Results for Oulun Uinnit 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun uinnit 2010 | Tulostuspäivämäärä | 27 helmikuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:53 | |||
Järjestäjä | OU-73 ja OUS |
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 173 | 40.27 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietar | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 171 | 40.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Julius Laitila | 1998 | 133 | 43.96 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
4 | Aleksi Kanste | 1998 | 129 | 44.35 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Eero Nikula | 1999 | 112 | 46.57 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Topi Puurunen | 1998 | 80 | 52.01 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Jere Kerttula | 1999 | 79 | 52.34 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Noa Mäkelä | 2001 | 52 | 1:00.12 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Joonas Huhtakangas | 1999 | 51 | 1:00.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Topi Kiviniemi | 1998 | 50 | 1:01.08 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Niko Pelkonen | 2001 | 42 | 1:04.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Timothy St. Clair | 1998 | 52.50 | EXTRA | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Juho Röytiö | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Anton Alpua | 1999 | DSQ | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Aapo-Matti Käkilehto | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Valtteri Lieto | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 372 | 31.19 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville Hautamäki | 1996 | 303 | 33.38 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Niko Blankenstein | 1996 | 281 | 34.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 231 | 36.54 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Jaakko Koskela | 1996 | 220 | 37.18 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 202 | 38.20 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikko Hautamäki | 1995 | 195 | 38.66 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Herkko Partanen | 1997 | 79 | 52.28 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | 69 | 54.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Iiso Kramsu | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Juopperi | 1992 | 624 | 26.25 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Arttu Pikkala | 1993 | 573 | 27.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 536 | 27.61 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | 530 | 27.71 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Aapo Hettula | 1993 | 511 | 28.06 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuukka Aalto | 1988 | 510 | 28.07 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Miko Kinnunen | 1992 | 501 | 28.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
7 | Miikka Reunamäki | 1993 | 501 | 28.24 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jasu Anttila | 1990 | 484 | 28.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Sami Aaltomaa | 1992 | 463 | 29.00 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Elias Anttila | 1994 | 454 | 29.18 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Niko Karjalainen | 1992 | 441 | 29.46 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Tuomas Järvelä | 1994 | 431 | 29.69 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Paavo Kairento | 1992 | 420 | 29.94 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Ismo Koivisto | 1993 | 412 | 30.15 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Halonen | 1994 | 411 | 30.16 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Santeri Teppola | 1994 | 404 | 30.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Teemu Peteri | 1993 | 395 | 30.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Johannes Haapaniemi | 1994 | 374 | 31.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
20 | Otso Heikkinen | 1992 | 341 | 32.11 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
21 | Matias Parikka | 1994 | 331 | 32.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Tuomas Juustovaara | 1994 | 282 | 34.22 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Petja Hettula | 1994 | 240 | 36.11 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Leo Jämsä | 1994 | 219 | 37.19 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Jani Luokkanen | 1994 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 27 helmikuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:53 |