Results for Earth Control Vejle Swim Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stvne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangr | Vejle Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 24 januar 2020 |
Lb 18, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1921-2002 |
Sponsor: Vejle Idrtsefterskole |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 690 | 32.17 | 1:05.63 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 685 | 32.15 | 1:05.78 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:02.43 | |||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 647 | 33.12 | 1:07.04 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:04.19 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 619 | 33.21 | 1:08.04 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 59.81 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 601 | 33.60 | 1:08.72 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:05.07 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 573 | 33.73 | 1:09.79 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:03.38 | |||||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 546 | 35.11 | 1:10.96 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.87 | |||||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 512 | 34.81 | 1:12.50 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.99 | |||||||||
9 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 510 | 34.79 | 1:12.59 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:06.96 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 508 | 35.21 | 1:12.66 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.96 | |||||||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 496 | 35.89 | 1:13.26 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
12 | Kristine Hlsen | 2002 | 475 | 35.93 | 1:14.33 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:11.46 | |||||||||
13 | Sofia Ingeberg | 2002 | 449 | 36.80 | 1:15.73 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:11.68 | |||||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 390 | 38.73 | 1:19.33 | |||||
Kolding SK | 1:14.86 | |||||||||
15 | Randi Jrgensen | 2002 | 385 | 37.82 | 1:19.68 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:15.81 | |||||||||
16 | Julie Fink | 2001 | 354 | 39.68 | 1:21.96 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:15.60 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:13.08 | |||||||||
Lb 18, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 |
Sponsor: Vejle Idrtsefterskole |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 648 | 32.43 | 1:07.00 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.15 | |||||||||
2 | Mia Rindshj | 2003 | 628 | 33.03 | 1:07.71 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.26 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 608 | 33.06 | 1:08.46 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:04.12 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 591 | 33.83 | 1:09.09 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:03.31 | |||||||||
5 | Louise Lie Thisted | 2005 | 585 | 33.70 | 1:09.32 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:06.16 | |||||||||
6 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 583 | 33.60 | 1:09.42 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:04.89 | |||||||||
7 | Cecilie Care Helmark | 2005 | 582 | 33.97 | 1:09.46 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.55 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 579 | 34.28 | 1:09.57 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:05.02 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 569 | 33.93 | 1:09.96 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.54 | |||||||||
10 | Mia Borgensgaard | 2003 | 561 | 33.81 | 1:10.30 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:06.87 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 545 | 34.89 | 1:10.98 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:07.09 | |||||||||
12 | Tine Petersen | 2003 | 535 | 35.12 | 1:11.41 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.85 | |||||||||
13 | Astrid M. stergaard | 2004 | 518 | 34.42 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.18 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 516 | 35.00 | 1:12.27 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:06.66 | |||||||||
14 | Femke Iris Keulen | 2005 | 516 | 35.59 | 1:12.27 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:08.71 | |||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 515 | 35.13 | 1:12.32 | |||||
H2Odense | 1:09.69 | |||||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | 513 | 35.02 | 1:12.41 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:08.31 | |||||||||
18 | Kathrine Weide | 2004 | 505 | 35.49 | 1:12.79 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:07.57 | |||||||||
19 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 496 | 35.99 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:09.38 | |||||||||
20 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 490 | 35.19 | 1:13.56 | |||||
H2Odense | 1:07.67 | |||||||||
21 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 479 | 36.29 | 1:14.11 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.54 | |||||||||
22 | Melanie Petersen | 2004 | 470 | 36.41 | 1:14.59 | |||||
Kolding SK | 1:10.85 | |||||||||
23 | Ellen Jensen | 2005 | 467 | 35.82 | 1:14.74 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:09.53 | |||||||||
24 | Jazmin Jensen | 2005 | 458 | 36.58 | 1:15.20 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:10.96 | |||||||||
25 | Stine Mejdahl | 2005 | 453 | 36.69 | 1:15.51 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:10.28 | |||||||||
26 | Mathilde Hedekr Mischorr | 2005 | 440 | 37.35 | 1:16.25 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:13.54 | |||||||||
27 | Emilie Moberg | 2005 | 437 | 36.74 | 1:16.40 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:14.05 | |||||||||
28 | Mia T. Klver-Kristensen | 2004 | 435 | 36.82 | 1:16.50 | |||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
29 | Sophie Kronborg | 2005 | 432 | 36.92 | 1:16.72 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.18 | |||||||||
30 | Johanne Heilmann | 2005 | 426 | 37.94 | 1:17.08 | |||||
Kolding SK | 1:11.83 | |||||||||
31 | Anna Bjerrum Mller | 2004 | 418 | 37.61 | 1:17.56 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:10.76 | |||||||||
32 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 416 | 37.31 | 1:17.69 | |||||
Kolding SK | 1:13.76 | |||||||||
33 | Victoria W. Stahl | 2005 | 415 | 37.71 | 1:17.70 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | |||||||||
34 | Cathrine Hst | 2004 | 410 | 37.85 | 1:18.07 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:16.56 | |||||||||
35 | Sarah Hansen | 2005 | 407 | 37.75 | 1:18.21 | |||||
Kolding SK | 1:17.13 | |||||||||
36 | Karla Kristensen | 2005 | 405 | 38.19 | 1:18.33 | |||||
Kolding SK | 1:14.00 | |||||||||
37 | Elma Gabela | 2004 | 401 | 37.48 | 1:18.61 | |||||
Kolding SK | 1:10.97 | |||||||||
38 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 395 | 37.44 | 1:19.01 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:15.69 | |||||||||
39 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 389 | 37.72 | 1:19.43 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.15 | |||||||||
40 | Astrid Permin | 2003 | 383 | 38.28 | 1:19.80 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:17.32 | |||||||||
41 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 379 | 38.89 | 1:20.13 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:14.08 | |||||||||
42 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 372 | 39.35 | 1:20.61 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:15.51 | |||||||||
43 | Freja S. Falkenstrm | 2004 | 361 | 40.20 | 1:21.41 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:17.77 | |||||||||
44 | Nicoline Dyrman | 2004 | 346 | 39.43 | 1:22.58 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:14.38 | |||||||||
45 | Thea Brndum | 2004 | 345 | 39.57 | 1:22.62 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.19 | |||||||||
46 | Line Knudsen | 2005 | 345 | 39.83 | 1:22.63 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:15.94 | |||||||||
47 | Mathilde Mller | 2004 | 302 | 41.11 | 1:26.36 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.31 | |||||||||
48 | Josefine Wohlfeld Hornbk | 2004 | 246 | 44.60 | 1:32.49 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.16 | |||||||||
49 | Laura Rasmussen | 2005 | 211 | 47.27 | 1:37.30 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:33.23 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:11.78 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.68 | |||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | Neddyk v 15m | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.26 | |||||||||
- | Mathilde Linnet Nrgaard | 2005 | DSQ | Fuld neddyk i afsl. | ||||||
DeltaSwim | 1:11.87 | |||||||||
Lb 18, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 |
Sponsor: Vejle Idrtsefterskole |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 500 | 34.67 | 1:13.05 | |||||
Vestkantsvmmerne | 1:08.80 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 446 | 37.44 | 1:15.87 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:13.03 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 423 | 37.09 | 1:17.25 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.99 | |||||||||
4 | Karoline Hellese | 2006 | 368 | 38.71 | 1:20.87 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:18.63 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 364 | 39.14 | 1:21.17 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:18.43 | |||||||||
6 | Lrke Jervelund | 2007 | 354 | 40.22 | 1:21.94 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:18.68 | |||||||||
7 | Julie Guldmann Mller | 2007 | 331 | 40.51 | 1:23.83 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:18.32 | |||||||||
8 | Laura Worm Glsner | 2006 | 273 | 43.46 | 1:29.33 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:26.19 | |||||||||
9 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 267 | 44.81 | 1:30.00 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:37.24 | |||||||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 264 | 44.62 | 1:30.34 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:29.49 | |||||||||
11 | Sarah Qvist | 2007 | 239 | 47.05 | 1:33.41 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:31.98 | |||||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:16.76 | |||||||||
Lb 18, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2019 |
Sponsor: Vejle Idrtsefterskole |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oceane Cailho | 2008 | 272 | 44.20 | 1:29.47 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:29.29 | |||||||||
2 | Sofie Barack Se | 2008 | 227 | 46.80 | 1:35.07 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:33.61 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrm | 2008 | 225 | 47.51 | 1:35.35 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:36.20 | |||||||||
4 | Frida Steen Mhring | 2009 | 206 | 46.60 | 1:38.16 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:46.07 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mhring | 2009 | 169 | 52.65 | 1:44.71 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:47.95 | |||||||||
6 | Katrine Vlund | 2008 | 168 | 51.43 | 1:44.98 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:53.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |