2020-04-05   14:08:14
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    738          51.89   
  Vejle SvÝmmeklub  49.36                 
Mikkel Gadgaard  1999    700          52.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.67                 
Sebastian Ovesen  1994    685          53.21   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  48.77                 
Frans Johannessen  1992    683          53.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.27                 
Martin H. Abel  2001    664          53.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.11                 
Lasse Dall  1997    624          54.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.79                 
Simon B. Jeppesen  1997    605          55.45   
  Agfs SvÝmmeafdeling  52.83                 
JÝrgen Mikkelsen Bakke  2001    596          55.72   
  VestkantsvÝmmerne  52.27                 
Christoffer Weiss  2001    593          55.82   
  Gentofte SvÝmme Klub  55.76                 
10  Mads Holm  1998    591          55.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.60                 
11  Mathias Rasmussen  2001    588          55.99   
  Holstebro SvÝmme Club  53.75                 
12  Jonas M. JÝrgensen  2001    584          56.11   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  50.97                 
13  Alexander Fenger  1999    575          56.38   
  Vejle SvÝmmeklub  55.60                 
14  Christian Rasmussen  1998    557          56.99   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  52.82                 
15  Valdemar Kjśrgaard  2001    557          57.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  55.03                 
16  Thomas Schiby  2001    556          57.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  57.30                 
17  Christoffer Vang-Jensen  2001    553          57.12   
  Gentofte SvÝmme Klub  52.44                 
18  Rune NÝrgaard  2000    550          57.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  56.15                 
19  Jacob Schelde Jensen  2001    534          57.79   
  Kolding SK  55.49                 
20  Andrť Iversen  2001    520          58.32   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  55.80                 
21  Mads SÝrensen  2001    519          58.35   
  Vejle SvÝmmeklub  54.03                 
22  David Hjort  2000    509          58.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  54.89                 
23  Ferdinand Wahl  2000    475          1:00.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  55.04                 
24  Casper Krohn  2001    433          1:01.97   
  Agfs SvÝmmeafdeling  57.40                 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    644          54.31   
  Vejle SvÝmmeklub  52.98                 
Leo Badaker  2002    639          54.45   
  Gentofte SvÝmme Klub  53.04                 
Joakim KÝhn  2003    637          54.51   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
Carl Heyn Stage  2003    606          55.43   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  52.29                 
Alexander L. BjÝrn  2003    597          55.71   
  Vejle SvÝmmeklub  53.76                 
Tobias BostrŲm  2002    592          55.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.83                 
Elias Marius Elsgaard  2004    586          56.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.61                 
Malte Lyck Falk  2003    584          56.12   
  DeltaSwim  53.76                 
Rasmus Warberg  2004    579          56.28   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  55.81                 
10  Mathias Christensen  2004    574          56.43   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  54.24                 
11  Oskar Luckow Larsen  2004    565          56.73   
  Gentofte SvÝmme Klub  56.51                 
12  Johan Siksne Kaalund  2002    544          57.44   
  H2Odense  55.08                 
13  Aske Sommerlund Pedersen  2003    535          57.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.71                 
14  Emil Lykke Grann  2003    532          57.87   
  Silkeborg SvÝmmeklub  55.35                 
15  Thor Brunsgaard  2003    530          57.95   
  Agfs SvÝmmeafdeling  56.99                 
16  Mathias Marbśk Nielsen  2004    530          57.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.52                 
17  Andreas Getz Bjartland  2003    519          58.35   
  VestkantsvÝmmerne  55.30                 
18  SÝren Have  2004    519          58.36   
  Agfs SvÝmmeafdeling  56.78                 
19  Malthe Elkjśr  2003    518          58.38   
  Vejle SvÝmmeklub  53.93                 
20  Ole Hovmand  2003    518          58.40   
  SvÝmmeklubben Syd  54.96                 
21  Andreas Eriksen Tankmar  2004    496          59.26   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  57.73                 
22  Nikolaj Pilgaard  2004    494          59.31   
  Holstebro SvÝmme Club  58.15                 
23  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    489          59.52   
  Silkeborg SvÝmmeklub  56.22                 
24  Viggo Prehn  2004    480          59.90   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  56.62                 
25  Kasper Hansen  2004    474          1:00.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  58.03                 
26  Niklas Wiese Dobel  2004    473          1:00.17   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  58.03                 
27  Jonas Krammer Knudsen  2003    468          1:00.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.81                 
28  Piotr Stadnicki  2004    459          1:00.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  59.61                 
29  Vania Danilkin  2004    442          1:01.57   
  Kolding SK  1:01.11                 
30  Simon Kutsko Jensen  2004    431          1:02.10   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.78                 
31  Nichlas Nordlund Hansen  2004    427          1:02.28   
  Kolding SK  58.55                 
32  Markus Jessen  2003    405          1:03.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.89                 
33  Oliver Londero  2004    396          1:03.85   
  H2Odense  1:02.88                 
34  Silas Plaetner  2003    366          1:05.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:04.50                 
Casper Johannesen  2004              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub  56.96                 
Niklas Faaborg Andersen  2002              DNS   
  Swim Team Neptun  1:01.52                 
Simon Sandal  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  1:01.63                 
William Hoffmann Hyldig  2004              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.06                 
Asgar Knakkergaard  2004              DSQ  SW4.1 
  Aalborg SvÝmmeklub  57.23                 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    530          57.94   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  56.46                 
Jonas Mathiasen  2006    415          1:02.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.14                 
Max Venborg Kromann  2005    396          1:03.87   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.95                 
Sofus Funder  2005    392          1:04.08   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.43                 
Lucas Mogensen  2005    386          1:04.38   
  Swim Team Neptun  1:02.56                 
Emil Togsverd  2005    382          1:04.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:00.76                 
Alexander Drachmann  2005    382          1:04.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.89                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    361          1:05.83   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.70                 
Jacob Timmermand  2006    356          1:06.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.05                 
10  Oskar MŁhring  2006    344          1:06.91   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:11.80                 
11  Tobias Holt Poulsen  2005    330          1:07.86   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.99                 
12  Sigurd Salskov Iversen  2006    299          1:10.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.57                 
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006    291          1:10.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:06.74                 
14  Lukas Skov Christiansen  2005    266          1:12.88   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:11.43                 
15  Tobias Hansen  2005    238          1:15.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:15.10                 
16  Sebastian Kingo  2006    227          1:16.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.28                 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke ōstergaard Pedersen  2007    334          1:07.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:07.74                 
Erik Hauge SÝrensen  2007    288          1:10.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.05                 
Christian Pedersen  2007    279          1:11.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.54                 
Magne Andersen  2007    255          1:13.92   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:13.87                 
Villads Isko Pimenta  2007    248          1:14.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.18                 
Noah Junior Grene  2008    239          1:15.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.86                 
Johan Lundsgaard Palm  2008    219          1:17.75   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.52                 
Frey Nielsen Memborg  2010    211          1:18.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.30                 
Tristan Bjerre  2007    207          1:19.18   
  Vejle SvÝmmeklub  1:19.14                 
10  Philip Park-Nielsen  2007    205          1:19.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:26.01                 
11  Hjalte Gregersen  2008    203          1:19.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.95                 
12  Adrian Vaarning  2007    187          1:21.93   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.49                 
13  Danilo Vaarning  2009    161          1:26.10   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:28.27                 
14  Bertram Poser Jensen  2008    156          1:27.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:36.61                 
15  Lauritz HÝybye Olesen  2009    135          1:31.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.94                 
16  Martin Stokholm  2007    128          1:33.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:27.88                 
17  Hjalte MÝller Carlsen  2008    119          1:35.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.99                 
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:35   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2004 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    728  25.57        52.13   
  Vejle SvÝmmeklub  49.36                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    709  25.70        52.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.67                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    689  26.00        53.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  48.77                 
                     
Frans Johannessen  1992    682  25.97        53.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.27                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    659  26.25        53.90   
  Vejle SvÝmmeklub  52.98                 
                     
Joakim KÝhn  2003    628  26.56        54.77   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
                     
Martin H. Abel  2001    628  26.64        54.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.11                 
                     
Leo Badaker  2002    580  26.48        56.24   
  Gentofte SvÝmme Klub  53.04                 
                     
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    503  28.53        58.98   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  56.46                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    432  29.99        1:02.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.14                 
                     
Emil Togsverd  2005    406  29.83        1:03.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:00.76                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    396  30.80        1:03.87   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.95                 
                     
Lucas Mogensen  2005    390  30.29        1:04.16   
  Swim Team Neptun  1:02.56                 
                     
Sofus Funder  2005    390  30.28        1:04.20   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.43                 
                     
Alexander Drachmann  2005    383  30.49        1:04.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.89                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    371  30.31        1:05.26   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:35 
 
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    748          56.96   
  Holstebro SvÝmme Club  55.55                 
Camilla BrÝgger-Andersen  2002    607          1:01.05   
  Aalborg SvÝmmeklub  59.79                 
Marie Christensen  2002    602          1:01.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling  59.98                 
Signe Villumsen  2001    586          1:01.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.57                 
Line J. V. Hededal  2001    582          1:01.93   
  Vejle SvÝmmeklub  56.46                 
Sofie Louise Nimb  2001    568          1:02.42   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:00.47                 
Cecilie Baraviec  2000    555          1:02.92   
  H2Odense  1:02.83                 
Thilde Timmermand  2002    526          1:04.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.39                 
Smilla Bruun Christensen  2001    477          1:06.17   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.53                 
10  Natascha Alexandra Green  2000    428          1:08.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
11  Emma JÝrgensen  2001    426          1:08.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.40                 
12  Randi JÝrgensen  2002    412          1:09.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.23                 
Amalie Bśrentsen  2000              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub  56.66                 
Sara Sylvest  2000              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  56.91                 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    666          59.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  57.64                 
Sofie Theophil Petersen  2003    653          59.59   
  Vejle SvÝmmeklub  56.77                 
Tine Petersen  2003    644          59.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  59.68                 
Mia Borgensgaard  2003    638          1:00.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  59.06                 
My Phuong Bui  2003    637          1:00.07   
  H2Odense  57.45                 
Alberte V. Bisgaard  2003    631          1:00.26   
  Gentofte SvÝmme Klub  58.22                 
Emilie Meng  2003    629          1:00.32   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  57.78                 
Sarah Sirek Hansen  2003    620          1:00.62   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  57.37                 
Maja Johanne Pedersen  2005    614          1:00.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:00.88                 
10  Cecilie CarÝe Helmark  2005    607          1:01.06   
  Gentofte SvÝmme Klub  58.33                 
11  Erika Kvaal  2004    597          1:01.41   
  VestkantsvÝmmerne  59.51                 
12  Katrine Kruse Rasmussen  2004    592          1:01.56   
  Swim Team Neptun  58.96                 
12  Sofie Kruse Rasmussen  2005    592          1:01.56   
  Swim Team Neptun  1:02.63                 
14  Alma Heyn Stage  2004    585          1:01.82   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.56                 
15  Ane Kirstine Granild  2004    578          1:02.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.08                 
16  Freja Romanski  2003    563          1:02.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.95                 
17  Emilie Egerup  2003    563          1:02.62   
  Vejle SvÝmmeklub  58.30                 
18  Karoline L. Kristensen  2003    556          1:02.88   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:04.57                 
19  Mette Holstein  2005    554          1:02.96   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:00.11                 
20  Emma Kutsko Jensen  2004    553          1:02.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:02.48                 
21  Frida Saks Justesen  2004    550          1:03.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:01.78                 
22  Elma Gabela  2004    547          1:03.21   
  Kolding SK  1:03.01                 
22  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    547          1:03.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:00.97                 
24  Ellen Jensen  2005    546          1:03.25   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  59.21                 
25  Mathilde Yde Munkebśk  2003    545          1:03.30   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.72                 
26  Caroline GÝttrup Bagge  2003    534          1:03.72   
  Vejle SvÝmmeklub  59.50                 
27  Emilia C. R. Olsen  2004    533          1:03.77   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  59.38                 
28  Anna Toft Petersen  2004    532          1:03.80   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:01.29                 
29  Aurelia Pedersen  2004    529          1:03.91   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.13                 
30  Astrid M. ōstergaard  2004    522          1:04.21   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.08                 
31  Victoria Frśhr Piihl  2005    520          1:04.28   
  Kolding SK  1:03.77                 
32  Frederikke Falk-List  2004    518          1:04.36   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.32                 
33  Amalie Tolderlund  2005    518          1:04.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub  59.45                 
34  Femke Iris Keulen  2005    513          1:04.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.84                 
35  Ida Emilie Hindberg  2005    509          1:04.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:03.20                 
36  Mathilde Stilund  2005    504          1:04.95   
  H2Odense  1:03.14                 
37  Astrid Marie Hassing  2004    502          1:05.04   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:01.44                 
37  Mathilde Thy Asmussen  2004    502          1:05.04   
  DeltaSwim  1:03.13                 
39  Amanda Busk Olesen  2005    500          1:05.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.30                 
40  Ester Ledager Lauritsen  2005    489          1:05.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:03.84                 
41  Clara Toft  2004    481          1:05.97   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:05.14                 
42  Kristine Kipper Pedersen  2004    480          1:06.02   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:03.21                 
43  Cecilie Hingebjerg  2004    480          1:06.04   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.50                 
43  Victoria Underbjerg  2004    480          1:06.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.52                 
45  Sophie MÝller Madsen  2005    478          1:06.12   
  DeltaSwim  1:04.28                 
46  Alberte Kreiser-Petersen  2005    476          1:06.21   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.78                 
47  Anna Victoria Plassen  2005    474          1:06.28   
  VestkantsvÝmmerne  1:04.11                 
48  Victoria Richards  2005    473          1:06.34   
  DeltaSwim  1:05.45                 
49  Emma Karoline Guldberg  2005    472          1:06.41   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.16                 
50  Emma Nygaard  2005    469          1:06.52   
  H2Odense  1:05.32                 
51  Kathrine Sofie Jensen  2003    466          1:06.69   
  Vejle SvÝmmeklub  1:03.97                 
52  Caroline Vang-Jensen  2003    459          1:06.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:04.38                 
53  Emilie Bie Bock  2005    457          1:07.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:08.73                 
54  Viola Demuth Andersen  2003    453          1:07.32   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.98                 
55  Sofie Dyg Holme  2005    447          1:07.58   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.39                 
56  Astrid Permin  2003    446          1:07.63   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:06.68                 
57  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    438          1:08.08   
  DeltaSwim  1:05.39                 
58  Amalie Michelsen  2003    418          1:09.11   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.30                 
59  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    417          1:09.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.24                 
60  Victoria W. Stahl  2005    412          1:09.45   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.05                 
61  Cecilie G. Mortensen  2005    412          1:09.49   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:07.28                 
62  Thea BrÝndum  2004    410          1:09.57   
  Swim Team Neptun  1:07.34                 
63  Sofie Skovgaard SÝrensen  2004    399          1:10.23   
  Swim Team Neptun  1:10.33                 
64  Maja Friis  2005    397          1:10.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.33                 
65  Freja S. FalkenstrÝm  2004    389          1:10.80   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:07.99                 
66  Laura Rasmussen  2005    234          1:23.83   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.49                 
Freja Buchholt Kristensen  2005              DNS   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:05.45                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  1:04.47                 
Melanie Petersen  2004              DNS   
  Kolding SK  1:03.03                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  1:06.68                 
Mille Maxwell Berthou  2005              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.25                 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    531          1:03.83   
  VestkantsvÝmmerne  1:00.24                 
Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    486          1:05.73   
  VestkantsvÝmmerne  1:03.42                 
Mathilde Vestergaard  2006    453          1:07.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.96                 
Karoline HellesÝe  2006    439          1:08.00   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:06.53                 
Anna Mai Andersen  2006    422          1:08.89   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:09.84                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    389          1:10.83  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.94                 
Ane Walmar  2007    383          1:11.17   
  Swim Team Neptun  1:11.60                 
Laura Worm Glśsner  2006    333          1:14.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.79                 
Sarah Laursen  2007    331          1:14.70   
  Vejle SvÝmmeklub  1:12.10                 
10  Gabrielle Haahr Uhd  2007    331          1:14.73   
  Vejle SvÝmmeklub  1:14.22                 
11  Marie Thorup  2006    327          1:14.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.38                 
12  Freja Trasbo Vestergaard  2006    321          1:15.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.23                 
13  Anna Emilie Damgaard  2006    317          1:15.78   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:16.56                 
14  Kira Wolter  2007    315          1:15.92   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.05                 
15  Katrine Elholm Juliussen  2006    312          1:16.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.18                 
16  Louise Kipper Pedersen  2006    309          1:16.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.16                 
17  Julie Guldmann MÝller  2007    295          1:17.61   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.51                 
18  Sofie Damm Johansen  2006    290          1:18.08   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:11.70                 
19  Line Bach-Henriksen  2007    282          1:18.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.12                 
Annemone Rasmussen  2006              DNS   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:06.55                 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2008-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Augustesen  2008    343          1:13.86   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:10.75                 
Oceane Cailho  2008    282          1:18.78   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:17.40                 
Dicte S. FalkenstrÝm  2008    237          1:23.46   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:25.60                 
Frida Steen MŁhring  2009    218          1:25.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:26.23                 
Nanna Steen MŁhring  2009    204          1:27.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.79                 
Katrine VÝlund  2008    164          1:34.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:32.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:41   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1921-2005 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    734  28.28        57.31   
  Holstebro SvÝmme Club  55.55                 
                     
Fenja Romanski  2005    669  28.74        59.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  57.64                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    665  28.92        59.22   
  Agfs SvÝmmeafdeling  59.06                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    654  28.93        59.56   
  Vejle SvÝmmeklub  56.77                 
                     
My Phuong Bui  2003    647  28.76        59.78   
  H2Odense  57.45                 
                     
Tine Petersen  2003    644  28.82        59.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  59.68                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    643  29.11        59.88   
  Gentofte SvÝmme Klub  58.22                 
                     
Emilie Meng  2003    602  29.26        1:01.21   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  57.78                 
                     
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    561  30.25        1:02.68   
  VestkantsvÝmmerne  1:00.24                 
                     
Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    511  32.07        1:04.66   
  VestkantsvÝmmerne  1:03.42                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006    458  32.16        1:07.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:05.96                 
                     
Karoline HellesÝe  2006    430  32.70        1:08.46   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:06.53                 
                     
Anna Mai Andersen  2006    424  33.27        1:08.79   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:09.84                 
                     
Ane Walmar  2007    380  33.61        1:11.39   
  Swim Team Neptun  1:11.60                 
                     
Laura Worm Glśsner  2006    362  33.97        1:12.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.79                 
                     
Sille Augustesen  2008    347  33.91        1:13.52   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:10.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:41 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    642          25.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.34                 
Peter Vangsgaard  2000    621          26.09  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  25.28                 
Jonas M. JÝrgensen  2001    606          26.31   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  25.64                 
Sebastian Ovesen  1994    598          26.43   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  24.96                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    588          26.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.32                 
Jakob Mose  2000    571          26.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.28                 
JÝrgen Mikkelsen Bakke  2001    544          27.27   
  VestkantsvÝmmerne  26.67                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    532          27.47   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.25                 
Thomas Schiby  2001    527          27.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.29                 
10  Daniel Jensen  2001    510          27.87   
  DeltaSwim  26.60                 
11  Rune NÝrgaard  2000    497          28.10   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.32                 
12  Valdemar Kjśrgaard  2001    492          28.20   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.07                 
13  Christopher Kristiansen  2000    475          28.54   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  27.49                 
14  Andrť Iversen  2001    470          28.63   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  27.22                 
15  Kasper Laursen  1998    375          30.88   
  Holstebro SvÝmme Club  28.10                 
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.24                 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofus Bolwig Balladone  2002    629          25.99   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.26                 
Andreas Kronborg  2002    624          26.05   
  Vejle SvÝmmeklub  26.51                 
Thor Brunsgaard  2003    622          26.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.90                 
Joakim KÝhn  2003    598          26.43   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  25.82                 
Gustav Stahl  2002    591          26.53   
  H2Odense  25.88                 
Malthe Elkjśr  2003    565          26.93   
  Vejle SvÝmmeklub  26.52                 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    563          26.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.89                 
Victor Nygaard  2003    560          27.01   
  H2Odense  26.59                 
Aske Sommerlund Pedersen  2003    548          27.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.24                 
10  Christopher G. Trandum  2003    544          27.27   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.28                 
11  Leo Badaker  2002    539          27.35   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.56                 
12  Jonas Kjśr  2003    528          27.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.13                 
13  Oskar Luckow Larsen  2004    528          27.55   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.61                 
14  Mathias Lund Hansen  2002    524          27.61   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.16                 
15  Julius Henriksen  2002    522          27.65   
  Holstebro SvÝmme Club  27.42                 
16  Christoffer R.s. Pedersen  2004    513          27.81   
  H2Odense  27.09                 
17  Sander Kudahl Zaccarin  2003    500          28.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.99                 
18  Frederik VenÝ Elling  2003    499          28.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.62                 
19  Axel Hvam  2003    487          28.29   
  Swim Team Neptun  28.85                 
20  Simon Sandal  2003    463          28.77   
  Vejle SvÝmmeklub  28.49                 
21  Sebastian Jacobsen  2004    460          28.84   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.14                 
22  Emil Lykke Grann  2003    450          29.06   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.07                 
23  Anders Mose  2004    433          29.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.05                 
24  Christoffer SkinhÝj  2003    432          29.45   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.31                 
25  Tobias Svenningsen  2003    425          29.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.65                 
26  Vania Danilkin  2004    407          30.04   
  Kolding SK  29.53                 
27  Emil Neumann  2004    388          30.53   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  30.87                 
28  Oliver Christensen  2003    382          30.69   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.31                 
29  Markus Jessen  2003    315          32.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.17                 
30  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    303          33.13   
  Vejle SvÝmmeklub  34.03                 
31  Silas Plaetner  2003    288          33.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.65                 
Mikkel JÝrgensen  2003              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.52                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.97                 
William Hoffmann Hyldig  2004              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.49                 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor MajgŚrd  2005    468          28.67   
  Vejle SvÝmmeklub  28.53                 
Anders Bank Hansen  2006    345          31.73   
  Vejle SvÝmmeklub  31.36                 
Lucas Mogensen  2005    333          32.10   
  Swim Team Neptun  31.64                 
Alexander Drachmann  2005    305          33.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.63                 
Mads Rager Larsen  2005    296          33.39   
  Swim Team Neptun  32.36                 
Andreas Laursen  2006    291          33.58   
  Swim Team Neptun  34.39                 
Jacob Timmermand  2006    270          34.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.44                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    236          35.99   
  Vejle SvÝmmeklub  36.14                 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    410          29.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.40                 
Frederik MÝhring Madsen  2007    318          32.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.29                 
Moritz Hartmann  2007    318          32.62   
  Vejle SvÝmmeklub  32.02                 
Erik Hauge SÝrensen  2007    273          34.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.39                 
Christian Pedersen  2007    252          35.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.78                 
Malthe Le Fevre  2008    211          37.38   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  35.80                 
Noah Junior Grene  2008    210          37.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.09                 
Terkel Klinkowsky  2007    204          37.81   
  Vejle SvÝmmeklub  39.15                 
Villads Isko Pimenta  2007    203          37.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.31                 
10  Philip Park-Nielsen  2007    141          42.69   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.48                 
11  Gilbert Eskildsen  2008    115          45.70   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.24                 
12  Martin Stokholm  2007    77          52.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  51.62                 
13  Lauritz HÝybye Olesen  2009    59          56.98   
  Nyborg SvÝmmeklub  54.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:18   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lasse Dall  1997  Esbjerg SvÝmmeklub            25.29   
Jonas M. JÝrgensen  2001  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            25.77   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            25.98   
Thor Brunsgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            26.11   
Sebastian Ovesen  1994  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            26.18   
Joakim KÝhn  2003  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            26.22   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            26.28   
Andreas Kronborg  2002  Vejle SvÝmmeklub            26.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001    627          28.53   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.00                 
Sofie Hansen  2002    614          28.73   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.66                 
Liva Schmid  2000    600          28.95   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.41                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    560          29.63   
  H2Odense  28.92                 
Isabella Rosendahl Bach  2002    552          29.78   
  Holstebro SvÝmme Club  29.19                 
Thilde Timmermand  2002    536          30.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.56                 
Astrid Nielsen  2002    536          30.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.32                 
Cecilie B. Andersen  2001    532          30.14   
  Vejle SvÝmmeklub  29.79                 
Signe Villumsen  2001    529          30.20   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.94                 
10  Line J. V. Hededal  2001    517          30.43   
  Vejle SvÝmmeklub  27.82                 
11  Freya Ellehus  2000    497          30.83   
  H2Odense  30.29                 
12  Nanna BÝgild Lundahl  2001    465          31.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.21                 
13  Natascha Alexandra Green  2000    460          31.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
14  Louise Hvarre  2001    456          31.72   
  Vejle SvÝmmeklub  30.81                 
15  Sofia Ingeberg  2002    440          32.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.32                 
16  Emma JÝrgensen  2001    396          33.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.30                 
17  Julie Fink  2001    330          35.34   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  34.88                 
Maibritt Skjoldborg  2002              DNS   
  H2Odense  32.58                 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Andersen  2003    598          28.99   
  H2Odense  28.10                 
Alberte V. Bisgaard  2003    570          29.46   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.38                 
Astrid M. ōstergaard  2004    559          29.65   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.94                 
Asta Poulsen Dolan  2004    558          29.67   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.47                 
Frida Saks Justesen  2004    557          29.68   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.64                 
Louise Lie Thisted  2005    557          29.68   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.33                 
Cecilie CarÝe Helmark  2005    548          29.84   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.19                 
Mia RindshÝj  2003    545          29.90   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.78                 
Malou Soelberg  2004    522          30.33   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.06                 
10  Annabella Bing Lauritzen  2005    500          30.77   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.51                 
11  Emilie Podiss Petersen  2004    499          30.79   
  H2Odense  30.39                 
12  Kathrine Weide  2004    495          30.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.93                 
13  Christina M. Glargaard  2004    491          30.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.35                 
14  Maja Johanne Pedersen  2005    472          31.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.65                 
15  Kathrine Sofie Jensen  2003    470          31.42   
  Vejle SvÝmmeklub  29.52                 
16  Erika Kvaal  2004    447          31.93   
  VestkantsvÝmmerne  30.93                 
17  Katrine Bech Poulsen  2004    444          32.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.77                 
18  Caroline GÝttrup Bagge  2003    444          32.01   
  Vejle SvÝmmeklub  31.41                 
19  Anne Sofie Evald  2004    440          32.10   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.68                 
20  Anna Bjerrum MÝller  2004    439          32.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.53                 
21  Marie Zou Jensen  2005    432          32.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.32                 
22  Aurelia Pedersen  2004    428          32.41   
  Vejle SvÝmmeklub  31.31                 
23  Natalie Da Silva Jensen  2004    422          32.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.18                 
24  Caroline Vang-Jensen  2003    420          32.60   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.90                 
25  Sophie Kronborg  2005    415          32.73   
  Vejle SvÝmmeklub  35.27                 
26  Nicoline Dyrman  2004    413          32.78   
  Vejle SvÝmmeklub  31.43                 
27  Maria Bebe Hansen  2004    396          33.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  32.76                 
28  Nicoline Kornum-Svensson  2005    395          33.28   
  Kolding SK  34.91                 
29  Amalie Michelsen  2003    389          33.45   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  31.09                 
30  Louise SjÝrup Jensen  2003    382          33.66   
  Vejle SvÝmmeklub  33.52                 
31  Karla Kristensen  2005    379          33.75   
  Kolding SK  32.16                 
32  Victoria Richards  2005    378          33.78   
  DeltaSwim  32.94                 
33  Nina Seirup  2005    375          33.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.51                 
34  Amalie Schou  2003    369          34.04   
  Gentofte SvÝmme Klub  33.24                 
35  Freya Mikkelsen  2005    312          36.00   
  Swim Team Neptun  35.82                 
36  Astrid Gregersen  2005    295          36.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.93                 
37  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    288          36.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.82                 
38  Josefine Wohlfeld Hornbśk  2004    282          37.23   
  Swim Team Neptun  36.25                 
39  Maja Friis  2005    271          37.75   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.67                 
40  Cathrine HÝst  2004    269          37.84   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.81                 
41  Mathilde MÝller  2004    257          38.41   
  Swim Team Neptun  37.15                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  30.51                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  35.98                 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Stoltenhoff  2006    497          30.83   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  30.73                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    427          32.42   
  Vejle SvÝmmeklub  31.95                 
Mathilde Vestergaard  2006    307          36.19   
  Nyborg SvÝmmeklub  37.59                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    293          36.76   
  Vejle SvÝmmeklub  34.08                 
Lśrke Jervelund  2007    244          39.07   
  Vejle SvÝmmeklub  38.94                 
Eszter Vad  2007    227          40.01   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.22                 
Augusta Dalsgaard  2007    214          40.81   
  Vejle SvÝmmeklub  41.62                 
Linnea Solsvik  2006              DSQ  Tyvstart 
  VestkantsvÝmmerne  31.14                 
Stella HarpÝth  2006              DSQ  Async ben v35m 
  Brśdstrup SvÝmmeklub  36.52                 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2008-2019 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lea Timmermand  2008              DSQ  Async ben v35 
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  26 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:07   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001  631          28.48   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.00                 
Nikoline Andersen  2003  615          28.72   
  H2Odense  28.10                 
Liva Schmid  2000  613          28.75   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.41                 
Sofie Hansen  2002  602          28.92   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.66                 
Asta Poulsen Dolan  2004  589          29.14   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.47                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  562          29.60   
  H2Odense  28.92                 
Alberte V. Bisgaard  2003  557          29.68   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.38                 
Astrid M. ōstergaard  2004  547          29.86   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. JÝrgensen  1997    624          1:06.80   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.93                 
Frans Johannessen  1992    577          1:08.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.28                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    555          1:09.46   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.03                 
Ferdinand Wahl  2000    477          1:13.06   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.72                 
Casper Krohn  2001    467          1:13.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:07.27                 
Mads SÝrensen  2001    463          1:13.76   
  Vejle SvÝmmeklub  1:07.73                 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    595          1:07.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.46                 
Oliver Hallenborg  2002    593          1:07.95   
  H2Odense  1:03.41                 
Mathias Christensen  2004    568          1:08.92   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.26                 
Carl Emil LÝnborg  2002    564          1:09.10   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.77                 
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    552          1:09.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.98                 
Jacob Christensen  2002    544          1:09.91   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.06                 
Oliver Christensen  2003    526          1:10.71   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:06.17                 
Frederik VenÝ Elling  2003    509          1:11.47   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:09.24                 
Oscar Kroos  2004    504          1:11.73   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.06                 
10  Mathias Lund Hansen  2002    487          1:12.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:06.31                 
11  Joost Rijkhoff  2004    419          1:16.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:12.17                 
12  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    416          1:16.44   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.79                 
13  Lasse Thulstrup  2004    400          1:17.48   
  Kolding SK  1:12.49                 
14  Sofus Bolwig Balladone  2002    392          1:17.99   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:22.24                 
15  Anders Mose  2004    389          1:18.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.81                 
16  Asger Als Olsen  2004    379          1:18.85   
  Kolding SK  1:15.46                 
17  Malte Lyck Falk  2003    375          1:19.18   
  DeltaSwim  1:20.70                 
18  Oliver Londero  2004    342          1:21.62   
  H2Odense  1:24.33                 
Nikolaj Pilgaard  2004              DNS   
  Holstebro SvÝmme Club  1:12.43                 
Oliver Fenger  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.07                 
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.25                 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Marschall  2005    285          1:26.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.00                 
Jonas Mathiasen  2006    256          1:29.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.89                 
Sofus Funder  2005    229          1:33.22   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.04                 
Tobias Hansen  2005    198          1:37.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.99                 
Sigurd Salskov Iversen  2006    182          1:40.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:40.19                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.42                 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjśr  2007    301          1:25.17   
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.27                 
Sebastian Holt Poulsen  2007    197          1:38.04   
  Vejle SvÝmmeklub  1:40.15                 
Oscar HŚgensen  2008    135          1:51.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. JÝrgensen  1997    667  31.31        1:05.33   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.93                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    637  31.82        1:06.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.46                 
                     
Frans Johannessen  1992    597  31.46        1:07.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.28                 
                     
Carl Emil LÝnborg  2002    546  31.61        1:09.85   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:03.77                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    546  33.21        1:09.86   
  H2Odense  1:03.41                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    545  33.38        1:09.90   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.03                 
                     
Mathias Christensen  2004    536  33.52        1:10.28   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.26                 
                     
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    524  32.48        1:10.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:04.98                 
                     
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Marschall  2005    307  40.78        1:24.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.00                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    287  42.10        1:26.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.89                 
                     
Sofus Funder  2005    239  41.90        1:31.91   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.04                 
                     
Tobias Hansen  2005    212  45.61        1:35.76   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:37.99                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    195  45.67        1:38.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:40.19                 
                     
Sebastian Holt Poulsen  2007    194  45.34        1:38.62   
  Vejle SvÝmmeklub  1:40.15                 
                     
Oscar HŚgensen  2008    137  50.78        1:50.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.05                 
                     
Marius Toustrup Elkjśr  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:19   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    694          1:12.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.43                 
Regitze Gaard  2001    621          1:15.14   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.40                 
Maiken Hougaard  2002    593          1:16.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.84                 
Kristine HŁlsen  2002    473          1:22.27   
  Vejle SvÝmmeklub  1:16.77                 
Nanna BÝgild Lundahl  2001    462          1:22.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.14                 
Frederikke Skau Hansen  2002    451          1:23.60   
  Kolding SK  1:21.75                 
Smilla Bruun Christensen  2001    441          1:24.25   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:18.11                 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    624          1:15.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.11                 
Mette Holstein  2005    617          1:15.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:11.48                 
Amanda Busk Olesen  2005    580          1:16.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.77                 
Emilie Egerup  2003    578          1:16.97   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.43                 
Emilie Meng  2003    530          1:19.24   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.85                 
Mathilde Thy Asmussen  2004    521          1:19.67   
  DeltaSwim  1:15.80                 
Louise SjÝrup Jensen  2003    513          1:20.08   
  Vejle SvÝmmeklub  1:14.02                 
Annika Hausgaard Godt  2003    478          1:21.98   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.55                 
Marie Zou Jensen  2005    477          1:22.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.68                 
10  Caroline GÝttrup Bagge  2003    476          1:22.10   
  Vejle SvÝmmeklub  1:16.52                 
11  Sofie Dyg Holme  2005    473          1:22.26   
  Vejle SvÝmmeklub  1:19.43                 
12  Stine Mejdahl  2005    470          1:22.43   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:22.26                 
13  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    459          1:23.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.60                 
14  Jazmin Jensen  2005    454          1:23.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:18.40                 
15  Emma Nygaard  2005    448          1:23.76   
  H2Odense  1:19.54                 
16  Freja Romanski  2003    439          1:24.33   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:20.51                 
16  Ida Emilie Hindberg  2005    439          1:24.33   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:21.69                 
18  Clara Carlquist  2003    433          1:24.71   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.62                 
19  Barbara Ammentorp  2003    431          1:24.87   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:19.89                 
20  Josephine Holst Vinther  2004    414          1:25.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:23.67                 
21  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    413          1:26.10   
  H2Odense  1:21.82                 
22  Natalie Da Silva Jensen  2004    408          1:26.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.81                 
23  Line Knudsen  2005    382          1:28.33   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:24.06                 
24  Cecilie G. Mortensen  2005    360          1:30.12   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.38                 
25  Amalie Tolderlund  2005    346          1:31.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:28.26                 
26  Astrid Gregersen  2005    337          1:32.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:27.61                 
27  Sofie Skovgaard SÝrensen  2004    326          1:33.09   
  Swim Team Neptun  1:28.75                 
28  Sophie MÝller Madsen  2005    307          1:35.00   
  DeltaSwim  1:34.14                 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    452          1:23.54   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.82                 
Mille Holmberg  2006    391          1:27.70   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.37                 
Sarah Laursen  2007    367          1:29.55   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.98                 
Alista Maslobojeva  2007    329          1:32.87   
  Vejle SvÝmmeklub  1:26.10                 
Nora Gombos  2006    315          1:34.17   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:31.63                 
Laura Worm Glśsner  2006    314          1:34.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.71                 
Louise Kipper Pedersen  2006    297          1:36.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.96                 
Line Bach-Henriksen  2007    274          1:38.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.89                 
Anna Emilie Damgaard  2006    222          1:45.76   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:41.25                 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2008-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Ella Kjems  2008    298          1:35.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:37.49                 
Olivia Macartney  2008    240          1:43.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:38.86                 
Sofie Barack SÝe  2008    166          1:56.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:00.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1921-2005 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    683  34.34        1:12.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.43                 
                     
Mette Holstein  2005    634  35.65        1:14.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:11.48                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    632  35.52        1:14.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.11                 
                     
Regitze Gaard  2001    603  36.04        1:15.88   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.40                 
                     
Maiken Hougaard  2002    595  36.43        1:16.24   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.84                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    591  35.53        1:16.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.77                 
                     
Emilie Egerup  2003    581  35.69        1:16.85   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.43                 
                     
Emilie Meng  2003    536  36.47        1:18.94   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.85                 
                     
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    476  38.30        1:22.11   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.82                 
                     
Mille Holmberg  2006    395  41.73        1:27.40   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.37                 
                     
Sarah Laursen  2007    379  42.83        1:28.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.98                 
                     
Laura Worm Glśsner  2006    342  43.13        1:31.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.71                 
                     
Alista Maslobojeva  2007    341  43.23        1:31.73   
  Vejle SvÝmmeklub  1:26.10                 
                     
Nora Gombos  2006    340  42.96        1:31.88   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:31.63                 
                     
Louise Kipper Pedersen  2006    317  43.84        1:34.05   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:31.96                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    297  45.11        1:36.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:37.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  14:01   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    633          27.94   
  Gentofte SvÝmme Klub  25.46                 
Sebastian Ovesen  1994    623          28.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  25.89                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    599          28.47   
  Gentofte SvÝmme Klub  26.30                 
David Hjort  2000    569          28.95  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.59                 
Martin H. Abel  2001    529          29.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.51                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    508          30.06   
  Vejle SvÝmmeklub  28.77                 
Valdemar Kjśrgaard  2001    472          30.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.87                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    459          31.10  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.52                 
Mads SÝrensen  2001    433          31.71   
  Vejle SvÝmmeklub  28.02                 
10  Jacob Schelde Jensen  2001    411          32.27   
  Kolding SK  30.25                 
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.91                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    612          28.26   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  26.71                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    594          28.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.93                 
Thor Brunsgaard  2003    584          28.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.66                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    554          29.21   
  H2Odense  28.28                 
Jonas Kjśr  2003    534          29.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.06                 
Carl Heyn Stage  2003    525          29.75   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.75                 
Viggo Prehn  2004    509          30.04   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.42                 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    492          30.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.89                 
Gustav Stahl  2002    491          30.41   
  H2Odense  28.94                 
10  Sander Kudahl Zaccarin  2003    480          30.65   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.32                 
11  Andreas Kronborg  2002    471          30.84   
  Vejle SvÝmmeklub  32.26                 
12  Sebastian Jacobsen  2004    450          31.31   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.61                 
13  Julius Henriksen  2002    447          31.38   
  Holstebro SvÝmme Club  28.22                 
14  Christoffer R.s. Pedersen  2004    440          31.55   
  H2Odense  30.48                 
15  Simon Kutsko Jensen  2004    438          31.58   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.50                 
16  Jonas Krammer Knudsen  2003    419          32.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.54                 
17  Emil Lykke Grann  2003    418          32.09   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.86                 
18  Nichlas Nordlund Hansen  2004    351          34.01   
  Kolding SK  31.54                 
19  Piotr Stadnicki  2004    325          34.90   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.95                 
20  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    324          34.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.40                 
21  Axel Hvam  2003    313          35.33   
  Swim Team Neptun  34.22                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    370          33.41   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  33.33                 
Emil Togsverd  2005    311          35.41   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.75                 
Lukas Skov Christiansen  2005    210          40.34   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.29                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  31.74                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    303          35.72   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.32                 
Tristan Bjerre  2007    200          40.99   
  Vejle SvÝmmeklub  40.15                 
Hjalte Gregersen  2008    199          41.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:52   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            27.94   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte SvÝmme Klub            27.99   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            28.07   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            28.11   
Thor Brunsgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            28.25   
Mikkel Podiss Petersen  2002  H2Odense            28.76   
Jonas Kjśr  2003  Esbjerg SvÝmmeklub            29.17   
Sebastian Ovesen  1994  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Neddyk over 15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:44   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Sylvest  2000    688          30.56   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.26                 
Melanie Eggertsen  2002    664          30.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.76                 
Sofie Hansen  2002    657          31.02   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.36                 
Marie Christensen  2002    595          32.06   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.35                 
Cecilie B. Andersen  2001    587          32.21   
  Vejle SvÝmmeklub  30.15                 
Line J. V. Hededal  2001    537          33.19   
  Vejle SvÝmmeklub  29.53                 
Isabella Rosendahl Bach  2002    524          33.45   
  Holstebro SvÝmme Club  30.67                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    458          35.00   
  H2Odense  33.36                 
Julie Fink  2001    360          37.92   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  35.58                 
Amalie Bśrentsen  2000              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.56                 
Sofia Ingeberg  2002              DSQ  Neddyk v15 SW6.3 
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.87                 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    661          30.97   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.42                 
Mia RindshÝj  2003    641          31.29   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.54                 
Alma Heyn Stage  2004    639          31.32   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  29.81                 
Louise Lie Thisted  2005    619          31.65   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.73                 
Annabella Bing Lauritzen  2005    599          31.99   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.17                 
Asta Poulsen Dolan  2004    589          32.17   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.02                 
Josephine Holst Vinther  2004    579          32.36   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.82                 
Anna Toft Petersen  2004    545          33.03   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.83                 
Malou Soelberg  2004    539          33.15   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.04                 
10  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    533          33.26   
  Swim Team Neptun  32.02                 
11  Astrid M. ōstergaard  2004    526          33.41   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.50                 
12  Femke Iris Keulen  2005    507          33.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.58                 
13  Karoline L. Kristensen  2003    504          33.90   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.69                 
14  Viola Demuth Andersen  2003    502          33.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.56                 
15  My Phuong Bui  2003    498          34.02   
  H2Odense  31.49                 
16  Cecilie Hingebjerg  2004    495          34.09   
  Vejle SvÝmmeklub  32.90                 
17  Sofie Kruse Rasmussen  2005    495          34.10   
  Swim Team Neptun  32.66                 
18  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    492          34.16   
  H2Odense  30.71                 
19  Kathrine Weide  2004    479          34.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.94                 
20  Emma Kutsko Jensen  2004    476          34.55   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.37                 
21  Emilie Moberg  2005    474          34.59   
  Vejle SvÝmmeklub  33.97                 
22  Anna Bjerrum MÝller  2004    455          35.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.61                 
23  Johanne Heilmann  2005    454          35.09   
  Kolding SK  33.41                 
24  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    454          35.10   
  DeltaSwim  33.08                 
25  Sarah Sirek Hansen  2003    451          35.16   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  33.22                 
26  Stine Mejdahl  2005    448          35.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.53                 
27  Sophie Kronborg  2005    436          35.56   
  Vejle SvÝmmeklub  33.65                 
28  Astrid Marie Hassing  2004    429          35.76   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.44                 
29  Nicoline Kornum-Svensson  2005    425          35.88   
  Kolding SK  34.09                 
30  Kathrine Sofie Jensen  2003    424          35.91   
  Vejle SvÝmmeklub  32.94                 
31  Sarah Hansen  2005    423          35.92   
  Kolding SK  34.73                 
32  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    421          35.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.75                 
33  Mathilde Stilund  2005    406          36.43   
  H2Odense  38.19                 
34  Victoria W. Stahl  2005    395          36.77   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  34.47                 
35  Natalie Da Silva Jensen  2004    363          37.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.12                 
36  Emma Karoline Guldberg  2005    361          37.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  34.32                 
37  Amalie Schou  2003    359          37.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.59                 
38  Cathrine HÝst  2004    358          37.97   
  Nyborg SvÝmmeklub  35.69                 
39  Freja S. FalkenstrÝm  2004    353          38.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.88                 
40  Thea BrÝndum  2004    349          38.32   
  Swim Team Neptun  35.26                 
41  Mathilde MÝller  2004    331          38.97   
  Swim Team Neptun  36.80                 
42  Nina Seirup  2005    325          39.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  39.55                 
43  Freya Mikkelsen  2005    295          40.50   
  Swim Team Neptun  38.60                 
44  Josefine Wohlfeld Hornbśk  2004    268          41.84   
  Swim Team Neptun  38.43                 
Freja Buchholt Kristensen  2005              DNS   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.75                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  33.38                 
Melanie Petersen  2004              DNS   
  Kolding SK  32.63                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  37.12                 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    496          34.08   
  VestkantsvÝmmerne  32.36                 
Katrine Stoltenhoff  2006    444          35.36   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  33.45                 
Julie Guldmann MÝller  2007    347          38.39   
  Vejle SvÝmmeklub  36.68                 
Stella HarpÝth  2006    324          39.28   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  37.57                 
Sarah Qvist  2007    280          41.23   
  Nyborg SvÝmmeklub  41.87                 
Alista Maslobojeva  2007    272          41.61   
  Vejle SvÝmmeklub  40.72                 
Marie Thorup  2006    246          43.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.53                 
Annemone Rasmussen  2006              DNS   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  34.04                 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2008-2019 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oceane Cailho  2008    282          41.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.38                 
Sille Augustesen  2008    265          41.97   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  40.01                 
Olivia Macartney  2008    226          44.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.62                 
Sofie Barack SÝe  2008    215          45.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.11                 
Dicte S. FalkenstrÝm  2008    198          46.22   
  Nyborg SvÝmmeklub  43.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:53   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sofie Hansen  2002  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            29.99   
Melanie Eggertsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub            30.59   
Sara Sylvest  2000  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            30.63   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            30.89   
Alma Heyn Stage  2004  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            31.05   
Mia RindshÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            31.20   
Annabella Bing Lauritzen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            31.42   
Louise Lie Thisted  2005  Aalborg SvÝmmeklub            32.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:42   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    709  26.63  1:00.67  1:38.31    2:07.83   
  Vejle SvÝmmeklub  2:01.85                 
                     
Jacob M. JÝrgensen  1997    703  28.15  1:02.69  1:39.26    2:08.16   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.85                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    688  27.49  1:03.78  1:39.86    2:09.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:59.90                 
                     
Frans Johannessen  1992    674  27.66  1:02.09  1:40.19    2:10.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:58.93                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    553  27.68  1:07.87  1:48.59    2:18.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:15.79                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997    546  27.70  1:04.26  1:46.98    2:19.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:18.88                 
                     
Jonas M. JÝrgensen  2001    538  28.47  1:06.15  1:50.65    2:20.11   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.86                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    538  28.95  1:05.55  1:48.17    2:20.14   
  Holstebro SvÝmme Club  2:12.02                 
                     
Mads Holm  1998    519  28.24  1:05.49  1:50.56    2:21.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:14.27                 
                     
10  Mathias Bech  1996    518  28.29  1:06.86  1:49.85    2:21.91   
  H2Odense  2:26.63                 
                     
11  Alexander Fenger  1999    506  30.49  1:08.63  1:50.88    2:22.97   
  Vejle SvÝmmeklub  2:14.26                 
                     
12  Daniel Jensen  2001    485  28.68  1:06.61  1:50.60    2:25.00   
  DeltaSwim  2:17.88                 
                     
13  Kasper Laursen  1998    340  35.17  1:17.33  2:04.34    2:43.18   
  Holstebro SvÝmme Club  2:14.47                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    636  27.69  1:03.63  1:40.99    2:12.53   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.37                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    593  28.13  1:04.82  1:44.58    2:15.65   
  Vejle SvÝmmeklub  2:06.98                 
                     
Joakim KÝhn  2003    587  28.06  1:05.44  1:45.71    2:16.09   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.80                 
                     
Jonas Kjśr  2003    580  29.62  1:04.14  1:44.99    2:16.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:08.00                 
                     
Victor Nygaard  2003    567  28.36  1:06.21  1:45.88    2:17.68   
  H2Odense  2:12.58                 
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    558  28.62  1:03.93  1:48.49    2:18.40   
  Vejle SvÝmmeklub  2:13.11                 
                     
Leo Badaker  2002    552  28.41  1:03.52  1:46.96    2:18.92   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:13.59                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    533  28.60  1:06.42  1:48.84    2:20.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:16.97                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    523  29.67  1:05.97  1:49.20    2:21.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:17.94                 
                     
10  Rasmus Warberg  2004    505  29.21  1:04.77  1:48.18    2:23.14   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.27                 
                     
11  Andreas Getz Bjartland  2003    491  30.02  1:08.31  1:50.01    2:24.47   
  VestkantsvÝmmerne  2:13.27                 
                     
12  Aske Sommerlund Pedersen  2003    489  30.44  1:09.17  1:51.02    2:24.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:17.48                 
                     
13  Niklas Wiese Dobel  2004    488  30.63  1:10.28  1:50.83    2:24.75   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.96                 
                     
14  Jacob Christensen  2002    483  30.09  1:11.59  1:51.60    2:25.21   
  Vejle SvÝmmeklub  2:24.45                 
                     
15  Mathias Marbśk Nielsen  2004    483  29.91  1:09.27  1:53.94    2:25.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.64                 
                     
16  Mikkel Podiss Petersen  2002    482  31.66  1:09.37  1:51.91    2:25.35   
  H2Odense  2:18.23                 
                     
17  Ole Hovmand  2003    475  29.56  1:08.52  1:52.92    2:26.10   
  SvÝmmeklubben Syd  2:18.97                 
                     
18  Oliver Hallenborg  2002    468  30.89  1:11.92  1:50.24    2:26.81   
  H2Odense  2:15.37                 
                     
19  Tobias Svenningsen  2003    466  31.41  1:12.79  1:52.66    2:26.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:23.01                 
                     
20  Christopher G. Trandum  2003    463  29.63  1:08.09  1:55.47    2:27.34   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:19.70                 
                     
21  Anders Mose  2004    452  30.56  1:11.28  1:53.14    2:28.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.62                 
                     
22  Kasper Hansen  2004    434  31.88  1:11.75  1:57.32    2:30.54   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:29.01                 
                     
23  Christoffer SkinhÝj  2003  427  31.08  1:11.81  1:57.23    2:31.33   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:31.60                 
                     
24  SÝren Have  2004  424  32.07  1:12.38  1:57.85    2:31.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:34.51                 
                     
25  Joost Rijkhoff  2004    422  31.39  1:14.01  1:56.74    2:31.92   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:28.63                 
                     
26  Andreas Eriksen Tankmar  2004  402  31.34  1:13.55  1:59.86    2:34.41   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.00                 
                     
27  Asger Als Olsen  2004    379  33.39  1:16.39  2:00.39    2:37.39   
  Kolding SK  2:29.93                 
                     
Alexander Griffin  2004              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:32.94                 
                     
Mikkel JÝrgensen  2003              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.25                 
                     
Oliver Fenger  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  2:10.46                 
                     
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  2:21.84                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor MajgŚrd  2005    451  31.03  1:11.19  1:53.23    2:28.58   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.29                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    363  32.94  1:15.46  2:03.37    2:39.78   
  Vejle SvÝmmeklub  2:39.38                 
                     
Alexander Drachmann  2005    357  33.72  1:16.12  2:04.31    2:40.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:37.21                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    348  34.11  1:15.13  2:04.98    2:42.04   
  Vejle SvÝmmeklub  2:36.59                 
                     
Magnus Marschall  2005    332  35.07  1:19.10  2:08.44    2:44.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:41.74                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    310  34.70  1:20.23  2:13.39    2:48.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:40.58                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    306  33.81  1:20.81  2:07.74    2:49.14   
  Vejle SvÝmmeklub  2:41.20                 
                     
Mads Rager Larsen  2005  291  34.73  1:21.79  2:14.11    2:51.85   
  Swim Team Neptun  2:49.36                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    290  36.94  1:23.39  2:14.27    2:52.04   
  Vejle SvÝmmeklub  2:45.80                 
                     
10  Mathias Gramstrup Madsen  2006  287  37.26  1:24.02  2:14.21    2:52.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:00.12                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006  276  35.40  1:24.63  2:16.25    2:55.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:56.32                 
                     
12  Andreas Laursen  2006  271  37.44  1:24.08  2:18.01    2:56.03   
  Swim Team Neptun  2:55.84                 
                     
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  237  39.08  1:26.62  2:23.92    3:04.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:56.32                 
                     
14  Sebastian Kingo  2006  201  40.89  1:31.04  2:29.57    3:14.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:23.53                 
                     
Oskar MŁhring  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  2:46.20                 
                     
Sofus Funder  2005              DSQ  Ind.vnd fÝdder v100 
  Vejle SvÝmmeklub  2:59.60                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjśr  2007    348  33.70  1:12.56  2:02.76    2:41.93   
  Vejle SvÝmmeklub  2:38.01                 
                     
Toke ōstergaard Pedersen  2007    313  33.63  1:18.26  2:08.88    2:47.89   
  Vejle SvÝmmeklub  2:48.43                 
                     
Erik Hauge SÝrensen  2007    305  34.64  1:20.49  2:10.26    2:49.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:44.82                 
                     
Moritz Hartmann  2007    276  34.07  1:19.19  2:12.50    2:55.03   
  Vejle SvÝmmeklub  2:43.84                 
                     
Frederik MÝhring Madsen  2007    272  35.57  1:22.50  2:15.68    2:55.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:52.69                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007  228  41.05  1:29.86  2:23.30    3:06.58   
  Vejle SvÝmmeklub  3:12.60                 
                     
Magne Andersen  2007    223  39.57  1:26.75  2:24.83    3:07.84   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  3:03.67                 
                     
Frey Nielsen Memborg  2010  207  46.21  1:35.95  2:29.95    3:12.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:26.86                 
                     
Malthe Le Fevre  2008    205  39.50  1:27.06  2:29.70    3:13.09   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  3:05.32                 
                     
10  Sebastian Holt Poulsen  2007  201  46.27  1:35.33  2:30.66    3:14.31   
  Vejle SvÝmmeklub  3:11.76                 
                     
11  Johan Lundsgaard Palm  2008  198  45.74  1:36.96  2:33.08    3:15.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:18.65                 
                     
12  Adrian Vaarning  2007  183  46.55  1:36.07  2:38.81    3:20.51   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:29.99                 
                     
13  Oscar HŚgensen  2008  174  46.71  1:41.39  2:40.59    3:23.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:26.12                 
                     
14  Gilbert Eskildsen  2008  158  50.19  1:45.44  2:43.34    3:30.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:40.71                 
                     
15  Danilo Vaarning  2009  151  50.34  1:44.45  2:48.50    3:33.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:44.10                 
                     
16  Bertram Poser Jensen  2008    151  49.40  1:45.42  2:46.80    3:34.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:50.18                 
                     
17  Hjalte MÝller Carlsen  2008    113  56.80  1:57.24  3:05.68    3:55.68   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:29.36                 
                     
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:09.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:27   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 10, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    768  29.03  1:04.24  1:45.97    2:17.69   
  Holstebro SvÝmme Club  2:14.51                 
                     
Regitze Gaard  2001    675  29.84  1:09.01  1:49.92    2:23.76   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.49                 
                     
Sofie Hansen  2002    639  31.53  1:08.36  1:52.08    2:26.37   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.95                 
                     
Liva Schmid  2000    608  30.24  1:10.07  1:54.34    2:28.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.64                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    581  29.31  1:07.50  1:54.68    2:31.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:28.02