2019-10-14   12:38:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset Masters  - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo +0.90 1:28.00
50m: 43.41
100m: 1:28.00
(44.59)
Event official at: 30.5.2019 10.00.27
2019-05-30 10.24.00 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset, T9 Sarja T9 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 42.18
2 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 44.08 +1.90
3 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti +0.91 46.13 +3.95
4 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti +0.60 50.95 +8.77
5 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura +0.78 51.07 +8.89
6 Ran yu 2010 Aurajoen Uinti +0.58 51.19 +9.01
7 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.69 52.96 +10.78
8 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 55.01 +12.83
Event official at: 30.5.2019 10.22.32
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset, T9 Sarja Naiset - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tessa Nurminen 1994 Eura Swimming Team +0.75 26.27
2 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 26.50 +0.23
3 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.76 26.98 +0.71
4 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani +0.67 27.13 +0.86
5 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.70 27.64 +1.37
6 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.75 27.75 +1.48
7 Erika Bergström 1996 Aurajoen Uinti +0.73 27.83 +1.56
8 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat +0.68 27.84 +1.57
9 Hilla Kortetjärvi 1996 Aboa Watersports +0.70 27.86 +1.59
10 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.76 28.21 +1.94
11 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.73 28.28 +2.01
12 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.66 28.36 +2.09
13 Anna Vira 2002 Raision Urheilijat +0.69 28.38 +2.11
14 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 28.43 +2.16
15 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.72 28.92 +2.65
16 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 28.95 +2.68
17 Jenni Rantanen 2001 Simmis Wanda +0.71 28.98 +2.71
18 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat +0.72 29.17 +2.90
19 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.81 29.22 +2.95
20 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 29.26 +2.99
21 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 29.27 +3.00
21 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.82 29.27 +3.00
23 Ella-noora Haanpää 1998 Rauman Uimaseura +0.71 29.28 +3.01
24 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.79 29.29 +3.02
25 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 29.33 +3.06
26 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.75 29.34 +3.07
27 Viola Penttilä 2004 Swimming Team Rauma +0.79 29.37 +3.10
28 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.64 29.43 +3.16
29 Julianna Kurkela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 29.51 +3.24
30 Fanny Nyström 1999 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 29.67 +3.40
31 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 29.69 +3.42
31 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.79 29.69 +3.42
33 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 29.77 +3.50
34 Katarina Korpinen 1993 Kampuksen Plaani +0.70 29.80 +3.53
35 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.75 29.84 +3.57
36 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti +0.75 29.87 +3.60
37 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 29.96 +3.69
38 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti +0.71 30.07 +3.80
39 Elli-Kaisa Saarinen 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.76 30.24 +3.97
40 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 30.25 +3.98
41 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.74 30.29 +4.02
42 Erin Ekroos 2002 Riihimäen Uimaseura +0.77 30.62 +4.35
43 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 30.68 +4.41
44 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 30.69 +4.42
45 Sini Salmi 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 30.78 +4.51
46 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 30.87 +4.60
47 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 30.93 +4.66
48 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda +0.77 31.03 +4.76
49 Celina Sandell 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 31.04 +4.77
50 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti +0.78 31.10 +4.83
50 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 31.10 +4.83
52 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.71 31.11 +4.84
53 Emilia Liven 2002 Aurajoen Uinti +0.73 31.48 +5.21
54 Mathilda Heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 31.63 +5.36
55 Jenna Rautava 2003 Vesihelmen Uimaseura +0.73 31.68 +5.41
56 Ronja Loman 2002 Octopus Lohja +0.71 31.89 +5.62
57 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 31.90 +5.63
58 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti +0.81 32.19 +5.92
59 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti +0.74 32.24 +5.97
60 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.79 32.43 +6.16
61 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti +0.77 32.48 +6.21
62 Tilda Saine 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 32.53 +6.26
63 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.84 32.57 +6.30
64 Emma Loo 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 32.58 +6.31
64 Justiina Junnila 2007 Aurajoen Uinti +0.93 32.58 +6.31
66 Aino Kurki 2005 Aurajoen Uinti +0.80 32.61 +6.34
67 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.84 32.99 +6.72
68 Sara Suonio 2006 Salon Uimarit +0.62 33.04 +6.77
69 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 33.24 +6.97
70 My Laverman 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 33.35 +7.08
71 Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 33.54 +7.27
72 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti +0.72 33.55 +7.28
73 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja +0.99 34.02 +7.75
74 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.80 34.70 +8.43
75 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 34.86 +8.59
76 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 34.95 +8.68
77 Pilvi Österman 2005 Aurajoen Uinti +0.66 35.11 +8.84
78 Milka Tuomela 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.77 35.19 +8.92
79 Alma Paavilainen 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.84 35.30 +9.03
80 Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti +0.73 35.57 +9.30
81 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.90 36.47 +10.20
82 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 36.73 +10.46
83 Ida Heino 2000 Porin Uimaseura +0.75 36.88 +10.61
84 Unna Heino 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.94 37.04 +10.77
85 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti +0.74 37.10 +10.83
86 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 37.11 +10.84
87 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti +0.80 37.15 +10.88
88 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti +0.88 37.19 +10.92
89 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.92 37.31 +11.04
90 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 37.83 +11.56
91 Iina Salmivaara 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 39.50 +13.23
92 Emilia Pirttijärvi 2000 Aurajoen Uinti +0.94 39.95 +13.68
93 Venla Rauta 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 40.05 +13.78
94 Ida Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti +0.73 41.45 +15.18
95 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti +0.81 41.79 +15.52
96 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 42.89 +16.62
97 Elsa Hirvensalo 2008 Aurajoen Uinti +0.98 44.46 +18.19
98 Martta Lehtinen 2007 Salon Uimarit +0.83 50.42 +24.15
99 Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti +0.73 57.56 +31.29
- Minea Kumlander 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.16 DSQ SW 4.4
- Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 DSQ SW 4.4
- Emilia Lyyra 2003 Simmis Wanda DNS
Event official at: 30.5.2019 10.22.32
2019-05-30 10.23.33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet, P10 Sarja P10 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eemeli Varonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 38.07
2 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.77 40.62 +2.55
3 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti +0.83 40.94 +2.87
4 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti +0.77 41.55 +3.48
5 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti +0.81 43.22 +5.15
6 Frans Meller 2010 Salon Uimarit +0.76 51.52 +13.45
7 Jesse Rinne 2010 Aurajoen Uinti +0.70 57.06 +18.99
8 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 1:15.78 +37.71
- Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.25 DSQ SW 4.4
Event official at: 30.5.2019 10.36.28
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet, P10 Sarja Miehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 24.56
2 Nico Palotie 1992 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 25.17 +0.61
3 Jani-markus Sula 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 25.99 +1.43
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 26.09 +1.53
5 Lauri-luukas Jäntti 2002 Porin Uimaseura +0.70 26.10 +1.54
6 Tuomas Ylipelkonen 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.70 26.24 +1.68
7 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.71 26.29 +1.73
8 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.69 26.37 +1.81
9 Kasper Nyman 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 26.61 +2.05
10 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit +0.72 26.71 +2.15
11 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti +0.73 26.85 +2.29
12 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit +0.65 26.98 +2.42
13 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 27.00 +2.44
14 Jaakko Kuusisto 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 27.10 +2.54
15 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.73 27.12 +2.56
16 Verneri Varho 1995 Aurajoen Uinti 27.67 +3.11
17 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti +0.67 27.78 +3.22
18 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 27.91 +3.35
19 Juho Herva 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.78 28.43 +3.87
20 Roni Koskinen 2003 Aurajoen Uinti +0.67 28.46 +3.90
21 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit +0.77 28.60 +4.04
22 Egor Malyshkov 2003 Salon Uimarit +0.80 28.61 +4.05
23 Rasmus Rekola 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 28.74 +4.18
24 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 29.08 +4.52
25 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura +0.80 29.10 +4.54
26 Jesse Anoschkin 2004 Porin Uimaseura +0.72 29.68 +5.12
27 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti +0.76 30.51 +5.95
28 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 30.53 +5.97
29 Sharo Mamandi 2002 Aurajoen Uinti +0.76 31.11 +6.55
30 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.80 31.17 +6.61
31 Lauri-pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 31.29 +6.73
32 Onni Lehtimäki 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 31.33 +6.77
33 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti +0.70 31.49 +6.93
34 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 31.99 +7.43
35 Max Allén 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 32.39 +7.83
36 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 32.56 +8.00
37 Oskari Pere 2005 Harjavallan Uimaseura +0.89 32.80 +8.24
38 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 32.89 +8.33
39 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 33.15 +8.59
40 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.54 33.29 +8.73
41 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.63 33.89 +9.33
42 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti +0.78 34.81 +10.25
43 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 34.94 +10.38
44 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 35.36 +10.80
45 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.71 35.83 +11.27
46 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 35.99 +11.43
47 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti +0.82 36.11 +11.55
48 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit +0.80 36.70 +12.14
49 Joel Sulonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 36.84 +12.28
50 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 37.43 +12.87
51 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 38.50 +13.94
52 Marco Lusenius 2007 Aurajoen Uinti +0.60 40.32 +15.76
53 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 40.40 +15.84
54 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti +0.82 40.59 +16.03
55 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti +0.95 40.78 +16.22
56 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti +0.83 42.05 +17.49
57 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti +0.57 43.24 +18.68
58 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti +0.79 44.02 +19.46
59 Veikka Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti +0.71 44.22 +19.66
60 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit +0.64 45.34 +20.78
61 Urho Kouvonen 2008 Aurajoen Uinti +0.84 50.75 +26.19
- Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 30.5.2019 10.36.28
2019-05-30 10.36.35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 5, 200m Perhosuinti Naiset, T15 Sarja T15 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti +0.79 2:37.79
50m: 34.70
100m: 1:15.16
(40.46)
150m: 1:55.58
(40.42)
200m: 2:37.79
(42.21)
2 Oona Sirkiä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 2:44.43 +6.64
50m: 36.43
100m: 1:17.90
(41.47)
150m: 2:00.10
(42.20)
200m: 2:44.43
(44.33)
3 Milla Lempiälä 2005 Loimaan Uimaseura +0.77 2:57.04 +19.25
50m: 37.06
100m: 1:21.20
(44.14)
150m: 2:08.56
(47.36)
200m: 2:57.04
(48.48)
4 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti +0.75 3:07.71 +29.92
50m: 38.57
100m: 1:27.06
(48.49)
150m: 2:15.67
(48.61)
200m: 3:07.71
(52.04)
5 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka +0.60 3:40.14 +1:02.35
50m: 48.00
100m: 1:44.34
(56.34)
150m: 2:43.45
(59.11)
200m: 3:40.14
(56.69)
Event official at: 30.5.2019 10.41.50
Event 5, 200m Perhosuinti Naiset, T15 Sarja Naiset - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 2:38.92
50m: 34.46
100m: 1:13.84
(39.38)
150m: 1:56.80
(42.96)
200m: 2:38.92
(42.12)
Event official at: 30.5.2019 10.41.50
2019-05-30 10.41.58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 6, 200m Perhosuinti Miehet, P16 Sarja P16 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 2:14.07
50m: 29.63
100m: 1:04.37
(34.74)
150m: 1:38.83
(34.46)
200m: 2:14.07
(35.24)
2 Verneri Lehtovaara 2004 Salon Uimarit +0.70 2:25.39 +11.32
50m: 31.11
100m: 1:08.99
(37.88)
150m: 1:46.12
(37.13)
200m: 2:25.39
(39.27)
3 Ivan Kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti +0.65 2:51.61 +37.54
50m: 34.76
100m: 1:18.70
(43.94)
150m: 2:04.66
(45.96)
200m: 2:51.61
(46.95)
4 Joel Korte 2005 Swimming Team Rauma +0.91 2:53.48 +39.41
50m: 37.62
100m: 1:24.31
(46.69)
150m: 2:12.15
(47.84)
200m: 2:53.48
(41.33)
5 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit +0.69 2:54.50 +40.43
50m: 35.26
100m: 1:23.27
(48.01)
150m: 2:15.25
(51.98)
200m: 2:54.50
(39.25)
6 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 2:59.65 +45.58
50m: 39.67
100m: 1:25.07
(45.40)
150m: 2:13.31
(48.24)
200m: 2:59.65
(46.34)
Event official at: 30.5.2019 10.45.17
Event 6, 200m Perhosuinti Miehet, P16 Sarja Miehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.70 2:21.96
50m: 29.39
100m: 1:04.51
(35.12)
150m: 1:41.23
(36.72)
200m: 2:21.96
(40.73)
2 Mikael Nurmela 2002 Seinäjoen Uimarit-58 +0.75 2:23.27 +1.31
50m: 30.68
100m: 1:07.11
(36.43)
150m: 1:44.57
(37.46)
200m: 2:23.27
(38.70)
Event official at: 30.5.2019 10.45.17
2019-05-30 10.45.25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 7, 100m Selkäuinti Naiset, T12 Sarja T12 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lyyli Järvi 2007 Porin Uimaseura +0.68 1:31.09
50m: 43.96
100m: 1:31.09
(47.13)
2 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti +0.78 1:35.75 +4.66
50m: 46.09
100m: 1:35.75
(49.66)
3 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.74 1:50.40 +19.31
50m: 52.76
100m: 1:50.40
(57.64)
4 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti 1:56.59 +25.50
50m: 57.68
100m: 1:56.59
(58.91)
5 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 2:00.93 +29.84
50m: 59.24
100m: 2:00.93
(1:01.69)
6 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 2:12.51 +41.42
50m: 1:05.94
100m: 2:12.51
(1:06.57)
7 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.75 2:13.51 +42.42
50m: 1:05.64
100m: 2:13.51
(1:07.87)
8 Venla Kämäräinen 2009 Porin Uimaseura +0.94 2:43.96 +1:12.87
50m: 1:14.49
100m: 2:43.96
(1:29.47)
Event official at: 30.5.2019 11.04.47
Event 7, 100m Selkäuinti Naiset, T12 Sarja Naiset - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Pärnänen 2002 Aboa Watersports +0.65 1:06.84
50m: 32.64
100m: 1:06.84
(34.20)
2 Hilla Kortetjärvi 1996 Aboa Watersports +0.66 1:07.42 +0.58
50m: 32.30
100m: 1:07.42
(35.12)
3 Paula Peltola 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 1:08.73 +1.89
50m: 32.74
100m: 1:08.73
(35.99)
4 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.65 1:09.52 +2.68
50m: 34.42
100m: 1:09.52
(35.10)
5 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.68 1:09.92 +3.08
50m: 33.39
100m: 1:09.92
(36.53)
6 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.81 1:10.04 +3.20
50m: 33.75
100m: 1:10.04
(36.29)
7 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 1:10.76 +3.92
50m: 34.62
100m: 1:10.76
(36.14)
8 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.57 1:10.79 +3.95
50m: 33.34
100m: 1:10.79
(37.45)
9 Iida Reini 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 1:10.85 +4.01
50m: 33.84
100m: 1:10.85
(37.01)
10 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 1:10.92 +4.08
50m: 34.97
100m: 1:10.92
(35.95)
11 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.68 1:11.22 +4.38
50m: 34.08
100m: 1:11.22
(37.14)
12 Sini Salmi 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.57 1:12.06 +5.22
50m: 35.22
100m: 1:12.06
(36.84)
13 Anna Vira 2002 Raision Urheilijat +0.69 1:12.20 +5.36
50m: 35.16
100m: 1:12.20
(37.04)
14 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 1:12.91 +6.07
50m: 35.25
100m: 1:12.91
(37.66)
15 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 1:13.56 +6.72
50m: 35.36
100m: 1:13.56
(38.20)
16 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.56 1:13.67 +6.83
50m: 34.26
100m: 1:13.67
(39.41)
17 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 1:13.85 +7.01
50m: 35.93
100m: 1:13.85
(37.92)
18 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.65 1:14.07 +7.23
50m: 35.07
100m: 1:14.07
(39.00)
19 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:14.17 +7.33
50m: 34.39
100m: 1:14.17
(39.78)
20 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat +0.62 1:14.18 +7.34
50m: 35.55
100m: 1:14.18
(38.63)
21 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 1:15.13 +8.29
50m: 36.23
100m: 1:15.13
(38.90)
22 Emilia Niemi 2005 Octopus Lohja +0.68 1:15.39 +8.55
50m: 35.97
100m: 1:15.39
(39.42)
23 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.72 1:15.61 +8.77
50m: 36.28
100m: 1:15.61
(39.33)
24 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.68 1:15.63 +8.79
50m: 35.40
100m: 1:15.63
(40.23)
25 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.79 1:15.68 +8.84
50m: 36.62
100m: 1:15.68
(39.06)
26 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:15.90 +9.06
50m: 36.80
100m: 1:15.90
(39.10)
27 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti +0.72 1:16.39 +9.55
50m: 37.13
100m: 1:16.39
(39.26)
28 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.64 1:16.52 +9.68
50m: 36.19
100m: 1:16.52
(40.33)
29 Kaisla Kangas 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 1:17.52 +10.68
50m: 37.04
100m: 1:17.52
(40.48)
30 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja +0.83 1:18.12 +11.28
50m: 38.40
100m: 1:18.12
(39.72)
31 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.70 1:18.33 +11.49
50m: 37.56
100m: 1:18.33
(40.77)
32 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.74 1:18.44 +11.60
50m: 37.62
100m: 1:18.44
(40.82)
33 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.69 1:19.14 +12.30
50m: 37.65
100m: 1:19.14
(41.49)
34 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo +0.83 1:22.03 +15.19
50m: 40.16
100m: 1:22.03
(41.87)
35 Mathilda Heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 1:23.31 +16.47
50m: 39.76
100m: 1:23.31
(43.55)
36 Veera Ele 2006 Aurajoen Uinti +0.81 1:23.32 +16.48
50m: 40.06
100m: 1:23.32
(43.26)
37 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.70 1:24.39 +17.55
50m: 40.19
100m: 1:24.39
(44.20)
38 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.69 1:26.93 +20.09
50m: 41.85
100m: 1:26.93
(45.08)
39 Janna Tepsa 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:27.16 +20.32
50m: 40.48
100m: 1:27.16
(46.68)
40 Emilia Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 1:27.34 +20.50
50m: 42.98
100m: 1:27.34
(44.36)
41 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 1:27.46 +20.62
50m: 43.07
100m: 1:27.46
(44.39)
42 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.81 1:28.19 +21.35
50m: 42.58
100m: 1:28.19
(45.61)
43 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 1:40.53 +33.69
50m: 48.83
100m: 1:40.53
(51.70)
44 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 1:42.71 +35.87
50m: 50.87
100m: 1:42.71
(51.84)
45 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti +0.64 1:43.48 +36.64
50m: 49.59
100m: 1:43.48
(53.89)
- Pinja Nieminen 2004 Cetus Espoo DNS
Event official at: 30.5.2019 11.04.47
2019-05-30 11.04.55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 8, 100m Selkäuinti Miehet, P13 Sarja P13 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit +0.80 1:41.41
50m: 48.40
100m: 1:41.41
(53.01)
2 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti +0.79 1:41.49 +0.08
50m: 49.71
100m: 1:41.49
(51.78)
3 Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti +0.93 1:42.38 +0.97
50m: 50.27
100m: 1:42.38
(52.11)
4 Ian Gonzalez Caton 2008 Aurajoen Uinti +0.64 1:44.11 +2.70
50m: 51.69
100m: 1:44.11
(52.42)
5 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit +0.61 1:46.49 +5.08
50m: 49.36
100m: 1:46.49
(57.13)
6 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.73 1:47.20 +5.79
50m: 53.11
100m: 1:47.20
(54.09)
7 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.84 1:48.62 +7.21
50m: 51.41
100m: 1:48.62
(57.21)
8 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti +0.79 1:48.98 +7.57
50m: 54.03
100m: 1:48.98
(54.95)
9 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti +0.84 1:52.34 +10.93
50m: 53.93
100m: 1:52.34
(58.41)
10 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti +0.84 1:54.39 +12.98
50m: 53.66
100m: 1:54.39
(1:00.73)
11 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti +0.70 1:56.67 +15.26
50m: 55.46
100m: 1:56.67
(1:01.21)
- Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.70 DSQ SW 6.4 (50m)
Event official at: 30.5.2019 11.16.38
Event 8, 100m Selkäuinti Miehet, P13 Sarja Miiehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.54 1:01.35
50m: 30.29
100m: 1:01.35
(31.06)
2 Perttu Somero 2001 Lahden Kaleva +0.70 1:04.23 +2.88
50m: 30.96
100m: 1:04.23
(33.27)
3 Tuomas Ylipelkonen 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.66 1:04.89 +3.54
50m: 31.67
100m: 1:04.89
(33.22)
4 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 1:04.97 +3.62
50m: 31.47
100m: 1:04.97
(33.50)
5 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 1:07.88 +6.53
50m: 32.01
100m: 1:07.88
(35.87)
6 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.70 1:08.12 +6.77
50m: 32.56
100m: 1:08.12
(35.56)
7 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 1:08.48 +7.13
50m: 31.23
100m: 1:08.48
(37.25)
8 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda +0.83 1:10.78 +9.43
50m: 34.76
100m: 1:10.78
(36.02)
9 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 1:13.31 +11.96
50m: 34.96
100m: 1:13.31
(38.35)
10 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 1:14.21 +12.86
50m: 35.64
100m: 1:14.21
(38.57)
11 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.68 1:14.34 +12.99
50m: 35.37
100m: 1:14.34
(38.97)
12 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 1:14.48 +13.13
50m: 35.67
100m: 1:14.48
(38.81)
13 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.65 1:14.55 +13.20
50m: 34.81
100m: 1:14.55
(39.74)
14 Juho Herva 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.90 1:15.01 +13.66
50m: 35.49
100m: 1:15.01
(39.52)
15 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.73 1:16.52 +15.17
50m: 37.97
100m: 1:16.52
(38.55)
16 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit +0.66 1:16.73 +15.38
50m: 36.14
100m: 1:16.73
(40.59)
17 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 1:17.40 +16.05
50m: 37.14
100m: 1:17.40
(40.26)
18 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.75 1:32.84 +31.49
50m: 44.59
100m: 1:32.84
(48.25)
19 Thomas Korvela 2005 Aurajoen Uinti +0.95 1:40.06 +38.71
50m: 46.90
100m: 1:40.06
(53.16)
Event official at: 30.5.2019 11.16.38
2019-05-30 11.16.43 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 9, 200m Vapaauinti Naiset, T15 Sarja T15 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino-kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.77 2:12.08
50m: 31.08
100m: 1:04.94
(33.86)
150m: 1:39.33
(34.39)
200m: 2:12.08
(32.75)
2 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti +0.75 2:16.39 +4.31
50m: 31.64
100m: 1:06.21
(34.57)
150m: 1:41.31
(35.10)
200m: 2:16.39
(35.08)
3 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda +0.79 2:19.37 +7.29
50m: 31.47
100m: 1:06.76
(35.29)
150m: 1:43.49
(36.73)
200m: 2:19.37
(35.88)
4 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 2:22.54 +10.46
50m: 32.67
100m: 1:09.03
(36.36)
150m: 1:47.02
(37.99)
200m: 2:22.54
(35.52)
5 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 2:23.88 +11.80
50m: 32.04
100m: 1:09.17
(37.13)
150m: 1:47.71
(38.54)
200m: 2:23.88
(36.17)
6 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.72 2:24.91 +12.83
50m: 32.06
100m: 1:08.15
(36.09)
150m: 1:46.62
(38.47)
200m: 2:24.91
(38.29)
7 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.65 2:27.23 +15.15
50m: 33.24
100m: 1:10.84
(37.60)
150m: 1:49.17
(38.33)
200m: 2:27.23
(38.06)
8 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti +0.68 2:27.95 +15.87
50m: 33.01
100m: 1:10.37
(37.36)
150m: 1:49.26
(38.89)
200m: 2:27.95
(38.69)
9 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 2:30.37 +18.29
50m: 33.83
100m: 1:12.11
(38.28)
150m: 1:52.14
(40.03)
200m: 2:30.37
(38.23)
10 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.72 2:30.46 +18.38
50m: 33.62
100m: 1:12.11
(38.49)
150m: 1:51.89
(39.78)
200m: 2:30.46
(38.57)
11 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda +0.87 2:30.59 +18.51
50m: 33.56
100m: 1:12.07
(38.51)
150m: 1:52.83
(40.76)
200m: 2:30.59
(37.76)
12 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti +0.77 2:32.25 +20.17
50m: 33.70
100m: 1:11.20
(37.50)
150m: 1:52.28
(41.08)
200m: 2:32.25
(39.97)
13 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda +0.73 2:33.13 +21.05
50m: 34.44
100m: 1:13.72
(39.28)
150m: 1:54.97
(41.25)
200m: 2:33.13
(38.16)
14 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja 2:41.87 +29.79
50m: 36.58
100m: 1:17.31
(40.73)
150m: 2:00.18
(42.87)
200m: 2:41.87
(41.69)
15 Aino Kurki 2005 Aurajoen Uinti +0.83 2:42.42 +30.34
50m: 37.18
100m: 1:18.72
(41.54)
150m: 2:02.54
(43.82)
200m: 2:42.42
(39.88)
16 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 2:42.52 +30.44
50m: 36.65
100m: 1:17.63
(40.98)
150m: 2:00.44
(42.81)
200m: 2:42.52
(42.08)
17 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja +0.84 2:43.06 +30.98
50m: 36.69
100m: 1:19.03
(42.34)
150m: 2:03.54
(44.51)
200m: 2:43.06
(39.52)
18 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti +0.91 2:43.99 +31.91
50m: 37.00
100m: 1:19.27
(42.27)
150m: 2:02.63
(43.36)
200m: 2:43.99
(41.36)
19 Aino Kajonen 2005 Aurajoen Uinti +0.79 2:51.17 +39.09
50m: 37.75
100m: 1:20.73
(42.98)
150m: 2:06.54
(45.81)
200m: 2:51.17
(44.63)
20 Emma Haapanen 2006 Aurajoen Uinti +0.95 2:51.24 +39.16
50m: 39.24
100m: 1:23.79
(44.55)
150m: 2:08.04
(44.25)
200m: 2:51.24
(43.20)
21 Sara Suonio 2006 Salon Uimarit +0.82 2:52.54 +40.46
50m: 38.16
100m: 1:24.27
(46.11)
150m: 2:09.92
(45.65)
200m: 2:52.54
(42.62)
22 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.97 2:52.92 +40.84
50m: 39.92
100m: 1:24.63
(44.71)
150m: 2:10.92
(46.29)
200m: 2:52.92
(42.00)
23 Nina Sundberg 2006 Octopus Lohja +0.77 2:55.23 +43.15
50m: 39.06
100m: 1:25.91
(46.85)
150m: 2:11.37
(45.46)
200m: 2:55.23
(43.86)
24 Milka Tuomela 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.79 2:56.37 +44.29
50m: 39.58
100m: 1:24.45
(44.87)
150m: 2:11.41
(46.96)
200m: 2:56.37
(44.96)
25 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.95 3:03.07 +50.99
50m: 41.12
100m: 1:29.07
(47.95)
150m: 2:17.47
(48.40)
200m: 3:03.07
(45.60)
26 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti +0.93 3:03.12 +51.04
50m: 40.58
100m: 1:30.24
(49.66)
150m: 2:19.98
(49.74)
200m: 3:03.12
(43.14)
27 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.85 3:07.05 +54.97
50m: 42.36
100m: 1:31.73
(49.37)
150m: 2:23.23
(51.50)
200m: 3:07.05
(43.82)
28 Iina Salmivaara 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 3:12.87 +1:00.79
50m: 39.71
100m: 1:27.09
(47.38)
150m: 2:20.45
(53.36)
200m: 3:12.87
(52.42)
29 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti +0.82 3:13.08