2020-05-26   19:28:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bom Mix 240  240  Bergen og Omegn Masters            2:26.53   
  Anna K Bang  1966      40.59        40.59   
  Torill Bergesen  1957      40.51        1:21.10   
  Øivind Lien  1956      33.34        1:54.44   
  Tom Eide  1957      32.09        2:26.53   
                     
Korsør Masters  254  Svøm Korsør            DNS   
  Bente Sørensen  1947                 
  Winnie Vadmand  1953                 
  Jørn Birch  1959                 
  Gerhard Deneken  1963              DNS   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Purple Fusion  207  Malmö Kappsimningsklubb            2:10.77   
  Anna-Lena Vilhelmsson  1970      33.63        33.63   
  Joakim Magnusson  1968      34.62        1:08.25   
  Malin Rundgren  1965      36.77        1:45.02   
  Henrik Jangvall  1966      25.75        2:10.77   
                     
Varbergs Sim  214  Varberg Sim            2:12.33   
  Anna-Karin Josefson  1964      39.22        39.22   
  Hans Palmqvist  1962      1:02.56        1:41.78   
  Martin Andersson  1970      30.55        2:12.33   
  Ulrika Anderson  1966              2:12.33   
                     
Göteborg Sim  214  Göteborg Sim            2:13.01   
  Thorbjørn Wolffram  1964      33.77        33.77   
  Maria Jacobsen  1977      37.31        1:11.08   
  Helen Smith  1964      32.85        1:43.93   
  Karl Justh  1957      29.08        2:13.01   
                     
Rostock Masters  208  Rostock Masters            2:18.23   
  Astrid Rendez  1960      39.11        39.11   
  Andre Sauerstein  1973      36.31        1:15.42   
  Peter Raab  1967      32.11        1:47.53   
  Uta Hermes  1967      30.70        2:18.23   
                     
Roma Mix D  222  Ro-Ma            2:18.51   
  Anita Westmoen  1965      38.61        38.61   
  Cato Sletbakk  1957      38.49        1:17.10   
  Rune O. Andreassen  1965      31.75        1:48.85   
  Trine Aa Sekkesæter  1967      29.66        2:18.51   
                     
Bom Mix 200  225  Bergen og Omegn Masters            2:36.78   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      32.71        32.71   
  Torbjørn Hiis Bergh  1959      40.79        1:13.50   
  Marit Hernes  1958      43.34        1:56.84   
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      39.94        2:36.78   
                     
Hillerød Senior  213  Hillerød Svømmeklub            2:56.63   
  Charlotte Bruhn  1969      45.63        45.63   
  Peter Hansen  1960      43.46        1:29.09   
  Thomas Laursen  1972      43.45        2:12.54   
  Lene Gross  1962      44.09        2:56.63   
                     
Masters Sørlandet  213  Masters Sørlandet            DSQ  sw7.6enhåndv.125 
  Lise Lothe  1967      32.81        32.81   
  Geir Nilsen  1966      39.09        1:11.90   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma C  164  Sigma Swim            2:01.21   
  Jacob Lercke Skytte  1984      27.99        27.99   
  Caroline Suhr  1971      35.99        1:03.98   
  Mads Gjerløv  1972      27.64        1:31.62   
  Nina Frandsen  1985      29.59        2:01.21   
                     
S77 Mix  197  S77 Stenungsund            2:22.16   
  Annika Svanberg  1962      38.27        38.27   
  Katarina Hallerstedt  1966      42.74        1:21.01   
  Daniel Gertmo  1973      32.91        1:53.92   
  Weine Högberg  1978      28.24        2:22.16   
                     
Tri-Sport Schwerin E.v.  194  Tri-Sport Schwerin            2:24.07   
  Ulrich Pudschun  1967      36.41        36.41   
  Frank Zillmer  1969      37.51        1:13.92   
  Frauke Lübbert  1974      38.27        1:52.19   
  Dagmar Pflücker  1972      31.88        2:24.07   
                     
Sas Mix  188  Sandefjord Svømmeklubb            2:29.99   
  Mette Louvise Løken  1975      39.13        39.13   
  Sigurd Christoffersen  1975      40.05        1:19.18   
  Bjørn Sigmund Andersen  1963      30.32        1:49.50   
  Silje Grid Stakston  1975      40.49        2:29.99   
                     
Kbss Vintage  169  Kungsbacka Simsällskap            2:31.48   
  Peter Lundin  1959      39.03        39.03   
  Malin Gustafsson  1968      46.94        1:25.97   
  Beatrice Oredsson  1992      33.36        1:59.33   
  Björn Thomasson  1988      32.15        2:31.48   
                     
Hørsholm Masters  188  Hørsholm Svømmeforening            2:35.43   
  Hanne Gosvig Ladegaard  1968      46.33        46.33   
  Bente Holm Gottlieb  1966      45.87        1:32.20   
  Emil Østergaard Bæk  1985      33.45        2:05.65   
  Henrik Petersen  1969      29.78        2:35.43   
                     
SK Triton Mix 160  175  Simklubben Triton            DSQ  tyvstartsw10.11 
  Nathalie Larsson  1985      33.52        33.52   
  Peter Ahlgren  1968      34.58        1:08.10   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hs Mix  156  Helsingborgs Simsällskap            2:14.97   
  Richard Brink  1992      34.04        34.04   
  Nathalie Söderberg  1993      36.35        1:10.39   
  Björn Johansson  1958      32.93        1:43.32   
  Anette Fröberg  1977      31.65        2:14.97   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
de Unge Og Talentfulde  88  Ku Svømning Og Vandpolo            2:14.17   
  Erik Sandberg Schiess  1997      37.39        37.39   
  Emma Festirstein Nyström  1996      35.12        1:12.51   
  Johan Hofgaard  1998      28.83        1:41.34   
  Trine Rübner-Petersen  1997      32.83        2:14.17   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark