2020-10-23   12:59:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.68 34.16
2 Colin Rosén 2008 Väsby Simsällskap +0.74 38.48 +4.32
3 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 39.24 +5.08
4 Lucas Netzell 2008 Södertörns Simsällskap +0.74 39.32 +5.16
5 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun -.-- 39.50 +5.34
6 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 39.89 +5.73
7 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.85 40.03 +5.87
8 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.67 40.41 +6.25
9 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.56 41.45 +7.29
10 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.73 44.50 +10.34
11 Albin Wassberg 2008 S77 Stenungsund +0.75 44.95 +10.79
12 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb +0.77 45.03 +10.87
13 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.79 45.23 +11.07
14 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap -.-- 45.71 +11.55
15 Anton Chubakov 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 47.89 +13.73
16 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 49.43 +15.27
17 Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening +0.84 49.52 +15.36
18 Robert Zhang 2009 Simklubben Neptun +0.72 49.55 +15.39
19 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.82 49.65 +15.49
20 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap +0.81 52.40 +18.24
21 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap +1.03 53.93 +19.77
- Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +1.02 DSQ
- Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun +0.65 DSQ
- Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.75 DSQ
- Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-06-28 19:29:20
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.72 30.22
2 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.66 30.68 +0.46
3 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.65 31.66 +1.44
4 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.65 31.89 +1.67
5 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.87 32.30 +2.08
6 Ivar Aigin Schanche Dalse 2006 Karasjok SK +0.65 32.79 +2.57
7 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.60 33.00 +2.78
8 Alexander Wang 2006 SK Speed +0.60 33.01 +2.79
9 Sander Kiær Sørensen 2007 Bærumsvømmerne +0.75 33.15 +2.93
10 Sebastian Hagen 2006 Bærumsvømmerne +0.70 33.24 +3.02
11 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.68 33.48 +3.26
12 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 34.20 +3.98
13 Artur Ots 2007 Audentese Spordiklubi +0.67 34.27 +4.05
14 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun +0.68 34.37 +4.15
15 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.81 34.45 +4.23
16 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.65 35.05 +4.83
17 Isak Emilian Arnesen 2006 SK Speed +0.75 35.14 +4.92
18 Waldemar Valtchev Riiser 2007 Bærumsvømmerne +0.72 35.39 +5.17
19 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.69 35.43 +5.21
20 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.77 35.56 +5.34
21 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.70 35.68 +5.46
22 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun -.-- 35.78 +5.56
22 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.70 35.78 +5.56
24 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.81 36.10 +5.88
25 Fredrik Magnus H. Dahle 2007 Skjetten Svømming +0.68 36.14 +5.92
26 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.75 36.42 +6.20
27 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne +0.82 36.70 +6.48
28 Frederick von Krogh 2006 Bærumsvømmerne -.-- 36.76 +6.54
29 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club +0.81 37.05 +6.83
30 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.78 37.27 +7.05
31 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.86 37.35 +7.13
32 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne +0.75 37.72 +7.50
33 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.84 37.83 +7.61
34 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.79 38.16 +7.94
35 Pelle Basmo Bjerkli 2006 SK Speed +0.79 38.46 +8.24
36 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.79 38.53 +8.31
37 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.76 38.56 +8.34
38 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club +0.73 38.65 +8.43
39 Arvin Parsa 2006 Järfälla Simsällskap +0.73 38.99 +8.77
40 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.78 39.58 +9.36
41 Alexander Källström 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 39.65 +9.43
42 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.85 39.79 +9.57
43 Aaron Sepp 2006 Orca Swim Club +0.72 40.41 +10.19
44 William Struwe 2006 Sala Simsällskap +0.88 40.53 +10.31
45 Gustav Bondensson 2007 Falu Simsällskap +0.92 40.89 +10.67
46 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.75 41.14 +10.92
47 Martin Brunborg 2006 Skjetten Svømming -.-- 41.31 +11.09
48 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.75 41.77 +11.55
49 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.66 42.92 +12.70
50 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap -.-- 42.98 +12.76
51 Aksel Koefoed Thygesen 2006 Bergens Svømme Club +0.73 43.08 +12.86
52 Mikkel Sigvartsen 2007 Skjetten Svømming +0.71 44.52 +14.30
53 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +1.04 44.76 +14.54
54 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.71 45.53 +15.31
55 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.75 47.22 +17.00
56 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.95 54.09 +23.87
- Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun +0.72 DSQ
- Benjamin Einar G. Trumpy 2006 SK Speed -.-- DNS
- Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-28 19:29:20
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Naveen Asas 2004 SK Speed +0.72 28.70
2 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.64 28.79 +0.09
3 Anton Kitsmarishvili 2004 VICS +0.71 29.04 +0.34
4 Herman Røed 2005 SK Speed -.-- 29.30 +0.60
5 Artjom Sahpazov 2004 Audentese Spordiklubi +0.68 29.51 +0.81
6 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.73 29.53 +0.83
7 Kristian Wilhelm Klafstad 2005 Bærumsvømmerne +0.89 29.56 +0.86
8 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.72 29.63 +0.93
9 Jonas She Cheung 2005 SK Speed +0.63 29.69 +0.99
10 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.64 29.86 +1.16
11 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.79 29.95 +1.25
12 August Emil Windel Stang 2005 Bærumsvømmerne +0.70 29.96 +1.26
13 Sebastian Mendez Johannes 2005 Bærumsvømmerne +0.67 30.08 +1.38
14 Sander Sand 2004 Skjetten Svømming -.-- 30.30 +1.60
15 Robert Fagervik 2005 Bærumsvømmerne -.-- 30.53 +1.83
16 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.71 30.67 +1.97
17 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap -.-- 30.88 +2.18
18 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 31.02 +2.32
19 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.67 31.31 +2.61
20 Aron Ekblad 2005 Spårvägen Simförening +0.90 31.50 +2.80
21 Ghanesh Rajkumar 2005 Bergens Svømme Club +0.68 31.58 +2.88
22 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 31.70 +3.00
23 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 31.77 +3.07
24 Henrik Sunde 2004 Skjetten Svømming +0.79 31.84 +3.14
25 Nicolas Montfort 2005 VICS +0.66 32.16 +3.46
26 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.71 32.56 +3.86
27 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +1.56 32.57 +3.87
28 Gevork Sarkisyants 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.78 32.62 +3.92
29 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.82 32.63 +3.93
30 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun +0.79 32.68 +3.98
31 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb -.-- 33.02 +4.32
32 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.83 33.04 +4.34
33 Kjetil Breivik 2005 Bergens Svømme Club +0.85 33.08 +4.38
34 Sindre Kalvø Dalby 2005 Bærumsvømmerne +0.82 33.12 +4.42
35 Mats Nikolai Maroni Johan 2005 Bergens Svømme Club +0.81 33.19 +4.49
36 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.80 33.22 +4.52
37 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.75 33.23 +4.53
38 Noah Jacobsen 2005 SK Speed +0.67 33.30 +4.60
39 Kasper Cornelius Mowincke 2005 Bergens Svømme Club +0.67 33.84 +5.14
40 Adam Nathaniel Olsen 2004 Bærumsvømmerne +0.67 33.96 +5.26
41 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.82 34.47 +5.77
42 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.78 34.53 +5.83
43 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 34.96 +6.26
44 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb -.-- 35.06 +6.36
45 Tarik Muratovic 2005 Skjetten Svømming +0.65 35.54 +6.84
46 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.71 35.79 +7.09
47 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.79 35.83 +7.13
48 Sigurd Leirgulen 2004 Trondhjems SLK +0.75 35.91 +7.21
49 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.73 36.15 +7.45
50 Tamer Abuzid 2004 Trondhjems SLK +0.77 36.65 +7.95
51 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club -.-- 37.16 +8.46
52 Jon Noé Høye 2004 Trondhjems SLK +0.76 37.50 +8.80
53 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.77 38.06 +9.36
54 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 38.43 +9.73
55 Daniel Ta Helland 2004 Bærumsvømmerne +0.83 40.12 +11.42
56 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.73 40.15 +11.45
57 Simon Blom 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.89 40.32 +11.62
58 Leo Brehmer 2005 Skuru Idrottsklubb +0.81 40.47 +11.77
59 Axel Wium Arneson 2005 Bærumsvømmerne +0.79 40.67 +11.97
60 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 40.89 +12.19
61 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.73 43.79 +15.09
62 Lucas Yousef 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.92 50.28 +21.58
Grenen officiell:  2019-06-28 19:29:20
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Urs-Laurin Bludau 1998 SWV TuR Dresden +0.64 25.82
2 Siim Nigul 2002 Orca Swim Club +0.67 26.39 +0.57
3 Aleksander Roosimaa 2001 Audentese Spordiklubi +0.61 26.71 +0.89
4 Gregory Kask 2002 Audentese Spordiklubi +0.69 26.89 +1.07
5 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.72 27.36 +1.54
6 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap -.-- 27.64 +1.82
7 Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap +0.72 27.90 +2.08
8 Mihkel Melker Marran 2003 Briis Spordiklubi +0.73 28.25 +2.43
9 Philip Paskov 2002 Orca Swim Club +0.70 28.29 +2.47
10 Erland Ekholm 1996 Stockholmspolisens IF SF +0.73 28.65 +2.83
11 Markus Sandh 2002 Järfälla Simsällskap +0.88 29.06 +3.24
12 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.75 29.17 +3.35
13 Kaurit Lilienberg 2002 Audentese Spordiklubi +0.63 29.22 +3.40
14 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun +0.78 29.28 +3.46
15 Mark Tomi Wilhelm Vompa 2003 Kalevi Ujumiskool -.-- 29.42 +3.60
16 Simen Løvås 2003 Trondhjems SLK +0.83 29.45 +3.63
17 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.71 29.53 +3.71
18 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.72 29.60 +3.78
19 Vegard Skjervold 2002 Trondhjems SLK +0.65 29.73 +3.91
20 Mark Köök 2001 Audentese Spordiklubi +0.73 29.98 +4.16
21 Jens Pettersson 2001 S77 Stenungsund +0.80 30.10 +4.28
22 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.67 30.34 +4.52
23 Sander Haugan 2003 Trondhjems SLK +0.67 30.45 +4.63
24 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.60 30.60 +4.78
25 Rasmus Paal 2003 Audentese Spordiklubi +0.70 30.70 +4.88
26 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap +0.75 30.74 +4.92
27 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 30.95 +5.13
28 Olav Koefoed Thygesen 2003 Bergens Svømme Club +0.65 31.27 +5.45
29 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.83 31.82 +6.00
30 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.68 31.97 +6.15
31 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.81 32.20 +6.38
32 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 32.41 +6.59
33 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening +0.82 32.53 +6.71
34 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK +0.81 32.65 +6.83
35 Adam Hansrud-Kjær 2003 Skjetten Svømming +0.73 33.19 +7.37
36 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.88 33.23 +7.41
37 Even Kristoffer Bøckman 2003 Trondhjems SLK -.-- 34.86 +9.04
38 Elilan Gregory 2003 Skjetten Svømming +0.76 36.67 +10.85
39 William Wu 2003 Väsby Simsällskap +0.76 40.51 +14.69
Grenen officiell:  2019-06-28 19:29:20
2019-06-28 19:31:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner