2020-12-01   03:36:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 24, 400m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 5:29.91
50m: 33.15
100m: 1:12.92
(39.77)
150m: 1:57.08
(44.16)
200m: 2:39.59
(42.51)
250m: 3:26.44
(46.85)
300m: 4:14.73
(48.29)
350m: 4:52.51
(37.78)
400m: 5:29.91
(37.40)
2 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.75 5:31.12 +1.21
50m: 35.26
100m: 1:18.30
(43.04)
150m: 1:57.54
(39.24)
200m: 2:37.14
(39.60)
250m: 3:26.91
(49.77)
300m: 4:15.78
(48.87)
350m: 4:53.76
(37.98)
400m: 5:31.12
(37.36)
3 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.65 5:37.49 +7.58
50m: 33.69
100m: 1:15.39
(41.70)
150m: 1:59.60
(44.21)
200m: 2:41.92
(42.32)
250m: 3:31.50
(49.58)
300m: 4:22.26
(50.76)
350m: 4:59.79
(37.53)
400m: 5:37.49
(37.70)
4 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.59 5:47.24 +17.33
50m: 36.94
100m: 1:20.89
(43.95)
150m: 2:06.40
(45.51)
200m: 2:50.71
(44.31)
250m: 3:38.71
(48.00)
300m: 4:27.66
(48.95)
350m: 5:09.54
(41.88)
400m: 5:47.24
(37.70)
5 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.69 5:47.26 +17.35
50m: 33.09
100m: 1:14.80
(41.71)
150m: 1:58.61
(43.81)
200m: 2:43.39
(44.78)
250m: 3:33.76
(50.37)
300m: 4:24.52
(50.76)
350m: 5:06.94
(42.42)
400m: 5:47.26
(40.32)
6 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.66 5:52.49 +22.58
50m: 37.31
100m: 1:21.54
(44.23)
150m: 2:09.77
(48.23)
200m: 2:54.95
(45.18)
250m: 3:44.41
(49.46)
300m: 4:34.02
(49.61)
350m: 5:15.55
(41.53)
400m: 5:52.49
(36.94)
7 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.75 5:54.57 +24.66
50m: 37.70
100m: 1:22.53
(44.83)
150m: 2:10.43
(47.90)
200m: 2:55.80
(45.37)
250m: 3:43.64
(47.84)
300m: 4:34.29
(50.65)
350m: 5:15.05
(40.76)
400m: 5:54.57
(39.52)
8 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening +0.68 6:01.03 +31.12
50m: 38.08
100m: 1:23.53
(45.45)
150m: 2:09.51
(45.98)
200m: 2:54.61
(45.10)
250m: 3:45.48
(50.87)
300m: 4:38.16
(52.68)
350m: 5:20.24
(42.08)
400m: 6:01.03
(40.79)
9 Fredrik Magnus H. Dahle 2007 Skjetten Svømming +0.69 6:03.40 +33.49
50m: 39.91
100m: 1:29.59
(49.68)
150m: 2:11.94
(42.35)
200m: 2:54.71
(42.77)
250m: 3:47.17
(52.46)
300m: 4:39.12
(51.95)
350m: 5:22.16
(43.04)
400m: 6:03.40
(41.24)
10 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.87 6:04.78 +34.87
50m: 36.29
100m: 1:25.92
(49.63)
150m: 2:11.28
(45.36)
200m: 2:55.70
(44.42)
250m: 3:50.80
(55.10)
300m: 4:46.99
(56.19)
350m: 5:26.14
(39.15)
400m: 6:04.78
(38.64)
11 Waldemar Valtchev Riiser 2007 Bærumsvømmerne +0.69 6:06.29 +36.38
50m: 37.58
100m: 1:22.76
(45.18)
150m: 2:09.50
(46.74)
200m: 2:55.72
(46.22)
250m: 3:49.85
(54.13)
300m: 4:44.07
(54.22)
350m: 5:26.28
(42.21)
400m: 6:06.29
(40.01)
12 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne +0.69 6:34.79 +1:04.88
50m: 43.41
100m: 1:35.24
(51.83)
150m: 2:25.14
(49.90)
200m: 3:13.14
(48.00)
250m: 4:09.80
(56.66)
300m: 5:06.48
(56.68)
350m: 5:52.11
(45.63)
400m: 6:34.79
(42.68)
13 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.56 6:36.98 +1:07.07
50m: 38.84
100m: 1:33.72
(54.88)
150m: 2:23.51
(49.79)
200m: 3:12.40
(48.89)
250m: 4:08.11
(55.71)
300m: 5:06.92
(58.81)
350m: 5:52.80
(45.88)
400m: 6:36.98
(44.18)
14 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.77 6:39.31 +1:09.40
50m: 42.36
100m: 1:35.47
(53.11)
150m: 2:25.59
(50.12)
200m: 3:16.02
(50.43)
250m: 4:15.32
(59.30)
300m: 5:15.64
(1:00.32)
350m: 5:57.50
(41.86)
400m: 6:39.31
(41.81)
15 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.80 6:44.07 +1:14.16
50m: 47.58
100m: 1:42.30
(54.72)
150m: 2:33.42
(51.12)
200m: 3:24.01
(50.59)
250m: 4:20.34
(56.33)
300m: 5:16.96
(56.62)
350m: 6:02.59
(45.63)
400m: 6:44.07
(41.48)
- Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 11:04:37
Gren 24, 400m Medley Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 5:02.34
50m: 30.89
100m: 1:07.21
(36.32)
150m: 1:47.87
(40.66)
200m: 2:27.10
(39.23)
250m: 3:10.53
(43.43)
300m: 3:52.67
(42.14)
350m: 4:28.44
(35.77)
400m: 5:02.34
(33.90)
2 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.70 5:08.04 +5.70
50m: 32.41
100m: 1:11.07
(38.66)
150m: 1:49.00
(37.93)
200m: 2:26.53
(37.53)
250m: 3:11.57
(45.04)
300m: 3:57.38
(45.81)
350m: 4:33.11
(35.73)
400m: 5:08.04
(34.93)
3 Sebastian Amundsen 2004 Trondhjems SLK +0.75 5:10.96 +8.62
50m: 32.53
100m: 1:11.71
(39.18)
150m: 1:51.17
(39.46)
200m: 2:31.72
(40.55)
250m: 3:15.88
(44.16)
300m: 4:00.76
(44.88)
350m: 4:37.42
(36.66)
400m: 5:10.96
(33.54)
4 Herman Røed 2005 SK Speed +0.77 5:13.65 +11.31
50m: 32.08
100m: 1:09.18
(37.10)
150m: 1:49.71
(40.53)
200m: 2:29.49
(39.78)
250m: 3:13.87
(44.38)
300m: 3:59.69
(45.82)
350m: 4:37.12
(37.43)
400m: 5:13.65
(36.53)
5 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.71 5:28.66 +26.32
50m: 31.75
100m: 1:11.59
(39.84)
150m: 1:53.04
(41.45)
200m: 2:34.03
(40.99)
250m: 3:22.13
(48.10)
300m: 4:12.58
(50.45)
350m: 4:51.27
(38.69)
400m: 5:28.66
(37.39)
6 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.82 5:31.54 +29.20
50m: 34.57
100m: 1:16.79
(42.22)
150m: 1:59.37
(42.58)
200m: 2:41.97
(42.60)
250m: 3:28.95
(46.98)
300m: 4:16.55
(47.60)
350m: 4:54.88
(38.33)
400m: 5:31.54
(36.66)
7 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.73 5:32.78 +30.44
50m: 36.71
100m: 1:19.80
(43.09)
150m: 2:00.89
(41.09)
200m: 2:42.27
(41.38)
250m: 3:29.87
(47.60)
300m: 4:18.36
(48.49)
350m: 4:56.53
(38.17)
400m: 5:32.78
(36.25)
8 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club -.-- 5:32.85 +30.51
50m: 36.34
100m: 1:19.82
(43.48)
150m: 2:01.67
(41.85)
200m: 2:42.99
(41.32)
250m: 3:30.10
(47.11)
300m: 4:17.81
(47.71)
350m: 4:56.15
(38.34)
400m: 5:32.85
(36.70)
9 Kjetil Breivik 2005 Bergens Svømme Club +0.78 5:37.42 +35.08
50m: 36.09
100m: 1:19.88
(43.79)
150m: 2:04.68
(44.80)
200m: 2:47.15
(42.47)
250m: 3:35.10
(47.95)
300m: 4:24.58
(49.48)
350m: 5:02.10
(37.52)
400m: 5:37.42
(35.32)
10 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.76 5:48.04 +45.70
50m: 36.11
100m: 1:19.99
(43.88)
150m: 2:05.70
(45.71)
200m: 2:49.66
(43.96)
250m: 3:40.20
(50.54)
300m: 4:30.07
(49.87)
350m: 5:10.27
(40.20)
400m: 5:48.04
(37.77)
11 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.86 5:52.49 +50.15
50m: 34.76
100m: 1:18.42
(43.66)
150m: 2:06.82
(48.40)
200m: 2:52.72
(45.90)
250m: 3:43.01
(50.29)
300m: 4:35.56
(52.55)
350m: 5:15.23
(39.67)
400m: 5:52.49
(37.26)
12 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.85 5:55.65 +53.31
50m: 34.31
100m: 1:17.20
(42.89)
150m: 2:04.09
(46.89)
200m: 2:50.18
(46.09)
250m: 3:42.72
(52.54)
300m: 4:36.38
(53.66)
350m: 5:16.06
(39.68)
400m: 5:55.65
(39.59)
13 Mikkel Eiken Borge 2004 Bærumsvømmerne +0.79 5:56.71 +54.37
50m: 38.34
100m: 1:24.45
(46.11)
150m: 2:11.36
(46.91)
200m: 2:58.28
(46.92)
250m: 3:48.46
(50.18)
300m: 4:38.32
(49.86)
350m: 5:17.78
(39.46)
400m: 5:56.71
(38.93)
14 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.68 6:17.98 +1:15.64
50m: 43.02
100m: 1:33.88
(50.86)
150m: 2:21.69
(47.81)
200m: 3:08.49
(46.80)
250m: 3:57.80
(49.31)
300m: 4:49.34
(51.54)
350m: 5:35.30
(45.96)
400m: 6:17.98
(42.68)
15 Henrik Sunde 2004 Skjetten Svømming -.-- 6:35.47 +1:33.13
50m: 36.78
100m: 1:20.58
(43.80)
150m: 2:15.10
(54.52)
200m: 3:07.10
(52.00)
250m: 4:05.40
(58.30)
300m: 5:03.28
(57.88)
350m: 5:49.49
(46.21)
400m: 6:35.47
(45.98)
16 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.83 6:44.56 +1:42.22
50m: 46.38
100m: 1:41.57
(55.19)
150m: 2:34.43
(52.86)
200m: 3:26.04
(51.61)
250m: 4:22.04
(56.00)
300m: 5:19.21
(57.17)
350m: 6:04.59
(45.38)
400m: 6:44.56
(39.97)
Grenen officiell:  2019-06-30 11:04:37
Gren 24, 400m Medley Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gregory Kask 2002 Audentese Spordiklubi +0.73 4:57.55
50m: 28.54
100m: 1:02.81
(34.27)
150m: 1:44.25
(41.44)
200m: 2:24.61
(40.36)
250m: 3:06.31
(41.70)
300m: 3:49.49
(43.18)
350m: 4:23.25
(33.76)
400m: 4:57.55
(34.30)
2 Robin Tatar 2002 Orca Swim Club +0.68 5:01.97 +4.42
50m: 30.41
100m: 1:05.98
(35.57)
150m: 1:45.09
(39.11)
200m: 2:24.04
(38.95)
250m: 3:09.39
(45.35)
300m: 3:54.85
(45.46)
350m: 4:29.33
(34.48)
400m: 5:01.97
(32.64)
3 Aleksander Roosimaa 2001 Audentese Spordiklubi +0.66 5:05.34 +7.79
50m: 29.84
100m: 1:06.43
(36.59)
150m: 1:46.73
(40.30)
200m: 2:26.34
(39.61)
250m: 3:08.89
(42.55)
300m: 3:52.07
(43.18)
350m: 4:29.12
(37.05)
400m: 5:05.34
(36.22)
4 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.67 5:13.46 +15.91
50m: 31.61
100m: 1:10.13
(38.52)
150m: 1:48.47
(38.34)
200m: 2:26.49
(38.02)
250m: 3:14.09
(47.60)
300m: 4:03.38
(49.29)
350m: 4:38.79
(35.41)
400m: 5:13.46
(34.67)
5 Johan Hjelseth Storstad 2003 Trondhjems SLK +0.82 5:20.21 +22.66
50m: 33.55
100m: 1:12.60
(39.05)
150m: 1:55.25
(42.65)
200m: 2:37.45
(42.20)
250m: 3:21.55
(44.10)
300m: 4:06.03
(44.48)
350m: 4:43.92
(37.89)
400m: 5:20.21
(36.29)
6 Henning Raknerud Soelberg 2003 Skjetten Svømming +0.84 5:30.99 +33.44
50m: 35.21
100m: 1:18.59
(43.38)
150m: 2:01.10
(42.51)
200m: 2:43.16
(42.06)
250m: 3:29.42
(46.26)
300m: 4:16.27
(46.85)
350m: 4:54.04
(37.77)
400m: 5:30.99
(36.95)
7 Tobias Gilbu 2002 Trondhjems SLK +0.77 5:32.16 +34.61
50m: 34.12
100m: 1:14.44
(40.32)
150m: 1:57.94
(43.50)
200m: 2:41.49
(43.55)
250m: 3:27.18
(45.69)
300m: 4:13.70
(46.52)
350m: 4:54.13
(40.43)
400m: 5:32.16
(38.03)
8 Sander Haugan 2003 Trondhjems SLK +0.69 5:44.12 +46.57
50m: 34.13
100m: 1:16.86
(42.73)
150m: 2:02.63
(45.77)
200m: 2:46.63
(44.00)
250m: 3:36.79
(50.16)
300m: 4:28.88
(52.09)
350m: 5:08.03
(39.15)
400m: 5:44.12
(36.09)
Grenen officiell:  2019-06-30 11:04:37
2019-06-30 11:05:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner