2020-09-22   09:43:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters 2019    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Hovedstadens Svømmeklub    39.86        1:23.83   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup    39.25        1:22.23   
Lotte Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap    39.59        1:22.68   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    40.02        1:26.07   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Maunsbach  1962  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.76        1:09.73   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    35.11        1:13.33   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag    36.43        1:16.17   
Dorothee Hausmann  1964  Rostock Masters    41.59        1:33.76   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lise Lothe  1967  Masters Sørlandet    30.59        1:02.89   
Trine Aa Sekkesæter  1967  Ro-Ma    31.95        1:07.52   
Suzanne Nilsson  1966  Helsingborgs Simsällskap    32.17        1:08.26   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb    33.62        1:09.67   
Malin Rundgren  1965  Malmö Kappsimningsklubb    32.97        1:09.89   
Anita Westmoen  1965  Ro-Ma    33.76        1:12.74   
Gro Jørrstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters    37.91        1:16.25   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb    37.11        1:16.25   
Helen Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    37.20        1:17.15   
10  Malin Gustafsson  1968  Kungsbacka Simsällskap    39.77        1:22.56   
11  Charlotte Bruhn  1969  Hillerød Svømmeklub    39.06        1:22.60   
12  Anette Sundfors  1965  Kungsbacka Simsällskap    41.17        1:27.17   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            DSQ  Sw4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Køge Svømmeklub    33.58        1:08.97   
Frauke Lübbert  1974  Tri-Sport Schwerin    34.48        1:10.85   
Dagmar Pflücker  1972  Tri-Sport Schwerin    33.83        1:10.89   
Marie-Louise R. Jørgensen  1972  Swim Team Tåstrup    38.95        1:21.48   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS    38.72        1:21.71   
Tünde Oszlánszki  1972  Budapesti Delfinek    41.74        1:26.95   
Katharina Klitten  1974  Hillerød Svømmeklub    42.10        1:31.22   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Olsson  1978  Göteborg Sim    30.11        1:03.34   
Maria Vitzka  1979  Malmö Kappsimningsklubb    31.25        1:05.55   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    33.75        1:10.92   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund    31.22        1:05.06   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    33.42        1:09.03   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nina Frandsen  1985  Sigma Swim Allerød    31.98        1:05.57   
Susanne Thomasson  1987  Kungsbacka Simsällskap    49.96        1:47.82   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.27        1:01.15   
Susanne Rübner-Petersen  1994  Ku Svømning Og Vandpolo    30.31        1:04.11   
Beatrice Oredsson  1992  Kungsbacka Simsällskap    31.47        1:05.68   
Mie Lønne  1992  Ku Svømning Og Vandpolo    32.56        1:07.25   
Linnea Almqvist  1991  Simklubben Poseidon    32.57        1:07.76   
Signe Kjær Jacobsen  1994  Glostrup Svømme Klub    35.13        1:13.28   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Schmidt  1995  Ku Svømning Og Vandpolo    29.40        1:01.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark