2020-11-27   04:40:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 23, 400m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 5:52.19
50m: 38.67
100m: 1:24.46
(45.79)
150m: 2:12.12
(47.66)
200m: 2:58.78
(46.66)
250m: 3:46.05
(47.27)
300m: 4:33.36
(47.31)
350m: 5:13.74
(40.38)
400m: 5:52.19
(38.45)
2 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.88 5:57.36 +5.17
50m: 39.00
100m: 1:26.26
(47.26)
150m: 2:10.35
(44.09)
200m: 2:54.09
(43.74)
250m: 3:46.54
(52.45)
300m: 4:40.53
(53.99)
350m: 5:18.56
(38.03)
400m: 5:57.36
(38.80)
3 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.93 5:59.85 +7.66
50m: 35.55
100m: 1:18.76
(43.21)
150m: 2:03.52
(44.76)
200m: 2:45.90
(42.38)
250m: 3:45.03
(59.13)
300m: 4:43.30
(58.27)
350m: 5:22.31
(39.01)
400m: 5:59.85
(37.54)
4 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.82 6:00.59 +8.40
50m: 39.99
100m: 1:27.29
(47.30)
150m: 2:14.35
(47.06)
200m: 3:00.11
(45.76)
250m: 3:50.39
(50.28)
300m: 4:41.79
(51.40)
350m: 5:21.82
(40.03)
400m: 6:00.59
(38.77)
5 Elsa Brandt 2006 Väsby Simsällskap +0.76 6:00.96 +8.77
50m: 37.38
100m: 1:22.57
(45.19)
150m: 2:09.82
(47.25)
200m: 2:55.08
(45.26)
250m: 3:49.57
(54.49)
300m: 4:43.24
(53.67)
350m: 5:22.73
(39.49)
400m: 6:00.96
(38.23)
6 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.79 6:01.81 +9.62
50m: 36.80
100m: 1:23.48
(46.68)
150m: 2:09.78
(46.30)
200m: 2:55.10
(45.32)
250m: 3:48.43
(53.33)
300m: 4:42.99
(54.56)
350m: 5:23.65
(40.66)
400m: 6:01.81
(38.16)
7 Andrea Wold 2006 SK Speed +0.81 6:06.10 +13.91
50m: 38.37
100m: 1:23.54
(45.17)
150m: 2:11.62
(48.08)
200m: 2:57.75
(46.13)
250m: 3:48.67
(50.92)
300m: 4:41.30
(52.63)
350m: 5:24.56
(43.26)
400m: 6:06.10
(41.54)
8 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.95 6:07.62 +15.43
50m: 37.92
100m: 1:22.21
(44.29)
150m: 2:15.74
(53.53)
200m: 3:04.17
(48.43)
250m: 3:55.35
(51.18)
300m: 4:46.10
(50.75)
350m: 5:29.35
(43.25)
400m: 6:07.62
(38.27)
9 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb +0.79 6:09.44 +17.25
50m: 39.35
100m: 1:28.86
(49.51)
150m: 2:13.94
(45.08)
200m: 2:57.79
(43.85)
250m: 3:53.62
(55.83)
300m: 4:49.46
(55.84)
350m: 5:29.83
(40.37)
400m: 6:09.44
(39.61)
10 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.82 6:15.71 +23.52
50m: 39.48
100m: 1:28.13
(48.65)
150m: 2:16.45
(48.32)
200m: 3:04.05
(47.60)
250m: 3:59.23
(55.18)
300m: 4:54.77
(55.54)
350m: 5:35.79
(41.02)
400m: 6:15.71
(39.92)
11 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.77 6:17.28 +25.09
50m: 39.74
100m: 1:28.39
(48.65)
150m: 2:18.27
(49.88)
200m: 3:06.14
(47.87)
250m: 3:59.62
(53.48)
300m: 4:54.09
(54.47)
350m: 5:37.27
(43.18)
400m: 6:17.28
(40.01)
12 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.75 6:23.89 +31.70
50m: 42.24
100m: 1:34.74
(52.50)
150m: 2:19.80
(45.06)
200m: 3:04.96
(45.16)
250m: 4:02.37
(57.41)
300m: 4:59.30
(56.93)
350m: 5:41.85
(42.55)
400m: 6:23.89
(42.04)
13 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.73 6:24.63 +32.44
50m: 39.91
100m: 1:28.96
(49.05)
150m: 2:21.44
(52.48)
200m: 3:11.99
(50.55)
250m: 4:09.00
(57.01)
300m: 5:06.88
(57.88)
350m: 5:46.52
(39.64)
400m: 6:24.63
(38.11)
14 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap -.-- 6:25.46 +33.27
50m: 41.33
100m: 1:31.56
(50.23)
150m: 2:20.37
(48.81)
200m: 3:07.98
(47.61)
250m: 4:04.98
(57.00)
300m: 5:00.62
(55.64)
350m: 5:43.68
(43.06)
400m: 6:25.46
(41.78)
15 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.77 6:43.76 +51.57
50m: 45.32
100m: 1:38.89
(53.57)
150m: 2:31.31
(52.42)
200m: 3:23.58
(52.27)
250m: 4:17.24
(53.66)
300m: 5:13.63
(56.39)
350m: 6:00.35
(46.72)
400m: 6:43.76
(43.41)
16 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 7:05.89 +1:13.70
50m: 45.08
100m: 1:43.49
(58.41)
150m: 2:39.12
(55.63)
200m: 3:34.02
(54.90)
250m: 4:31.67
(57.65)
300m: 5:30.55
(58.88)
350m: 6:18.91
(48.36)
400m: 7:05.89
(46.98)
Grenen officiell:  2019-06-30 10:34:31
Gren 23, 400m Medley Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.78 5:44.62
50m: 36.99
100m: 1:21.35
(44.36)
150m: 2:06.48
(45.13)
200m: 2:49.16
(42.68)
250m: 3:37.83
(48.67)
300m: 4:28.03
(50.20)
350m: 5:06.91
(38.88)
400m: 5:44.62
(37.71)
2 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.68 5:44.79 +0.17
50m: 35.31
100m: 1:19.65
(44.34)
150m: 2:02.70
(43.05)
200m: 2:45.82
(43.12)
250m: 3:33.44
(47.62)
300m: 4:23.25
(49.81)
350m: 5:05.48
(42.23)
400m: 5:44.79
(39.31)
3 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.80 5:51.22 +6.60
50m: 35.53
100m: 1:20.41
(44.88)
150m: 2:07.23
(46.82)
200m: 2:52.61
(45.38)
250m: 3:41.85
(49.24)
300m: 4:32.53
(50.68)
350m: 5:12.39
(39.86)
400m: 5:51.22
(38.83)
4 Sirin Helsingeng Navelsak 2005 SK Speed +1.18 5:53.65 +9.03
50m: 37.24
100m: 1:22.24
(45.00)
150m: 2:06.72
(44.48)
200m: 2:50.76
(44.04)
250m: 3:42.36
(51.60)
300m: 4:36.09
(53.73)
350m: 5:14.65
(38.56)
400m: 5:53.65
(39.00)
5 Liilia Tõnisson 2004 Kalevi Ujumiskool +0.88 5:58.74 +14.12
50m: 34.64
100m: 1:15.19
(40.55)
150m: 1:59.83
(44.64)
200m: 2:42.75
(42.92)
250m: 3:39.56
(56.81)
300m: 4:35.07
(55.51)
350m: 5:18.45
(43.38)
400m: 5:58.74
(40.29)
6 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.81 6:01.36 +16.74
50m: 42.19
100m: 1:31.30
(49.11)
150m: 2:19.41
(48.11)
200m: 3:05.56
(46.15)
250m: 3:53.00
(47.44)
300m: 4:40.30
(47.30)
350m: 5:21.74
(41.44)
400m: 6:01.36
(39.62)
7 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap -.-- 6:09.46 +24.84
50m: 37.42
100m: 1:25.10
(47.68)
150m: 2:12.39
(47.29)
200m: 2:57.99
(45.60)
250m: 3:51.49
(53.50)
300m: 4:45.79
(54.30)
350m: 5:28.39
(42.60)
400m: 6:09.46
(41.07)
8 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap +0.81 6:12.48 +27.86
50m: 38.01
100m: 1:24.24
(46.23)
150m: 2:13.17
(48.93)
200m: 3:00.34
(47.17)
250m: 3:52.75
(52.41)
300m: 4:46.99
(54.24)
350m: 5:31.10
(44.11)
400m: 6:12.48
(41.38)
9 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.78 6:27.17 +42.55
50m: 41.91
100m: 1:31.45
(49.54)
150m: 2:23.44
(51.99)
200m: 3:14.63
(51.19)
250m: 4:06.58
(51.95)
300m: 4:59.95
(53.37)
350m: 5:44.72
(44.77)
400m: 6:27.17
(42.45)
10 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.89 6:33.55 +48.93
50m: 43.63
100m: 1:34.26
(50.63)
150m: 2:28.26
(54.00)
200m: 3:17.76
(49.50)
250m: 4:12.96
(55.20)
300m: 5:06.24
(53.28)
350m: 5:51.09
(44.85)
400m: 6:33.55
(42.46)
11 Diana Stafsnes Califano 2005 Trondhjems SLK +0.88 6:36.46 +51.84
50m: 40.60
100m: 1:28.14
(47.54)
150m: 2:19.70
(51.56)
200m: 3:09.96
(50.26)
250m: 4:06.78
(56.82)
300m: 5:06.42
(59.64)
350m: 5:53.27
(46.85)
400m: 6:36.46
(43.19)
12 Embla Baarholm 2004 Trondhjems SLK +0.78 6:42.39 +57.77
50m: 38.95
100m: 1:30.36
(51.41)
150m: 2:20.20
(49.84)
200m: 3:10.23
(50.03)
250m: 4:10.68
(1:00.45)
300m: 5:12.44
(1:01.76)
350m: 5:58.08
(45.64)
400m: 6:42.39
(44.31)
- Kristina Ingvaldsen Karls 2004 SK Speed +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-30 10:34:31
Gren 23, 400m Medley Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Lund 2001 Trondhjems SLK +0.79 5:30.43
50m: 34.41
100m: 1:14.57
(40.16)
150m: 1:57.25
(42.68)
200m: 2:39.59
(42.34)
250m: 3:26.19
(46.60)
300m: 4:14.91
(48.72)
350m: 4:53.41
(38.50)
400m: 5:30.43
(37.02)
2 Katherina Gkioni 2000 Väsby Simsällskap +0.71 5:38.74 +8.31
50m: 34.72
100m: 1:17.18
(42.46)
150m: 2:02.00
(44.82)
200m: 2:45.03
(43.03)
250m: 3:34.24
(49.21)
300m: 4:23.18
(48.94)
350m: 5:02.19
(39.01)
400m: 5:38.74
(36.55)
3 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap -.-- 5:54.87 +24.44
50m: 36.33
100m: 1:21.18
(44.85)
150m: 2:05.94
(44.76)
200m: 2:49.35
(43.41)
250m: 3:41.37
(52.02)
300m: 4:33.97
(52.60)
350m: 5:15.50
(41.53)
400m: 5:54.87
(39.37)
4 Edle Lund 2003 Trondhjems SLK +0.81 5:58.07 +27.64
50m: 35.99
100m: 1:18.32
(42.33)
150m: 2:03.37
(45.05)
200m: 2:49.63
(46.26)
250m: 3:42.40
(52.77)
300m: 4:39.01
(56.61)
350m: 5:18.51
(39.50)
400m: 5:58.07
(39.56)
5 Vårin Jensås 2003 Trondhjems SLK +0.94 6:07.30 +36.87
50m: 39.51
100m: 1:28.18
(48.67)
150m: 2:12.38
(44.20)
200m: 2:55.87
(43.49)
250m: 3:50.17
(54.30)
300m: 4:44.25
(54.08)
350m: 5:26.13
(41.88)
400m: 6:07.30
(41.17)
6 Michelle Aspberg 2002 Södertörns Simsällskap +0.79 6:42.87 +1:12.44
50m: 37.78
100m: 1:27.61
(49.83)
150m: 2:22.45
(54.84)
200m: 3:11.99
(49.54)
250m: 4:13.55
(1:01.56)
300m: 5:14.96
(1:01.41)
350m: 6:02.05
(47.09)
400m: 6:42.87
(40.82)
Grenen officiell:  2019-06-30 10:34:31
2019-06-30 10:35:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner