2020-07-05   17:48:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Svøm Korsør            53.98   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wenche Leonore Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            45.01   
Grethe Solberg Larsen  1952  Oslo Idrettslag            49.25   
Winnie Vadmand  1953  Svøm Korsør            DNS   
Nina Pedersen Asper  1953  Oslo Idrettslag            DSQ  sw4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elsebeth Møhl  1959  Swim Team Tåstrup            56.69   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            37.27   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            39.34   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            39.94   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            41.00   
Astrid Rendez  1960  Rostock Masters            41.48   
Dorothee Hausmann  1964  Rostock Masters            50.50   
Lene Gross  1962  Hillerød Svømmeklub            52.18   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            39.67   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            39.88   
Catharina Magnusson  1966  Linköpings Allmänna SS            41.47   
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            42.14   
Heidi Prestbakmo  1966  Masters Sørlandet            43.48   
Anna Möller  1965  Skuru Idrottsklubb            45.40   
Malin Gustafsson  1968  Kungsbacka Simsällskap            47.30   
Kristin Tangen Lund  1965  Oslo Idrettslag            47.65   
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening            47.84   
10  Charlotte Bruhn  1969  Hillerød Svømmeklub            49.96   
11  Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            50.49   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Lena Vilhelmsson  1970  Malmö Kappsimningsklubb            36.13   
Anna Jensen  1974  Göteborg Sim            36.49   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            39.41   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød            47.01   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mariann Thuv  1976  Ro-Ma            36.46   
Maria Jacobsen  1977  Göteborg Sim            37.70   
Maria Vitzka  1979  Malmö Kappsimningsklubb            41.80   
Sofie Årsköld  1975  Simklubben Triton            44.03   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            36.22   
Sofia Borglin  1981  Simklubben Poseidon            40.56   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub            41.87   
Zarah Eldh  1980  Linköpings Allmänna SS            43.59   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofia Johansson  1989  Malmö Kappsimningsklubb            34.45   
Eveliina Puustjärvi  1985  Simmis Wanda            42.19   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nathalie Söderberg  1993  Helsingborgs Simsällskap            36.40   
Beatrice Oredsson  1992  Kungsbacka Simsällskap            36.99   
Sara Ambjørn  1992  Ku Svømning Og Vandpolo            37.67   
Laura Smidt Hansen  1992  Ku Svømning Og Vandpolo            39.23   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Liljedahl  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.49   
Sara Krog Christoffersen  1996  Gentofte Svømme Klub            34.13   
Emma Festirstein Nyström  1996  Ku Svømning Og Vandpolo            34.95   
Trine Rübner-Petersen  1997  Ku Svømning Og Vandpolo            40.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark