2020-12-01   04:03:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.77 1:26.11
50m: 40.59
100m: 1:26.11
(45.52)
2 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.72 1:38.32 +12.21
50m: 46.43
100m: 1:38.32
(51.89)
3 Colin Rosén 2008 Väsby Simsällskap +0.68 1:38.53 +12.42
50m: 45.27
100m: 1:38.53
(53.26)
4 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.58 1:41.48 +15.37
50m: 46.89
100m: 1:41.48
(54.59)
5 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.54 1:43.73 +17.62
50m: 48.42
100m: 1:43.73
(55.31)
6 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +0.80 1:44.77 +18.66
50m: 49.70
100m: 1:44.77
(55.07)
7 Jonatan Edin 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:45.35 +19.24
50m: 50.40
100m: 1:45.35
(54.95)
8 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 1:46.79 +20.68
50m: 50.90
100m: 1:46.79
(55.89)
9 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.77 1:47.22 +21.11
50m: 49.84
100m: 1:47.22
(57.38)
10 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 1:48.18 +22.07
50m: 51.92
100m: 1:48.18
(56.26)
11 Milo Peterson 2009 Väsby Simsällskap +0.93 1:48.25 +22.14
50m: 50.66
100m: 1:48.25
(57.59)
12 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:50.55 +24.44
50m: 50.05
100m: 1:50.55
(1:00.50)
13 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.92 1:50.83 +24.72
50m: 51.53
100m: 1:50.83
(59.30)
14 Jhona Netzell rosendahl 2009 Södertörns Simsällskap +0.66 1:50.91 +24.80
50m: 51.95
100m: 1:50.91
(58.96)
15 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.80 1:53.33 +27.22
50m: 51.59
100m: 1:53.33
(1:01.74)
16 Anton Chubakov 2010 Södertörns Simsällskap +0.70 1:55.73 +29.62
50m: 55.88
100m: 1:55.73
(59.85)
17 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.54 1:57.20 +31.09
50m: 55.24
100m: 1:57.20
(1:01.96)
18 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:57.61 +31.50
50m: 56.88
100m: 1:57.61
(1:00.73)
19 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.80 1:58.94 +32.83
50m: 57.93
100m: 1:58.94
(1:01.01)
20 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap -.-- 2:13.61 +47.50
50m: 1:02.87
100m: 2:13.61
(1:10.74)
Grenen officiell:  2019-06-30 12:25:39
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.63 1:16.37
50m: 35.23
100m: 1:16.37
(41.14)
2 Sebastian Hagen 2006 Bærumsvømmerne +0.70 1:19.80 +3.43
50m: 36.62
100m: 1:19.80
(43.18)
3 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.70 1:20.15 +3.78
50m: 38.19
100m: 1:20.15
(41.96)
4 Alexander Wang 2006 SK Speed +0.56 1:20.50 +4.13
50m: 38.52
100m: 1:20.50
(41.98)
5 Artur Ots 2007 Audentese Spordiklubi +0.76 1:23.08 +6.71
50m: 39.35
100m: 1:23.08
(43.73)
6 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap -.-- 1:23.70 +7.33
50m: 39.19
100m: 1:23.70
(44.51)
7 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.59 1:24.66 +8.29
50m: 39.21
100m: 1:24.66
(45.45)
8 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.73 1:25.78 +9.41
50m: 40.93
100m: 1:25.78
(44.85)
9 Ivar Aigin Schanche Dalse 2006 Karasjok SK +0.64 1:26.24 +9.87
50m: 39.59
100m: 1:26.24
(46.65)
10 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.76 1:26.37 +10.00
50m: 40.50
100m: 1:26.37
(45.87)
11 Isak Emilian Arnesen 2006 SK Speed +0.74 1:28.05 +11.68
50m: 41.61
100m: 1:28.05
(46.44)
12 Benjamin Einar G. Trumpy 2006 SK Speed +0.69 1:29.50 +13.13
50m: 42.72
100m: 1:29.50
(46.78)
13 Sebastian Bergum 2007 Skjetten Svømming +0.65 1:30.05 +13.68
50m: 42.11
100m: 1:30.05
(47.94)
14 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.65 1:30.10 +13.73
50m: 41.71
100m: 1:30.10
(48.39)
15 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.79 1:30.12 +13.75
50m: 42.38
100m: 1:30.12
(47.74)
16 Aaron Sepp 2006 Orca Swim Club +0.68 1:30.95 +14.58
50m: 41.64
100m: 1:30.95
(49.31)
17 Pelle Basmo Bjerkli 2006 SK Speed +0.73 1:31.18 +14.81
50m: 43.09
100m: 1:31.18
(48.09)
18 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.76 1:32.80 +16.43
50m: 44.09
100m: 1:32.80
(48.71)
19 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun +0.76 1:32.87 +16.50
50m: 44.22
100m: 1:32.87
(48.65)
20 William Struwe 2006 Sala Simsällskap +0.85 1:33.53 +17.16
50m: 44.24
100m: 1:33.53
(49.29)
21 Sander Kiær Sørensen 2007 Bærumsvømmerne +0.81 1:34.74 +18.37
50m: 45.97
100m: 1:34.74
(48.77)
22 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.68 1:35.19 +18.82
50m: 45.16
100m: 1:35.19
(50.03)
23 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.75 1:37.67 +21.30
50m: 46.18
100m: 1:37.67
(51.49)
24 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.71 1:38.35 +21.98
50m: 45.04
100m: 1:38.35
(53.31)
25 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 1:38.95 +22.58
50m: 45.69
100m: 1:38.95
(53.26)
26 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.61 1:39.24 +22.87
50m: 45.21
100m: 1:39.24
(54.03)
27 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 1:40.33 +23.96
50m: 47.97
100m: 1:40.33
(52.36)
28 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening +0.80 1:41.59 +25.22
50m: 46.55
100m: 1:41.59
(55.04)
29 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne -.-- 1:41.87 +25.50
50m: 46.72
100m: 1:41.87
(55.15)
30 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:42.59 +26.22
50m: 47.05
100m: 1:42.59
(55.54)
31 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 1:42.82 +26.45
50m: 48.16
100m: 1:42.82
(54.66)
32 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap +0.88 1:42.87 +26.50
50m: 48.70
100m: 1:42.87
(54.17)
33 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.78 1:43.58 +27.21
50m: 49.94
100m: 1:43.58
(53.64)
34 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.85 1:43.91 +27.54
50m: 49.85
100m: 1:43.91
(54.06)
35 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.74 1:44.02 +27.65
50m: 47.49
100m: 1:44.02
(56.53)
35 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun +0.81 1:44.02 +27.65
50m: 49.41
100m: 1:44.02
(54.61)
37 Aksel Koefoed Thygesen 2006 Bergens Svømme Club +0.69 1:45.70 +29.33
50m: 48.53
100m: 1:45.70
(57.17)
38 Axel Eriksson 2006 Sala Simsällskap +0.74 1:46.11 +29.74
50m: 51.80
100m: 1:46.11
(54.31)
39 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.71 1:46.32 +29.95
50m: 46.94
100m: 1:46.32
(59.38)
40 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.76 1:46.40 +30.03
50m: 50.48
100m: 1:46.40
(55.92)
41 Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap +0.83 1:48.69 +32.32
50m: 52.27
100m: 1:48.69
(56.42)
42 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:51.29 +34.92
50m: 53.32
100m: 1:51.29
(57.97)
43 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 1:53.82 +37.45
50m: 51.89
100m: 1:53.82
(1:01.93)
44 Victor Sundberg 2006 Järfälla Simsällskap +0.84 1:58.22 +41.85
50m: 56.05
100m: 1:58.22
(1:02.17)
45 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap +1.01 1:58.58 +42.21
50m: 56.30
100m: 1:58.58
(1:02.28)
46 Jonas Mortelmans Somby 2007 Karasjok SK +0.75 1:58.62 +42.25
50m: 55.72
100m: 1:58.62
(1:02.90)
47 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap +0.80 2:04.61 +48.24
50m: 59.18
100m: 2:04.61
(1:05.43)
48 Mete Ahmet Arslan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.95 2:14.38 +58.01
50m: 1:00.71
100m: 2:14.38
(1:13.67)
49 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.89 2:14.46 +58.09
50m: 1:06.50
100m: 2:14.46
(1:07.96)
- Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-30 12:25:39
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Emil Windel Stang 2005 Bærumsvømmerne +0.70 1:12.19
50m: 34.28
100m: 1:12.19
(37.91)
2 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 1:13.61 +1.42
50m: 34.59
100m: 1:13.61
(39.02)
3 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.73 1:14.95 +2.76
50m: 34.70
100m: 1:14.95
(40.25)
4 Naveen Asas 2004 SK Speed +0.75 1:14.98 +2.79
50m: 34.99
100m: 1:14.98
(39.99)
5 Jonas She Cheung 2005 SK Speed -.-- 1:17.87 +5.68
50m: 36.57
100m: 1:17.87
(41.30)
6 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.74 1:18.36 +6.17
50m: 37.06
100m: 1:18.36
(41.30)
7 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.84 1:19.25 +7.06
50m: 36.88
100m: 1:19.25
(42.37)
8 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:19.86 +7.67
50m: 37.14
100m: 1:19.86
(42.72)
9 Robert Fagervik 2005 Bærumsvømmerne +0.69 1:21.14 +8.95
50m: 38.15
100m: 1:21.14
(42.99)
10 Noah Jacobsen 2005 SK Speed +0.68 1:21.57 +9.38
50m: 38.98
100m: 1:21.57
(42.59)
11 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening +0.73 1:22.00 +9.81
50m: 39.35
100m: 1:22.00
(42.65)
12 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.73 1:22.33 +10.14
50m: 38.64
100m: 1:22.33
(43.69)
13 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.84 1:22.50 +10.31
50m: 37.93
100m: 1:22.50
(44.57)
14 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.66 1:23.14 +10.95
50m: 38.45
100m: 1:23.14
(44.69)
15 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.78 1:23.48 +11.29
50m: 39.61
100m: 1:23.48
(43.87)
16 Axel Wium Arneson 2005 Bærumsvømmerne +0.77 1:23.70 +11.51
50m: 39.53
100m: 1:23.70
(44.17)
17 Fillip Sigvartsen 2005 Skjetten Svømming +0.68 1:23.90 +11.71
50m: 38.91
100m: 1:23.90
(44.99)
18 Tamer Abuzid 2004 Trondhjems SLK +0.79 1:24.80 +12.61
50m: 40.05
100m: 1:24.80
(44.75)
19 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.71 1:25.84 +13.65
50m: 40.00
100m: 1:25.84
(45.84)
20 John Ström 2004 Spårvägen Simförening -.-- 1:26.25 +14.06
50m: 39.38
100m: 1:26.25
(46.87)
21 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.79 1:26.34 +14.15
50m: 40.36
100m: 1:26.34
(45.98)
22 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.72 1:26.57 +14.38
50m: 41.35
100m: 1:26.57
(45.22)
23 Tarik Muratovic 2005 Skjetten Svømming +0.92 1:26.74 +14.55
50m: 40.87
100m: 1:26.74
(45.87)
24 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap -.-- 1:26.83 +14.64
50m: 41.20
100m: 1:26.83
(45.63)
25 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.77 1:27.96 +15.77
50m: 40.68
100m: 1:27.96
(47.28)
26 Sigurd Leirgulen 2004 Trondhjems SLK +0.70 1:28.74 +16.55
50m: 42.24
100m: 1:28.74
(46.50)
27 Jon Noé Høye 2004 Trondhjems SLK +0.76 1:28.87 +16.68
50m: 40.62
100m: 1:28.87
(48.25)
28 Sindre Kalvø Dalby 2005 Bærumsvømmerne +0.77 1:30.04 +17.85
50m: 41.82
100m: 1:30.04
(48.22)
29 Robin Sjöberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.85 1:30.90 +18.71
50m: 42.99
100m: 1:30.90
(47.91)
30 Mats Nikolai Maroni Johan 2005 Bergens Svømme Club +0.75 1:31.70 +19.51
50m: 43.51
100m: 1:31.70
(48.19)
31 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.81 1:33.37 +21.18
50m: 44.06
100m: 1:33.37
(49.31)
32 Lo Sanderfelt 2004 Simklubben Neptun +0.79 1:34.50 +22.31
50m: 43.83
100m: 1:34.50
(50.67)
33 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.60 1:37.08 +24.89
50m: 45.06
100m: 1:37.08
(52.02)
34 Mikail Arslan 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:39.96 +27.77
50m: 46.94
100m: 1:39.96
(53.02)
35 Daniel Ta Helland 2004 Bærumsvømmerne +0.71 1:42.45 +30.26
50m: 48.45
100m: 1:42.45
(54.00)
36 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.74 1:46.72 +34.53
50m: 50.88
100m: 1:46.72
(55.84)
37 Lucas Yousef 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.89 2:00.75 +48.56
50m: 55.49
100m: 2:00.75
(1:05.26)
- Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 12:25:39
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Urs-Laurin Bludau 1998 SWV TuR Dresden +0.65 1:05.48
50m: 30.39
100m: 1:05.48
(35.09)
2 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap +0.61 1:09.60 +4.12
50m: 32.72
100m: 1:09.60
(36.88)
3 Esbjörn Ohlsson 1996 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:09.62 +4.14
50m: 31.99
100m: 1:09.62
(37.63)
4 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap +0.69 1:12.22 +6.74
50m: 33.74
100m: 1:12.22
(38.48)
5 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.71 1:13.48 +8.00
50m: 33.30
100m: 1:13.48
(40.18)
6 Mihkel Melker Marran 2003 Briis Spordiklubi +0.72 1:13.90 +8.42
50m: 33.95
100m: 1:13.90
(39.95)
7 Johan Hjelseth Storstad 2003 Trondhjems SLK +0.68 1:14.02 +8.54
50m: 33.91
100m: 1:14.02
(40.11)
8 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.78 1:14.10 +8.62
50m: 34.01
100m: 1:14.10
(40.09)
9 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:14.49 +9.01
50m: 33.86
100m: 1:14.49
(40.63)
10 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.69 1:15.45 +9.97
50m: 35.30
100m: 1:15.45
(40.15)
11 Erland Ekholm 1996 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:15.74 +10.26
50m: 35.55
100m: 1:15.74
(40.19)
12 Simen Løvås 2003 Trondhjems SLK +0.75 1:15.76 +10.28
50m: 33.61
100m: 1:15.76
(42.15)
13 Rasmus Paal 2003 Audentese Spordiklubi +0.69 1:16.89 +11.41
50m: 34.86
100m: 1:16.89
(42.03)
13 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:16.89 +11.41
50m: 35.20
100m: 1:16.89
(41.69)
15 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:18.21 +12.73
50m: 36.63
100m: 1:18.21
(41.58)
16 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.60 1:19.14 +13.66
50m: 36.85
100m: 1:19.14
(42.29)
17 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun +0.74 1:19.74 +14.26
50m: 37.19
100m: 1:19.74
(42.55)
18 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap +0.69 1:20.60 +15.12
50m: 36.87
100m: 1:20.60
(43.73)
19 Henning Raknerud Soelberg 2003 Skjetten Svømming +0.80 1:20.94 +15.46
50m: 38.09
100m: 1:20.94
(42.85)
20 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun +0.78 1:24.35 +18.87
50m: 38.41
100m: 1:24.35
(45.94)
21 Elilan Gregory 2003 Skjetten Svømming +0.72 1:24.50 +19.02
50m: 37.29
100m: 1:24.50
(47.21)
22 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap +0.68 1:26.85 +21.37
50m: 40.09
100m: 1:26.85
(46.76)
23 William Wu 2003 Väsby Simsällskap +0.69 1:30.30 +24.82
50m: 42.41
100m: 1:30.30
(47.89)
24 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap -.-- 1:33.54 +28.06
50m: 43.90
100m: 1:33.54
(49.64)
25 Even Kristoffer Bøckman 2003 Trondhjems SLK +0.94 1:33.67 +28.19
50m: 41.29
100m: 1:33.67
(52.38)
- Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 12:25:39
2019-06-30 12:26:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner