2020-12-01   02:33:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 28, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.71 31.24
2 Colin Rosén 2008 Väsby Simsällskap +0.70 33.29 +2.05
3 Lucas Netzell 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 34.10 +2.86
4 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 34.48 +3.24
5 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 34.68 +3.44
6 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.53 35.21 +3.97
7 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.60 35.50 +4.26
8 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun +0.84 35.68 +4.44
9 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 35.83 +4.59
10 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.61 35.97 +4.73
11 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.76 36.33 +5.09
12 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.77 36.41 +5.17
13 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb +0.74 36.42 +5.18
14 Jonatan Edin 2008 Simklubben Neptun +0.56 36.44 +5.20
15 Albin Wassberg 2008 S77 Stenungsund +0.68 36.77 +5.53
16 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.73 36.97 +5.73
17 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.75 37.05 +5.81
18 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun +0.64 37.33 +6.09
19 Timur Didenko 2009 Audentese Spordiklubi +0.75 37.51 +6.27
20 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap 38.00 +6.76
21 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +0.86 38.10 +6.86
22 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.77 38.46 +7.22
23 Robert Zhang 2009 Simklubben Neptun +0.74 39.47 +8.23
24 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 39.81 +8.57
25 Anton Chubakov 2010 Södertörns Simsällskap +0.74 40.02 +8.78
26 Breneth Amos 2008 Audentese Spordiklubi +0.71 40.14 +8.90
26 Milo Peterson 2009 Väsby Simsällskap +0.93 40.14 +8.90
28 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.82 40.29 +9.05
29 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.71 41.24 +10.00
30 Philip Stasiak 2010 Södertörns Simsällskap 41.83 +10.59
31 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun 42.32 +11.08
32 Markus Ottis 2009 Kalevi Ujumiskool 43.19 +11.95
33 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap 45.98 +14.74
34 Filip Granlund 2010 S77 Stenungsund 47.57 +16.33
35 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF SF 48.11 +16.87
36 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap 48.68 +17.44
37 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 53.01 +21.77
- William Hammarén 2008 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-30 13:28:13
Gren 28, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.61 28.14
2 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.87 28.90 +0.76
3 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.72 29.34 +1.20
4 Sebastian Hagen 2006 Bærumsvømmerne +0.73 29.40 +1.26
5 Ivar Aigin Schanche Dalse 2006 Karasjok SK +0.63 29.49 +1.35
6 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club +0.75 30.11 +1.97
7 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne -.-- 30.17 +2.03
8 Sander Kiær Sørensen 2007 Bærumsvømmerne +0.74 30.35 +2.21
9 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap -.-- 30.43 +2.29
10 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.71 30.87 +2.73
11 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.69 30.97 +2.83
12 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun +0.70 31.11 +2.97
13 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.65 31.31 +3.17
14 Isak Emilian Arnesen 2006 SK Speed +0.70 31.43 +3.29
15 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club -.-- 31.60 +3.46
16 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.68 31.95 +3.81
17 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.64 32.00 +3.86
18 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.69 32.02 +3.88
19 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.73 32.06 +3.92
20 Fredrik Magnus H. Dahle 2007 Skjetten Svømming +0.66 32.11 +3.97
21 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.69 32.15 +4.01
22 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.72 32.21 +4.07
23 Maksim Kalinski 2007 Audentese Spordiklubi +0.67 32.22 +4.08
24 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne +0.73 32.35 +4.21
25 Alexander Wang 2006 SK Speed -.-- 32.43 +4.29
26 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.76 32.47 +4.33
27 Waldemar Valtchev Riiser 2007 Bærumsvømmerne +0.66 32.54 +4.40
28 Aksel Koefoed Thygesen 2006 Bergens Svømme Club 32.55 +4.41
29 Martin Brunborg 2006 Skjetten Svømming +0.74 32.64 +4.50
30 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.74 32.67 +4.53
31 Gustav Bondensson 2007 Falu Simsällskap +0.77 32.97 +4.83
32 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap -.-- 33.04 +4.90
33 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.57 33.19 +5.05
34 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.88 33.29 +5.15
35 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 33.32 +5.18
36 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.76 33.49 +5.35
37 Pelle Basmo Bjerkli 2006 SK Speed +0.73 33.61 +5.47
38 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.68 34.01 +5.87
39 Alexander Källström 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 34.05 +5.91
40 Sebastian Bergum 2007 Skjetten Svømming +0.68 34.14 +6.00
41 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.69 34.30 +6.16
42 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap -.-- 34.40 +6.26
43 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.71 34.59 +6.45
44 Frederick von Krogh 2006 Bærumsvømmerne +0.69 34.66 +6.52
45 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 34.76 +6.62
46 Mikkel Sigvartsen 2007 Skjetten Svømming +0.60 34.93 +6.79
47 William Struwe 2006 Sala Simsällskap +0.84 35.14 +7.00
48 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap -.-- 35.19 +7.05
49 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne +0.69 35.46 +7.32
50 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.62 35.63 +7.49
51 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.64 35.76 +7.62
52 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.79 35.91 +7.77
53 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.72 36.42 +8.28
54 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.74 36.47 +8.33
55 Jonas Mortelmans Somby 2007 Karasjok SK +0.75 36.74 +8.60
56 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening +0.76 36.77 +8.63
57 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.77 37.34 +9.20
58 Axel Eriksson 2006 Sala Simsällskap +0.71 37.62 +9.48
59 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 37.72 +9.58
60 Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap +0.73 38.12 +9.98
61 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.85 38.82 +10.68
62 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 38.92 +10.78
63 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap 39.32 +11.18
64 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.79 40.34 +12.20
65 Mete Ahmet Arslan 2007 Stockholmspolisens IF SF 42.49 +14.35
66 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap 44.72 +16.58
67 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap 45.03 +16.89
- Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 13:28:13
Gren 28, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Amundsen 2004 Trondhjems SLK +0.73 26.29
2 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.72 26.62 +0.33
3 Kristian Wilhelm Klafstad 2005 Bærumsvømmerne +0.76 26.80 +0.51
4 Naveen Asas 2004 SK Speed +0.70 27.10 +0.81
5 Artjom Sahpazov 2004 Audentese Spordiklubi +0.60 27.11 +0.82
6 Herman Røed 2005 SK Speed +0.72 27.28 +0.99
7 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.77 27.47 +1.18
8 Sander Sand 2004 Skjetten Svømming -.-- 27.65 +1.36
9 Jonas She Cheung 2005 SK Speed +0.67 27.71 +1.42
10 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.75 27.76 +1.47
11 Adam Nathaniel Olsen 2004 Bærumsvømmerne +0.66 27.81 +1.52
12 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.70 27.92 +1.63
13 Sebastian Mendez Johannes 2005 Bærumsvømmerne +1.74 27.97 +1.68
14 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.71 28.00 +1.71
15 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 28.17 +1.88
16 Walner -Erich Kulla 2004 Audentese Spordiklubi +0.73 28.27 +1.98
17 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.76 28.41 +2.12
18 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.86 28.51 +2.22
19 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.79 28.63 +2.34
20 Robert Fagervik 2005 Bærumsvømmerne +0.68 28.67 +2.38
21 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.71 28.74 +2.45
22 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.77 28.81 +2.52
23 Henrik Sunde 2004 Skjetten Svømming +0.75 28.84 +2.55
24 Gevork Sarkisyants 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.80 28.86 +2.57
25 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 29.16 +2.87
26 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.77 29.26 +2.97
27 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.67 29.27 +2.98
28 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.87 29.38 +3.09
29 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.79 29.51 +3.22
30 Ghanesh Rajkumar 2005 Bergens Svømme Club +0.82 29.69 +3.40
31 Sindre Kalvø Dalby 2005 Bærumsvømmerne +0.73 29.70 +3.41
32 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 29.71 +3.42
33 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club +0.75 29.79 +3.50
34 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap -.-- 29.96 +3.67
35 Noah Jacobsen 2005 SK Speed +0.66 30.03 +3.74
36 Fillip Sigvartsen 2005 Skjetten Svømming +0.72 30.10 +3.81
37 Kasper Cornelius Mowincke 2005 Bergens Svømme Club +0.67 30.12 +3.83
38 Kjetil Breivik 2005 Bergens Svømme Club -.-- 30.13 +3.84
39 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.64 30.25 +3.96
40 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 30.48 +4.19
41 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 30.54 +4.25
42 Mats Nikolai Maroni Johan 2005 Bergens Svømme Club +0.76 30.91 +4.62
43 Mikail Arslan 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.71 30.93 +4.64
44 Pedram Heydari 2005 SK Speed +0.69 31.03 +4.74
45 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club +0.73 31.25 +4.96
46 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.71 31.26 +4.97
47 Mikkel Eiken Borge 2004 Bærumsvømmerne +0.74 31.40 +5.11
48 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.73 31.43 +5.14
49 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening +0.77 31.44 +5.15
50 John Ström 2004 Spårvägen Simförening -.-- 31.77 +5.48
51 Sigurd Leirgulen 2004 Trondhjems SLK +0.67 32.36 +6.07
52 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.78 32.61 +6.32
53 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.94 32.63 +6.34
54 Lo Sanderfelt 2004 Simklubben Neptun 32.68 +6.39
55 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 32.74 +6.45
56 Tamer Abuzid 2004 Trondhjems SLK +0.78 32.88 +6.59
57 Jon Noé Høye 2004 Trondhjems SLK +0.71 33.25 +6.96
58 Daniel Ta Helland 2004 Bærumsvømmerne -.-- 35.06 +8.77
59 Lucas Yousef 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.95 35.15 +8.86
60 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.74 36.57 +10.28
- Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-30 13:28:13
Gren 28, 50m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Uku Pärismaa 2001 Briis Spordiklubi +0.65 25.12
2 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.65 25.43 +0.31
3 Aleksander Roosimaa 2001 Audentese Spordiklubi +0.64 25.50 +0.38
3 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.73 25.50 +0.38
5 Philip Paskov 2002 Orca Swim Club +0.68 25.52 +0.40
6 Kenzo Buchli 2000 Stockholmspolisens IF SF +0.63 25.80 +0.68
7 Siim Nigul 2002 Orca Swim Club +0.68 25.93 +0.81
8 Mark Köök 2001 Audentese Spordiklubi +0.76 26.01 +0.89
9 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.74 26.16 +1.04
10 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF -.-- 26.19 +1.07
11 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.87 26.34 +1.22
12 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb +0.67 26.36 +1.24
13 Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap +0.69 26.47 +1.35
14 Erland Ekholm 1996 Stockholmspolisens IF SF 26.66 +1.54
15 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF 26.81 +1.69
16 Markus Sandh 2002 Järfälla Simsällskap -.-- 26.83 +1.71
17 Jens Pettersson 2001 S77 Stenungsund +0.78 26.98 +1.86
18 Mark Tomi Wilhelm Vompa 2003 Kalevi Ujumiskool +0.64 27.17 +2.05
19 Kaurit Lilienberg 2002 Audentese Spordiklubi +0.59 27.22 +2.10
20 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.70 27.34 +2.22
21 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.61 27.57 +2.45
22 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun -.-- 27.64 +2.52
23 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap +0.68 27.75 +2.63
24 Sander Haugan 2003 Trondhjems SLK +0.63 27.82 +2.70
24 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.69 27.82 +2.70
26 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun +0.71 27.88 +2.76
27 Tobias Gilbu 2002 Trondhjems SLK +0.66 27.96 +2.84
28 Vegard Skjervold 2002 Trondhjems SLK -.-- 28.06 +2.94
29 Simen Løvås 2003 Trondhjems SLK +0.69 28.10 +2.98
30 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.78 28.46 +3.34
31 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.74 28.83 +3.71
32 Olav Koefoed Thygesen 2003 Bergens Svømme Club +0.73 28.94 +3.82
33 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap +0.68 29.44 +4.32
34 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.64 29.71 +4.59
35 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.81 29.75 +4.63
36 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 30.32 +5.20
37 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK +0.72 30.99 +5.87
38 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.69 31.55 +6.43
39 William Wu 2003 Väsby Simsällskap +0.74 33.97 +8.85
- Even Kristoffer Bøckman 2003 Trondhjems SLK -.-- DNS
- Stavros Theodosiadis 2002 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-30 13:28:13
2019-06-30 13:29:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner