2021-09-27   15:00:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  bne Kbenhavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 november 2019         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Hovedstadens Svmmeklub    39.86        1:23.83   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tstrup    39.25        1:22.23   
Lotte rne  1959  Kungsbacka Simsllskap    39.59        1:22.68   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    40.02        1:26.07   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Margareta Maunsbach  1962  Aarhus Studenternes Svmmeafde    33.76        1:09.73   
Kate Srensen  1961  Glostrup Svmme Klub    35.11        1:13.33   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag    36.43        1:16.17   
Dorothee Hausmann  1964  Rostock Masters    41.59        1:33.76   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Lise Lothe  1967  Masters Srlandet    30.59        1:02.89   
Trine Aa Sekkester  1967  Ro-Ma    31.95        1:07.52   
Suzanne Nilsson  1966  Helsingborgs Simsllskap    32.17        1:08.26   
Birgit Dnnum Jensen  1967  Eidsvoll Svmmeklubb    33.62        1:09.67   
Malin Rundgren  1965  Malm Kappsimningsklubb    32.97        1:09.89   
Anita Westmoen  1965  Ro-Ma    33.76        1:12.74   
Gro Jrrstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters    37.91        1:16.25   
Inger J. Dnnum Jensen  1969  Eidsvoll Svmmeklubb    37.11        1:16.25   
Helen Johansson  1968  Kungsbacka Simsllskap    37.20        1:17.15   
10  Malin Gustafsson  1968  Kungsbacka Simsllskap    39.77        1:22.56   
11  Charlotte Bruhn  1969  Hillerd Svmmeklub    39.06        1:22.60   
12  Anette Sundfors  1965  Kungsbacka Simsllskap    41.17        1:27.17   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tstrup            DSQ  Sw4.4 tyvstart 
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Margit Srensen  1972  Kge Svmmeklub    33.58        1:08.97   
Frauke Lbbert  1974  Tri-Sport Schwerin    34.48        1:10.85   
Dagmar Pflcker  1972  Tri-Sport Schwerin    33.83        1:10.89   
Marie-Louise R. Jrgensen  1972  Swim Team Tstrup    38.95        1:21.48   
Ilze Adolfsson  1972  Linkpings Allmnna SS    38.72        1:21.71   
Tnde Oszlnszki  1972  Budapesti Delfinek    41.74        1:26.95   
Katharina Klitten  1974  Hillerd Svmmeklub    42.10        1:31.22   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anna Olsson  1978  Gteborg Sim    30.11        1:03.34   
Maria Vitzka  1979  Malm Kappsimningsklubb    31.25        1:05.55   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svmme Klub    33.75        1:10.92   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund    31.22        1:05.06   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svmmeklub    33.42        1:09.03   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nina Frandsen  1985  Sigma Swim Allerd    31.98        1:05.57   
Susanne Thomasson  1987  Kungsbacka Simsllskap    49.96        1:47.82   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Julie Brndum Petersen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.27        1:01.15   
Susanne Rbner-Petersen  1994  Ku Svmning Og Vandpolo    30.31        1:04.11   
Beatrice Oredsson  1992  Kungsbacka Simsllskap    31.47        1:05.68   
Mie Lnne  1992  Ku Svmning Og Vandpolo    32.56        1:07.25   
Linnea Almqvist  1991  Simklubben Poseidon    32.57        1:07.76   
Signe Kjr Jacobsen  1994  Glostrup Svmme Klub    35.13        1:13.28   
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Julie Schmidt  1995  Ku Svmning Og Vandpolo    29.40        1:01.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner