sarja Miehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.75 2:23.18
50m: 33.27
100m: 1:11.02
(37.75)
150m: 1:47.14
(36.12)
200m: 2:23.18
(36.04)
2 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 2:28.03 +4.85
50m: 33.83
100m: 1:11.80
(37.97)
150m: 1:50.28
(38.48)
200m: 2:28.03
(37.75)
3 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.67 2:40.92 +17.74
50m: 35.96
100m: 1:16.58
(40.62)
150m: 1:59.22
(42.64)
200m: 2:40.92
(41.70)
4 Jerry Roine 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.67 2:46.37 +23.19
50m: 37.04
100m: 1:19.24
(42.20)
150m: 2:03.29
(44.05)
200m: 2:46.37
(43.08)
5 Eetu Närhi 1998 Octopus Lohja +0.76 2:46.95 +23.77
50m: 32.46
100m: 1:10.49
(38.03)
150m: 1:59.01
(48.52)
200m: 2:46.95
(47.94)
Event official at: 30.5.2019 12.56.44
2019-05-30 12.56.56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner