Resultater for Oulun Uinnit 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun uinnit 2010 | Tulostuspäivämäärä | 27 helmikuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:47 | |||
Järjestäjä | OU-73 ja OUS |
Laji 2, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Laitila | 1998 | 197 | 42.44 | 1:29.20 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
2 | Aku Keloneva | 1998 | 188 | 44.40 | 1:30.74 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Kaj Smeds | 1998 | 185 | 45.25 | 1:31.23 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietar | ||||||||||
4 | Severi Lieto | 1998 | 181 | 45.00 | 1:31.85 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho Herva | 1998 | 172 | 46.42 | 1:33.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Eero Nikula | 1999 | 156 | 48.46 | 1:36.41 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Arttu Koskenniemi | 1998 | 156 | 47.08 | 1:36.47 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Tuomas Saari | 1999 | 154 | 49.32 | 1:36.82 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | 152 | 49.23 | 1:37.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Kaius Kejonen | 1998 | 133 | 1:41.84 | 1:41.84 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Markus Svanberg | 1998 | 127 | 50.43 | 1:43.22 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Jere Ojakippola | 1999 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Aleksi Kanste | 1998 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | 387 | 34.26 | 1:11.29 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Lammassaari | 1995 | 325 | 36.16 | 1:15.57 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Ylitalo | 1995 | 302 | 37.44 | 1:17.45 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Justus Luokkanen | 1995 | 217 | 40.78 | 1:26.47 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 206 | 42.80 | 1:27.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Jakob Nordman | 1996 | DSQ | |||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietar | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 521 | 31.92 | 1:04.56 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Artturi Mantila | 1992 | 479 | 33.06 | 1:06.37 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Arttu Erkinaro | 1992 | 471 | 32.71 | 1:06.78 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 449 | 32.95 | 1:07.83 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Anttila | 1994 | 440 | 33.09 | 1:08.31 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 437 | 33.64 | 1:08.43 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Saveli Valjakka | 1993 | 356 | 34.79 | 1:13.30 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Ville Halonen | 1994 | 352 | 35.87 | 1:13.56 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Ismo Koivisto | 1993 | 329 | 35.54 | 1:15.27 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Anssi Hätälä | 1994 | 325 | 36.39 | 1:15.52 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Leo Jämsä | 1994 | 301 | 37.31 | 1:17.50 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Otso Heikkinen | 1992 | 273 | 37.38 | 1:20.11 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
13 | Niilo Lukkari | 1994 | 199 | 44.44 | 1:29.00 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Ville Pääkkönen | 1994 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 27 helmikuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:47 |