Resultat för VAT Copenhagen Open 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Indledende Fredag
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 59.11 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.71 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.97 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.23 | ||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.33 | ||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.36 | ||||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.42 | ||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.47 | ||||||
9 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:01.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.82 | ||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:01.95 | ||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.11 | ||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:03.41 | ||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.55 | ||||||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
16 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
17 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.00 | ||||||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.13 | ||||||
19 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:04.22 | ||||||
20 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.28 | ||||||
21 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.65 | ||||||
22 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.75 | ||||||
23 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.39 | ||||||
24 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.71 | ||||||
25 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.87 | ||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.02 | ||||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.64 | ||||||
28 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.73 | ||||||
29 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
30 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:07.57 | ||||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.74 | ||||||
32 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.99 | ||||||
33 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.49 | ||||||
34 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.65 | ||||||
34 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 1:09.65 | ||||||
36 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.25 | ||||||
37 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.00 | ||||||
38 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.61 | ||||||
39 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.19 | ||||||
40 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:12.90 | ||||||
41 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.08 | ||||||
- | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.64 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:02.80 | ||||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 1:03.77 | ||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.21 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.28 | ||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.67 | ||||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.80 | ||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.57 | ||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.02 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.09 | ||||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.47 | ||||||
15 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.89 | ||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | ||||||
17 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.87 | ||||||
18 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:09.11 | ||||||
19 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.19 | ||||||
20 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.60 | ||||||
21 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.71 | ||||||
22 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:09.74 | ||||||
23 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.41 | ||||||
24 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.98 | ||||||
25 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.15 | ||||||
26 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.82 | ||||||
27 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.90 | ||||||
28 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.12 | ||||||
29 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.14 | ||||||
30 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:13.11 | ||||||
31 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.20 | ||||||
32 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.73 | ||||||
33 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.40 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.79 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.81 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.92 | ||||||
5 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.78 | ||||||
6 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.30 | ||||||
7 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.89 | ||||||
8 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.49 | ||||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.89 | ||||||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:19.99 | ||||||
11 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:26.28 | ||||||
12 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:27.23 | ||||||
13 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.33 | ||||||
14 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:35.78 | ||||||
15 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:53 |