2020-12-01   02:54:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 25, 100m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 1:31.91
50m: 42.73
100m: 1:31.91
(49.18)
2 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:33.03 +1.12
50m: 43.30
100m: 1:33.03
(49.73)
3 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 1:33.44 +1.53
50m: 43.74
100m: 1:33.44
(49.70)
4 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.76 1:34.67 +2.76
50m: 46.16
100m: 1:34.67
(48.51)
5 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.92 1:34.89 +2.98
50m: 45.00
100m: 1:34.89
(49.89)
6 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:35.92 +4.01
50m: 45.37
100m: 1:35.92
(50.55)
7 Elli Lõvi 2008 Audentese Spordiklubi +0.71 1:36.87 +4.96
50m: 46.04
100m: 1:36.87
(50.83)
8 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:38.19 +6.28
50m: 46.53
100m: 1:38.19
(51.66)
9 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.64 1:39.85 +7.94
50m: 46.94
100m: 1:39.85
(52.91)
10 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.88 1:41.25 +9.34
50m: 49.31
100m: 1:41.25
(51.94)
11 Saga Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.70 1:42.22 +10.31
50m: 48.02
100m: 1:42.22
(54.20)
12 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.74 1:43.03 +11.12
50m: 47.89
100m: 1:43.03
(55.14)
13 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 1:44.53 +12.62
50m: 49.51
100m: 1:44.53
(55.02)
14 Nisa Rüya Güven 2010 Södertörns Simsällskap +0.75 1:44.58 +12.67
50m: 48.99
100m: 1:44.58
(55.59)
15 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:49.08 +17.17
50m: 51.90
100m: 1:49.08
(57.18)
16 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.80 1:49.38 +17.47
50m: 52.42
100m: 1:49.38
(56.96)
17 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 1:50.65 +18.74
50m: 50.31
100m: 1:50.65
(1:00.34)
18 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.73 1:51.04 +19.13
50m: 51.00
100m: 1:51.04
(1:00.04)
19 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 1:51.41 +19.50
50m: 52.53
100m: 1:51.41
(58.88)
20 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 1:51.59 +19.68
50m: 51.79
100m: 1:51.59
(59.80)
21 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:52.24 +20.33
50m: 53.37
100m: 1:52.24
(58.87)
22 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.75 1:52.94 +21.03
50m: 52.97
100m: 1:52.94
(59.97)
23 Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.77 1:54.76 +22.85
50m: 53.24
100m: 1:54.76
(1:01.52)
24 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap +0.70 1:56.43 +24.52
50m: 54.38
100m: 1:56.43
(1:02.05)
25 Emelie Stasiak 2009 Södertörns Simsällskap +0.62 1:57.54 +25.63
50m: 53.62
100m: 1:57.54
(1:03.92)
26 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.73 1:57.66 +25.75
50m: 57.60
100m: 1:57.66
(1:00.06)
27 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.77 1:57.98 +26.07
50m: 55.78
100m: 1:57.98
(1:02.20)
28 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.87 1:58.66 +26.75
50m: 56.13
100m: 1:58.66
(1:02.53)
29 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap +1.31 1:59.18 +27.27
50m: 56.37
100m: 1:59.18
(1:02.81)
30 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.73 1:59.79 +27.88
50m: 58.47
100m: 1:59.79
(1:01.32)
31 Jennielee Oppgård 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.84 1:59.95 +28.04
50m: 58.62
100m: 1:59.95
(1:01.33)
32 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.91 2:00.18 +28.27
50m: 56.88
100m: 2:00.18
(1:03.30)
33 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.90 2:00.81 +28.90
50m: 56.14
100m: 2:00.81
(1:04.67)
34 Liisu Laanemaa 2009 Audentese Spordiklubi +0.85 2:00.84 +28.93
50m: 57.20
100m: 2:00.84
(1:03.64)
35 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.78 2:03.19 +31.28
50m: 58.15
100m: 2:03.19
(1:05.04)
36 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap +0.79 2:04.15 +32.24
50m: 1:00.31
100m: 2:04.15
(1:03.84)
37 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap +0.74 2:06.01 +34.10
50m: 58.41
100m: 2:06.01
(1:07.60)
38 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.68 2:09.19 +37.28
50m: 1:00.30
100m: 2:09.19
(1:08.89)
39 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.95 2:13.44 +41.53
50m: 1:02.66
100m: 2:13.44
(1:10.78)
- Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap +0.71 DSQ
- Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.79 DSQ
- Gabriela Kuusk 2009 Audentese Spordiklubi -.-- DSQ
- Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap +0.87 DSQ
- Thea Severinsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.88 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 11:53:27
Gren 25, 100m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 1:20.11
50m: 37.72
100m: 1:20.11
(42.39)
2 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap +0.78 1:23.37 +3.26
50m: 38.86
100m: 1:23.37
(44.51)
3 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.71 1:23.55 +3.44
50m: 38.61
100m: 1:23.55
(44.94)
4 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 1:25.43 +5.32
50m: 39.79
100m: 1:25.43
(45.64)
5 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.72 1:26.01 +5.90
50m: 40.31
100m: 1:26.01
(45.70)
6 Gudny Grace Wacu Trumpy 2006 SK Speed +0.68 1:26.51 +6.40
50m: 39.54
100m: 1:26.51
(46.97)
7 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.80 1:26.83 +6.72
50m: 40.27
100m: 1:26.83
(46.56)
8 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb -.-- 1:28.47 +8.36
50m: 41.67
100m: 1:28.47
(46.80)
9 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.85 1:29.30 +9.19
50m: 42.15
100m: 1:29.30
(47.15)
10 Silva Engelsen 2006 Bærumsvømmerne +0.66 1:29.51 +9.40
50m: 43.23
100m: 1:29.51
(46.28)
11 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.65 1:29.83 +9.72
50m: 41.81
100m: 1:29.83
(48.02)
12 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap -.-- 1:29.85 +9.74
50m: 44.00
100m: 1:29.85
(45.85)
13 Sara Pamplona Lund-Iverse 2006 Bærumsvømmerne +0.72 1:30.01 +9.90
50m: 41.20
100m: 1:30.01
(48.81)
14 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.77 1:30.81 +10.70
50m: 41.34
100m: 1:30.81
(49.47)
15 Malin Rike Holmann 2006 Bærumsvømmerne +0.71 1:31.27 +11.16
50m: 42.17
100m: 1:31.27
(49.10)
16 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.70 1:31.39 +11.28
50m: 44.26
100m: 1:31.39
(47.13)
17 Iben Linnea Løvlien Holte 2006 Bærumsvømmerne -.-- 1:31.51 +11.40
50m: 42.95
100m: 1:31.51
(48.56)
18 Britt Raudsepp 2007 Audentese Spordiklubi +0.75 1:31.55 +11.44
50m: 43.20
100m: 1:31.55
(48.35)
19 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.70 1:31.67 +11.56
50m: 43.07
100m: 1:31.67
(48.60)
20 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 1:32.79 +12.68
50m: 42.82
100m: 1:32.79
(49.97)
21 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 1:32.86 +12.75
50m: 43.55
100m: 1:32.86
(49.31)
22 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.75 1:33.13 +13.02
50m: 44.31
100m: 1:33.13
(48.82)
23 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 1:33.32 +13.21
50m: 44.00
100m: 1:33.32
(49.32)
24 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.86 1:33.38 +13.27
50m: 44.30
100m: 1:33.38
(49.08)
25 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.81 1:34.06 +13.95
50m: 44.11
100m: 1:34.06
(49.95)
26 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 1:34.49 +14.38
50m: 43.67
100m: 1:34.49
(50.82)
27 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap +0.79 1:35.44 +15.33
50m: 44.64
100m: 1:35.44
(50.80)
28 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.69 1:35.53 +15.42
50m: 45.07
100m: 1:35.53
(50.46)
29 Selma Weum Johannessen 2006 Bærumsvømmerne +0.87 1:35.79 +15.68
50m: 45.29
100m: 1:35.79
(50.50)
30 Embla Adelheid H. Skinnar 2007 Skjetten Svømming +0.74 1:35.92 +15.81
50m: 45.18
100m: 1:35.92
(50.74)
31 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.72 1:36.23 +16.12
50m: 45.97
100m: 1:36.23
(50.26)
32 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.75 1:36.33 +16.22
50m: 43.97
100m: 1:36.33
(52.36)
33 Ariane de Los Reyes Velke 2006 Bærumsvømmerne +0.76 1:36.47 +16.36
50m: 47.00
100m: 1:36.47
(49.47)
34 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.77 1:36.55 +16.44
50m: 44.93
100m: 1:36.55
(51.62)
35 Sandra Maria Balto 2007 Karasjok SK -.-- 1:36.80 +16.69
50m: 46.04
100m: 1:36.80
(50.76)
36 Nea Tiger Armelius 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 1:36.88 +16.77
50m: 45.47
100m: 1:36.88
(51.41)
37 Nathania Newton 2007 Skjetten Svømming +0.64 1:37.13 +17.02
50m: 46.52
100m: 1:37.13
(50.61)
38 Emma Segerström 2006 Järfälla Simsällskap -.-- 1:37.14 +17.03
50m: 45.76
100m: 1:37.14
(51.38)
39 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.78 1:37.39 +17.28
50m: 46.32
100m: 1:37.39
(51.07)
40 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap -.-- 1:37.60 +17.49
50m: 45.59
100m: 1:37.60
(52.01)
41 Aurora Alexandra Bjordal 2006 Trondhjems SLK +0.75 1:38.50 +18.39
50m: 46.63
100m: 1:38.50
(51.87)
42 Nathalie Hammarstrand 2007 Sala Simsällskap +0.37 1:38.66 +18.55
50m: 46.24
100m: 1:38.66
(52.42)
43 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.73 1:38.68 +18.57
50m: 46.02
100m: 1:38.68
(52.66)
44 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap +0.70 1:38.98 +18.87
50m: 46.70
100m: 1:38.98
(52.28)
45 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.84 1:39.56 +19.45
50m: 47.55
100m: 1:39.56
(52.01)
46 Natali Plovits 2007 Audentese Spordiklubi +0.69 1:39.75 +19.64
50m: 48.07
100m: 1:39.75
(51.68)
47 Sara Nilsson Bålman 2006 Järfälla Simsällskap +0.88 1:40.11 +20.00
50m: 47.36
100m: 1:40.11
(52.75)
48 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.92 1:40.58 +20.47
50m: 48.45
100m: 1:40.58
(52.13)
49 Mia Subotic 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 1:40.80 +20.69
50m: 47.64
100m: 1:40.80
(53.16)
50 Konstanse Frostad Widding 2006 Bærumsvømmerne +0.85 1:41.25 +21.14
50m: 47.64
100m: 1:41.25
(53.61)
51 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.93 1:41.37 +21.26
50m: 47.76
100m: 1:41.37
(53.61)
52 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.65 1:41.47 +21.36
50m: 47.36
100m: 1:41.47
(54.11)
53 Malva Lundberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 1:41.61 +21.50
50m: 46.37
100m: 1:41.61
(55.24)
54 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap +0.74 1:41.93 +21.82
50m: 48.53
100m: 1:41.93
(53.40)
55 Helene Storbråten Volden 2007 Bærumsvømmerne +0.81 1:42.26 +22.15
50m: 47.95
100m: 1:42.26
(54.31)
56 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.78 1:42.29 +22.18
50m: 48.26
100m: 1:42.29
(54.03)
57 Hailey Larsson 2007 S77 Stenungsund +0.70 1:42.66 +22.55
50m: 46.63
100m: 1:42.66
(56.03)
58 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 1:42.81 +22.70
50m: 47.94
100m: 1:42.81
(54.87)
59 Hedvig Lycke 2007 S77 Stenungsund +0.98 1:43.17 +23.06
50m: 49.31
100m: 1:43.17
(53.86)
60 Ebba Kinnunen 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.78 1:43.57 +23.46
50m: 48.08
100m: 1:43.57
(55.49)
61 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:43.81 +23.70
50m: 48.33
100m: 1:43.81
(55.48)
62 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.73 1:43.95 +23.84
50m: 49.74
100m: 1:43.95
(54.21)
63 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.74 1:43.96 +23.85
50m: 47.32
100m: 1:43.96
(56.64)
64 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap +0.85 1:44.12 +24.01
50m: 48.79
100m: 1:44.12
(55.33)
65 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.71 1:44.30 +24.19
50m: 48.14
100m: 1:44.30
(56.16)
66 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:44.41 +24.30
50m: 49.52
100m: 1:44.41
(54.89)
67 Tindra Funke 2006 Väsby Simsällskap +0.71 1:44.74 +24.63
50m: 48.04
100m: 1:44.74
(56.70)
68 Saga Wallin 2007 S77 Stenungsund +0.93 1:44.91 +24.80
50m: 49.26
100m: 1:44.91
(55.65)
69 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.86 1:44.96 +24.85
50m: 48.89
100m: 1:44.96
(56.07)
70 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.86 1:45.03 +24.92
50m: 50.24
100m: 1:45.03
(54.79)
71 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap +0.69 1:46.06 +25.95
50m: 50.56
100m: 1:46.06
(55.50)
72 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.98 1:46.30 +26.19
50m: 49.92
100m: 1:46.30
(56.38)
73 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.86 1:47.14 +27.03
50m: 50.58
100m: 1:47.14
(56.56)
74 Eira Melhus-Tangen 2007 Skjetten Svømming +0.81 1:48.00 +27.89
50m: 51.13
100m: 1:48.00
(56.87)
75 Nikoline Nørjordet Braate 2007 Bærumsvømmerne +0.76 1:48.03 +27.92
50m: 51.64
100m: 1:48.03
(56.39)
76 Engla Back 2007 S77 Stenungsund +0.84 1:48.13 +28.02
50m: 52.43
100m: 1:48.13
(55.70)
77 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap +1.08 1:48.18 +28.07
50m: 48.59
100m: 1:48.18
(59.59)
78 Olivia Kristine F. Olauss 2007 Bærumsvømmerne +0.78 1:48.65 +28.54
50m: 49.84
100m: 1:48.65
(58.81)
79 Mila Ekfeldt 2006 Väsby Simsällskap +0.86 1:48.66 +28.55
50m: 51.11
100m: 1:48.66
(57.55)
80 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:48.87 +28.76
50m: 49.57
100m: 1:48.87
(59.30)
81 Amanda Hörberg 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 1:48.95 +28.84
50m: 52.05
100m: 1:48.95
(56.90)
82 Junie Jansson Östlund 2006 Väsby Simsällskap +0.84 1:49.68 +29.57
50m: 51.72
100m: 1:49.68
(57.96)
83 Esther Cederlund 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:52.79 +32.68
50m: 54.02
100m: 1:52.79
(58.77)
84 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 1:54.29 +34.18
50m: 53.64
100m: 1:54.29
(1:00.65)
85 Silja Thoresen Skinlo 2007 Skjetten Svømming -.-- 1:54.39 +34.28
50m: 56.32
100m: 1:54.39
(58.07)
86 Esther Hammes 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:54.55 +34.44
50m: 53.51
100m: 1:54.55
(1:01.04)
87 Ellen Johansson 2007 Järfälla Simsällskap -.-- 1:54.56 +34.45
50m: 54.73
100m: 1:54.56
(59.83)
88 Ängla Edin 2006 Väsby Simsällskap +0.76 1:55.04 +34.93
50m: 50.58
100m: 1:55.04
(1:04.46)
89 Carolin Zetterberg 2006 Falu Simsällskap +0.83 1:55.46 +35.35
50m: 55.57
100m: 1:55.46
(59.89)
90 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.83 1:56.21 +36.10
50m: 54.36
100m: 1:56.21
(1:01.85)
91 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:57.07 +36.96
50m: 54.86
100m: 1:57.07
(1:02.21)
92 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap +0.84 1:58.52 +38.41
50m: 54.51
100m: 1:58.52
(1:04.01)
93 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap +0.90 1:58.96 +38.85
50m: 57.48
100m: 1:58.96
(1:01.48)
94 Elina Skogsmark 2007 Falu Simsällskap -.-- 1:58.98 +38.87
50m: 57.64
100m: 1:58.98
(1:01.34)
95 Vera Renberg 2006 Falu Simsällskap +0.69 2:02.94 +42.83
50m: 57.33
100m: 2:02.94
(1:05.61)
96 Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening +1.00 2:09.78 +49.67
50m: 58.70
100m: 2:09.78
(1:11.08)
- Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 DSQ
- Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.92 DSQ
- Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap +0.90 DSQ
- Ronja Koij 2007 Falu Simsällskap +0.80 DSQ
- Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
- Lova Deilert 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- DNS
- Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-30 11:53:27
Gren 25, 100m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun +0.85 1:22.10
50m: 38.27
100m: 1:22.10
(43.83)
2 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.77 1:23.28 +1.18
50m: 39.28
100m: 1:23.28
(44.00)
3 Amina Farahani 2005 SK Speed +0.73 1:23.55 +1.45
50m: 39.00
100m: 1:23.55
(44.55)
4 Frida Rångeby 2005 S77 Stenungsund +0.65 1:23.96 +1.86
50m: 39.06
100m: 1:23.96
(44.90)
5 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.66 1:24.77 +2.67
50m: 39.76
100m: 1:24.77
(45.01)
6 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.68 1:25.38 +3.28
50m: 40.05
100m: 1:25.38
(45.33)
7 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 1:25.89 +3.79
50m: 39.97
100m: 1:25.89
(45.92)
8 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun +0.70 1:26.44 +4.34
50m: 40.74
100m: 1:26.44
(45.70)
9 Maja Andersen Nordli 2005 SK Speed +0.74 1:26.51 +4.41
50m: 41.13
100m: 1:26.51
(45.38)
10 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.72 1:27.24 +5.14
50m: 40.49
100m: 1:27.24
(46.75)
11 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun -.-- 1:27.55 +5.45
50m: 40.94
100m: 1:27.55
(46.61)
12 Wilhemina Mekiassen Knuts 2004 SK Speed +0.64 1:27.75 +5.65
50m: 41.13
100m: 1:27.75
(46.62)
13 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.86 1:27.80 +5.70
50m: 41.27
100m: 1:27.80
(46.53)
14 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:28.50 +6.40
50m: 41.50
100m: 1:28.50
(47.00)
15 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening +0.86 1:28.67 +6.57
50m: 41.90
100m: 1:28.67
(46.77)
16 Elisa Sundberg 2005 Simklubben Neptun +0.82 1:28.70 +6.60
50m: 41.37
100m: 1:28.70
(47.33)
17 Hedda Mørne-Thomassen 2004 Bærumsvømmerne +0.78 1:28.77 +6.67
50m: 40.86
100m: 1:28.77
(47.91)
18 Mariela Nordsletta Somby 2005 Karasjok SK +0.69 1:29.06 +6.96
50m: 41.11
100m: 1:29.06
(47.95)
19 Liv Bengtsson 2005 ACS Cougars London -.-- 1:29.55 +7.45
50m: 41.43
100m: 1:29.55
(48.12)
20 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun +0.72 1:30.38 +8.28
50m: 42.51
100m: 1:30.38
(47.87)
21 Lina Back 2005 S77 Stenungsund +0.69 1:31.07 +8.97
50m: 42.60
100m: 1:31.07
(48.47)
22 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.76 1:31.37 +9.27
50m: 43.39
100m: 1:31.37
(47.98)
23 Agnes Eva Björnlund 2004 Bærumsvømmerne +0.69 1:31.45 +9.35
50m: 43.24
100m: 1:31.45
(48.21)
24 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.90 1:32.35 +10.25
50m: 42.84
100m: 1:32.35
(49.51)
25 Ellen Bergman 2005 S77 Stenungsund +0.82 1:33.21 +11.11
50m: 43.30
100m: 1:33.21
(49.91)
26 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.81 1:34.14 +12.04
50m: 43.05
100m: 1:34.14
(51.09)
27 Tuva Wilberg 2005 Skjetten Svømming -.-- 1:34.20 +12.10
50m: 44.65
100m: 1:34.20
(49.55)
28 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:34.24 +12.14
50m: 44.83
100m: 1:34.24
(49.41)
29 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap +0.78 1:34.35 +12.25
50m: 44.70
100m: 1:34.35
(49.65)
30 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.82 1:34.84 +12.74
50m: 44.21
100m: 1:34.84
(50.63)
31 Alva Anell 2005 S77 Stenungsund +0.74 1:35.06 +12.96
50m: 43.78
100m: 1:35.06
(51.28)
32 Anna Elise Hegstad 2005 Bærumsvømmerne +0.84 1:35.40 +13.30
50m: 44.93
100m: 1:35.40
(50.47)
33 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 1:35.43 +13.33
50m: 43.45
100m: 1:35.43
(51.98)
34 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.78 1:35.56 +13.46
50m: 45.91
100m: 1:35.56
(49.65)
34 Olivia Sterud Prytz 2004 Trondhjems SLK -.-- 1:35.56 +13.46
50m: 44.89
100m: 1:35.56
(50.67)
36 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap +0.67 1:35.73 +13.63
50m: 44.81
100m: 1:35.73
(50.92)
37 Charlotta Vilsar 2005 Kalevi Ujumiskool +0.69 1:36.02 +13.92
50m: 42.75
100m: 1:36.02
(53.27)
38 Sofie Sørensen 2005 SK Speed +0.84 1:36.59 +14.49
50m: 44.44
100m: 1:36.59
(52.15)
39 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.79 1:37.72 +15.62
50m: 46.13
100m: 1:37.72
(51.59)
40 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.71 1:37.82 +15.72
50m: 45.68
100m: 1:37.82
(52.14)
41 Lisa Liasjø 2005 Trondhjems SLK +0.72 1:38.26 +16.16
50m: 45.19
100m: 1:38.26
(53.07)
42 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 1:38.49 +16.39
50m: 44.75
100m: 1:38.49
(53.74)
43 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap +0.77 1:38.79 +16.69
50m: 46.17
100m: 1:38.79
(52.62)
44 Ada Viken Refseth 2004 Trondhjems SLK +0.73 1:38.84 +16.74
50m: 46.19
100m: 1:38.84
(52.65)
45 Josefine Lossius 2005 Bærumsvømmerne +0.86 1:38.93 +16.83
50m: 46.78
100m: 1:38.93
(52.15)
46 Moa Öhlund 2005 Falu Simsällskap +0.86 1:38.99 +16.89
50m: 45.72
100m: 1:38.99
(53.27)
47 Victoria Kristengård 2004 Skjetten Svømming +0.81 1:39.81 +17.71
50m: 47.01
100m: 1:39.81
(52.80)
48 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb +0.76 1:40.20 +18.10
50m: 47.20
100m: 1:40.20
(53.00)
49 Anna Löfgren 2005 Järfälla Simsällskap +0.75 1:40.39 +18.29
50m: 47.11
100m: 1:40.39
(53.28)
50 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.76 1:40.62 +18.52
50m: 45.77
100m: 1:40.62
(54.85)
51 Selma Deutschmann 2005 Järfälla Simsällskap +0.81 1:41.01 +18.91
50m: 47.42
100m: 1:41.01
(53.59)
52 Selma Flage Dragsund 2005 Bærumsvømmerne +0.83 1:41.77 +19.67
50m: 48.56
100m: 1:41.77
(53.21)
53 Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 1:41.79 +19.69
50m: 48.01
100m: 1:41.79
(53.78)
54 Tilda Weman 2005 Järfälla Simsällskap +0.87 1:41.91 +19.81
50m: 47.08
100m: 1:41.91
(54.83)
55 Ebba Bigosinska 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:42.00 +19.90
50m: 47.74
100m: 1:42.00
(54.26)
56 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap -.-- 1:44.10 +22.00
50m: 48.84
100m: 1:44.10
(55.26)
57 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 1:44.66 +22.56
50m: 49.11
100m: 1:44.66
(55.55)
58 Helene E. Aandal 2004 Bergens Svømme Club +0.78 1:46.94 +24.84
50m: 50.56
100m: 1:46.94
(56.38)
59 Anna Svendsen 2005 Trondhjems SLK +0.82 1:47.21 +25.11
50m: 50.95
100m: 1:47.21
(56.26)
60 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.78 1:49.24 +27.14
50m: 50.92
100m: 1:49.24
(58.32)
61 Emilie Brudvik Sørensen 2005 Bergens Svømme Club +0.82 1:51.51 +29.41
50m: 53.49
100m: 1:51.51
(58.02)
Grenen officiell:  2019-06-30 11:53:27
Gren 25, 100m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:17.15
50m: 35.99
100m: 1:17.15
(41.16)
2 Diana Kornet 2002 Audentese Spordiklubi +0.68 1:18.48 +1.33
50m: 36.36
100m: 1:18.48
(42.12)
3 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.66 1:18.50 +1.35
50m: 36.55
100m: 1:18.50
(41.95)
4 Malin Ekstrand 2002 Sarpsborg IL +0.63 1:19.40 +2.25
50m: 37.75
100m: 1:19.40
(41.65)
5 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun -.-- 1:20.87 +3.72
50m: 38.08
100m: 1:20.87
(42.79)
6 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:21.85 +4.70
50m: 38.12
100m: 1:21.85
(43.73)
7 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:23.47 +6.32
50m: 39.28
100m: 1:23.47
(44.19)
8 Maja Graczyk 2002 Trondhjems SLK +0.78 1:24.77 +7.62
50m: 38.68
100m: 1:24.77
(46.09)
9 Vinona Bothe 1999 Stockholmspolisens IF SF +0.64 1:25.65 +8.50
50m: 40.32
100m: 1:25.65
(45.33)
10 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:27.29 +10.14
50m: 40.59
100m: 1:27.29
(46.70)
11 Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:27.48 +10.33
50m: 40.95
100m: 1:27.48
(46.53)
12 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.84 1:30.17 +13.02
50m: 42.57
100m: 1:30.17
(47.60)
13 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap +0.88 1:31.31 +14.16
50m: 41.61
100m: 1:31.31
(49.70)
14 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:32.39 +15.24
50m: 43.70
100m: 1:32.39
(48.69)
15 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:34.68 +17.53
50m: 44.00
100m: 1:34.68
(50.68)
16 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:36.83 +19.68
50m: 44.96
100m: 1:36.83
(51.87)
17 Carolina Modig 2003 Sala Simsällskap +0.82 1:37.29 +20.14
50m: 45.19
100m: 1:37.29
(52.10)
18 Anna Nyberg 2003 Falu Simsällskap -.-- 1:39.56 +22.41
50m: 46.79
100m: 1:39.56
(52.77)
19 Hanna Skånberg 2003 S77 Stenungsund +0.78 1:44.73 +27.58
50m: 48.52
100m: 1:44.73
(56.21)
20 Tyra Olsson 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.87 1:44.84 +27.69
50m: 47.91
100m: 1:44.84
(56.93)
Grenen officiell:  2019-06-30 11:53:27
2019-06-30 11:54:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner