Results for Holbæk Youth Festival 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2019 | Udskriftsdato | 30 maj 2019 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.29 | 1:04.25 | 1:39.24 | 2:13.75 | |||
2 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 32.56 | 1:06.89 | 1:42.46 | 2:17.61 | |||
3 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 33.35 | 1:09.35 | 1:45.33 | 2:18.48 | |||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 32.80 | 1:08.06 | 1:44.66 | 2:18.91 | |||
5 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 33.02 | 1:09.47 | 1:45.99 | 2:20.39 | |||
6 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 34.61 | 1:11.40 | 1:49.74 | 2:27.15 | |||
7 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 34.35 | 1:11.62 | 1:49.77 | 2:27.29 | |||
8 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.50 | 1:14.54 | 1:54.52 | 2:32.46 | |||
9 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.69 | 1:15.87 | 1:55.93 | 2:35.37 | |||
10 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 35.57 | 1:15.34 | 1:57.51 | 2:36.35 | |||
11 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.48 | 1:15.10 | 1:58.89 | 2:40.17 | |||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 37.90 | 1:19.31 | 2:00.61 | 2:40.30 | |||
13 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.48 | 1:20.57 | 2:05.62 | 2:48.23 | |||
14 | Cecilie Amalie Holst Sørensen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.91 | 1:19.05 | 2:06.15 | 2:54.08 | |||
15 | Mathilde Knudsen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.73 | 1:25.88 | 2:17.19 | 3:05.94 | |||
16 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.60 | 1:30.87 | 2:20.55 | 3:10.37 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.06 | 1:14.66 | 1:52.87 | 2:29.46 | |||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.93 | 1:14.77 | 1:53.59 | 2:31.05 | |||
3 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.74 | 1:15.19 | 1:54.14 | 2:32.27 | |||
4 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 36.15 | 1:16.03 | 1:58.18 | 2:38.06 | |||
5 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.21 | 1:16.66 | 1:58.12 | 2:38.65 | |||
6 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.27 | 1:20.02 | 2:04.14 | 2:48.97 | |||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 38.99 | 1:22.66 | 2:08.97 | 2:52.06 | |||
8 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.42 | 1:23.15 | 2:09.65 | 2:53.57 | |||
9 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | A6 | 38.79 | 1:23.82 | 2:09.81 | 2:54.05 | |||
10 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 39.95 | 1:24.83 | 2:11.37 | 2:56.23 | |||
11 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.72 | 1:24.76 | 2:12.86 | 2:58.78 | |||
12 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 40.46 | 1:27.13 | 2:14.36 | 2:58.79 | |||
13 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 39.99 | 1:25.84 | 2:15.06 | 3:00.59 | |||
14 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.02 | 1:28.84 | 2:18.78 | 3:05.43 | |||
15 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.91 | 1:29.29 | 2:19.70 | 3:07.06 | |||
16 | Tascha S. Knudsen | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.32 | 1:44.45 | 2:41.16 | 3:33.50 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.15 | 1:18.72 | 2:02.40 | 2:45.01 | |||
2 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 39.01 | 1:22.97 | 2:08.24 | 2:51.80 | |||
3 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.55 | 1:24.06 | 2:11.08 | 2:56.38 | |||
4 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 39.19 | 1:24.18 | 2:12.35 | 2:58.26 | |||
5 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 40.59 | 1:27.24 | 2:13.97 | 2:59.03 | |||
6 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 39.02 | 1:26.86 | 2:17.12 | 3:02.06 | |||
7 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 41.73 | 1:30.38 | 2:24.51 | 3:18.68 | |||
8 | Clara Scheibye | 2008 | A6 | 46.51 | 1:42.95 | 2:40.37 | 3:33.28 | |||
9 | Andrea Borg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.66 | 1:42.75 | 2:40.98 | 3:35.82 | |||
10 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.66 | 1:47.99 | 2:47.49 | 3:46.16 | |||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.72 | 1:18.38 | 1:59.31 | 2:48.52 | |||
2 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 43.56 | 1:30.71 | 2:23.15 | 3:08.32 | |||
3 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 | 46.89 | 1:39.14 | 2:33.55 | 3:22.00 | |||
4 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 45.97 | 1:39.28 | 2:34.77 | 3:26.98 | |||
5 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.69 | 1:38.92 | 2:37.56 | 3:31.66 | |||
6 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.30 | 1:47.13 | 2:48.31 | 3:46.91 | |||
7 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.52 | 1:52.58 | 2:55.51 | 3:53.80 | |||
8 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.24 | 1:52.26 | 2:56.43 | 3:57.20 | |||
9 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 53.75 | 1:58.91 | 3:07.56 | 4:14.33 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 44.35 | 1:36.31 | 2:31.58 | 3:24.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 maj 2019 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |