2021-02-28   06:47:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Eftermiddag kl. 1400

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma D  203  Sigma Swim            1:46.76   
  Henrik Pedersen  1965      26.81        26.81   
  Jacob Lercke Skytte  1984      23.92        50.73   
  Peter Holmsteen  1963      27.40        1:18.13   
  Jes Gydesen  1961      28.63        1:46.76   
                     
Rostock Masters  204  Rostock Masters            1:49.49   
  Andre Sauerstein  1973      27.42        27.42   
  Peter Raab  1967      28.70        56.12   
  Henry Naethbohm  1967      26.75        1:22.87   
  Lars Hinneburg  1965      26.62        1:49.49   
                     
Gsc Oldies  213  Gladsaxe Idræts Forening            1:50.92   
  Mark Vogel  1970      26.27        26.27   
  Søren Østberg  1962      28.19        54.46   
  Michael Thomsen  1960      29.58        1:24.04   
  Thomas Müllertz  1971      26.88        1:50.92   
                     
Bom  227  Bergen og Omegn Masters            1:59.47   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      27.61        27.61   
  Helge Holgersen  1966      30.76        58.37   
  Tom Eide  1957      32.54        1:30.91   
  Øivind Lien  1956      28.56        1:59.47   
                     
Purple Seniors  229  Malmö Kappsimningsklubb            2:05.40   
  Jan Nordanger  1959      32.38        32.38   
  Robert Fransson  1961      34.09        1:06.47   
  Magnus Wahlberg  1966      29.31        1:35.78   
  Robert Ek  1961      29.62        2:05.40   
                     
Haldens Svømmeklub 2  207  Haldens Svømmeklub            2:12.74   
  Christian Børresen  1970      32.65        32.65   
  Kai Tønnesen  1969      37.94        1:10.59   
  Jørgen Berg  1965      27.35        1:37.94   
  Cato Brynildsen  1965      34.80        2:12.74   
                     
Haldens Svømmeklub 1  210  Haldens Svømmeklub            2:13.29   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      33.48        33.48   
  Rune Offerdal  1969      35.74        1:09.22   
  Per Olaf Moe  1962      30.82        1:40.04   
  Tommy Kristensen  1963      33.25        2:13.29   
                     
Stt Herrer D  229  Swim Team Tåstrup            2:13.69   
  Sofus Lyngbo  1960      34.34        34.34   
  Finn Bækgaard  1955      32.26        1:06.60   
  Jørgen Frøik  1970      40.09        1:46.69   
  Dan Ole Johansen  1960      27.00        2:13.69   
                     
Sas  208  Sandefjord Svømmeklubb            DNS   
  Jarle Venstad  1962                 
  Tommy Pedersen  1975                 
  Bjørn Sigmund Andersen  1963                 
  Ken Harald Olsen  1968              DNS   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Purple Scouts  167  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.36   
  Henrik Jangvall  1966      26.51        26.51   
  Lenny Persson  1977      26.77        53.28   
  Andres Rodriguez  1987      25.77        1:19.05   
  Jonas Falk  1979      25.31        1:44.36   
                     
Sigma C  172  Sigma Swim            1:52.27   
  Mads Madsen  1973      29.61        29.61   
  Michael Nielsen  1985      25.67        55.28   
  Ole Garm Nissen  1978      27.38        1:22.66   
  John Bøgehus Pedersen  1968      29.61        1:52.27   
                     
Rekordjægerne  171  Ku Svømning Og Vandpolo            1:52.39   
  Christian Christensen  1991      26.55        26.55   
  Rune Solvang  1980      28.45        55.00   
  Ebbe Rasmussen  1949      33.12        1:28.12   
  Jakob Andkjær  1985      24.27        1:52.39   
                     
Stilfuld Svømning  193  Ku Svømning Og Vandpolo            1:58.65   
  Regnar Kragh  1973      29.59        29.59   
  Gert Lorenzen  1965      31.74        1:01.33   
  Morten Harning  1966      30.08        1:31.41   
  Anders Petersen  1979      27.24        1:58.65   
                     
Kongsten  193  Kongstensvømmerne            1:59.90   
  Rune Sjøblom  1957      29.13        29.13   
  Thorbjørn Berger  1961      32.45        1:01.58   
  Vidar Borgen  1969      27.60        1:29.18   
  Lars Einar Kristiansen  1995      30.72        1:59.90   
                     
Hørsholm Herrer  176  Hørsholm Svømmeforening            2:01.60   
  Claus Bobjerg Juul  1972      30.55        30.55   
  Emil Østergaard Bæk  1985      30.02        1:00.57   
  Michael Rosenørn Kaavé  1973      31.11        1:31.68   
  Henrik Petersen  1969      29.92        2:01.60   
                     
Kbss Oldboys  191  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Anders Billström  1973                 
  Peter Lundin  1959                 
  Björn Thomasson  1988                 
  Douglas Mcpherson  1965              DNS   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma B  146  Sigma Swim            1:45.98   
  Jonas Henriksen  1975      26.19        26.19   
  Glebs Rjabovs  1991      25.75        51.94   
  Henrik Frandsen  1980      26.03        1:17.97   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      28.01        1:45.98   
                     
Gsc Young Boys  158  Gladsaxe Idræts Forening            1:48.10   
  Anders Kilen  1975      24.52        24.52   
  Bo Byrialsen  1977      24.94        49.46   
  Kasper Lou  1974      32.90        1:22.36   
  Sebastian Svrsek  1992      25.74        1:48.10   
                     
Vest-Brøndby  121  Vest-Brøndby            1:54.90   
  Michael Frischauf  1983      27.25        27.25   
  Jan Stefan Rusin  1982      33.56        1:00.81   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      26.96        1:27.77   
  Oliver Mirkovic  1993      27.13        1:54.90   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner