2021-02-28   07:27:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Eftermiddag kl. 1400

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Damer E  242  Swim Team Tåstrup            2:33.38   
  Berit Marx Pedersen  1950      43.68        43.68   
  Heidi Gryholt  1965      40.95        1:24.63   
  Inge-Lise Damberg  1957      36.38        2:01.01   
  Pia Thulstrup  1961      32.37        2:33.38   
                     
Hermes Old Ladies E  240  Hovedstadens Svømmeklub            2:45.11   
  Elisabeth Ketelsen  1943      38.10        38.10   
  Hanne Møller  1958      43.18        1:21.28   
  Else Møller  1958      45.02        2:06.30   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      38.81        2:45.11   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bom  228  Bergen og Omegn Masters            2:28.01   
  Gro Jørrstad Nilsen  1967      35.77        35.77   
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      40.26        1:16.03   
  Marit Hernes  1958      37.39        1:53.42   
  Anna K Bang  1966      34.59        2:28.01   
                     
Rostock Masters  225  Rostock Masters            DNS   
  Uta Hermes  1967                 
  Astrid Rendez  1960                 
  Angela Zingler  1954                 
  Gabriela Mahnke  1960              DNS   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Purple Ladies  166  Malmö Kappsimningsklubb            1:57.59   
  Sofia Johansson  1989      28.95        28.95   
  Sofie Eriksson  1986      30.12        59.07   
  Malin Rundgren  1965      30.20        1:29.27   
  Anna-Lena Vilhelmsson  1970      28.32        1:57.59   
                     
Göteborg Sim  171  Göteborg Sim            1:59.68   
  Anna Olsson  1978      29.09        29.09   
  Caroline Lindborg  1966      30.16        59.25   
  Amanda Akander  1988      31.44        1:30.69   
  Malin Nilsson  1973      28.99        1:59.68   
                     
SK Triton Ladies 160  163  Simklubben Triton            2:02.13   
  Natalie Månsson  1979      29.24        29.24   
  Pernilla Kullman  1978      31.36        1:00.60   
  Camilla Borglin  1971      31.82        1:32.42   
  Nathalie Larsson  1985      29.71        2:02.13   
                     
Hs Damer  196  Helsingborgs Simsällskap            2:05.83   
  Helena Åberg  1971      28.65        28.65   
  Anna Bjelm  1966      35.25        1:03.90   
  Anette Fröberg  1977      31.45        1:35.35   
  Suzanne Nilsson  1966      30.48        2:05.83   
                     
Lass Damer  183  Linköpings Allmänna SS            2:17.04   
  Ilze Adolfsson  1972      37.51        37.51   
  Catharina Magnusson  1966      34.49        1:12.00   
  Helena Gällerdal Högfeldt  1975      32.40        1:44.40   
  Zarah Eldh  1980      32.64        2:17.04   
                     
Sigma C  173  Sigma Swim            2:18.14   
  Cecilia Maunsbach  1964      32.16        32.16   
  Ane Andersen  1990      32.72        1:04.88   
  Anja Kostecki  1973      37.78        1:42.66   
  Dorte Dugbæk  1976      35.48        2:18.14   
                     
Kbss Vsop  170  Kungsbacka Simsällskap            DSQ  sw10.11tyvstart 
                     
Kvik Masters Damer 1  160  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw10.11tyvstart 
  Sophia Skou  1975      27.66        27.66   
  Katrine Aggerholm  1990      31.77        59.43   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Havets Hurtige Hunfisk  107  Ku Svømning Og Vandpolo            1:59.66   
  Mie Lønne  1992      29.99        29.99   
  Sara Ambjørn  1992      31.02        1:01.01   
  Laura Smidt Hansen  1992      29.87        1:30.88   
  Josefine Børthy Petersen  1993      28.78        1:59.66   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner