2020-05-31   21:23:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD to Head 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD to Head 2019
Plats: Arrangör: Stockholmspolisens IF SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 2, 200m Medley Herrar AB 16 och äldre - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cevin Anders Siim 1997 Kalevi Ujumiskool 2:05.00
50m: 26.19
100m: 57.62
(31.43)
150m: 1:34.67
(37.05)
200m: 2:05.00
(30.33)
2 Marko-Matteus Langel 1999 Kalevi Ujumiskool 2:07.20 +2.20
50m: 26.93
100m: 59.76
(32.83)
150m: 1:37.68
(37.92)
200m: 2:07.20
(29.52)
3 Andri Aedma 1995 Kalevi Ujumiskool 2:08.19 +3.19
50m: 27.66
100m: 1:01.20
(33.54)
150m: 1:39.48
(38.28)
200m: 2:08.19
(28.71)
4 Tiit Matvejev 1999 Kalevi Ujumiskool 2:10.79 +5.79
50m: 27.34
100m: 1:00.76
(33.42)
150m: 1:38.45
(37.69)
200m: 2:10.79
(32.34)
5 Janter Suun 2000 Kalevi Ujumiskool 2:12.14 +7.14
50m: 26.77
100m: 1:01.29
(34.52)
150m: 1:41.31
(40.02)
200m: 2:12.14
(30.83)
6 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap 2:13.93 +8.93
50m: 28.53
100m: 1:03.32
(34.79)
150m: 1:42.82
(39.50)
200m: 2:13.93
(31.11)
7 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 2:16.98 +11.98
50m: 28.97
100m: 1:05.06
(36.09)
150m: 1:45.40
(40.34)
200m: 2:16.98
(31.58)
8 Kenzo Buchli 2000 Stockholmspolisens IF SF 2:17.59 +12.59
50m: 28.80
100m: 1:03.18
(34.38)
150m: 1:44.34
(41.16)
200m: 2:17.59
(33.25)
9 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap 2:19.50 +14.50
50m: 29.73
100m: 1:06.40
(36.67)
150m: 1:46.11
(39.71)
200m: 2:19.50
(33.39)
10 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:20.96 +15.96
50m: 29.52
100m: 1:05.18
(35.66)
150m: 1:47.61
(42.43)
200m: 2:20.96
(33.35)
11 Oscar Fällman 2003 Södertälje Simsällskap 2:27.88 +22.88
50m: 30.85
100m: 1:07.94
(37.09)
150m: 1:53.24
(45.30)
200m: 2:27.88
(34.64)
12 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF 2:30.59 +25.59
50m: 31.48
100m: 1:11.01
(39.53)
150m: 1:54.96
(43.95)
200m: 2:30.59
(35.63)
13 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 2:36.20 +31.20
50m: 33.56
100m: 1:12.11
(38.55)
150m: 2:00.13
(48.02)
200m: 2:36.20
(36.07)
14 Oskar Hägglund 1999 Södertörns Simsällskap 2:39.86 +34.86
50m: 31.71
100m: 1:12.79
(41.08)
150m: 2:02.89
(50.10)
200m: 2:39.86
(36.97)
15 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap 2:41.11 +36.11
50m: 32.12
100m: 1:13.61
(41.49)
150m: 2:03.26
(49.65)
200m: 2:41.11
(37.85)
16 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 2:49.93 +44.93
50m: 37.26
100m: 1:18.13
(40.87)
150m: 2:10.75
(52.62)
200m: 2:49.93
(39.18)
17 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap 2:53.72 +48.72
50m: 37.25
100m: 1:19.96
(42.71)
150m: 2:14.52
(54.56)
200m: 2:53.72
(39.20)
- Hendrik Ütt 1998 Kalevi Ujumiskool DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 09:37:03
Gren 2, 200m Medley Herrar AB 14-15 år - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Georg Filippov 2004 Kalevi Ujumiskool 2:16.93
50m: 28.26
100m: 1:03.72
(35.46)
150m: 1:45.71
(41.99)
200m: 2:16.93
(31.22)
2 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 2:18.95 +2.02
50m: 29.89
100m: 1:06.20
(36.31)
150m: 1:46.00
(39.80)
200m: 2:18.95
(32.95)
3 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:19.78 +2.85
50m: 29.74
100m: 1:04.98
(35.24)
150m: 1:45.74
(40.76)
200m: 2:19.78
(34.04)
4 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap 2:20.71 +3.78
50m: 31.09
100m: 1:05.60
(34.51)
150m: 1:47.76
(42.16)
200m: 2:20.71
(32.95)
5 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 2:22.97 +6.04
50m: 31.84
100m: 1:08.70
(36.86)
150m: 1:50.96
(42.26)
200m: 2:22.97
(32.01)
6 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 2:24.54 +7.61
50m: 31.74
100m: 1:09.97
(38.23)
150m: 1:51.65
(41.68)
200m: 2:24.54
(32.89)
7 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 2:28.11 +11.18
50m: 30.28
100m: 1:09.52
(39.24)
150m: 1:53.15
(43.63)
200m: 2:28.11
(34.96)
8 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 2:30.16 +13.23
50m: 32.73
100m: 1:12.00
(39.27)
150m: 1:54.71
(42.71)
200m: 2:30.16
(35.45)
9 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 2:31.42 +14.49
50m: 31.45
100m: 1:10.82
(39.37)
150m: 1:56.49
(45.67)
200m: 2:31.42
(34.93)
10 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 2:31.58 +14.65
50m: 32.59
100m: 1:12.51
(39.92)
150m: 1:58.69
(46.18)
200m: 2:31.58
(32.89)
11 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 2:32.02 +15.09
50m: 34.19
100m: 1:14.46
(40.27)
150m: 1:58.52
(44.06)
200m: 2:32.02
(33.50)
12 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap 2:34.52 +17.59
50m: 34.63
100m: 1:13.73
(39.10)
150m: 1:57.48
(43.75)
200m: 2:34.52
(37.04)
13 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 2:34.65 +17.72
50m: 30.76
100m: 1:11.16
(40.40)
150m: 1:59.27
(48.11)
200m: 2:34.65
(35.38)
14 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 2:35.19 +18.26
50m: 32.35
100m: 1:10.22
(37.87)
150m: 1:58.69
(48.47)
200m: 2:35.19
(36.50)
15 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 2:41.88 +24.95
50m: 40.48
100m: 1:20.96
(40.48)
150m: 2:05.63
(44.67)
200m: 2:41.88
(36.25)
16 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap 2:47.23 +30.30
50m: 34.50
100m: 1:18.93
(44.43)
150m: 2:09.82
(50.89)
200m: 2:47.23
(37.41)
17 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 3:05.43 +48.50
50m: 43.49
100m: 1:32.31
(48.82)
150m: 2:26.74
(54.43)
200m: 3:05.43
(38.69)
Grenen officiell:  2019-10-19 09:37:03
2019-10-19 09:37:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner