2020-05-26   09:36:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holbæk Youth Festival 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag efter (direkte finaler)

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2019    Udskriftsdato  30 maj 2019   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 maj 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.29  1:04.25  1:39.24    2:13.75   
SIF Bramm  2006  A6    32.56  1:06.89  1:42.46    2:17.61   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    33.35  1:09.35  1:45.33    2:18.48   
Ida Skov Kragh  2006  A6    32.80  1:08.06  1:44.66    2:18.91   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    33.02  1:09.47  1:45.99    2:20.39   
Anna Dietrichsen  2006  A6    34.61  1:11.40  1:49.74    2:27.15   
Julie Merl Larsen  2005  A6    34.35  1:11.62  1:49.77    2:27.29   
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    36.50  1:14.54  1:54.52    2:32.46   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    36.69  1:15.87  1:55.93    2:35.37   
10  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    35.57  1:15.34  1:57.51    2:36.35   
11  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    34.48  1:15.10  1:58.89    2:40.17   
12  Jasmin Kjærsgaard  2006  A6    37.90  1:19.31  2:00.61    2:40.30   
13  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    37.48  1:20.57  2:05.62    2:48.23   
14  Cecilie Amalie Holst Sørensen  2006  Holbæk Svømme Klub    35.91  1:19.05  2:06.15    2:54.08   
15  Mathilde Knudsen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    39.73  1:25.88  2:17.19    3:05.94   
16  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    43.60  1:30.87  2:20.55    3:10.37   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    36.06  1:14.66  1:52.87    2:29.46   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    35.93  1:14.77  1:53.59    2:31.05   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    35.74  1:15.19  1:54.14    2:32.27   
K-Lee Hansen  2007  A6    36.15  1:16.03  1:58.18    2:38.06   
Viktoria Annabel Graulund  2007  Korsør Sv & Livr. Klub    36.21  1:16.66  1:58.12    2:38.65   
Caroline Søe Jepsen  2007  Korsør Sv & Livr. Klub    38.27  1:20.02  2:04.14    2:48.97   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    38.99  1:22.66  2:08.97    2:52.06   
Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    39.42  1:23.15  2:09.65    2:53.57   
Camille Hedvig Miolane  2007  A6    38.79  1:23.82  2:09.81    2:54.05   
10  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    39.95  1:24.83  2:11.37    2:56.23   
11  Kaja Pedersen  2007  Holbæk Svømme Klub    39.72  1:24.76  2:12.86    2:58.78   
12  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    40.46  1:27.13  2:14.36    2:58.79   
13  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    39.99  1:25.84  2:15.06    3:00.59   
14  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    41.02  1:28.84  2:18.78    3:05.43   
15  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub    41.91  1:29.29  2:19.70    3:07.06   
16  Tascha S. Knudsen  2007  Korsør Sv & Livr. Klub    48.32  1:44.45  2:41.16    3:33.50   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Munk  2008  Albertslund IF    37.15  1:18.72  2:02.40    2:45.01   
Silje Rasmussen  2008  A6    39.01  1:22.97  2:08.24    2:51.80   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    39.55  1:24.06  2:11.08    2:56.38   
Johanne Højer  2008  A6    39.19  1:24.18  2:12.35    2:58.26   
Louise Olsen  2008  A6    40.59  1:27.24  2:13.97    2:59.03   
Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub    39.02  1:26.86  2:17.12    3:02.06   
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF    41.73  1:30.38  2:24.51    3:18.68   
Clara Scheibye  2008  A6    46.51  1:42.95  2:40.37    3:33.28   
Andrea Borg  2008  Helsingør Svømmeklub    46.66  1:42.75  2:40.98    3:35.82   
10  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    48.66  1:47.99  2:47.49    3:46.16   
Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    37.72  1:18.38  1:59.31    2:48.52   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    43.56  1:30.71  2:23.15    3:08.32   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6    46.89  1:39.14  2:33.55    3:22.00   
Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF    45.97  1:39.28  2:34.77    3:26.98   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    43.69  1:38.92  2:37.56    3:31.66   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub    47.30  1:47.13  2:48.31    3:46.91   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub    49.52  1:52.58  2:55.51    3:53.80   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub    50.24  1:52.26  2:56.43    3:57.20   
Frederikke Rasmussen  2009  Albertslund IF    53.75  1:58.91  3:07.56    4:14.33   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub    44.35  1:36.31  2:31.58    3:24.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 maj 2019 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark