2021-02-28   07:53:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Eftermiddag kl. 1400

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bom Mix 240  246  Bergen og Omegn Masters            2:18.98   
  Øivind Lien  1956      30.48        30.48   
  Torbjørn Hiis Bergh  1959      31.13        1:01.61   
  Marit Hernes  1958      37.43        1:39.04   
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      39.94        2:18.98   
                     
Rostock Masters 2  244  Rostock Masters            DNS   
  Dieter Mühlner  1953                 
  Gabriela Mahnke  1960                 
  Angela Zingler  1954                 
  Lars Hinneburg  1965              DNS   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma D  201  Sigma Swim            1:56.95   
  Mads Gjerløv  1972      25.25        25.25   
  Anders Dalsgaard  1970      26.06        51.31   
  Caroline Suhr  1971      30.81        1:22.12   
  Anette Bøgsted  1962      34.83        1:56.95   
                     
Varbergs Sim  214  Varberg Sim            1:57.44   
  Martin Andersson  1970      27.32        27.32   
  Anna-Karin Josefson  1964      31.03        58.35   
  Ulrika Anderson  1966      30.33        1:28.68   
  Hans Palmqvist  1962      28.76        1:57.44   
                     
Göteborg Sim  200  Göteborg Sim            1:57.75   
  Karl Justh  1957      28.78        28.78   
  Nina Bertildotter  1976      30.49        59.27   
  Thorbjørn Wolffram  1964      28.54        1:27.81   
  Maria Jacobsen  1977      29.94        1:57.75   
                     
Rostock Masters 1  204  Rostock Masters            1:58.98   
  Uta Hermes  1967      31.38        31.38   
  Astrid Rendez  1960      32.33        1:03.71   
  Holger Münch  1972      28.01        1:31.72   
  Andre Sauerstein  1973      27.26        1:58.98   
                     
Bom Mix 200  207  Bergen og Omegn Masters            2:11.00   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      28.25        28.25   
  Helge Holgersen  1966      32.94        1:01.19   
  Gro Jørrstad Nilsen  1967      35.07        1:36.26   
  Anna K Bang  1966      34.74        2:11.00   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Triton Mix 160  167  Simklubben Triton            1:52.80   
  Ola Fagerstrand  1977      25.53        25.53   
  Peter Ahlgren  1968      28.82        54.35   
  Natalie Månsson  1979      29.38        1:23.73   
  Nathalie Larsson  1985      29.07        1:52.80   
                     
Hs Mix  189  Helsingborgs Simsällskap            1:56.06   
  Björn Johansson  1958      30.78        30.78   
  Suzanne Nilsson  1966      30.31        1:01.09   
  Richard Brink  1992      26.87        1:27.96   
  Helena Åberg  1971      28.10        1:56.06   
                     
Roma Mix  179  Ro-Ma            1:56.78   
  Lukas Neumann  1989      27.28        27.28   
  Rune O. Andreassen  1965      28.62        55.90   
  Mariann Thuv  1976      30.86        1:26.76   
  Trine Aa Sekkesæter  1967      30.02        1:56.78   
                     
Næstved  185  Næstved IF            1:56.83   
  Lars Nielsen  1979      25.75        25.75   
  Christian A. Frederiksen  1981      28.03        53.78   
  Tine Carstensen  1962      31.42        1:25.20   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      31.63        1:56.83   
                     
Tri-Sport Schwerin E.v.  194  Tri-Sport Schwerin            2:03.45   
  Stefan Schäfer  1967      29.21        29.21   
  Frank Zillmer  1969      29.82        59.03   
  Frauke Lübbert  1974      32.47        1:31.50   
  Dagmar Pflücker  1972      31.95        2:03.45   
                     
Sigma C  191  Sigma Swim            2:10.89   
  Nina Frandsen  1985      30.47        30.47   
  Bo Felding  1968      31.37        1:01.84   
  Ulrik Schäfer  1962      30.48        1:32.32   
  Henriette Lilleør  1970      38.57        2:10.89   
                     
Hørsholm Masters  177  Hørsholm Svømmeforening            2:13.91   
  Michael Rosenørn Kaavé  1973      31.70        31.70   
  Susanne Rosenørn Kaavé  1975      36.10        1:07.80   
  Bente Holm Gottlieb  1966      35.77        1:43.57   
  Emil Østergaard Bæk  1985      30.34        2:13.91   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
de Unge Og Frie  88  Ku Svømning Og Vandpolo            2:00.54   
  Emma Festirstein Nyström  1996      28.84        28.84   
  Erik Sandberg Schiess  1997      30.86        59.70   
  Johan Hofgaard  1998      27.18        1:26.88   
  Trine Rübner-Petersen  1997      33.66        2:00.54   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner